Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
9. sep 2009

mati ja som sama kazdy den....cely den az vecer pride muzik domov
tak nebud
olif tak ja sa este pre istotu opytam...a baby napiste ci vam vsetkym brali krv na stitnu zlazu...dikes 😉

olifcek
9. sep 2009

mne stitnu zistili z triplov, takze kazda, ktora na triple bola, tam stitnu zlazu ma x;o) TSH

olifcek
9. sep 2009

nedockava jo, takze potrebujeme papier od lekara ako dokaz o tom, ze mozeme cvicit...takze ja v utorok este nemozem, lebo moj lekar ma dovcu x;o(((( ale paq idem 21.09 do poradne, tak popytam papier, hm?

zucana
9. sep 2009

olif to nie je vrmci vysetrenia tripple testov..to ti proste s tripple testami brali aj TSH.....
aspon co ja viem tak tripple testy krv sa berie len na : AFP, nekonjugovaný estriol - skratka : uE3 a HCG

olifcek
9. sep 2009

mne to brali vtedy, ked mi hovorili, ze je to na triple testy.
a mam hodnoty MS-AFP, uE3, a Total hCG

x;o)

cize mne nebrali zvlast stitnu zlazu x;o)

olifcek
9. sep 2009

a aj TSH, no x;O) nemali dovod brat mi to zvlast x;O)

lolka
9. sep 2009

olif, aj ja beriem Euthyrox - ale uz roky. problemy so stit.zlazou mam od cca 18 r. (zistili z krvi) a pred par rokmi mi ju vyoperovali, takze ja som na liekoch az do smrti 😒 stit. zlaza je velmi, velmi dolezita v tehu moze byt nevyspitatelna....niekomu sa pri tehu da do poriadku a niekomu sa az v tehu vyskytnu problemy. zabezpecuje spravne fungovanie hormonov do celeho tela a v tehu sa telo dost meni,tak moze niekedy sarapatit.
zuci, tvoj doki urcite vie co treba sledovat a problemy s nou by si aj ty citila.

olifcek
9. sep 2009

lolka chjo..ja nechcem ale vyoperovavat....spominala mi lekarka, ze sa to moze zhorsovat, az prestat fungovat, ale, ze to sa stat nemusi, ale, ze mi lieky teraz dava len preto, ze som tehu...

lolka a ako citis problem so stitkou? mne to i hmatala doktorka a na hmat je to Ok...x;o) ja som si na stitnu nikdy nestazovala, hech...a ako som pisala, uz raz mi brali krv, asi pred 4-5 rokmi, ale bolo to bre, krv ukazala, ze je to v poriadku, vtedy sa to doktorke nezdalo na pohlad, ale hmatom tiez nic nezistila...hehe

zucana
9. sep 2009

olif no podla mna asi ti to brali...ma este niekto vysledky z tripple ? ze ci tam to TSH? len pre kontrolu...ja sa nechcem hadat...ale nikde som necitala ze sa to musi brat v tehu pokial s tym nemas problem a chcem si to len overit aby to doky nezanedbal 😉

blumka
9. sep 2009

ahojteee
olif, ono tehotenstvo je taky stav, ze vela veci vyjde na povrch..ale to je aj dobre, lebo sa to zacne liecit...tak neboj, hlavne ze uz vies, kde je problem a bude sa to isto len zlepsovat
zuci, Terezka spava s nami a do druhej izby ju dam az vtedy ked zistim ze ju babo v noci budi...zatial planujem, ze budeme vsetci styria pokope...no ale uvidime az potom....
My sme tak spali s nasimi co si pamatam tak asi do mojich troch ci styroch rokov 😉 Nemam zatial to srdce ju dat do inej izby...noooo

alex
9. sep 2009

Ahojte babuľky,
Martinkám všetko najlepšie k meninám!

zucana
9. sep 2009

blumi tak to moj muzik teda chce male dat do vedlajsej vraj skoro...a tu v taliansku maju baba svoju izbu uz asi od 3 mesiacoch....no tak uvidim....ja vravim ze moja mamina ma mala v izbe do 2 rokov a on ze mna dali hned prec 😅
blum tebe nebrali tie tripple teda? a stitku ti brali?

alex
9. sep 2009

maculik moc držím na zajtra palce, nech to dobre dopadne a výsledky nech sú v poriadku.

olifcek
9. sep 2009

zuci ja sa v tyvhto veciach nevyznam, ale proste mi v ten den brali krv kvoli tripple x;o) a o stitnej som nic nehovorila ja a ani oni, az kym neprisli vysledky z tripple...grrrr, tripple...

ale fakt, baby, i vam robili TSH?

lolka
9. sep 2009

mne ju doki tiez dlho liecila tabletkami, ale ked mi ich vysadila - zle som sa citila a preto navrhla (vzhladom k tomu, ze som este nemala deti a v tehu by mi mohla robit problemy) operaciu. teraz chodim na kontroly a vzdy je vsetko ok. ale vies na stit.zlazu vplyva vela veci: napr. aj velky psych.tlak, resp. vytazenie.
ono je bud zvýsena cinnosti st.zl. - rychlo sa unavis, busi ti srdce, mozu sa triast ruky, si nervozna bez priciny, vela zjes ale pritom chudnes, oci mozu byt mierne "vypulene" - ale to vidi skor doki ako ty.
no a potom je znizena funkcia st.zlazy - ta je horsia, lebo sa neoperuje a posoby viac na psychiku , priberas aj ked jes len "vodu" (vsetko sa hromadi v tele).....kamoske sa prejavila po porode 1 dietata, do cca 2 r. sa dala dokopy a potom mala v pohode druhe babo.
takze moze byt niekedy svinska 😖

olifcek
9. sep 2009

blumi no, spominala lekarka, ze to mozno po tehu bude opat ok, a , ze mozno i teraz to bude ok, ze mozno len sem tam pracuje slabsie, tak uvidime, hech x;o)

no ja tak po roku a pol uz hcem nechat dietatko same v izbe, nech si zvyka x;O)

olifcek
9. sep 2009

lolka jj, ja som mala v den, ked mi brali krv vysoky krvny tlak, myslim x;o) merali mi ho na niekolkokrat, hech...

z oho, co pises, nemam nic, hehe x;o) ale jasne, uvidime...pytala sa ma dnes, kolko som pribrala, pozerala mi na oci, aj mpisala, ze niesu vypulene ani opuchnute, ze sa mi koza nepoti a take dalsie vecicky, ktore vie okom a hmatom zistit, a vsade je, ze je to ok x;o) tak som zvedava x;o) o tyzden mam volat, tak snad ma smiech neprejde...grrr

blumka
9. sep 2009

zuci, triple som odmietla a o stitke sa lekar nezmienoval a nemam to ani v rozpise, co mi dal moj gyndos, ze co ma caka...
a 3 mesiace to je velmi skoro...podla mna tie 2 roky je take otpimum...do roka by som babo urcite nedala prec..nielen kvoli tomu, ze nevies kolkokrat za noc budes vstavat a behat hore dole, ale hlavne kvoli tomu pocitu, ze je pri mne...Kolkokrat za noc sa zobudime s manzelom, len ju prikryt a vieme ze ked je pri nas je vsetko ok...a to neovorim o tom, ze jej idu vsetky ocne zuby naraz, takze 3x za noc place zo sna...neviem si predstavit bezat do druhej izby ju upokojovat 😉 ...ale napr. moja kamoska ma dvoch chlapcov...jeden ma 3 a druhy rok a ked sa ten mladsi narodil, spali vsetci spolu asi mesiac a potom si ten starsi (nemal vtedy este ani dva roky) povedal, ze chce spat vo svojej izbe...no a odvtedy spi tam...
V ziadnom pripade na to nebudem terezku nutit...ja verim tomu ze ona si raz sama povie alebo mi da najavo ze uz moze byt sama v izbe 😉

blumka
9. sep 2009

olif, ked som bola tehu s terezkou, tiez som hovorila, ze zhruba v roku a pol alebo vo dvoch ju dam do jej izby...noooo ale...teraz ked mam prejst od slov ku skutkom tak to neurobim...no momentalne ani nemam dalsiu izbu ale aj ked sa prestahujeme teraz v novembri to neurobim... 😉

olifcek
9. sep 2009

blumik ani my sme s lekarom nikdy nehovorili o stitnej zlaze, chjo...ale...som rada, ze sa prislo na to, ze je teraz nejaka zla, aspon neohrozim babo x;o) staci, ze mi triple vysli zle na babo...

este stale mi nevolali z 3D, ze kedy mam prist, mam im zavolat a pripomenut sa? hech...mala by som ist buduci tyzden, alebo tyzden ponom...

zucana
9. sep 2009

olif a nemoze byt prave ze kvoli tomu ti zobral aj na TSH? 😉 kvoli tomu tlaku?
blumi no vsak ja to tiez tak vidim...a ked sa muzikovi nebude pacit tak pojdem s babom do inej izby 😎

olifcek
9. sep 2009

blum jj, ja viem, teraz hovorim s nadhladom, hehe...x;oD to poznaaaaam...i na triple som sa pripravila, ze su nespolahlive, ze sa nebudem stresovat, ak to i zle vyjde a pod...a aha, skoro ma porazilo v den, ked mi volali, ze su zle vysledky, hech...i o vztahoch sa lahko radi, ked v nich niesme, hehe...x;OD takze jo, az paq sa uvidi, ci sa mi podari vsetko i splnit, co si teraz poviem 😉

blumka
9. sep 2009

olif, urcite je len dobre ze sa to zistilo 😉
zuci, presne tak 😉 ..moj muz spaval sam asi len par dni, potom si na Terezku tak zvykol, ze absolutne nevnimal ze je s nami, ze sa koji alebo ze v noci place...a teraz ma taky spanok, ze ked zaplace skoci k nej, upokoji ju a rano si to nepamata 😅

olifcek
9. sep 2009

zuci ee, tlak mi merali az paq..x;O) predtym som mala tlak vzdy ukazkovy, i preto mi ho zmerali az po odobrati krvicky x;o) a bol kus vyssi no a paq o dva dni nizsi...hehe...ale dnes mi opat merala tlak a bol ukazkovy x;o) tak si vyber

ideme papat, paq sa vratim

blumka
9. sep 2009

olif presne...dopredu sa neda hovorit a uz vobec nie o tom ako budeme vychovavat 😀 ...joooj co ja vsetko som chcela pri terezke a teraz to nerobim...ale nevadi mi to, praveze mam pocit, ze robim dobre ze sa neriadim knihami ale srdcom a sovjim rozumom 😉

olifcek
9. sep 2009

blumi aasi i moj zlaty bude taky, hehe...vecer ma prikryje, aj sa ma opyta ako mi je, a rano si nepamata, hehe...

olifcek
9. sep 2009

blumi, no praveze si hovorit mozeme co chceme, hehe...no idem papat...x;o))

blumka
9. sep 2009

olif 😀 😀 ...moj muz ma parkrat v noci aj vyhanal z postele, lebo ze tam lezi terezka...taky obranny postoj zaujal jednou rukou objimal vankus a druhou ma odhanal, ze ju zapucim...a ona si kludne lezala vo svojej postielke 😀 a rano si nepamatal 😀 😀

lolka
9. sep 2009

olif, tiez priznaky co som pisala sa urcite prejavia az po dlhsej dobe narusenia stit.zl. je dobre, ze ti to zistili a podchytili v zaciatku 😉 mne moja doki vravela, ze mam dojst hned ako zistim tehu, lebo to je to kriticke obdobie, v prvych tyzdnoch sa vyvijaju tie najdolezitejsie organy. ale ja som dlho liecena, tak je to urcite ine ako ked ti to zistia teraz.
kamosky co maju deti mi tiez odporucaju mat babo pri sebe kvoli castemu vstavaniu, kojeniu a hlavne vies, ze je babo ok 🙂

olifcek
9. sep 2009

lolka teraz mi napadlo, ze sa v posl, dobe skoro unavim...no skoro...po 8,5 hod. v praci, kde sa stale cosi riesii...niekedy doma idem spat uz o 21.00 inokedy neskor...ale niekedy mam neodolatelnu chut lahnut si uz o 13.00 ale vtedy to nejde x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre