Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

raa2
27. máj 2011

@katka888 snad cez leto jej zacne vadit plienka, bude jej teplucko a to ju donuti sa pytat 😉 a ty tiez mas teraz ine starosti, uz sa ti to teda riadne krati 😉 uz to moze byt kazdu chvilku 😉

svetlankat
27. máj 2011

@katka888 a ty si co nezabludila na jazero? cakala som ta.

katka888
27. máj 2011

@svetlankat
nie, ale mali sme tazky tyzden, aj tak tam musim odniest plienocky, takze urcite pojdem.

svetlankat
27. máj 2011

@katka888 tak ma urcite nevynechaj 🙂

katka888
27. máj 2011
zucana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
winona24
30. máj 2011

@zucana nehnevaj sa,ale Tebe nepríde trápne pýtať naspäť darček???? 😅 😅 myslím,že to nie je ani prvý ani posledný prípad,keď niekto predáva nevhodný alebo nevyhovujúci darček....chápem,zamrzí to,ale oveľa väčšia dedinka mi príde pýtať to naspäť....veď nech si to predá a kúpi malej čo potrebuje... 😉 😉
pochopiteľne,že rodina a kamošky Ti budú pritakávať,že si máš darček pýtať naspäť.... 😉

zucana
30. máj 2011

@winona24 mne pride hrozne zarabat na darcekoch ano.a takto verejne na bazari kde chodim aj ja a moje kamaratky a ohovarat este ten darcek aky bol nevhodny.prepac,ale ja som darcek nikdy nepredala...je mi to proti srsti a aj clovek, ktory tak urobi!aj keby som nemala peniaze nikdy darovanu vec nepredam ale opat darujem.

monika_123
30. máj 2011

každý sa nato asi pozerá ináč. Mne by sa to tiež nepáčilo.A keby chcem nejaký darček predať,ci darovat tak to urobím určite tak aby to osoba ktora mi to dala nevedela,lebo ja sama by som sa trapne citila kvoli tomu a necudovala by som sa keby sa to dotycna osoba kvoli tomu urazi,lebo ja by som sa tiez 😒 Ale tak kazdy ma nato iny nazor,a kazdy ma ine spravanie 😉

beruska.zuzanka
30. máj 2011

Ahojte baby, len tak na okraj som zachytila vašu debatu a normálne je mi z vás smutno...
@zucana
@monika_123

@zucana vieš, ono je to tak.... Dar sa nazýva darom, lebo sa darúva. A ak niečo darujem, už to nie je moje, ale patrí to osobe, ktorú obdarujem.... Ak niečo darujem, znamená to, že som sa od veci oslobodil, že už nie je moja a nemám nárok sa zaujímať, čo sa s darom stane ďalej... vtedy je to dar...
Avšak takto, ako to robíš Ty, vtedy je to len požičané a dosť krutým spôsobom vymáhané nazad 😔
To, že Ty by si s darom, ktorý sa Ti nehodí robila niečo iné, je Tvoja vec, Tvoje rozhodnutie...
To, čo s darom od Teba urobí obdarovaná je tiež jej vec, ak je to skutočne dar.
Lebo si predstav, koľko takých "nie vhodných, nesediacich" a neviem čo ešte darov v živote dostaneš...

Ja osobne ak sa vec, ktorá sa mne pri malej nehodila hodila niekomu inému, podarovala som, aj darúvam, ale ak nemám v okolí nikoho, komu by sa niečo hodilo, ako napríklad 3páry zimných čižiem pre nechodiace bábätko, predala som ich a malej som kúpila niečo, čo sme viac potrebovali v tej chvíli. To znamená, nezarobila som na tom, ako Ty nazývaš a ani Oli na topkách nezarobila... kúpila malej niečo, čo potrebovali, čiže využila Tvoj dar, aj keď trošku iným spôsobom...

Na Tvojom mieste by som sa tešila, že topánočky sa páčia veľmi, aj mne sa páčili a urobili veľkú radosť niekomu inému a malá Olivka má topánočky, ktoré jej sedia, netlačia ju a bude sa jej v nich dobre bežkať, ak Ti teda záležalo na tom, potešiť ju...

Treba myslieť nesebecky a na veci sa pozerať z viacerých strán... ono, vždy má každá životná situácia viac rozmerov, nie len jeden...

Prajem Ti všetko dobré v živote, nech si šťastná a veľa dobrých rozhodnutí 😉

monika_123
30. máj 2011

@beruska.zuzanka ja nevravim ze by som si ho pytala spat. Ale nechcela by som veru vidiet keby mnou darovanu vec niekto predava,ak ju chce predat alebo darovat tak kludne,len nech o tom neviem aby ma to nemrzelo 🙂

bodka13
30. máj 2011

nechodím do tejto témy,ale zaujal ma problém ktorý riešite

@zucana ty si sa s "olifcek" aj bavila o topánočkách pred darovaním? akej farby a veľkosti sú,či sa jej vôbec páčia-hodia? mala šancu vyjadriť sa či ich chce alebo nie?
...aj ja som kupovala veci pre synov a niektoré kočky poslali darček bez toho aby som o tom vedela dopredu,to som im ho mala poslať naspäť keď sa mi nehodil? však keď mi to poslali to znamená,že to nepotrebujú a predať to nechcú ...a nevhodných darčekov sa na koni a iných bazároch predáva kvantum 😉 ...takže si myslím,že je úplne jedno čo "olifcek" s darčekom od teba urobila 😉 ...skôr mi to príde,že ľutuješ že si jej topánočky poslala...že si až neskôr premýšlala nad tým,či by ich nevynosilo aj tvoje ďalšie dieťatko

beruska.zuzanka
30. máj 2011

@monika_123 vieš čo? mňa ani nie, ale je pravda, že ak sa niečo darované chystám predať ja, tak to s darcom prekonzultujem, respektíve aspoň dám vedieť, že teda nevydalo a za peniažky kúpime niečo, čo sa nám bude hodiť viac... ešte sa mi nestalo, aby sa mi na toto niekto urazil... ale každý si priateľov vyberáme podľa seba 😉 🙂
bo my napríklad sme väčšinu výbavy, čo sa týka oblečka pre malú a dokonca aj kočík dostali a ďalej to predávame, keď ponosíme, aj kočík sme predali, keďže nie sme finančne na tom tak, aby sme kočík za 400€ darovali... ale to už je téma o inom a na dlho 😉

monika_123
30. máj 2011

@beruska.zuzanka jasné v takom prípade ako píšeš ty, že povieš darcovi, že je to zlé a predáš to a kúpiš niečo iné, tak to by mi vôôôbec nevadilo 🙂 tu ide aj o to akú má kto povahu, niekoho sa to dotkne,niekoho nie...

zucana
30. máj 2011

@monika_123
@beruska.zuzanka
@bodka13
som clovek, ktory daruje rad, velmi casto (pokial si to mozem dovolit) a bezistne. nikdy v zivote som si nenarokovla na ziadny darovany darcek a specifikaciu toho,co dar je nepotrebujem
@beruska.zuzanka 😉
ide mi vsak o princip. ked som topanocky kupila, tak som ich odfotila a dala do fora a olifcek sa velmi pacili.tak ma napadlo,ze ju prekvapim (ako velakrat predtym, co vy vsak nemozete vediet, kedze ste necitavali pravidelne forum) a poslem ich na narodeniny jej malej , nakolko svojej som kupila este jedny.velmi sa potesila a dakovala a ospevovala topanocky este si aj do albumu dala, ze krasny darcek odo mna....po par mesiacoch iba spomenula vo fore,ze nie su podla jej predstav ale nic viac.ziadne take, ze by mi napisala,ze su neni dobre a ci ich nechcem darovat niekomu inemu alebo ci ich nechcem pre malu....a potom ma pred tyzdnom kamaratky upozornuju na inzerat.velmi sa ma to dotklo. nie preto,ze by som tie topanky potrebovala alebo silou mocou ich chcela, ale islo mi o to, aky je to clovek, ktoremu som bez problemov a s radostou darovala nielen materialne veci chce predat nieco, ktore mi najprv vychvalil a potom ohovoril a nasledne predal....kedze som skusila IP a nepomohla, skusam takto verejne,ci clovek iba principialne netrkne a neposle tie topanocky.rada by som ich darovala niekomu, komu urobia radost a uz naozaj nechcela, aby z toho darceka mal uzitok niekto, kto si to u mna nezasluzi....

monika_123
30. máj 2011

@zucana ja ta uplne chapem,ja mám tiež takú povahu,že takáto vec by sa ma dotkla 😔 presne ako vyssie pisala beruska.zuzanka ze ona vzdy predtym ako nieco s darovanou vecou ide urobit preberie to s darcom. Vtedy to beriem,ale takto...

bodka13
30. máj 2011

@zucana nerozumiem celkom tomu čo si napísala ☹ rozumiem iba tomu,že si človek ktorý rád niečo nezištne podaruje,že si si nikdy nenárokovala na darovaný darček-hoci si v tomto prípade odporuješ 😉 ...ale nerozumiem spojeniu "špecifikáciou toho,čo dar je nepotrebujem"...môžeš mi to prosím vysvetliť,ďakujem
...to čo si písala ďalej je možno adresované priamo beruske , ale nedá mi nereagovať
Máš pravdu,že neviem kolkokrát si ju prekvapila predtým....ale bola to tvoja dobrá vôľa,tvoja spontánnosť-bol to darček od teba pre malú k narodeninám.A práve preto mi to príde veľmi divné pýtať si ten darček naspäť....Môžem sa opýtať koľko stáli tie topánočky? Naozaj ich "olifcek" silou mocou chcela alebo sa jej iba páčili?-topánočky sa jej páčiť mohli,ale časom možno zistila že sa im nehodia farebne,malej sa v nich nechodí dobre alebo mala na to množstvo iných dôvodov.
Tiež ma napadlo,či by si sa nebola urazila keby ti ich chce vrátiť-lebo veď to by vlastne odmietla darček od teba.Tiež si jej mohla do balíčka vložiť lístok,že ak nebudú dobré aby ti ich vrátila späť...A čo keď ani ten ďalší obdarovaný nebude dostatočne vďačný... je to detinské a vzťahovačné ☹

zucana
30. máj 2011

@bodka13 ze si vysvetlila, co je to dar a ja viem dobre co je dar....
ja som tie topanocky nepotrebovala spat,takze ani listocek bych nedala, aby ich vratila.je mi proti srsti nieco vychvalit a nasledne ohovorit a predat...ocakavala by som,ze by sa mi napisala, ze ich nechce a chce ich predat alebo darovat.povedala, by som jej v poriadku alebo ich dala niekomu inemu ale nie takto za chrbtom predavat darovanu vec, aby mi to niekto musel povedat.....je jedno aky mas dovod, ale toto sa kamaratke nerobi.mame rozne nazory,ale podla mna je nespravne predavat darovanu vec za chrbtom osoby, ktora ti to darovala bez toho, kolko tie topanky stali pretoze tu nejde o peniaze, ale ako som pisala o princip.

bodka13
30. máj 2011

@zucana možno ti to naozaj mohla povedať...zlyhala komunikácia ...hoci mne sa to nezdá ako niečo strašné
...nechcela si ich naspať,ale vlastne chceš 😉 však preto si to napísala verejne...mali ste si to riešiť cez IP 😉 keby ste si to tam nevysvetlili tak ste mohli v najhoršom prípade prestať spolu komunikovať v diskusiách ☹

biancaneve
30. máj 2011

Ahojte, ja som sa tiez nezucastnovala aktivne v tejto teme, ale musim sa zucany zastavit, lebo co som citavala prispevky ( aj ked sa to niektorym nepacilo, ze "niekto tu smiruje") tak kedy mohla tak pomohla a sama sa snazila osobne a financne pomoct aj niektorym, ktorym stastie a osud momentalne neprial. Takze teoria daru v pravnom ponimani je jedna vec a realita druha, tiez osobne by ma nepotesila skutocnost, ze sa dozviem od cudzich , ze sa moj darcek predava, nic by som nemala proti tomu, ak sa o tom rozprava medzi darcom a obdarovanym....ale taketo veci sa bohuzial v dnesnom svete stavaju coraz castejsie. 😢 😢

zucana
30. máj 2011

@bodka13 cez IP mi napisala , ze nebudeme si vracat darceky naspat.pritom mi slo iba o tie topanky.ako vravim, pre mna je to strasne pre teba nie.mna sa to dotklo teba nie...nie si ja...nevies co sme medzi sebou zazili.ale je to tvoj nazor .neberiem ti ho 😉

svetlankat
30. máj 2011

@zucana ja osobne by som sa citila velmi trapne, ked niekomu nieco darujem a potom sa tym aj vystatujem, ze som darovala. Je smutne, ze aj o tvojich financnych prispevkoch sa vychvalujes. Inac @olifcek nikdy nic zle na tie topanky nenapisala, Cize nezavadzaj. A kamaratky? Ked niekomu nieco darujem tak to potom nepytam naspat, nemala si ich darovat. A kedze si ich darovala, tak su @olifcek a teba uz do toho vobec nic nie je, co s nimi ona bude robit. Su jej a je to len jej vec ci si ich necha, ci spenazi. A je neskutocne trapne, ze sukromne veci vytahujes napovrch.

katka888
30. máj 2011

baby, sice kazda mate kusocek pravdy vo vasich prispevkoch, ale nemyslite, ze je maximalne netaktne takto riesit osobu "poza" jej chrbat a jej sukromnu zalezitost?
ano, je to verejne forum, moze sa tu oliv vyjadrit, ale preco by mala reagovat? ved je to jej sukromna vec a riesit to sa mi zda znacne netaktne voci zucasnenym stranam. obzvlast, ked nevieme ako to vskutocnosti je a bolo.

ani nam by sa nepacilo, ak by niekto takto verejne rozoberal nieco, co sme spravili a nemal dostatocne informacie co nas k danym krokom viedlo..... 😒

beruska.zuzanka
30. máj 2011

baby, nejako sa to tu zvrháva, ja by som bola za to, aby adminka pomazala naše posledné príspevky @zucana Tvojím príspevkom počínajúc a týmto mojím končiac...

je to nefér rozoberať to tu a Ty si si evidentne chcela pomôcť "verejnosťou" aby všetci vedeli, čo sa Ti chúdiatku stalo a neviem čo ešte, neviem, prečo inak by si to tu verejne rozmazávala, čo sa stalo medzi Tebou a @olifcek .
Je to veľmi detinské a nevyzreté... moje posledné slová v tejto diskusii, howk

zucana
30. máj 2011

@svetlankat nikdy v zivote som sa nevystatovala,ze som nieco darovala ani o svojich financnych prispevkoch.co som napisala bolo napisane na vysvetlenie pre osoby,ktore ma nepoznaju,takze ocividne si to ako obycajne nepochopila.prave ty, co ma poznas z fora by si to mala vediet. veru uz ma do toho nic nie je.ale je mi strasne z toho.a dufam,ze tebe sa take nic nestane. ze darujes niekomu nieco a od druhych sa dozvies,ze to ten dotycny predava. a kedze nemam cas na hladanie kde o tych topankach pisala tak mi bohuzia ine osoby budu verit.alebo zeby verili tebe...je mi to jedno.mala som potrebu to sem napisat ...

zucana
30. máj 2011

@beruska.zuzanka mozme skoncit tuto temu.ako som napisala v prvom prispevku,riesila som to cez IP a nepomohlo.Islo mi o to,aby sa mozno verejne niekto uvedomil a aby sa niekto nesklamal ako som sa sklamala ja.ked myslis,ze to bolo nevyzrete a detinske to je tvoj nazor.mozno moja skusenot inym otvori oci.

jaja32
30. máj 2011

@zucana musim suhlasit so @svetlankat , ze @olifcek nikdy nenapisala na tie topanocky nieco zle. Verejne podakovala a tesila sa z nich. Co s tym chces dosiahnut, ked tu silou mocou chces nieco riesit poza chrbat dotycnej osoby. Uplne nechapem tu falos co tu panuje. Az teraz sa ukazuju povahy.

zucana
30. máj 2011

no dobre dievcata.falos...presne tak.som rada,ze som s ludmi,co ma poznaju....

zucana
30. máj 2011

a oslovovala som @olifcek priamo...nereagovala...to ze reagoval niekto iny tak neviem co je na tom pravdy ze za chrbtom ked totoje verejne cize to je skor pred chrbtom!

bodka13
30. máj 2011

@zucana z tvojho písania som pochopila,že reagovala v IP kde ti napísala,že si vzájomne darované veci vracať nebudete....tým by som považovala celú vec za uzavretú a keby mám tvoju povahu a na danú vec tvoj názor,pomyslím si o tom svoje a do budúcnosti sa poučím....nevidím dôvod,prečo si to vytiahla na verejnosť....nebol to predaj,teda žiadne zavádzanie či zmarenie obchodu 😉

Malo by sa to prestať rozoberať,lebo to nikam nevedie 😉 vznikajú iba zbytočné konflikty 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre