Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katka888
30. máj 2011

@bodka13
suhlas, uz to tu nerozmazavajte ako spinave pradlo, ved je to prizemne sa tym zaoberat. je to sukromna vec, a nas do toho nic

maminnka
30. máj 2011

dievcata,
povodne som uz do tejto temy neplanovala pisat nic, pretoze v poslednom case tu bolo viac zla ako dobra a zle veci ja nechcem podporovat. Ked som sem pred takmer dvoma rokmi prisla, nasla som tu uzasnu partiu ludi, ktori si navzajom radili, podporovali sa, povzbudzovali, citila som sa tu vyborne. Som vdacna kazdej z nas, ktora tu prispela cimkovlek pozitivnym. Robili sa tu zbierky na pomoc ludom, co to potrebovali, darovali sa veci, posielali balicky, navzajom sme si nakupovali, vsetky sme sa tesili na spolocne stretko... naozaj velmi prijemne a dobroprajne prostredie. Toto pisem najma pre tie, co to nezazili osobne a ocitli sa v tejto diskusii "nahodou" az teraz.

Pred nejakymi mesiacmi sa to zacalo troska zvrhavat a prejavila sa choroba vacsiny internetovych for: ludia zacali brat nazory, ktore boli opacne ako mali oni sami - osobne, ako utok voci vlastnej osobe. Ked sa k tomu prida presvedcenie o recepte na pravdu, tak to je vacsinou zaciatok konca dobrej nalady a atmosfery. A presne na tomto zakapalo aj toto forum. A je to na skodu vsetkym, co sem chodili.

Naozaj som sem uz nechcela pisat, ale teraz mi po dlhej uvahe nedalo. Dovolim si tvrdit, ze @olifcek aj @zucana trocha poznam, stretli sme sa aj neraz osobne. A som rada, ze som obe zienky spoznala a vzdy sa s nimi aj rada stretnem. Myslim, ze ani jedna z nich nie je zly clovek a o bezcharakternosti a falosnosti sa uz vobec neda hovorit. Maju osobny spor, ktory sa - asi trocha nestastne - dostal aj sem. Naozaj nemame pravo sudit, ani jedna z nas. @olifcek ma pocit, ze darovane veci patria jej a moze si s nimi robit, co chce. @zucana sa citi dotknuta a mysli si, ze darovane veci by sa bez vedomia toho, kto daroval, nemali predavat dalej (a to si, uprimne, myslim aj ja).
Mozno stacilo napisat svoj nazor - ked uz bola potreba sa vyjadrit - a bez osobnych invektiv a utokov. Vtedy by to malo svoj zmysel, kazdy jeden prispevok vyssie. Inak to sposobilo iba to, ze toto forum je odteraz proste mrtve.

svetlankat
30. máj 2011

@maminnka ja si nemyslim, ze sa to sem dostalo nestastne, som presvedcena, ze v tom bol umysel. Tot moj nazor.

svetlankat
30. máj 2011

@zucana vies mne sa take nieco nestane,lebo ked nieco darujem, davam to s tym vedomim, ze to moze potesit, comu vzdy verim, ale aj nemusi, kedze sa nemusim vzdy trafit do vkusu toho druheho, cize je to darovane a je na dotycnom ako s tym nalozi. Uz to nie je moja starost. Ako som pisala, ked si si chcela topanocky nechat pre druhe babo,nemala si ich darovat, ale mala si ich len pozicat. Nic to nemeni na tom, ze to nepatri do verejneho fora.

mijam
30. máj 2011

Ahoj baby ja síce neviem nič o vašich sporoch ale prečítala som si tieto posledné príspevky a ja len poviem svoj názor že si tiež myslím, že darované veci by sa asi predávať nemali... Ak niekto niečo daruje tak sa ho to potom dotkne ak vidí že to ten človek predáva.... 😒

kika58
30. máj 2011

no kocky je mi luto, co sa tu deje, tiez som jedna z tych co viac citali ako prispievali ale obcas som sa aj ja zapojila do debaty a bola som tu celkom od sameho zaciatku ( aj ked nakoniec mam doma marciatko) lenze o to mi tu neslo, viem ze je zalozena nova sukromna skupina a teraz holky co sem chodili uz nechodia a preto to tu je mrtve ale ved jasne je to ich rozhodnutie, rada som sem chodila po rady co a ako ohladom deticiek.... co uz zial nejaky cas nie je pravda, pretoze poniektore dievcata trpia domienkou, ze ich ktosi smiruje, ja osobne nikoho nepoznam, nakolko som z uplne ineho konca ako vacsina vas tu.... co je bod urazu... podla mna sa to tu posr.... odkedy sa zacali zakladat sukromne temy....
a teraz sa tu vedu žabo-myšie vojny, obe dievcata maju svoju pravdu a ked je nejaky spor mal sa riesit sukromne lebo naozaj my nevieme co medzi sebou obe kocky maju len je zrejme ze to medzi nimi vrie uz dlhsie... lenze mna osobne toto nezaujima, mna zaujimaju vase deticky ako sa im dari co maju nove ako napredaju ako zvladaju ockovania ake su sikovne a podobne..... presne to o com sme sa tu kedysi bavili 😅

futuretense
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka888
30. máj 2011

@futuretense
admini zmazu len nahlasene prispevky, ak sa ti niektory nepozdava, mas ho oznacit.
oliv poznam osobne a nesuhlasim s tvojim nazorom na nu, ktory si tu podala len na zaklade debat báb, ktore vkonecnom dosledku o tejto situaii aj tak p.d vedia.
suhlasim s
@kika58 , ze tato tema ma byt o detickach a nasich radostiach starostiach s nimi, o radach a tipoch a nie rieseni doslova somarin.
ak sa niekto chce vyjadrovat k etike nakladania s darmi, nech si zalozi temu s danou problematikou

svetlankat
30. máj 2011

@futuretense sranda, ze aj ty odsudzujes na zaklade debat a vobec nepoznas. Darovana vec je darovana a nema sa pytat spat, zuzana mohla vyjadrit ze sa jej nepaci predaj, ale nemala to tu tahat.

kika58
30. máj 2011

kocky ak mozem sa nieco spytat, trosku odbocim od "zaujimavejsej temy" ako bude moja otazka, ale je tu niektora z vas co odmietla MMR ockovanie? viem, ze ste sa tu o tom bavili ale kto ako urobil to neviem .... ja neviem ci dat ci nedat...ked clovek zacne okolo toho vela citat je na velkych pochybach ☹

svetlankat
30. máj 2011

@kika58 ja som dala, teraz mame trosku problem a neviem ci to je reakcia alebo nie, zajtra skocim k dr a budem mudrejsia

kika58
30. máj 2011

@svetlankat no ja skor uvazujem, ze dam ako nie ale obavy mam, a ake reakcie mate?

beruska.zuzanka
30. máj 2011

@kika58 ahoj, ja do tejto témy síce nepatrím, vyjadrila som sa dnes len k tej "pálivej téme" , ja mám decembrové bábo, čiže o dva mesiace staršie od vašich 😀 ale ja som MMR zatiaľ nedala a stále zvažujem, či dám, či nie, skôr som za nie po študovaní doterajšom a mám rozčítaného aj Virapena a to ma ešte viac utvrdzuje, že nie... 😔 nám sa po poslednej vakcíne spravil exém na nôžkach a rúčkah, aj keď ma všetci lekári presviedčajú, že to nie z očkovania, ale z čoho iného to mať malá nemá, tak už som veľmi opatrná 😔

kika58
30. máj 2011

@beruska.zuzanka ja sa poradim z mojim pediatrom, verim mu, a viem ze mi povie pravdu co si o tom mysli, ked budem vediet aj jeho nazor asi sa definitivne rozhodnem

beruska.zuzanka
30. máj 2011

@kika58 my máme super pediatričku, ale v očkovaní nie sme celkom na jednej vlne... ona je stará škola ešte a čo treba, to treba a nezamýšľať sa nad tým... s tým ja celkom nesúhlasím 😖

zucana
30. máj 2011

@futuretense
dakujem mami,ze si sa ma zastala.nechcela som sem vniest moje sukromie islo mi len o to, ze verejne by mi @olifcek reagovala na poslednu IP, ze chcem topanocky spat a ze by si mozno uvedomila, ze sa ma to dotklo.iba ty si vedela,ako to bolo.ked som topanky sla darovat velmi dlho som sa rozhodovala,lebo sa mi velmi pacili ale ked ich @olifcek pochvalila tak som sa rozhodla,ze to bude ten darcek na narodeniny a vzdala som sa ich na ukor viki ako ajruzoveho moncicaka kedysi uplne na zaciatku.strasne sa ma to dotklo,ked ich predavala.keby som o tom nevedela by mi to bolo jedno,ale takto som ich zobrala svojej dcerke,lebo som ich chcela dat niekomu, co som si myslela,ze take topanocky nemoze mat.a ano @svetlanka ma pravdu bol zamer to sem dat.zamer, ze som chcela odpoved, ci mi ich posle kedze na poslednu ip nereagovala a topanky neposlala....chcela som vediet, ci si uvedomi, ako sa ma to dotklo.tak a teraz viete vsetko.nerobim zo seba obet , ale citim sa hrozne velmi som sa sklamala ...

blumka
30. máj 2011

ak sa este mozem vyjadrit...osobne som darovala obrovsku kopu veci mnohym ludom s dodatkom, ze ak nieco nesadne, alebo sa nebude pacit, nech s tym nalozia ako chcu...daruju alebo predaju dalej...

mna len zarazilo ako @zucana tvrdi ze @olifcek vec ofrflala, ja osobne si pamatam ako sa z topanociek tesila...

kazdy mame na vec iny nazor.. @olifcek sa uz v IP raz vyjadrila, neviem naco sa to prepiera tu vo verejnom fore..
komu to akoze ma pomoct?

olifcek
30. máj 2011

...ja som sa v IP vyjadrila jasne. ... howgh

zucana
30. máj 2011

@olifcek ok dakujem.nereagovala si na poslednu IP takze si nezmenila nazor.teraz uz viem.

futuretense
30. máj 2011

Zuzka lebo som videla ako ťa to trápi, veď preto si to aj verejne prezentovala, ale asi to tá dotyčná nevie pochopiť aj tak, veď si chcela odpoveď na to,či ti ich nakoniec pošle spať....radšej si ich dala inému ako vlastnému dieťaťu a nie ako milión iných veci, ktoré si nepotrebovala. a už tu prosím ťa nereaguj na nikoho a na nič, nemá to tu úroveň!

macamac
30. máj 2011

uff,blúdim po nete a natrafím na všeličo 😉
ale v zásade tu ide vraj o nejaký princíp-no ja si myslím,že žiadny správny neexistuje
tu ide o to,ako sa kto pozrie na daný problém a akú má kto povahu
píše sa tu,že zucana odriekla svojej dcére na úkor druhého dieťaťa 😕 no-neviem,obdivuhodné?čudné? ťažko povedať.mne sa tiež stalo,že kamoška z netu chcela niečo,čo má moja malá-ale určite som jej "neodtrhla" od úst,ale išla som danú vec kúpiť-takú istú-a poslala som ako dar DOBROVOĽNE a NEZIŠTNE, nik ma do toho nenútil,bolo to moje slobodné rozhodnutie. zdá sa mi naozaj divné,že moja malá to potrebuje a ja jej to vezmem-darujem inému. to je fakt veľké srdiečko. lebo myslím,že žiadna tu nie je vyslovene sociálny prípad a nehladujú,takže nejaké topánočky ich z biedy nevytrhnú a nezasýtia. a preto-keďže dar je dobrovoľný-neriešim ďalej,čo sa s ním deje. ale ako vravím-je to vec pohľadu a povahy. ak som typ, čo by mi prekážalo,že ho dotyčná predá-nebudem darovávať nič.a to,že to hodila sem na koníka-myslím inzerát,podľa mňa je férovejšie,akoby to mala podľa niektorých názorov predávať inde-veď to by bolo nefér a "za chrbtom". tým pádom sa asi nemala prečo skrývať.
nech je ako chce, pozadie celkom nepoznáme,ale každá minca má dve strany. a preto vždy na daný problém budú rôzne názory.
ak mi niekto daruje pozemok a ja sa rozhodnem na ňom postaviť dom- môžem tak spraviť len po súhlase darcu? 😕 ......

michele11
31. máj 2011

@macamac K poslednej vete tvojho prispevku, ano, darca je v kazdom pripade v hre, neviem, ci existuje nejaka premlcacia doba, ale ak sa vztahy medzi darcom a obdarovanym narusia, ma darca za urcitych okolnosti pravo ziadat dar naspat.

A myslim, ze v tomto konkretnom pripade ide o princip. Dar je dar, vyuzit ho alebo nie, to je na voli obdarovaneho, ale ked ho uz nechcem, asi by som ho nepredavala darkyni priamo pod nosom, nech si este precita, na kolko som jej dar ohodnotila a pod. A ked sa vztahy narusia, a darca sa rozhodne vyziadat si dar spat namiesto toho, aby bol predany, ma na to pravo, minimalne moralne.

Baby, ja mam doma tiez februarove babo a obcas som vam sem hodila veticku, ale precitane mam vsetko, tak ako pise @kika58 , "presmirovane" 😀 . Tiez mi bolo luto, ked ste sa rozhodli zalozit si sukromku, pretoze sem uz viacmenej nikto nechodil a o tom, aby sa tu riesili skutocne radosti a starosti s detmi, som mohla uz iba snivat. Mozno by sa este nasli nejake dalsie februarovky, ktorym nevadi, ze je forum verejne a radi by si obcas popisali, hm???

katka888
31. máj 2011

@michele11
ja tu obcas chodim precitat co a ako a bola by som rada, ak si tu aj nadalej vieme napisat nieco o detickach, poradit a pod

michele11
31. máj 2011

@katka888 ok, tak mozno by to stalo za to, opat to tu trosku rozbehnut, kopa zien vas len citala a neprispievala, na zaklade vasich prispevkov som vedela, co ma asi s malou caka, ked sa vyskytol problem, vedela som na zaklade vasho opisu, o co ide a tym padom som nepanikarila, teraz mi to velmi chyba 😒

mimisash
31. máj 2011

dobre ranko maminky,
ten cas tak leti az uz tu mame druhe MDD, to minulorocne bolo len take miminkovske ale tento rok nam drobci kus podrastli tak si to mozu aj vychunat. 🙂
chystate detickam dake prekvapko?
my sme mali uz vcera male rodinne posedenie a dostali sme paradnu knizku: receptiky pre malych kucharov,
nic tam nie je zlozite vascinu surovin mame kazda doma v chladnicke a vysledky su krasne. posielam link
http://www.martinus.sk/?uItem=78252
prajem vsetkym krasny den

kika58
31. máj 2011

prijemny a slnecny den pre vsetky

@mimisash no my sme na tento den naplanovali taky maly vyletik, kde bude vela zvieratiek Ivka ich zboznuje, tak viem, ze bude mat radost a este berieme aj jej oblubeneho bratranca, ked ho zbada hned ho zvalcuje 😀 😀 😀
... ozaj nasla som jej na nozicke (lytku) taku suchu kozicku, niekedy to ma viac inokedy menej, ako nie je to ziadna hroza lebo to by som uz davno bezala k dr. ale neviete poradit cim to mam skusit potierat?

mimisash
31. máj 2011

@kika58
ahoj aj maly mal na nozicke take male cervenkaste suche... najprv som si myslela ze sa niekde oskrel ale po 1 tyzdni sa to nijak nezmenilo. vyzeralo to ako taky maly ekzem. tak som zasla ku koznej a ta povedala ze to nic strasne nie je a maly ma len citlivu pokozku a stanovila diagnozu dermatitis seberhoica. predpisala nam do kupela taku emulziu oilatum, a ze ziadne mydlo nemame pouzivat len na zadok pouzit, a na premastenie pokozky nam v lekarni zarobili krem na baze kyseliny mliecnej a ten je uplne super. inak malemu to asi dva dni po navsteve u koznej zmizlo. 🙂
no a kozna este upozornila na vsetky tie stravovacie zasady co treba dodrzovat pri detoch v tomto veku, upozornila na kravske mlieko....ze az po 3. roku atd.
ale radsej skoc ku koznej nech si kludna a teraz uz ani netreba tie vymenne listky.
tak dufam ze sa to malemu uz neobjavi.

mimisash
31. máj 2011

@kika58
a este som zabudla predpisala nam taky krem Linola Fett a ten sme mali pouzivat niekolko krat denne na postihnute miesto.
inak vsetky tieto veci sa daju v lekarni kupit aj bez receptu, ale su podstatne drahsie, takze na prepis sa to oplati,

bodka13
31. máj 2011

ahojte 🙂 ja som síce len včera nakukla....ale tak čiastočne k vám patrím ,mám februárové dieťa ale o trochu dosť staršie ako sú tie vaše drobátka 😀

čítam,že vás trápi suchá koža na nôžke @kika58 ...náš februárový David mal problémy od bábätka a teraz má potvrdený atop.ekzém a okrem iných rôznych krémov a mliek nám veľmi dobre pomáha toto mlieko http://www.docsimon.sk/tovar/excipial-u-lipolot... ...neviem či sa dá kúpiť aj na voľno,lebo nám ho píše doktorka na recept

katka888
31. máj 2011

@mimisash
my nemame ocka doma, pride az zajtra v noci, malje chcem kupit nejaku knizku s obrazkami, rada si listuje ale nema taku poriadnu ziadnu

my totiz mame detske knizky zbalene v pivnici v druhom byte s ostatnymi vecami, a kedze nas cez prazdniny caka prerabka, nevlacime teraz tie krabice spat pokukat / inteligentne som ich totiz neoznacila ☹ / takze riadne citatelske epchlemechle bude mat az v septembri

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre