Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
22. okt 2009

zusika, mne sa dost casto pred tehu snivalo, ze tehotenstvo ubehlo velmi rychlo - za par dni, zrazu som porodila a nic som pre babo nemala, ziadny kocik, oblecko....proste nic. teraz ked si na to spomeniem mam potrebu ist vsetko kupit, aby som bola nachystana na den D 😅

ewe, jasne, tehulky su kinderka alebo 2v1 😀 moj muzik si robi srandu, ze som po ceste zjedla stoparku 😀

kati, anoo, gloria je super 😉

maculik
22. okt 2009

zuci,co sa tyka toho prispevku na Sk - mozes on poziadat do 6mes od narodenia dietata. Ale len ak bude mat slov.obcianstvo.
Ja som tak ziadala pri Adelke, dostala som peniazky aj tu (ale menej, nez na SK), a ked som poslala vsetky potrebne papiere, tak aj na SK. Ak budes potrebovat, poslem ti link, kde najdes, co treba dolozit, aby si ten prispevok dostala.

matka331
22. okt 2009

juj jak vas tu ciitam tak normalne zacinam sa bat ze ked sa malickee narodi tak nieco pokaslem lebo neviem tolkoo vecii.....to kazda zena si musi odsavat mliecko?

matka331
22. okt 2009

ja tiez este nemam nic nakupenee .....iba neakee malickosti svetriky dupacky a takee vecicky,....tu u nas sa hovori ze by sa nemalo skor kupovat ako sa malicke narodii ze vraj to prinasa nestastie 🙂)vy vsetrke si kupujete drevenene postielky ja nechcem drevennuu ja chcem takuu ...

http://www.e-kociky.sk/?103,melody

matka331
22. okt 2009

http://www.e-kociky.sk/?35,jet-picasso-2v1
a takyy kociik by som chcelaa

alex
22. okt 2009

maťka, pochopila som, že chceš túto:
http://www.e-kociky.sk/?103,melody

no to je cestovná postieľka, taká, že na občasné prespatie, neviem, ako je to tam s polohovaním, či nie je veľmi nízka...

alex
22. okt 2009

fííí, prečo ten link, nejde pekne skopčiť 😒

zusika
autor
22. okt 2009

Mati... nedaj na povery... niektora to tu uz hovorila, ze co ak cakas druhe? - a uz mas doma tie vecicky nakupene/odlozene... su to blbosti.... vzdy sa moze stat, ze budes rodit skor..a po porode nebudes mat chut ist nieco kupovat....

co sa tyka postielky - tamta tvoja je "LEN" cestovna - docasna - nemyslim, ze pre babo je to stabilne... hlavne ked sa zacne stavata moc hybat a vymyslat.... preto asi drevena je lepsia...
ja cestovnu budem riesit iba k nasim - ked ho budem potrebovat niekam ulozit... lebo je to prenosne....

no a odsavacka... tak to ja neviem..... ale rucne by som to asi nerobila, ked si vieme pomoct...len ma zaujima zase ci manualna alebo elektricka...viem, ze je to hlavne o cene, ale mna zaujimaju objektivne pre a proti... hmm? tak dajte sem rady

ewelyne
22. okt 2009

matka, co si, nemusi si kazda zena odsavat, niektore maju mliecka akurat a ked chces podporit tvorbu, tak odsavas, alebo castejsie prikladas babo. to len ked ho mas naozaj veeelmi vela a babo nestiha papat, aby si nedostala zapal albo nieco...

matka, ta postileka je cestovna, nie je vhodna normalne na dlhodobe spinkanie pre babo a nedas tam ani poriadny matrac- len taky provizirny. zvacsa maju len dve polohy a ked bude babo vacsie, tak nie je pre neho dobre spinkat tak nizko par cm nad zemou- aj zo zdrav. dovodov. My ju pouzivame len a len na cestovanie, dovolenky, kratke pobyty, doma nikdy... iba ak by si ju mala na hranie pre babo v obyvacke atd.
fakt mati, kupte si normalnu postielku pre mimi 😵 nie cestovnu.

blumka
22. okt 2009

matka, cestovna postielka nie je vhodna na kazdodenne spanie babakta, nema pevny matrac a dalsia vec, ze ma dve polohy, jedna je sice vyssia ale ta druha je moc nizko,skoro na zemi...my sme ju velakrat pouzili, lebo stale niekde cestujeme a aj doma sme ju mali ako ohradku rozlozenu 😉

matesma
22. okt 2009

ahojte

katina2209
22. okt 2009

matka ale ty chceš cestovnú postielku? alebo akú? lebo cestovná sa používa iba keď niekam ideš nie je taká pevná a pohodlná a inak aj tiež ešte nič nemám pár vecí po markovi čo mi ostalo,ale on sa narodil až koncom apríla tak zimné vecičky nemám žiadne,ale chcem si nakúpiť keď pôjdem na materskú v decembri a drevená postieľka mi tiež zostala po synčekovi 🙂 A odsávať mliečko treba,lebo keď dieťatko nevypije všetko ostatok si musíš odsať aby sa ti nezapálili prsníky

alex
22. okt 2009

zusika, ja si kúpim odsávačku Mandelu elektrickú, kamoška ju má a je spokojná. Predsa len je to rýchlejšie s elektrickou a tak sa pri tom nenarobíš... Ale kúpim ju až po pôrode, keď uvidím, že je to potrebné.

ewelyne
22. okt 2009

zusi, manualna Madala je super-tu odporucam.
ja som rucne len sem tam narychlo odsala par krat, neboj, nic sa nedostane do mliecka, ani to nie je nehygienicke. stane sa. elektricke fakt neviem...
ale kazdopadne kupujte az ked zacnete kojit 🙂

blumka
22. okt 2009

ja mam tiez Medelu, mne rucne odsavat neslo, velmi ma po tom boleli prsniky ako aj po odsavani rucnou odsavackou..a navyse Medela odsava oba prsniky naraz, takze som usetrila cas aj to bolo pohodlnejsie a nic ma nebolelo...a myslim ze predsa len elektricka vytiahne viac ako vy sami si dokazete 😉
ja som odsavacku pouzivala hlavne na zaciatku aby sa mliecko tvorilo, a potom ked napr. sa Terezka v noci nezobudila vo svoj klasicky cas a mala som velmi naliate prsniky, tak aby sa nezapalili 😉

blumka
22. okt 2009

teda ja mam elektricku aby som to upresnila 😀

katina2209
22. okt 2009

Ja mám tiež manuálnu Medelu a tiež odporúčam neviem aká je elekrtrická,ale myslím,že skôr vydrží manuálna 🙂ja som si ju brala aj do nemocnice,pretože malý spočiatku všetko nevypil a mala som úplne tvrdé naliate prsníky tak som si odsala a dala bábetkám maminkám ktoré nemali ešte mliečko 🙂

maculik
22. okt 2009

mati, ja som si na prvych asi 7mes vobec neodsavala, cez den nebolo treba, lebo Adelka vela papala, v noci by aj bolo treba, len ja pohodlna som si tu odsavacku nikdy nezlozila, tak som to, co ostalo, odstriekala rucne do umyvadla (flasu odmietala, tak som mlieko neuskladnovala).
Ked sme zacali prikrmy, tak som zacala odsavat rucnou Avent odsavackou do poharikov a mliecko som davala do papania (nemrazila som ho). A potom som jej z neho robila tie vecerne kase - kupila som nemliecnu a zarobila som ju do mojho mliecka.
Ale teraz si uz odsavat budem, je to dobre. A rucna odsavacka mi vyhovuje, napr.kamaratke ta elektricka pripadala dost agresivna, ja som ju neskusala.

ewelyne
22. okt 2009

blumka, ale medela ma rozne druhy elktr. myslis tu dvojitu? lebo su aj mini elektric,- alex ty myslis tu? a len ta stoji 2500 Sk... 😒

matka331
22. okt 2009

ahaa....neviem mne sa velmi takaa drevennaa nepaci ....ale ekd je lepsia pre babetko tak ju asi kupime 🙂 dakuuem za raduu

ewelyne
22. okt 2009

ja som odsavala, ked som sla do skoly alebo prec a on ostal s babi alebo darlingom a nechavala mliecko a tiez do kasiciek ako maculik a ked dlho spinkal a mne mlieko samo striekalo 😀

zusika
autor
22. okt 2009

fiiiha.... no nepomohli ste mi, lebo kazda chvalite to co poznate....
a este taka jedna vec - odsavacka po niekom inom - e-ee??? radsej novu a iba pre mna??

ewelyne
22. okt 2009

matka, no nepaci, mne sa veeela veci nepaci, ale niektore drevene maju aj 5 poloh, co je dobre, aby babo nevypadlo, nevyskocilo a mas ho potom na urovni postele, a ked mas taku, ako sme rozoberali vcera, co ma stahovaciu bocnicu, pripojis ako blumka vravela k posteli a mas babo po ruke 🙂
kupis okolo na tie tyce, nejake pekne hniezdo, vrecuska a mas peknu postielku 😉
inak nie su vsetky drevene- su aj ine farby a nevyzera to potom ako drevo ajked to drevo je 🙂

maculik
22. okt 2009

matka, ved si ju krasne vyzdob tym hniezdom, farebnou plachtou, prip.nejakou hrazdickou na bok postielky. A hned bude krajsia 🙂
zusi, podla mna aj po druhom, ved si ju vyvaris, hm?

ewelyne
22. okt 2009

zusika, to je jedno, vyvaris to 🙂
vela maminiek ju pouzije len napr. dvakrat a potom preda, na tom nie je nic strasne. len aby bola funkcna . ja som si par krat tiez pozicala a vyvarila, ked som doma nechala... nic strasne. preco nie, ked mozes niekde usetrit, ved budes mat kopec inych vydavkov a ako pisem, niektre kupia, pouziju parkrat, potom nekoja a na nic im je, tak predaju a za lacnejsie.

matka331
22. okt 2009

no urcite vas posluchneem hehe...uz pozeraam drevenne a aj supravy k nej

katina2209
22. okt 2009

po niekom kľudne pokiaľ sa dá pekne vyvariť 🙂

ewelyne
22. okt 2009

alebo baby, vyskusate v porodnici aj rucnu aj elektricku, tam vam pozicaju, rozhodnete sa same a kupite podla toho 🙂 a rucne nie su take drahe, skor treba rozmyslat nad inseticiou do tej elektrickej, ci sa oplati..

ewelyne
22. okt 2009

ze investiciou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre