Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
1. nov 2009

AHojte kocky 🙂
Ja len na skok, kym Vladko kupe malu, potom pojdem pripravit mliecko a budeme oddychovat, mame dost narocny den za sebou.
Uz sme v Bonne, predbezne sme prestahovali len Adelkine oblecko a hracky, ja som si len trochu oblec.zobrala, kedze okrem tehu uz nic povodne neobleciem. Takze zvysok odstahuju normalne v decembri.
Teraz sme tu do stredy a vo stvrtok letime na 4dni na SK.

Docitam vas zajtra, kupanie uz skoncilo 😀

zuci, neviem, podla mna mozes, ved to bolo v mraziaku 😕

hajdylca
1. nov 2009

zuci ja si myslim to iste co maculik.... moj maly je certik, ked drahy je daleko, tak ma kopka a ked pridem a dam mu rucku na brusko, aby konecne aj on citil maly prestane 😔 tak manzel este krpca ani necitil ☹ logi Ty nestresuj neviem si predstavit ako by sa dalo rozlisit ci kopka chlapcek, alebo dievcatko....

hajdylca
2. nov 2009

vcera posledna dnes prva... kde ste vsetky ☹ 😒 ?????

zoska
2. nov 2009

Ahojte 😉
jaaj ako mne sa nechcelo dnes vstať, nuž ale škola volá 😀 😝

hajdy ja som na tom podobne...moj muz tiez malokedy stihne solne kopance, aj ked uz nejake stihol...
a dnes rano take kopance, ze neviem ci Nelka knkan nacvicovala, ale az ma posadilo na posteli...brucho sa mi vlnilo tak ze sa brusne tanecnice mozu schovat 😀 😀 no a manzel samozrejme uz na ceste do prace 😅

ja som sa včera skalopevne rozhodla, ze zacnem od tohto tyzdna s diplomovkou tak drzte palce 🙂

pekny pondelok všetkým prajem, poobede prííídem 😀
pa

hajdylca
2. nov 2009

zosi tak drzim palce aby sa plan s diplomovkou vydaril... to by som aj ja mala bakalarku zacat pisat, ze? 😲 no vcera drahy aj brusko drzal, aj maly kopkal a muz aj tak necitil -teda ze si nie isty... tak zrejme budem musiet pockat kym maly rozhodne nieco precvicovat 🙂

blumka
2. nov 2009

krasne mrazive ranko, prajeme :D
my dnes pokracujeme v stahovacke, ale uz len tak mierne, sem tam nieco vynesiem hore 😀

zusika
autor
2. nov 2009

ahojte mamicky!!! Dlho som tu nebola, najskoir nebol cas....potom som nechcela riesit nic s nikym a tak striedavo...
Mala som to od stredy velmi narocne - hlavne emocionalne.... Uz je vsetko v poriadku, tak sa mi lahsie hovori....
Boli sme v tom Polsku v stredu - fakt uplne super nakup..... kupila som vsetko co som chcela - postielku, vanicku, matrac, paplonik+poducku, navlecky, kolotoc....a vela dalsich blbosti..... v prepocte na nase spolu do 5000Sk - za vsetko a dokonca v obchode, nie na burze...takze mam aj blok,keby som nahodou chcela reklamovat...
Cely den som bola v pohode, vytesena, spokojna, usmiata..... ale zrejme moje telo nemalo ten pocit a ked sme isli domov - v aute zacali neskutocne krce v podbrusku... ani sediet, ani stat.... od bolesti som sa az rozplakala az to bol hystericky rev, lebo som chytila paniku, ze rodim.... Otrasna situacia - nasi mi volali sanitku a skoncila som v Cadci pomaly na porodnej sale...vobecsom nechapala co sa deje a preco som tam - vsetkym som vysvetlovala, ze ja rodit nejdem a nebudem a ze iba chcem, nech sa na mna niekto pozrie.... V preklade tam so mna vsetci urobili debila, ze kam sa ja v mojom stave trepem do PL na trhy - a ja im vysvetlujem, ze mne je cely cas vyborne a mam energie na rozdavanie, tak preci by som mala sediet doma.... no bol to boj.... nestacilo, ze som sa citila otrasne, este do mna aj "kopali" ked ma lekar vysetril a povedal, ze vsetki je OK, tak som este musela podpisat reverz, lebo si ma alibisticky chceli nechat v nemocnici - na opacnom konci SR.... tak to som uplne odmietla, ze ja to risknem.... Cela pointa mojho stavu bola v konecnom dosledku v tom, ze som cely den malo pila....a ze si uz konecne musim aj ja uvedomit, ze mam par kil navyse a ze uz nie som superzena, ktora vsetko zvladne lavou zadnou.... Takze som poucena.... Vo svtrok som sa povalovala doma v hlbokej depke, ze co vsetko sa mohlo stat.... ale v piatok ma upokojila moja Dr, ze je vsetko tak ako ma byt.....iba ze sa mam setrit, viac relaxovat a tak..... Takze to je moj pribeh tohot tyzdna.... ☹ Poucenie aj pre vas.... PITE aj ked nie ste smadne... 😉 a setrite sa... Tie nervy za to naozaj nestoja..... ale uz je dobre.... a chystam sa to v sebe uzavriet....

A vy?co mate nove??? Nejake veselsie veci??

prajem vam krasny den!!

blumka
2. nov 2009

ufff..zusi, chvalabohu ze vsetko dobre dopadlo 😉
ja som tiez dva dni pri stahovani trosku prehnala, ze ma vsetko bolelo, ledva som stupila na nohu, v brusku ma pichalo, tak na druhy den som nerobila nic a aj vcera som si oddychla ... tehotenstvo nie je choroba, ale uz sme v druhej polovici, tak si fakt treba davat pozor...prichadza treti trimester, to uz nie je sranda...takze davat si na seba pozor baby 😉

maculik
2. nov 2009

dobre ranko 🙂
zusi, tak krasne ste nakupili a fakt za dobre ceny, fiha 😨
a super, ze nakoniec to nebolo nic vazne, ale teda mohli sa k tebe spravat aj lepsie, ukludnit ta, a nie ti este vynadat 😒 No hlavne, ze to dobre dopadlo a bolo to len take postrasenie...

My sme akurat vyprevadili ocinka do prace, bol rano este na nakup, ale jasne, ze 3veci z listka aj tak zabudol, tak ideme to dokupit, aj peniazky si vybrat musim a cerstvy chlebik kupit.
Potom zacnem obed varit, len taku obyc.zelen.polievku a druhe neviem.

Blumka, davas malej uz pancuchy pod teplaky, ked idete von? Tu je dnes asi 8-10st, ale zda sa teplejsie, ja jej este nedavam, no svokra uz volala, ze mam malu teplo obliekat. Ale co jej potom budem davat v zime, ked by som jej uz teraz dala pancuchy? 😅

martinaj
2. nov 2009

ahojte 🙂 tak sa hlasim po dlhsom case 😉
zajtra mam poradnu, tak som zvedava ci mi potvrdia chlapceka 😀 a kedy pojdem na glukozovy test 🙂

martinaj
2. nov 2009

inak baby kolko teraz priberate za mesiac priblizne? ja som za posledny pribrala 4 kila a lekar ma zajtra asi "zabije" 😔

zusika
autor
2. nov 2009

Maculik,ja tu mam 2!!!! stupne a fuka vietor.... otrasne pocko....
a ja mam navarene francuzske zemiaky na dnes... tak sa na ne tesim 🙂
zbezne som vas pocitala,ze co mate nove kym som tu nebola
Alex, blahozelam, ze je vsetko v poriadku a cakate zdraveho chlapceka..... 🙂
Ewe, tak na tej poradni som sa pytala ja na tie "cukrove testy" - povedala mi, ze oni posielaju na Haydukovu....ale ze si to mozem dat urobit u svojej obvodnej aj tu v HC.... tento tyzden to asi nestiham, ale buduci to absolvujem.... kedze konik udava o tyzden viac.... tak buduci tyzden som este v norme - teda do 28tt to stihnem.... len netusim co tam budem dve hodiny robit.... ako mi vysvetlovala Dr. - ze najskor odber nalacno, potom po vypiti tej vody a potom este raz po hodine.... .Tak je to?? Len si to musim obvolat..... ze ci to robia....

zusika
autor
2. nov 2009

Martinaj.... no ja som za posledny mediac dala cca 3kg... spolu uz mam 7-8kg navyse....a fakt to uz na sebe citim... dokonca mi uz vravia,ze zacinam chodit ako tehotna 😀 teda ako kacka

martinaj
2. nov 2009

no ja mam tiez tak dokopy 7 kil navyse..... ale nabrala som ich cca za 2 mesiace, dovtedy nic.... tak sa bojim, lebo je to naraz vela 😕

janielah
2. nov 2009

ahojte babky...
zusi, tak horor, prosim ta davaj pozor na seba, lebo to ozaj nie je sranda...si ma vystrasila normalne, ved ty mas uplne od zaciatku pohodove tehotenstvo, a zrazu toto...inak to jednanie v nemocnici...ach jaj a to si predstav, ked budeme rodit, ze ako ASI sa k nam budu spravat...mam silny pocit, ze to bude este horsie, nakolko sa spoliehaju, ze zavries nakoniec hubu (s prepacenim) lebo odchadzas uz s dietatom, takze co chces....otrasne...
jedine pozitivim, ze si naozaj dobre nakupila, a teraz to teda uz v sebe uzavri, lebo to bude asi najlepsie...

Martina? a preco ta ma doktor "zabit" ? on uz bol tiez tehotny, ze vie, ako a ci sa da ovplyvnit prirastok vahy? To kam chodis?

zosi, ja tiez uz zacnem, (s dipl.) lebo nas zacali strasit, ze to bude v marci....hrooooza ... 😖
hajdy, ty kde si, co si? ved som ta necitala dlho 🙂 (myslim na fb)

blumik a ty sa tiez neprepinaj, oki doki???

lenica81
2. nov 2009

Ahojte baby...
v BA to pocko tiez nie je naj... skoro mi nohy odpadli... ale ked si vezmem saty, tak nech sa necudujem... 😅

ja mam poradnu dnes, tak som zvedava tiez na vysledky z cukru aj krvi... a na utz tiez... 😀 hadam sa teraz synator neposklada do klbka, lebo by ho trebalo aj poriadne opat pozriet a hladne foto pre nasich a svokrovcov by som brala... posledne 2 razy sa nedalo... jedine zeby chceli vidiet jeho prdel a chlapske poklady... 😕

co sa tyka upratovania, tak raz do tyzdna umyvam kupelku a WC, chvalabohu mangel vysava a utiera prach... v sobotu som tak rozmyslala, ze ked mi este narastie bambuch, tak si to budeme musiet nejako prestriedat, lebo skoncim hlavou vo vani... ked ma prevazi... 🙄

ja sa vazim iba v poradni, takze dnes... ked som bola v stredu na cukre, tak som sa zvazila pre info... nejake tri kila zatial mam navrch... ale asi to pomaly pride... 😅 a zacinaju mi puchnut nohy... aspon v piatok ked som sa sprchovala, tak som mala lytka jak nejaky zapasnik... 😠

lolka
2. nov 2009

ahojte tehulky 😉 3 dni som sa tu neukázala a kolko ste popisali... 😵
v piatok som mala celodenneho lekara, tak som ani do prace nesla. rano najskor odber krvi a o 7.30 som bola na glukozi. nebolo to take strasne ako som si myslela - nastastie 😅 zusika, u mna to prebiehalo takto: ked som prisla zobrali mi z prstu krv a dali vypit 3dcl sladkej vody, ale bola studena,tak sa dalo. potom hodinu cakat, dalsi odber kvi, potom cakat dalsiu hodinu a nakoniec dalsi odber krvi. za tie 2 hodiny co som tam cakala som aspon docitala knihu, takze pohodka
😉 vysledky budem mat v piatok v poradni. o 11.30 este kontrola u kardiologa a potom volno....
s muzikom sme skocili na obed a po obede sme sli obzerat kociky na Kosicku - pre deti a do Babymarketu. Ten typ co som si vyhladlia na nete tam nemali, ale uz obvolala som si Trnavu - bambini.sk a v sobotu tam chceme ist - dostanu tovar
😉 teta predavacka bola velmi mila po telefone, este ma prezvanala, ze ten tovar preverila a dojde im cerveny, tak sa tesim. dufam, ze ma ocari, tak ako na nete 😅

zusika, s tym pitim mas teda pravdu, ja malo pijem a obcas mi je "tak divne, slabo", tak potom dohanam 😖 na vylet v Polsku tak skoro nezabudnes.....este ze to dobre dopadlo a ste v poriadku. 😉

my sme mali trochu aknu noc, mojmu muzikovi sa casto snivaju hovadiny a potom v noci strasi, ze nieco pada alebo je niekto v izbe.....a ja chytam infarkty 😠 dnes ma tiez takto zobudil a aj Viki zacala kopkat.....asi som ju chuda zobudila 😖

martinaj
2. nov 2009

ja mam super doktora, nezabije ma ale ja mam vycitky strasne 🙄

lolka
2. nov 2009

marti, v piatok idem do poradne po 5 tyzdnoch,tak som sama zvedava kolko som pribrala. doma vahu nemame, ale tipujem tak 2-3 kg.

lenica, tak mne nohy puchnu uz take 4 tyzdne, hlavne to vidim na kotnikoch 😒

lenica81
2. nov 2009

inak...

zusi, supis nakup... keby sme mali aj my cas, tak mozno zbehneme do PL... ale to uvidime... ci sa mi bude chciet s bruchom...

a nepresilujte sa... ja sa snazim sa setrit, min. tyzden som si trochu pridala do kroku a uz ma kdesi pod rebrami pichalo... a ked som dosla domov aj v podbrusku... ale po chvilke to preslo chvalabohu... takze si odpustim nejaku namahu... sak je to pochopitelne... mame na to narok... 😉

vsetky studentky, ked si ja dobre pamatam... tak mne to trvalo cca 2 tyzdne napistat diplomovku... teda uz tu cast prakticku... lebo tie citacie a blaboly okolo toho... to bola naj nuda vysokej skoly... a tiez som mala nejake hisaky z toho... ale presla som... 😉 nebojte, zvladnete to... drzim palce... hlavne je dolezita podpora aj od vasho dipl. veduceho... nech clovek nemusi nejake veci na poslednu chvilu prerabat... na co vam popri babu vela casu nezostane... vsak pravda... ☹ 😅

megg
2. nov 2009

ahojte kocky,
tak sme sa vcera vratili z dovci. Bolo naozaj bajecne az sa m nechcelo ist naspat😔 dnes uz opat v praci, nic sa mi nechceeee 😅

janielah
2. nov 2009

a kde ste to boli megg?

zuzulik
2. nov 2009

ahojte maminky, nebola som pri vas uz aspon niekolko tyzdnov a hoc som na PN nejako nestiham 😀 .
Teraz som tu mala tyzden rodicov, tak som sa im stale venovala a ani som nemala cas si vas precitat a veru ste toho popisali neuuuuuuurekom 😀 😝 baby ukecane, ale aspo viem, ze ste uz podaktore nakupili kociariky, vybavicky, postielky a pod., no super, gratulujem 😵

zusi: zazitok v polsku nezavidim, ale hlavne, ze neslo o nic vazneho i ked nas vystrasi cokolvek, aspon sa teraz budes viac kontrolovat a opatrovat a mas uz aj nakupene 😀

Lolka: aky kociarik ste si vyhliadli??

Inak my mame poradnu 13.11. a 3D 18.11. tak sa mozno dozvieme co sa v brusku skryva, moja mamka je presvedcena ze je to chlapcek, manzel si praje dievcatko 😵 , uz amme aj ruzovu vanicku 😵 😵 😀 .
Vahovy prirastok: +4,5kg 😉

lenica81
2. nov 2009

uf... dovolenku v teplucku niekde by som brala... 😀

ano lolka, co za kociarik...

zuzulik, riadne ukecane sme... len vikendy su take chudobnejsie... 😔

megg
2. nov 2009

Neboli sme zas v takom teplucku, iba tuto kusok od SR ...v Budapesti v tomto resorte:
http://www.ramadaresortbudapest.hu/sk/hotel
Ale pravdou je, ze sme za 5 dni nevytiahli paty vonku z hotela. Naozaj tam bolo vynikajuco a co je hlavne, je to totalne baby friendly hotel, takze aj nas drobec bol z toho uneseny a perfektne nam padol takyto oddych 😵 Odporucam.

zuzulik
2. nov 2009

megg, o tom mieste v Budapesti som pocula, brat tam bol v lete a nevedel si to vynachvalit 😵 , takze iste ste si to tam uzili ako v rozpravke 😉
babenky,ake matrace kupujete do postielokkokos/molitan ?? za kolko a kde???

zusika
autor
2. nov 2009

nooo aj ja by som nejaku dovcu brala, ale najskor to bude materka 😀
my sme kupili kokos-molitan-pohanka.... pohanka je zimna strana,kokos letna.... myslim si, ze velmi kvalitny... a sa podrzte - za 23,5€ (tiez v tim obchode v PL) http://www.hrajko.sk/3vrstvovy-matrac-do-postie...

maculik
2. nov 2009

zusi, super napad s tymi franc.zemiakmi, akurat som rozmyslala, co do stredy varit.
A to pocko nic moc, akurat som aj pozerala, ako hlasia na SK od stvrtku, a jasne, ze az do nedele dazd 😠

na gluk.test si zober knihu alebo casopisy, nech sa nenudis 🙂

a to aka super cena za ten matrac?! My mame dva, kedze mame 2 postielky, su take kvalitnejsie, protialerg., a ten, co sme prvy kupovali (ked som este nebola v Luxe) je taky, ze keby aj sa babo otocilo tvarickou do matraca, tak moze stale dychat, ma to taky nejaky system. Nam sa to hodilo, lebo Adelka od 5t inak, nez na brusku nespavala....

lolka
2. nov 2009

megg, ten hotel vyzera super, hlavne, ze ste si vsetci oddychli 😉

zuzulik, a keby to bol aj chlapcek, tak mu urcite ruzova vanicka vadit nebude 😀

tato znacka kociariku sa mi paci a chcela by som tu 2-kombinaciu Trasporter. farba sa mi paci bud ta svetla (ale neviem ci to bude prakticke) alebo cervena:

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

maculik
2. nov 2009

megg, vyzera to super 🙂 A financne je to ako, v pohode? Ked tak napis IP, som zvedava, tiez by som niekam tak isla, ale tu v Nem.je to dost drahe, myslim, ze zbytocne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre