Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

cukruska1920
2. júl 2009

Ahojte...uf..vy ste toho za cely den popisali....som vas ledva docitala 😉 ja som dnes mala flakaci den..prisla za mnou starka a behali sme po Blave a tak... v sobotu ma ocino 50siatku tak mu bola nieco kupit... skoda ze nebudem moct pit 😀 inak dnes bola riadna burka som aj trosku premokla...ale to nic.. a okrem ineho dnes ma bolia krize...katastrofa...

olifcek
2. júl 2009

pekne to tu pisete x;o) ja sa na vakciny opytam neskor mojho gynekologa a uvidim, co povie. povazujem ho za velkeho profika a taktneho cloveka, velmi feroveho. som unho este kratko, ale tak na mna posobi. tak uvidime x;o)

blumka
2. júl 2009

ivush a v ktorej nemocke si rodila?

olinka6226
2. júl 2009

ano prirodzene

vejinka
2. júl 2009

dievcata neda mi sem sa nezamiesat co sa tyka kojenia
...kedze my uz mame zubky kojenie je pre mna dost bolestive ale uzivam si ho aj tak..najhorsie boli prve dva..potom tie bradavky uz ani necitite...a co sa tyka intimnosti s prsami...to je tabu aspom u nas je mi to maximalne neprijemne...kedze v noci mam plienku a nedovolim sa ich ani dotknut len maly na to vysostne pravo 😀
tu plienku mam od zaciatku kojenia..prve noci som sa kupavala v mlieku a cela perina vankus aj plachta boli lepkave od mlieka potom som to poriesila takto a som spokojna.
a ozaj ja som velmi podcenila kojenie co sa mi vratilo ako bumerang..na to pozor kocky hlavne hned po porode sa o ne starajte ako o zlato...poctivo som si odstriekala a aj tam som dostala zapal potom som presla hadam 15timi laktacnymi krizami..ale nevzdala som to...lebo viem ze nic lepsie ako materske mliecko neexistuje...bohuzial som to brala na lahku vahu a doplatila som 😔
nic krajsie ako kojaca matka nieje...a nehambim sa ani na verejnosti sadnem na lavicku a a ked je Erik smadny alebo hladny nebudem sa domov ponahlat len preto ze kojim....a bohuzial ludia sa pozeraju dost opovrhujuco na zenu ktora koji..predsudky a netolerujuci ludia su este stale medzi nami.
len tolko som xcela 😉

cukruska1920
2. júl 2009

veji...pridem na poradnu potom 😉

olifcek
2. júl 2009

vejinka: mne sa len nepaci, ked zena svoj prsnik ukazuje na kilometre. ked je to v maximalne moznej intimnosti, pride mi to mile

alex
2. júl 2009

Kočky vy ste také modelky, ja vážim 70, pri výške 174cm ☹ Ja som vážila ale po tom, čo som brala lieky na ovulku som začala priberať. Dokonca pred tromi rokmi som mala krásnych 60. Hádam po pôrode to pôjde dole a pri bábätku sa mi aj podarí viac schudnúť, keďže budem nútená sa viac hýbať.

Ako som prišla z práce, dala som si cca 2hod. šlofíka, tak mi to dobre padlo.

Čo sa toho kojenia týka, samozrejme, aj ja si budem dávať plienku vonku cez seba, určite nebudem prsia ukazovať.

alex
2. júl 2009

Chcela som napísať že som vážila 65...

vejinka
2. júl 2009

olif...ja nechodim s cickami odhalenymi a po kolena 😀 😀 😀 a ked kojim vzdy mam plienku a ked maly papa plienka je pod jeho bradickou aby mu mlieko netieklo 😅

olifcek
2. júl 2009

alex : ja som sa dnes citila plna sily a energie...no vydrzalo mi to len kym som vysypala smeti a sla nakupit. uz v obchode som lapala po dychu, jak teplo tam bolo, bleeee....prisla som domkov, postavila na zeleninovu polievocku a kuracinkou a skoncila som, hehe...ale, my si teraz zasluzime spinkat 😉

olifcek
2. júl 2009

vejinka: teraz sa rehnim a drahy len nechapavo na mna pozera, hehehe. si dobraaaa 😀

vejinka
2. júl 2009

ja mam 174 a pred tehu som mala 55do 12tt som schudla na 53 po porode 65 a teraz 66 neda sa mi zhodit ani za toho duba! ale uz som zacala jest na ranajky len jogurt..ale zasa cez den zerem ako blba 😖

vejinka
2. júl 2009

olif...pssst neprezradzaj o com sa tu onô 😀

vejinka
2. júl 2009

cukrus jasneeee pod ku mne do poradne.. 😀

olifcek
2. júl 2009

alex: to si mala fajnu vahu..a okrem toho, nie je vaha tuku rovnaka ako vaha svalov x;o) svaly su tazsie, takzeeeeee....x;o)) podla toho, co pises, pri tych 65kg si bola pekna zena, a nie vychudlinka... a ani 70 nemoze byt tak hrozneee...x;o) a teraz nam to snad pojde itak vsetko hlavne do brusiek x;O)

po odrodeni si mozeme urobit inu tabulku....o vahach...urobime si i graf, nech vidime, ktorej sa ako dari, hehe

olifcek
2. júl 2009

njn, vejinka je modelka x;o) ts

vejinka
2. júl 2009

a neuctujem vela..som lacnaa..teda znie to hrozivo ale za rady nebudem pytat ani peso 😀

vejinka
2. júl 2009

olif..heheh s tym mojim bruchom po rozkrok na modelku sa necitim...proste brucho mi zostalo a neda sa odstranit 😔

vejinka
2. júl 2009

maly place musim ist

olifcek
2. júl 2009

nedalo mi, zmerala som sa....vzdy, ked ma merali, namerali mi 172 alebo 174, a maaam...172 ☹ ale neva, co uz x;o)

takze..keby som nebola tehu, teraz by bola moja vaha 62kg, a bola by som fajne pevna, lebo 6dni v tyzdi by som na sebe pracovala, zboznovala som to vzdy..ale kedze sme si povedali, ze nie chudnutie, ale babatko, zacinala som s vahou 66kg, a teraz mam 67 ☹ ale co uz c;o) ved...zivot ide dalej a bude dobreee /snad/

olifcek
2. júl 2009

vejinka : maly ma 10 mesiacov? joooj, uz o pol roka budes opat modelka 😎

cukruska1920
2. júl 2009

ofi..tabulku? a co si pipi,?? sak ani taku velku neurobis ked tam hodis moje miery...ked budem tolko zrat co doteraz tak amen tma 😀

alex
2. júl 2009

olif no veď dúfam. Ja som strašne pribrala na stehnách a do brucha. Hádam mi dá bábo zabrať potom a schudnem na moju vysnívanú váhu 60kg. Vtedy som bola úplne super. Ale teraz sa tým netrápim. Snažím sa papať pravidelne. Na raňajky jogurt, potom nejaké ovocie, obedík a večera. Sem tam ešte niečo zobnem.
Dnes mám taký plávajúci žalúdok, najmä keď si spomeniem na víkend. Boli sme na chate a tam sme papali pečené prasiatko a bolo tam aj dosť mastné a to keď si predstavím, tak ma až napína. Vždy si musím potom predstaviť niečo dobré, napr. zmrzlinu, aby ma to prešlo.

alex
2. júl 2009

olif, budeme mať ešte čas chudnúť. Teraz budeme len priberať 😅 Samozrejme nepapať za dvoch, ale pekne zdravo a to priberanie hádam nebude až také hrozné 😉

cukruska1920
2. júl 2009

alex...jaaaaak nepapat za dvoch???? a babo bude hladneeee??? 😀

alex
2. júl 2009

no musíte sa podeliť 🙂

cukruska1920
2. júl 2009

delba prace? 😀

juj idem do hajan lebo sa mi rozmazavaju pismenka...tak papa zajtra

alex
2. júl 2009

pa pa dobre sa vyspinkajte 😉

njonja
2. júl 2009

Ahojte tehulky, pridavam sa k vam, ak mozem. Som pred tyzdnom zistila, ze som tehotna - 7 tyzden by to mal byt teraz.. mam uz aj prvy obrazok (vnutornou sondou) - malicke je len taka bodocka a vidiet aj pupocnu snuru🙂 Nadherne!
Nastastie nepracujem, som s partnerom v Nemecku a nepodarilo sa mi najst robotu a teraz som otehotnela..Takze to padlo celkom dobre🙂 ... Kocky, mate priznaky? Ja som unavena ako pes a stale mam nevolnosti..ale nastastie nevraciam....
Tak zatial pa a majte sa pekne!
PS: S tym ockovanim dietatka by som neblbla.. Tu v Nemecku nie su vsetky ockovania povinne a tie nasledky niektore nechcite vidiet! Typu tehotna s rubeolou, tazko postihnute deti a tak..potom na to doplatia okrem jedneho dietata viaceri.. Robila som tu ako dobrovolnicka v detskom hospici a hovorim vam, ja budem ockovat!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre