Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
8. júl 2009

jasneee...mne kon ukazuje 16.2..moj doki mi podla poslednej mrchy vyratal 20.2, podla ultrazvuku 25.2 a dnes na ultrazvuku mi ina doktorka zmerala babo a datum mi povedala na 19.2 😀 tak si vyber....a ja si vyberam 24.2 aby malo babo rovnake narodky ako jeho krstny, moj bracho 😅

cukruska1920
8. júl 2009

19.2 sa narodil moj byvaly 😝

alex
8. júl 2009

môj mužík je 4.2., bude mať pekný darček na narodeniny. Ale dostane ho trošku neskôr. Ja by som chcela malého vodnára stihnúť, takže do 18.2. musím porodiť 😀

blumka
8. júl 2009

alebo zeby 9.2 ako Terezka? 😀 🤐
alex, my mame tiez pozemok na kopci, a teda co sa kopali zaklady tak to bola riadna fuska...ja som odchovanec z bytovky ale uz by som sa do bytovky nechcela vratit...teraz sme v dome a je to uplne nieco ine ako ked som u nasich a furt tu ktosi vrta, klopka, bucha a pocut stale vytah...Kedysi mi to nevadilo ale teraz...asi som rozmaznana 😀 😀

blumka
8. júl 2009

alex 😀
mozno bude aj toho 4.2..to je este v norme...a mozno bude az marcove 😀 😀 ...
ja som velmi chcela aby sa terezka narodila na termin a ona potvorka sa nechala prenasat 8 dni 😀

alex
8. júl 2009

no veď uvidíme 😉

zucana
8. júl 2009

theresa vitaj...ja mam podla doktora 3.2. 🙂 😉

cukruska1920
8. júl 2009

no ja som zvedava na zajtra aky ,,carovny" datum mi da doktor... 😀 a konecne dostanem tehu knizku.... prvykrat som dostala v 7tt a bola mi naprd kedze som ju mala len den

zusika
autor
8. júl 2009

theresa , ja mam podla Dr. 6.2. - ine vypocty hovoria o skorsom datume....
alex, mm ma narodky 1.2. - bude mat 30. - takze si to zapamata!! ze kedy sa mimi narodilo 🙂

loginka
8. júl 2009

ja si robim prave lapacinky, mnaaaaaaam 🙂

blumka
8. júl 2009

loginka, to je dobry napad na piatok...na zajtra uz mamina vymyslela nejake kuracie masko 😀

hajdylca
8. júl 2009

zusika, ak budem moct, ja budem s Tebou velmi rada chodit cvicit, vsade som ale vsak citala, ze az od druheho trimestra, nasla na zahradnickej http://www.snop.sk/?IDe=4084, je to kusok za miletickou- smerom k AS M. Nivy, maju tam aj cvicenie vo vode, aj brusne tance, ja som tam raz bola na aqua aerobiku, lenze ja krpata a nie dobre som dociahla ... tak na nejake brusne tance, ci cvicenie v telocvicni by isla velmi rada... len viem, ze tam mali velmi zly system objednavania sa, ze bolo potrebne prist osobne den pred tym, neviem, ci to vsak plati pri vsetkych kurzoch- maju na nete aj to objednavanie, tak potom ked budeme vediet to mozme pokukat.... alebo nasla aj jogu http://www.joga.iglu.cz/cvic_tehotne.htm , alebo aj toto- ale neviem ci to je este aktualne http://www.drjanek.sk/index.php?clanek=blava ; aj tu nieco http://www.pronatal.sk/kurzy.htm ; podla mna v Ba je toho viac nez dost, a potom ked to bude aktualne pohladame obvolame a mozme ist ...

ivush
8. júl 2009

blumka, akosi nestíham,tak mi trošku uniklo,ty si už bola na 2-hom UZV? 😅

blumka
8. júl 2009

noooo bola som na utz, ale len preto, lebo som sa bala ci je s babom vsetko v poriadku, takze to bol taky pomimo, nie ten povinny...a bola som aj u ineho doktora nie u mojho, kedze nie som doma...

blumka
8. júl 2009

jooooj, a konecne som sa dovolala do tej ordinacie co mi budu robit to NT vysetrenie...a rovno mi zoberu aj krv, nebudem musiet ist na krvi inde...parada

ivush
8. júl 2009

blumka a kam sa chystáš na NT ? K Dr. Dankovčíkovi ? 😉

ivush
8. júl 2009

ja som inak už tieŽ mala taký "tik", že pôjdem ešte k Dr. či je všetko ok, ale vravím si, že v 7tt bolo a pôjdem opäť v tom 12 na NT tak dovtedy vydržím, veď napr. v UK ženu do 12tt nikto ani nepozrie, tak ja musím nejako od toho 7tt vydržať 😉 😅

cukruska1920
8. júl 2009

ja by som najradsej babo chodila pozerat kazdy den aby som bola kludna ze je vsetko v poriadku 😀

blumka
8. júl 2009

ivush, hej k nemu...ale to bol teda problem sa tam objdednat...volala som tam 3 dni 😲
cukru ja tieeeeez...uz aby to kopalo..to ho budeme citit a uz budeme kludnejsie

blumka
8. júl 2009

uz spinkate?

ivush
8. júl 2009

blumka, no áno, to si pamätám, že vždy som bola taká spokojná keď malý kopkal...a potom v jeden horúci letný deň som sa tak poobede okolo 14tej zbadala, že ani neviem či dnes poriadne kopal tak som bola riadne nervózna a on sa navečer prebral a dllllho v noci kopal o sto šesť, čiže si evidentne zamenil deň s nocou 😀 😎

blumka
9. júl 2009

dobre ranko...ako ste sa vyspinkali? ja akosi cudne...aj my ze trosku bolo rano...ale len trosku..asi sa babatko ozvao, ze tam je 😀

ivush
9. júl 2009

No, mne bolo viac zle večer keď som išla spať, teraz pokiaľ nevidím jedlo som ako tak ok .... 🙂 práve sme doraňajkovali a asi sa pôjdeme vychystať na ihrisko.... 😉

blumka
9. júl 2009

ivush ved aj ja pozeram, ze slnko vykuklo tak asi sa pojdeme vyvencit...vcera lialo tak sme neboli nikde, len poobede na chvilu a to Terezke nestaci, ona by vonku bola cely den...

mimi
9. júl 2009

blumka, si spominala, ze ti tiez zmizli vsetky tehu priznaky, napr.ako bolenie prs? Ja som vcera bola u dr, vsak som vam pisala, lebo mi bolo podozrivo dobre, zrazu nemam ziadne tehu priznaky a dr. videl, ze to stale vyzera na 5tt, nic sa od poslednej navstevy nezmenilo a ani srdiecko nebolo este vidno ☹ tak sa mam ukazat v pondelok a sa rozhodne...este som si kontrolovala, ci som nahodou neudala zly datum poslednej MS, ale nie, tak mam z toho zly pocit.

blumka
9. júl 2009

mimi...hej vsetko mi zmizlo, nevolnosti, bolenie prs, citlivost na pachy, preto som sa bala a zasla som vcera ku doktorke..ale my sme v poriadku, babatko podrastlo, srdiecko bilo...takze u mna to zmiznutie priznakov mohlo byt aj zmenou prostredia alebo aj tym, ze mam teraz menej prace, vlastne nerobim nic, len oddychujem...ale akurat dnes mi je nevolno , tak uz som zas tam kde som boa...
mimi, drzim palce aby to v podnelok dobre dopadlo..mozno len babo pomaly rastie...dufam, ze v pondelok tam bude bit srdiecko o 106

mimi
9. júl 2009

blumka a co ti dr povedal, na ktory tyzden to vyzera?
ja neviem, ci to moje fakt tak pomalicky rastie, vsak uvidim, bude ako ma byt, len sa neda na to nemysliet ☹

jablonka
9. júl 2009

mimi - este nezufaj, si vlastne len siedmy tyzden, este treba cakat...mozes byt v skutocnosti tehotna menej ako sa standardne rata podla datumu PM...mne este nevedel lekar zachytit srdiecko v 7plus6!

blumka
9. júl 2009

mimi...moj doktor mi minulu stredu nameral ze babo je velke presne na 6tt ..takze vcera by mi podla toho mala namerat doktorka 7tt...a namerala o 5 dni viac...moj lekar mi dal termin porodu na 25.2...ona vcera na 19.2...babo mozno bolo inak otocene a on ho zmeral mensie ako bolo...alebo za ten tyzden poriadne dorastlo....

blumka
9. júl 2009

mimi..ja viem ze to je tazke ale skus mysliet pozitivne...mne to kazdy hovoril, aj sama som si to hucala ale viem ze je to tazke, ked myslis na to co sa moze stat...mozno si otehotnela neskor ako si myslis, preto je babo este male...
a ty si uz bola predtym an UTZ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre