Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
18. jún 2009

zusilka: ano, ja viem o tom cviceni x;o) to som si na nete pozerala ako prve...aj preto, ze som mala uz davno par volejbalovych zapasov a turnajov dohodnutych...a tak sme sa s drahym dohodli na tom, ze 20.06. s volejbalom skoncim. posilku a ine som si uz na nete pozrela x;O) fit lopta sa mi tiez pozdava veru x;O)

spinkate v pohode na brusku?

olifcek
18. jún 2009

zucana: ved to, ja mam tiez sedave zamestnanie a to sa dost prejavi, ked prestanes s aktivnym cvicenim x;) ale na zadok su fajn cviky...postavis sa k stene a zakopavas, to mozes i v posilke, ale postojacky x;O)

olifcek
18. jún 2009

zucana: jo veru, ja viem x;O) snazim sa robit, co sa da...ale ked mi pride zle, tak sa mi moc do nicoho nechce...

zucana
18. jún 2009

dik za cviky hned to skusim 🙂 zakopavam s vystretymi nohami? ja som totiz do 15 rokov chodila na balet ...
nabuduce si mozme dat cvicenie online s fit loptou mam aj DVD len loptu este nemam :(

olifcek
18. jún 2009

zucana: mozes mat rovnu, alebo mierne pokrcene v kolenach - co je mozno i lepsie x;o) fit loptu este nemam ani ja x;o) ale mozes si kupit natahovacie gumicky trebars x;o)

zucana
18. jún 2009

gumicky sa mi moc nepacia 🙂
uz tlacim chcela so sardinkouvou pomazankou hned mi je lepsie 🙂
a svad.saty uz mas? ja bych ti pozicala moje ale s bruskom by si sa asi nezmestila 😎

zucana
18. jún 2009

chcela je chleba 🙂

zucana
18. jún 2009

zusik aj ty si mala pekne saty 😉

olifcek
18. jún 2009

zucana uz som sa chcela opytat, ci cakas dievcatko, a ci to nie je skoro uz ediet pohlavie c;oD

no ja by som sa itak mozno nezmestila x;O) ale este nemam saty...velmi som si priala svetlomodre, no take sami asi nepodari, takze snad aspon kremove budu x;o) poziciam si dufam z hlavnej 102, salon Margita, alebo tak nejak, tam maju prijatelne ceny podla netu x;o)

olifcek
18. jún 2009

no nic, idem ja domov....teda s drahym zahovorit si miestnost na svadbobnu hostinu x;o) tak zatial ahojte

zucana
18. jún 2009

tak potom posli foto siat 😉

vevoncek
18. jún 2009

ahojte ja si myslím že to doktori nezanedbávajú, veď voľakedy sa chodilo oveľa neskôr k doktorovy a keď aj žena potratila tak si myslela že jej to tak meškal menzes a možno bola menej stresovaná teraz už existuje sono a dá sa vidieť bábätko oveľa skôr ale podľa mňa je zbytočné hneď ako žena zistí z testu že je tehotná chodiť k doktorovy, lebo doktor aj tak nič nespraví pretože pokiaľ nebije srdiečko tak to nepovažujú za tehotenstvo a keď už bije zoberú aj krv a aj spravia knižku a potom podľa výsledkov krvy doktorka povie čo treba brať aké vitamíny...
ja keďže som potratila tak som sa rohzhodla že pôjdem na sono až keď bude srdiečko a to je už od 6tt ale nie podľa mrchy ale podľa ovulácie a vtedy uť je srdiečko a som rada že som bola neskôr, lebo keby som bola skôr videla by som len dutinku a by som bola v strese že či vôbec bude srdce a takto mi doktrka už aj tehu knižku vystavila a teraz sa dozviem pri najbližšej návšteve ako dopadli výsledky krvy a hádam dostanem už aj foto zo sona.

no a čo sa týka cvičenia v prvom trimestri by som asi necvičila vôbec ale v druhom už v pohode ale len cviky pre tehotné a žiadne natriasacie a ani na brucho

blumka
18. jún 2009

olifcek ahooooj...ak sa mozem spytat, kde v Ke si? Ja mam lekara Hoppana na Jazere a tej sa mi vidi ako dobry odbornik...
a uz neviem co som chcela pisat....kym som bola s malou vonku tak ste toho popisali neurekom, ze kym som vas precitala aj som zabudla na co som chcela reagovat...
ja nie som aktivny typ, necvicim ale o pohym sa mi stara mala...aj dnes sme boli cele popoludnie na Hlavnej a mam dost..neviem kto je viac unaveny, ci ja ci ona 😀
joooj uz viem co som chcela...olif, ja som sa vydavala v 3. mesiaci tehu... nebolo nic vidno a bavila som tak akurat.

olifcek
18. jún 2009

blumka: juj, ale ako tak pozeram, Ty si stihlunke ziena x;o) ja som kus...no asi mam 3kg navyse a momentalne i tucik na brusku, ale citala som, ze sa moze lezat na chrbte a bicyklovat, tak to mi pomoze x;o) ale dakujem za podporu, je to skvele

olifcek
18. jún 2009

zucana: dakujem, az budu, poslem...ale nebudem s nimi ponahlat, neviem, aku vahu mat vtedy budem, tak...x;O)

ale nie je nad to, ked sa tehu moze tesit spolu so svojim partnerom, ze? vzdy som sa citila ako v siedmom nebi vdaka drahemu a teraz je to dokonca este lepsie, som tak velmi spokojnaaaa x;O)

olifcek
18. jún 2009

prepacte, uz som sa pytala, ale odpoved neprisla...spinkate v pohode na brusku?

olifcek
18. jún 2009

blumka: a jo, ja som na opacnom konci x;o)

blumka
18. jún 2009

olifcek este mozes spinkat na brusku..to az potom sama neskor zistis ze ti to je nepohodlne..babo je este teraz malilinke, este mu to nevadi...
ja si pamatam, ze mi nenarastlo do svadby ani tak brusko ako prsia..ale vopchala som ich este do korzetu 😀 😅

olifcek
18. jún 2009

idem z netu na dnes. s drahym a malinkym si dame jahody a pozrieme si nejaky filmiq...

blumka
18. jún 2009

baby, ja som prave dovecerala...a idem spinkat... 😀 dobru nocku aj vam aj babatkam

nemina
18. jún 2009

vevoncek suhlasím s tebou ani ja som este nebola u doktora cakám na správny týzden aby som pocula srdiecko. skor to nemá vyznam si myslím.

jablonka
19. jún 2009

dobre rano tehulky 🙂
ja som uz skoro hodinu v praci, lebo skoro rano sme boli Dianku vyprevadit do skolky v prirode...je mi uz teraz smutno ☹ ...ale budeme si musiet zvykat, bude od nas odchadzat na vselijake vylety cim dalej castejsie...
..a este sa chcem trosku pochvalit, ze vcera sme boli na prijimackach do plaveckeho klubu, a bali sme sa ci aspon nieco zaplava, ale boli sme v soku, plavala uplne uzasne 3 x 25 m znak, kraula a prsia...skoro nam oci vypadli, isla ako mala kosatka 😀 ...boli sme velmi hrdi...uvidite zachvilku, aky je to pocit 🙂
mna caka zajtra prvy UZV, dost sa bojim, je to vo mne...ale manzel ma stale ukludnuje ze urcite to bude v poriadku, tak snad to tak bude 😉
jaaj....a este o tej svadbe som chcela...ja som sa vydavala v 16 tt a nebolo absolutne nic na mne vidiet, ale uz o tyzden na to som nosila nohavice zviazane na snurku a potom brusko islo veeelmi rychlo 🙂

blumka
19. jún 2009

jablonka, neboj, isto uzv dopadne dobre uvidis ako malickemu bije srdiecko...hlavne mysli pozitivne, vsetko sa prenasa na babo
a dobre ranko 😀

vevoncek
19. jún 2009

olifcek mne práve povedala doktorka že by som sa nemala bicyklovať neviem síce prečo lebo to asi nie je až také namáhavé

nemina mala som síce problém vydržať, lebo som sa veľmi tešila kedy mi povie že som tehu a uvidím srdiečko ale práve preto som musela čakať aby som ho naozaj videla som veľmi rada že som počkala a nebola som potom v strese či bude a či nie

olifcek
19. jún 2009

vevoncek si uz v 8tt, ja podla vsetkeho v 7tt...a uz si u lekarky bola, ze? ta moja mi povedala, nech pridem o 4-5 tyzdnov, vo je 06.07 alebo 13.07, ale, ze ak chcem, mozem i skor, ale, ze to netreba.... preto si myslim, ze je dost pasivna...mohla mi naozaj dat aspon nejake rady, alebo letak...prejavit snahu...ratala som este raz, a ked som u nej bola, bola som v 4tt...

zusika
autor
19. jún 2009

ahojte...no ten bicykel by sa veru nemal....hlavne nie taky ten horsky s rurou...mozno na light cestu mestom na damskom....ale nie je to vraj vhodne...mala by si mat vystrety chrbat...ale aj ja som chcela ist cez vikedn na bike..no mm mi nedovoli..... boji sa o nas 🙂
a co sa spania na bruchu tyka.... citala som, ze by sa nemala ani na zaciatku tehu....lebo sa ti formuje maternica...roztahuje.... a okrem toho...mna boli prsia..tak sa mi tak zle spi aj ked je to moja najoblubenejsia poloha... ☹ no ale skusam to na boku a na chrbte.... hlavne aby bolo pohodlie..... a davam si k boku taky maly vankus, aby som sa neprevalila na brucho....casom si chcem kupit...alebo mozno aj usit ten tehu vankus (kojenecky)... len sa mi zda 700Sk dost za taku blbost....
a ja idem na utz. v pondelok a tesim sa, ze uz nieco uvidim..mozno... 🙂

olifcek
19. jún 2009

nemina: no ja som nikdy este tehulkou nebola, ale myslim si, ze uz ked ku lekarke prides, ze by mohla prejavit kusok viac zaujmu, i ked, mozno o nic nejde, ale uz len to, ze jej clovek povie, ze bol test pozitivny, cosi znaci...

ale nech niesom na nu zla..bola by mi urobila USG, za ktory by som si musela platit sama, lebo zdravotka to plati az ked je zena v 10tt a viac, ale povedala mi, ze este nic nebude vidiet. ja moju lekarku neodpisujem, ostanem este u nej a uvidim, aka bude, az uz pojde i podla nej o babatko x;O) vzdy sme si i pokecali, bola a je ku mne vzdy prijemna...verim, ze je to i o pristupe pacienta ku lekarovi x;o) ja som len polemizovala, ale neodpisovala a ani som nechcela hanit. len som proste ostala prekvapena, a precitala som si par prispevkov na nu, a porovnala s inym lekarom, ktory ma same chvali na seba...x;O) takze temu lekarka uz nechajme tak u mna, otvorime ju az k nej opat pojdem a vratim sa x;o)

😉

zusika
autor
19. jún 2009

olifcek...ja ked som bola na krv..sa mi nikto ani nic nespytal.... a tiez som bola prekvapena..... ale zase chapem..ze na to, aby sa mi venovala bude este dost casu.... a pravidelne poradne... a ano...ZP ti hradi utz. v 10tt, 20tt a 30tt..ostatne si platis sama ak chces.... teda u nas je to tak... takte to bude OK...ja som k tej mojej presla ked bola u nej tehulka moja spoluziacka.....a velmi si ju chvalila ako sa o nu starala....tak dufam, ze to bude rovnake.....

olifcek
19. jún 2009

zusika: wow, tak to uz budes v 9tt, ze? to ako i ja, ked pridem ku lekarke 😉

no ja na bruchu tiez velmi rada spavam, ale ano, i mna prsia niekedy bolia a vtedy sa to itak neda...ja som este donedavna spinila, kusocek, ale predsa...ale uz od pondelka tohto tyzdna je to v pohode, comu sa tesim, uz ani necitim bolesti v podbrusku, co ma tiez tesi x;O)

az prides od doktora, daj vediet x;o)

olifcek
19. jún 2009

zusika: no a mna preto taha zmenit lekara, lebo vela zien si ho chvali...no mne ale este ani krv nevzali, este mi nic nerobili. a to su vraj prve tri mesiace dolezite pre vyvin dietatka, preto som ostala prekvapena, ze nepadla ziadna rada, nic.

nie kazda zena ma net a moznost dozvediet sa, ze ma papat kyselinu listovu, napriklad...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre