Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
25. jan 2010

ewe, tak ako katina vravi...38tt je uz donosene babo..dokonca aj v 37 je to uz ok, len je mensie ako
suzon, mala je stale KP ale aj keby nebola mam od ocnej odporucanie kvoli sietnici na cisarsky..

olifcek
25. jan 2010

ja som rodila v 33tt a je vsetko ok 😉

ewelyne
25. jan 2010

olif, ved ano, len ja som to myslela tak normalne ze odkedy sa to berie tak ze je to "uz v termine" 😉

vy dve ste sikulky 😉

olifcek
25. jan 2010

ewe vraj po ukoncenom 36tt...

martinaj
25. jan 2010

tak ja som doma z obchodu, vonku je otrasna zima 🤐
kati ja byvam hned vedla tesca 🙂 tak to som cez ulicu 😀 a k detskej doktorke chodim do biskupic 🙂

katina2209
25. jan 2010

no pekne martinaj tak to mozeme niekedy pokocikovat 🙂 a ku ktorej chodis a s druhym budes tiez chodit k tej do biskupic?
Ewe boli sme vtedy tyzden v nemocnici ho pozorovali ci trombocyty stupaju a potom sme chodili kazdy pol rok na kontroly a teraz kazdy rok ale musi sa to stale kontrolovat aby sa to nejakym virusom nevratilo

suzon78
25. jan 2010

blumi, ozi, fakt veď si spomínala, ja deravá hlava 😉

ewe, toto je na nete: 😉
Z pôrodníckeho hľadiska je dieťa od 38. týždňa považované za donosené, do tejto doby sa stále hovorí o predčasnom pôrode. Na druhú stranu už dokončený 37. týždeň považujú mnohí pôrodníci za donosené tehotenstvo.

martinaj
25. jan 2010

kati jasne pojdeme niekedy kocikovat 🙂 aj s malym budem chodit k tej doktorke 🙂 Dr. Zemberova 😉

maminnka
25. jan 2010

ahojte, hlasim sa z prace 🙂 mam za sebou seriu rokovani, tak idem konecne nieco robit 😀 😀

Ewe, ako maly, ako to znasa?

suzon78
25. jan 2010

kati to je hrozné, nevedela som, že kiahne sú tak nebezpečné 😕 a ako sa to dostane do vnútra, či keď si dieťa škrabká tie vyrážky, pamätám si ako ma mama stále byla po prstoch, keď som si ich chytala, to svrbenie bolo neznesiteľné, ostalo mi po nich pár jaziev...

garonka
25. jan 2010

ahojte ešte nerodite? 😎

ja som mala super noc zaspala som o štvrtej rano a vstala o siedmej a chrbatik ma paradne pobolieva

ewe aj ex švagrova ak čakala druhe babo tak jej prvy syn dostal kiahne a chudak maly to zle znášal, svrbeli ho i vlasy a neboj tvoje malinke bude oki 😉

ewelyne
25. jan 2010

maminka a ty co, z prace rovno do porodnice ? 😀 😉
maly to znasa dost zle, stale sa mu robia nove, ale teplotu chvalabohu nema... len to ma vsade chuda...
a ja sa bojim, ze mi ten pasovy z prsa do porodu nezmizne... ako budem kojit??? ☹ 😖

maculik
25. jan 2010

maminka, a uz sa ti podarilo najst za seba nahradu miesto tej, co odisla v skus.dobe? Hadam tam nebudes musiet chodit hned po porode 😒
ewe, mne zase dr hovorila, ze ked porodim po ukoncenom 36tt, tak uz je vsetko ok, lebo plucka su vyvinute. Akurat tam moze byt ta mensia vaha alebo tak, ale inak ze by to nevadilo.

Ja som akurat ulozila malu, cakam, kym zaspi a pojdem k nej. Na obed svokra spravila kysnuty slivkovy kolac, tak som sa napratala, az ma brucho tlaci 😝 Ja som bola s malou vonku, len sa jej nechcelo chodit, tak som ju polku cesty musela niest, co pistala. Tak poobede asi pojde s nou svokra a ja pojdem na prechadzku sama. Lebo pri nej a pri ockovi tak nevymysla.

blumka
25. jan 2010

maculik, tebe adelka zaspava bez protestov sama? Ta moja herecka z izby na mna vykrikuje, skusa rozne tahy, ze mamka pod, Tete place a ine podobne veci 😀 ale uz dakedy nemam na to nervy...
ewe mne tiez moj lekar ked som bola v 36tt povedal, ze keby som uz zacala rodit, tak mi nikto nebrani, lebo uz je vsetko ok, akurat by bolo babo mensie

maculik
25. jan 2010

ewe, a to mas presne na prse, ci nad? Lebo ja som to mala tak nad bradavkou, take najprv vyrazky a potom pluzgiere, potom to vyschlo a mam tam teraz taky trosku cerveny flak. Ale ja som s tym bola u koznej (kedze som to mala v 10tt, bala som sa) a ta mi na to dala taky krem, ten dost pomahal. Skus nejakej brnknut a povedat, v akej si situacii, mozno ta vezmu hned a nieco ti daju.

maculik
25. jan 2010

blumi, hej, nastastie aspon toto je bez problemov (ked uz neprespi celu noc 😔 Akosi som ju tak naucila po tom, co asi do 9-10mes zaspavala len na prsniku, no tak vies si predstavit, nemohol ju nikto iny ukladat, len ja. Tak som to skusila a islo to, plakala asi len 2-3x, ale nie nejake velke revy, len tak skusala, no a potom si zvykla. Len mi to velakrat narusaju druhi (na Sk svokra, tu manzel), lebo ked nahodou zamrnci, oni idu hned k nej a miesto aby ju len pohladkali, dali hracku a pod, tak pri nej ostanu a cakaju, kym zaspi. Potom musim zase preucat 😉

maminnka
25. jan 2010

Ewe,
a ty mas pasovy opar??? ved si pisala len o herpese... No a veru vidim to tak, ze pojdem do porodnice rovno z roboty :( mam tu toho ozaj tak aktivne este na dni a potom tak cca 2-3 - hodky denne, ale to sa uz vacsina da aj z domu....

Macu, nahradu sa mi nepodarilo najst a uz ani nehladam, to je zaucanie na 2 mesiace intenzivnej prace pre noveho cloveka. Budem to musiet nejako riesit ja, aj po porode. Cast necham na asistentku, ale vacsinu veci proste nemam na koho. Ostatni ludia vo firme riesia ine veci a na obchodne rokovania ich posielat nemozem, nemaju este dost skusenosti a zial, ani potrebnu uroven vystupovania, ako som si preverila za posledne dni.

blumka
25. jan 2010

maculik, tak asi nemozem mat vsetko, ze? 😀
Ona uz tak sama zaspava odkedy som bola v nemocke, lebo manzelovi sa nechcelo pri nej lezat, tak ju naucil...chvilu bolo ok, zaspala bez debat ale teraz v poslednom case skuuuuusa, co moze...akoze nereve, lebo ona velmi dobre vie ze som len v kuchyni, len proste si vymysla somariny...ze chce este pusu, alebo krizik na celo, alebo este cikat alebo sa stale pyta co to bucha a pritom nic nebucha 😀 , alebo ako teraz zevraj place a ja uz neviem co s tym...obcas na nu zakricim len z kuchyne aby uz spala a obcas tam zajdem a ona vyskerena...no proste ma skusa..
uz sa jej aj vyhrazame, ze jej hracky odidu, lebo chcu spat a ona ich budi 😀 raz ked tak vystrajala az zacala rycat na silu, tak sme jej schovali ten domcek co dostala na vianoce a sme povedali ze ked bude pekne spinkat tak sa vrati...no tak potom sekala par dni dobrotu tak sa vratil domcek aj s osadnikmi...no ale teraz skusa zasa 😀 😀

zucana
25. jan 2010

cafte baby malinka ma dlhe nechtiky a sa poskrabala...len v nemocke mi vraveli ze min.tyzden este nestrihat...ale myslite ze uz mozem?

blumka
25. jan 2010

maminka, ufff...mas to tazke, ale asi to tak ma byt..vsetko zle je na nieco dobre..to mozno zistis neskor... 😉 a mozno sa to nejako vyriesi samo

ewe a ty si bola s tym u lekara?

blumka
25. jan 2010

zuci myslim ze mozes, ale neviem ci budes vediet..oni su este take makucke ze sa poriadne ani nedaju ostrihat..a davas malej rukavicky?

ewelyne
25. jan 2010

macu, na tom vrchnom svale prsnom, nad bradavkou a az do zadu popod "pazuchu"... taky pasik..

maminka, hej, som pisala, ale aby tym trom na perach smutno nebolo, tak sa mi na vrchnom prsnom svale urobili.
idem si po mast k dr., nech to rychlo prejde, keby nieco ved mi hadam daju aj nieco ine...

maminka v akej oblasti podnikas a to budes zvladat po porode?

zucana
25. jan 2010

nedavam...su jej velke a da si ich vzdy dole a v nemocke jej ich davali dole...ale tak mozme vyskusat?vy ste po kolko strihali?

maminnka
25. jan 2010

Blumka, toto skusa aj nas maly a to ma 3,5 roka. Ale zial, nezaspava sam, zaspavame s nim, resp. teraz manzel, lebo ja na to uz nemam sil. Aj som chcela, aby sa naucil sam, ale nejako na to nemam odvahu a tiez, je cely den v skolke, a ked zaspava, tak vselico nam porozprava, je to taka mila chvilka, len s nim. Nechceme ho o to obrat este... Keby sme s niom boli doma, tiez by sme to robili ako vy. Ja teda urcite. Ale on siel do skolky dost skoro, tak s nim pocas dna chceme byt co najviac.

suzon78
25. jan 2010

baby mne sa zase vysypali na prsiach také drobné bradavičky. Chcela vy som si to do pôrodu preliečiť. Mám také malé stopkové, ale aj také ploché, ktoré sa rýchlo zväčšujú...mama má na to taký sprej volá sa, že bradavičník je veľmi účinný, ale na letáku je písané, že sa nesmie používať v tehotenstve 😒 , nechápem tomu, pretože je na báze tekutého dusíka a môj kožný mi už pár bradavičiek, vypaloval, tekutým dusíkom počas tehotenstva a nič nevravel, že by to malej mohlo uškodiť...

zoska
25. jan 2010

blumi dobre metody mate, ze hracky odidu 😀 😀

ak si dobre pamatam tak neter tiez krasne zaspavala sama potichucky a potom okolo 2r. zacala tiez vymyslat a teraz ju treba uspavat- ma 3,5r....citat rozpravky a pod. a ked zacne vymyslat tak to je na dlho, svagrina ju na Sivestra uspavala 2 hodiny 😕

manzel volal, ze dnes sa vracia z madarska a ze zajtra vecer pojde nspat...tak sa tesim

blumka
25. jan 2010

mami, to jasne, ked je v skolke tak chcete byt co najviac s nim...mne uspavanie terezky nevadilo, pokym kludne lezkala a snazila sa zaspat, lenze ona ked pri nej niekto je vyvadza este viac ako teraz, tak sme to takto vyriesili...AKoze ono to nie je nic strasne, len sa mi nechce ju stale napominat rovno pred spanim, chcem aby spinkala v klude a nie po kriku a napominani, ale to sa asi inak neda ak chcem aby zaspavala sama

zuci, ja som malej strihala nechty prvykrat po dost dlhej dobe, lebo som sa toho strasne bala, a nevedela som to...takze ja ti neporadim..

blumka
25. jan 2010

zosi, vies co, uz vymyslame hocico...ale najlepsie bola teraz pred chvilkou, ked mi pvoedala ze mozu ist hracky prec 😅 tak ma dostala...ale ked som akoze sla hrackam povedat aby sli ze terezka ich nechce, tak kricala ze nie nie..a teraz uz spinka 😀

maminnka
25. jan 2010

Ewe, prepac, musela som to prehliadnut, o tom pasovom opare. Mrgi ma, ze ta to takto chytilo. Aj si sa niekam dovolala, nejakemu Dr.? Co ti na to povedali?
Podnikam v oblasti konzultacnych sluzieb, keby si chcela, napisem ti do IP. Po porode budem urcite aspon 2 tyzdne len doma, rokovania poposuvam, resp. sa ich snazim riesit uz teraz, vopred, potom, ak budem vladat, tak si nejake naplanujem, nastastie byvam kusocek od firmy, mam to ozaj len na skok, muz bude mesiac so mnou doma. Vacsina veci sa da robit aj z domu, teda okrem tych stretnuti s klientami. Nejako to tak vselijako budem platat.

Zuci, ja som prvykrat ani nemusela strihat, po tyzdni sa tie prve nechtiky nejako same polamali, alebo si ich maly o nieco obtrel, ani neviem ako. Potom som strihala asi po 2 tyzdnoch.

Blumi, aj ja si to hovorim, ze to tak ma byt a preto ani nestresujem, beriem to, ako prislo.

zoska
25. jan 2010

blumi ja som rada za vsetko co sa tu od vas mamiciek dozviem...budem aplikovat aj svoje dietko potom 😀 toto sa mi paci s tymi hrcakami 😀

neter tiez vymysla kadeco...niekedy nechapem, kde sa to v tej malej hlave berie...a tie hlasky, no koniec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre