Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
26. jan 2010

suzon 🙂
ale ma to aj nevyhody, ze sem chodia rodit aj zo ZA a CA...cize je dost natresk niekedy

garonka
26. jan 2010

idem si dať sprchu držte prstiky nech sa tam vopcham a nevyvalim dvere 😀

suzon78
26. jan 2010

blumi držím palčeky s tým cs, nech ti jazvičku podla možností vylepšia, možno by aj bolo lepšie cez tú pôvodnú po tete, teda to je len môj laický názor, ale verím, že doktori urobia to najlepšie pre teba 😉

blumka
26. jan 2010

pocula som aj ja ze reznu ale ak sa to stane nam tak soro moro manzel urobi 😠
gari, nebojim sa...a hej aj tu druhu ak budu robit tak spravia tak aby ju nebolo vidno...proste bude skryta pod gatkami 😀 len neviem kde mi potom skryju tu tretiu ak bude... 😀 😅

blumka
26. jan 2010

suzon, najprv mi hovorili ze to urobia cez tu staru a ze mi ju skraslia lebo ze je skaredo zrastena 😀 ale to vtedy este nevedeli ze sa stensuje, tak neviem ci sa to da aj v takom pripade...

andrea2603
26. jan 2010

to o tom porezaní som si nedávno vypočula u lekára, keď sa rozprávali 2 mamičky asi takých 2mesačných bábätiek a tá jedna hovorí, že jej malého porezali pri sekcii na hlavičke, ale že už mu to ani vidieť nieje. Tak asi sa to stáva ☹

blumka, potom si väčšie gatky kúpis a tie skryjú aj 3. 🙂

suzon78
26. jan 2010

blumi, veď preto som si myslela, keby cez ňu rezali, môžu ju potom viac spevniť, ale doki vedia čo je správne 😉

blumka
26. jan 2010

no ved to suzi...uvidime..hlavne dufam, ze sa uz nebude viac stensovat a ze budem ok

vevoncek
26. jan 2010

ja som nemala prístup k PC lebo manžo ho okupoval a a kým som vás dočítala teda ale ste toho popísali ale teraz je manžo na fotbale tak už môžem aj ja písať

no čo sa týka návštev mne by nevadilo keby prili svokrovci a moji rodičia, svokor ten sa bude báť maleho zobrať do rúk a svokra je super a moji rodičia fú tiež fajn ale oni si myslím že asi ani nebudú chcieť prísť a horšie to bude so švagrinou tá si myslím že bude zvedavá ale to hádam manžo vybaví aby nechodili, lebo teraz boli chorý a tiež majú malého syna tak ak by prišli tak dúfam že ho nebudú brať zo sebou myslím si že švagriná sa bude chcieť dohrabať ak už budú zraví, lebo aj my sme ju boli pozrieť a jedna segra čo mám tak to by som bola rada keby prišla a druhá tá má tiež syna a nemajú moc hygienické návyky takže to by som chcela aby nechodila ale ona je taká že mi zavolá keď bude už na pol ceste že ideme ťa pozrieť no a čo potom na to povedať???Ale musím to riešiť teraz dopredu ak s ňou ešte budem tak jej poviem že aby nechodili do nemocnice, lebo je február a všade sú samí chorí ľudia tak si neželám aby niekto chodil pozerať

a jedna kamoška sa mi normálne drzo nanominovala že ma príde pozrieť do nemocky a pritom ja som ju nebola mi spe s mužom prišli až po šestonedelí a ona sa neviem dovtípiť tak som mužovy hovorila že nech im ani nepíše sms z pôrodnice že už mám za tým ale ak mi ešte zavolá tak jej to aj poviem že jednoducho nechcem aby tam niekto za mnou chodil že chcem dodržať 600nedelie a hotovo

inak nechápem niektorí ľudia sú taký neohrabaný vôbec nevedia čo sa patrí voľakedy keď sa dodržiavalo 600nedelie tak vedeli prečo a bolo to dobre dieťatko ukázali len cez sklo a všetci boli spokojný

ale som sa rozpísala 😀 😀 😀

zoska
26. jan 2010

hej blumi bombarďáky 😀

no ja som si tiez minule vypocula, ze jednej porezali mleho na riťke- ze ma predlzenu ciarku 🙂 a u druhej to uz bolo horsie- ze 2cm pod očkom...ja som z toho uplne mimo...toto je ako mozne v 21stor.?? 😲

baby kukam markizu...sama doma, no uz sa vidim ako v noci budem analyzovat zvuky, ci ma neprisli uniest alebo vykradnut...asi to prepnem na daco ine...ja som taky posero 😅

janielah
26. jan 2010

no tak sa k vam idem pridat, ked na mna tolko myslite a chcete mi k porodu dopomoct strankou 1000 😀

to akoze mam ist uz dnes v noci ??? ma vyhanate ??? 😀 ja by som vsak uz tak rada...sedim na fit lopte a neviem co mam na nej robit, lebo som poctivo´odignorovala vsetky cvicenia... 😝

a ozik, co pisla dness Hajdy, to ako sa tlaci babatko dolu? to je nejake speci cviko ??

vevoncek
26. jan 2010

no mne dnes kamoška oznámila má termín dva týždne po mne že jej doktor povedal že malá je otočená koncom panvovým a že keďže už raz rodila bude musieť rodiť normálne že ju nedajú cisárskym a ona chúďa s atoho tak bojí, lebo pri prvom pôrode si tak vytrpela a hlavne malý bol v ohrození čo si o tom myslíte ja si myslím že to by mali automaticky robiť cisársky aby neroskovali a hlavne aby žena netrpela

blumka
26. jan 2010

jani, skus simonke svietit baterkou, mozno vyjde za svetlom 😀 😀

evita747
26. jan 2010

zoska, si ma inspirovala 🙂 dala som si markizu do podmazu, tiez som sama doma, ale musim este 🙂 trochu pracovat a taaak sa mi nechce, ze to zase asi odlozim na zajtra...

andrea2603
26. jan 2010

jani, len seď a čakaj 😕 Inač ako sa cítiš, nemáš taky pocit,že by to mohlo prísť s tou 1000?

zoska
26. jan 2010

jani ahoj 🙂
ja som bola dnes na kurze a robili sme aj hopsasa...kyvali sme sa na lopte dopredu-podsadit panvu riadne a dozadu- a nádych a výdych 😀
potom sme sa kyvali z lava doprava a este sme kruzili na lopte lezatu 8čku panvou- tak skuuus 😉

zoska
26. jan 2010
zoska
26. jan 2010

evita a co robis, ked musis este pracovat? 😕

katina2209
26. jan 2010

Ja som sa akurat napraskala tymi langosmi boli vynikos... inak s tym cisarskym to nie je bohvieco,vsak doktori by mali vediet kde mozu rezat nemaju pri tom ultrazvuk? Vôbec neviem ako ten cisarsky prebieha,
jani ty to mas uz za par uz by si mohla ist ja by som tiez uz isla nech to mam za sebou

hajdylca
26. jan 2010

jani ono to nie je cvik, ale normalne som tlacila ako pri porode, lahla som si na chrbat, nohy skrcila a chytila pod kolenami, nadychla (do pluc- nie do bruska) zatvorila ocka, a PA mi hlavu dvihla a pritlacila k prsiam, alebo tak ku krku a ja som mala vtedy tlacit bruskom- ako keby si chcela sa vykakat, brusko sa ti musi tak zosikmit...
juuj no neviem, ci som to napisala zrozumitelne...
ale inak mi hovorila ze je to presne take iste tlacenie ako na velkej, ze mam si sledovat ako tlacim ked idem na velku...

a martulke som tusim este negratulovala, idem ja precitat ten posledny jej prispevok, ze co pisala, ake mala bolesti, a preco ste tu metlu spominali 🙂 🙂

inak nechcem strasit, ale v teme porodnica kramare, jedna kocka zistila, ze jej po siti nechali nejaky tampon dnu, ona to zistila az po mesiaci, lebo si myslela, ze to ju asi ta jazva tak taha... a dalsia jej pisala, ze vsak i jej spolubyvajucej ho zabudli- ale ona to na 3. den zistila....

zoska
26. jan 2010

no baby ja sa na to este necitim...ani ma nenpdlo, ze by som to chcela mat uz za sebou...asi aj preto, ze ma nic neboli a relativne dobre spím 😉
mnzel je na sluzobke, aj bud. tyzden este ide na 2 dni prec...ja sa snazim dokoncit tu diplomku a potom uz mozno zacnem mysliet j na porod, ale zatial sa tvarim akoze niiič 😀

blumka
26. jan 2010

najhorsie na tych lekarskych preslapoch je ze zial pacient sa potom nedovola nikde ziadneho prava.. 😖

zoska
26. jan 2010

hjdy dobre si to napisala, aj my sme tak dnes tlacili, ale na fitlopte 😉

a stym tamponom nam to dnes hovorila tetusa na kurze, ze ak budeme citit zapach a prip. sa pridruzia aj teploty, ze to moze byt zo zabud. tamponu

hajdylca
26. jan 2010

ale som este nepocula, ze pri cisarskom babenko mohli porezat 😲

a inak to tlacenie, co som snazila opisat sa moze vraj az po 38 tyzdni skusat 🙂

janielah
26. jan 2010

zosiiii, mne z ´toho treba cikaaaat 😀 ale dakujem za rychlokurz cvikov, budem sa tvarit, ze som ich absolvovala 😀

hajdy a to ste uz chceli cielene vyvolat porod??? to sa moze takto cvicne tlacit bez toho, aby si bola otvorena?

andy, ja sa citim tak ako vzdy, v pohode, teda az na ten chrbat pod lopatkou ... tak neviem neviem...nemoze to na mna prist aj tak, ze uplne naraz razom ?

blumi a mozem aj mobilom svietit ? 😀

blumka
26. jan 2010

hajdy, manzelovej krsnej mame tak lekari pred viac ako 35 rokmi poskodili dietatko tak, ze po par dnoch od porodu zomrelo ☹ 😔

alex
26. jan 2010

jejda baby na také ani nemyslite, že porezať bábo a zabudnuté tampóny 🤐

blumka
26. jan 2010

jani, a skus pri tom nejaku fajnu melodiu pustit, mozno sa roztancuje a pride aj za svetlom aj za hudbou 😀 😀

zoska
26. jan 2010

hajdy nam dnes teta povedala ze od 36tt vyssie mame tlacit normalne a nizsie tyzdne ze maju tlak sustredit kdesi ku konecniku 😅

zoska
26. jan 2010

alex akurat ma napadlo, ze dobre temy rozoberame par dni pred porodom 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre