Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
7. jan 2010

aj ja som mala take...

andrea2603
7. jan 2010
martulanr
7. jan 2010

no u nas akoze vynovena pôrodnica ale som zvedava co to bude ked som bola s malym tak este vsetko za Márie Terézie tam bolo

andrea2603
7. jan 2010

martinaj a v čom je ich výhoda? Oplatí sa ich kúpiť?

martinaj
7. jan 2010

no rana lepsie dycha a tym sa lepsie hoji.... a boli take volne nikde netlacili a to bolo podla mna fajn 🙂

matesl
7. jan 2010

ahojte babulkiy,

pisali ste o detskej kozmetike...a s tou kozmetikou HIPP nemate skusenosti?

ewelyne
7. jan 2010

http://www.who.int/immunization_monitoring/en/g...

maculik, blumka, tu si kliknete krajinu a date all ockovania a vyhodi to vsetky povinne v danej krajine a aj preockovania a tak... kazda krajina ma iny ockovaci kalendar. kamoska co zila v rusku, musela postupovat podla ruskeho aby jej mala mohla do skolky tam.... ale je to smiesne, ked si porovnate rozne krajiny na svete.... staci porovnat cesko, madarsko, slovensko, polsko a rakusko... a uz len rozdiel v pocte povinnych ockovani a druhov je zarazaujci a je to "len" cez hranice... napr. niekde povinnych 6 druhov, v inom state 21... niekde 13... no cisty ulet a ludia cestuju po svete, stretavame sa s nimi... je to na zamyslenie... taktiez take rusko, alebo arabi, india, cina, neberu vakciny napr. od USA... cize maju ich ine... inak vyrobene, z niecoho ineho, ine ucinky... a v japonsku sa do dvoch rokov deti neockuju, lebo sa nevedia dohodnut na tom, ako a ci to skodi... a v akej miere.... a ze pre male deti je dolezitejsi vyvin prirodzenej imunity... no a potom ze mame byt kludni tu....

martinaj
7. jan 2010

matesl, my sme pri Veronike od zaciatku pouzivali hipp a je dobra podla mna, potom, ked bola vacsia mali sme aj niveu, sebamed... 🙂

ewelyne
7. jan 2010

no, mne dali v zdarv.potrebach, nejake sietovane a druhe su take pevne kratasove... tak neviem... pri prvom som mala taky klasicky tvar od canpol babies, ale tie som teraz nezohnala... hm.

matesl, nemam ja skusenosti, ale suseda mala pri dvojkach a dostali z toho tie male cervene vyrazticky.. kazde dieta je ine... to musis len vyskusat. my sme skoncili pri natur vyrobkoch, lebo nam aj sudocrem robil zle... no simi nejaky vyberavy typ 😀 a tak zadok mazeme od mala tymto - http://www.biokosik.sk/e-shop/p/169/nechtikovy-... kupujem v DM-ke.

ewelyne
7. jan 2010

ale Sudocrem robil zasa dobre mne na poporodne vyrazky, takze ja som ho dobre vyuzila 😀

lolka
7. jan 2010

ahojte 🙂
citam, ze rozoberate kozmetiku....ja mam zatial pre babol len sudokrem na zapareniny. nieco ako telove mlieko alebo olejcek som este nekupila, ani neviem aku znacku kupim.

ewe, tiez som si kupila tie jednorazove nohavicky Canpol. ale pre istotu som si este dokupila aj klasicke bavlnene nohavicky, tiez vyuzijem hlavne doma.
idem kuk tie ockovania....

martinaj
7. jan 2010

sudokrem je aj podla nas na ritku super, lepsi ako rybacia mast 😝

lolka
7. jan 2010

a co je lepsie olejcek pre babo ale tel. mlieko ?

andrea2603
7. jan 2010

ja som prvé mesiace používala olejček.

ewelyne
7. jan 2010

lolka olejcek, ale len sem tam, zbytocne nemazat ked nemusis, aby si vytvaralo mimi svoj ochranny film na kozicke... a olejcek nas najoblubenejsi bol sem tam olivovy a hlavne sme cisty prirodny kokosovy pouzivali panensky alebo materske mliecko 😉

martinka, no jo, onak ta rybacia mi strasne smrdela... ale strasne... asi by mi aj teraz v tehu zle z nej bolo 😅

lolka
7. jan 2010

ono je to asi individualne a zavisi od citlivosti pokozky.....no, ved uvidime 😅

martulanr
7. jan 2010

tak zajtra dufam kupim aj spej dufam ze nebudem musiet lietat ako sarkan po lekárnach

lolka
7. jan 2010

ewe, kupila som si v lekarni obycajny olivovy olej, som citala, ze je dobry na hlavicku resp.na tie supinky ktore sa tvoria a aj pani v lekarni mi povedala, ze je dost predavany. myslis, ze s nim mozem aj cele babo natierat - teda obcas ?
inak, ta kozmetika L´occitane s bambudskym maslom je super, mam taky kremik 😉

andrea2603
7. jan 2010

sprej kupujem aj ja 😉

ewelyne
7. jan 2010

lolka, je to strsne indi vindi, ale nevidim zmysel v tom, ze male mimi, ked sa narodi, hned kupat v mydle a mazat tymi chemickymi mlieckami a kremami zbytocne ved ta jeho pokozticka sa musi sama to... ved vies... a nie jej upachavat pory...ved aj pediatricka ti poradi. nam na zaciatku vsetko zakazala a pekne vysvetlila, ked bola doma na prvej prehliadke...dokonca aj tie mokre utierky sme na zaciatku vobec... ked sme boli doma, pekne na ruku, sup do umyvadla a umyt cistou vodou a natriet ritku... alebo ked, tak potom po mokrych aj suchou utierat, aby tam neostala nejaka vlhkost a neurobilo sa cervene... sa bojim, lebo dievcatka su na to vraj haklivejsie ako chalani, tak som zvedava, ako mi to pojde pri babe 😅 vsetky deticky su ine... to je fakt.

lolka
7. jan 2010

marti, o takom spray som ani nevedela 😕 a to je speci na poporodne rany alebo celkovo na rany pooperacne ? pojdem sa na to popytat...

andrea2603
7. jan 2010

lolka, ja som mala tiež nejaký olivový a natierala som ním hlavičku aj telíčko po kúpaní. Kúpali sme sa asi každý 3 deň.

blumka
7. jan 2010

a co je dobre na ranu po cisaraku? nevie niekto? ewe? ty si taka bylinkarka 😀

ewelyne
7. jan 2010

lolka ten olivovy a kokosovy su super a hlavicku treba mazat a vycesavat hadam aj do roka... tie decka su na tie supiinky fakt haklive...sa priznam som to zanedbala par krat a na zaciatku som o tom vobec nevedela a dosla svokra, ze co to??? a ja ze uuuupsiii 😅 😕
fakt je dobry ten balzam? to sa tesim , vidis a vraj je aj na mimi a ritku a tak, tak som zvedava 😉

lolka
7. jan 2010

ewe, jojo, tiez som citala, ze je najlepsia cista voda, akurat na ritku pouzit detske mydlo prip. v lete na zaparene miesta a potom nicim nekremovat, zasa len ritku. a kupat tak 3x tyzdenne, ved miminka sa ani tak nespotia.

matesl
7. jan 2010

inak ewe,
kukala som po galanterkach tie pasiky na podprsenku, ale nikde tu v podunajskych nemaju a Motyl je do 11.1 zavrety 😅 to od vianoc mali dovcu...tak som zvedava ci si secko nevykupila 😀

lolka
7. jan 2010

ewe, mam ten kremik na suchu a citlivu pokozku, kde je az 20% toho bambudskeho masla, ale ked som si ho chcela kupit pred vianocami (a aj mamine pod stromcek), tak uz mali len nieco ako mieko-krem, kde je len 7% bam.masla. ani predavacka nevedela povedat ci ho este dostanu..........ale v skratke, to bambudske maslo je dobre 😉

ewelyne
7. jan 2010

zavisi, nam pediatricka vravela, ze keby daco, tak len na ten vatovy tampon olejcek a lokalne napr. na suchsie miesta, al. zahyby natriet.

blumka budem rozmyslat... harmancek, repik a zeleny jacmen- ja som pouzivala na umyvanie dole po siti... potom biolampa- to zelene pulzne svetlo a plus calcium posphoricum na rekonvalsceniciu a kalium muriaticum na hojenie jaziev... ale este porozmyslam mozno nejake EO este... dam vediet 😉

blumka
7. jan 2010

oki ewe a daj vediet aj kde to zozeniem 😉

martulanr
7. jan 2010

idem ja od pc nevladzem sediet dobru noc zajtra pocitam a napisem co som "nakupila" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre