Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
18. dec 2009

no normálne som nasratá z toho prístupu k olif, nieže by sju tam podporovali, ešte ju sfúknu. Veď keby aj pľúcka boli schopné samé fungovať tak do inkubátora dajú, lebo by si Olivka ešte nevedela udržovať telesnú teplotu, predsa tam chýba ten podkožný tuk, ktorý sa tvorí bábetku v posledných týždňoch.

blumka
18. dec 2009

andrejka, neries..taki su lekari na slovensku...mozno to ani tak zle nemysleli ako to vyznelo a zvlast pre mamicku ktora caka ze ide predcasne rodit...ale sestricky su tu fajn...aspon nieco

maminnka
18. dec 2009

Andrea, presne ako pises! Ved ona si uvedomuje, v akej je situacii a pozitivne myslenie jej moze len pomoct a nie ju zbytocne deprimovat!!! Ved napokon sa Olivka moze narodit celkom celkom zdrava, akurat drobnejsia, chudunka. Ved na to su tam ti lekari a inkubatory.

garonka
18. dec 2009

baby čo mam robiť ak ma môj maly štikutku? mam sa napiť vody? 😕

maminnka
18. dec 2009

Garonka, nic 🙂 to mu prejde za chvilku, nijako tomu ale nemozes napomoct... a nebooooj, detom to vobec nevadi

blumka
18. dec 2009

garonka 😀 😀 😀 nemyslis ze ma vody dost? to prejde

garonka
18. dec 2009

Adi mňa tak deprimoval prednosta v nemocke a tak sa čudovali prečo som mala tlaky 140/90 a pchali do mňa dopegyt, potom asi primar musel niečo vravieť lebo prednosta už na vizite len srandoval, ja už po 3 týždňoch vystresovana som bola rada že idem domov do svojej postele. Vôbec si niektorí lekari neuvedomuju ake stresy nam robia 😠

blumka
18. dec 2009

baby moj muz sa snazi dovolat do nemocky izbovemu lekarovi, ze nech mu povie ako to so mnou vyzera...chudak, ho vystresuje 😅

garonka
18. dec 2009

blumik ľahnem na pravo nedobre mu je ľahnem naľavo ani tak na chrbte už vôbec ak sa postavím sa ukľudni ale trva to už 10 min no tej vody asi ma moc 😀 ale vraj sa babenkam štikuta ked sa napiju troška plodovej vody?

mami mňa z toho žaludok rozbolel lebo kopcuje pri tom poriadne 😒

blumka
18. dec 2009

juli sa stikuta kazdy vecer a kazde rano az mi brucho nadskakuje..to je uplne normalne...a prejde to samo...
a inak kto mate babo koncom panvovym mate lezat viac na lavom boku, tak sa mozu babatka lepsie otocit...aj my sme stale ritkou dolu tak sa snazim co najviac tak lezat

garonka
18. dec 2009

môj maly žabiačik je dole hlavičkou nožky ma hore a aha ho prestal to asi zato že sa sťažujem 😀 😀 😀 ale žaludok bolí, a štikuta sa mu hlavne ak idem spať a cez takisto
a vybavil drahy niečo u lekara?

blumka
18. dec 2009

nemoze ho zastihnut uz tam volal 3x a stale niekde beha ten lekar..

garonka
18. dec 2009

blumi snaď sa ho dovola, aj ja som bola neista, ak som chcela vedieť čo a ako a primar nemal času

garonka
18. dec 2009

blumi na akom poschodí tam ležíš? na 16stom?

blumka
18. dec 2009

na 17., dovolal sa ale mu povedalii ze cez telefon mu aj tak info nedaju a ze je lepsie ked pride v pondelok po vizite sa popytat

garonka
18. dec 2009

jaj na 16 je JISka a nedonosenecke oddelenie tam kamoška mala maleho malinky jej tam ležal 2 týždne, no vydržíš do pondelka ale je to na figu ak nepovie čo a ako len sa pytať furt treba 🙄

maminnka
18. dec 2009

Blumi a Tebe preco nepovedia? Preco tam musi chodit muz?

blumka
18. dec 2009

maminka povedia ale len to co sa opytas, sami od seba zeby informovali o stave nehrozi, ale vzdy ked sa pytam ci ma pustia domov tak maju stale taku zahmlenu odpoved akokeby nemohli rovno povedat ze nemozu lebo to a to mi musia urobit alebo to a to mi hrozi, no proste nejaku debatu...tak muz povedal ze on tam zavola, ze mozno jemu povedia trosku presnejsie o co im ide...
ja som asi velmi zvyknuta na to ako so mnou jednali lekari v usa...tam som ani usta nestacila otvoirt a uz som o svojom stave vedela vsetko

loginka
18. dec 2009

maminka, ta tvoja kamoska to ma fakt tazke, uf to je ozaj vydrete tehotenstvo
garonka, ze napit sa 🙂
blumka a tebe nieco povedia dr na vizite?

garonka
18. dec 2009

logi a ja som si myslela, že sa napijem vody a prestane 😅 lebo ak mne sa štikuta napijem sa vody a prejde 😅

blumka
18. dec 2009

logi vizita prebieha takto: dobry den, pohyby citite, brusko netvrdne ako sa mate? a ked povies ze citis, netvrdne a ze sa mas dobre tak ti zazela pekny den a ide...vcera mi brali krv, tak som sa spytala ake su vysledky, keby ze sa nespytam tak asi ani nespomenie. sestricka mi donisela tabletky, a vravi mi, skontrolujte si ci mate dobre..to akoze ja si mam kontrolovat ci mi lekar dobre predpise..kukam do skatulke, nejake nove mi dali, pytam sa to co je...no to mate sorbifer..mi trklo ze zelezo...aha...no ok..ale zeby lekar spomenul ze mi predpisal zelezo to niee..na co..sak ja mam vediet co mi treba, nie?

garonka
18. dec 2009

blumi ja som tak v šaci musela sestričky navigovať ake lieky som brala a koľko a jedna ma tak domotala, že ma večer skoro chcela predavkovať 😠 ja som musela vedieť ake tabletky mi davaju a koľko a ak zabudli tak som si chodila pytať no hlupe to je nie?

blumka
18. dec 2009

jezis garonka ani nehovor...to fakt nie je normalna nemocnica v KE?

garonka
18. dec 2009

a ja som si myslela že v šaci oki ale to fakt musíš všetko vedieť, ake lieky ti davaju a koľko božechraň aby ťa nepredavkovali 😠 a vizita presne ako u teba v novej nemocke, kuknu či tvrdne bruško, ako sa mate? a bla bla a najlepšia bola doktorka rano na vizite ta otvorila dvere a spoza dverí kričala dobre ráááááááááno všetky ste oukeeej a vyspate? ani sme sa nezmohli na slovo a zmizla 😒
ešte mame nemocku na Rastislavke nie? tam to asi tiež tak prebieha 🙄

blumka
18. dec 2009

no nevyberies si, a asi fakt zacnem byt dotierava nech si nemyslia a nech vyvalia vsetko co maju vyvalit 😀 uvidime v pondelok...boze zajtra vikend sa tu zblaznim sama

garonka
18. dec 2009

a najhoršie že mi ani jedna nevedela pichnuť injekciu a modriny som mala po celych rukach ako narkomanka 😖

garonka
18. dec 2009

blumi na izbe si sama? či ešte maš tam nejaku spolubyvajucu?

blumka
18. dec 2009

no ja sa na sestricky nemozem stazovat, fakt su zlate...chodia k nam na izbu a kecaju po veceroch, aj injekcie vedia pichat setrne, aj ked obcas mi praskne zilka lebo take zily mam, no co uz, ale vidno ze sa snazia aj su take ludske ku nam...minule tu nabehla stanicna do nasej izby s novymi riflami,z e si ich chce kupit, ze ci jej sadnu tak sa tu pretrcala..taka zlata pani...sranda bola

andrea2603
18. dec 2009

blumi, aspoň že sestričky sú fajn a pohodáčky 🙂

garonka
18. dec 2009

i v šaci boli podarene len mne nevedeli ani za svet pichnuť injekciu 😠 jednej som požičiavala knihy ta na nočnej čítala a taka bola rozčítana, že zabudla rano o piatej merať tlak a ja vstanem o pol 6 a idem za ňou či spí a ona nohy vyložene, kava voniala na celu chodbu a začítana do knižky 😀 stíhala potom všetky izby pochodiť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre