Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mmaarrttiinnaa
24. júl 2009

zucana ja osobne si myslim ze ten fonendoskop je uplna hlupost onedlho by sme aj tak mali zacat citit pohyby babetka a myslim si ze je ovela krajsie a prirodzenejsie citit babetko ako sa hybe jak ho kazdu minutu pocuvat a ked sa ti nieco nebude pacit tak budes stresovat predsa len nevies ako mas cez fonendoskop pocut nato su tu odbornici si myslim . moj osobny nazor . a k tym pasom som vodicka soferujem denne ale neplanujen si kupit 🙂

zucana
24. júl 2009

kati ja som tiez pocula.dokonca videla aj frekvenciu 😎
inak neviem ci to nie je blbost kupit najprv sa mi to zdal dobry napad ale niektore to nevedia pocut a potom by som sa len zbytocne stresovala...

kakatka1
24. júl 2009

Uz ste poculi? Federerova Mirka vcera porodila dvojicky dievcatka. 😵

zucana
24. júl 2009

presne maarrtiii 😉
sme si predbehli myslienky 😀

mmaarrttiinnaa
24. júl 2009

presne o tom som hovorila zuci

zucana
24. júl 2009

kati konecne poztivne spravicky 😉

olifcek
24. júl 2009

mne na kazdej poradni beru moc, pozeraju mi krcok, a pozerame na babatko a budeme to robit vzdy, podl aslov sestricky a lekara x;o)

lienka: ja na lacno nemam k nim chodit. tehulky vraj na lacno nechodia, ale je tu baba, ktorej nakazali prist na krv nalacno, tak neviem...

mmaarrttiinnaa
24. júl 2009

katka aj ja som strasne chcela naraz dva ale tesim sa mne sa ako par pacia

mmaarrttiinnaa
24. júl 2009

pokial viem tak by to malo byt ako u olif pozriet moc krcok aj babetko a aj ja viem ze nemam chodit nalacno ani ku gynekologovi a ja som este sledovana aj na endokrinologii a tam sa tiez nam predtym najest

kakatka1
24. júl 2009

Aj beries lieky na stitnu?

zusika
autor
24. júl 2009

aj ja som bola na krv nalacno...a teraz uz nemusim
tiez ma v pondelok caka prva poradna a neviem co mam cakat.....ale s vysetrenim som uprimne ani neratala, tak dobre vediet, nachystam sa..... moc mi nekazali....
no a ja mam pripravenych aj vela otazok ohladne tohi co mozem ci nemozem....napr. melir, kupanie, lietanie, vystup na lomnicky stit a podobne... 🙂 vzdy ked mi nieco napadne, si to zapisem a potom na nich vytiahnem cely zoznam otazok.... ved kedy sa mam pytat ked nie na poradni....ina ako casto to je teraz, raz za mesiac na zaciatku?
viem ze cely august maju dovo - sila, co?!? - takze potom pojdem az v septembri

olifcek
24. júl 2009

zusika: moc Ti vezmu priamo tam, pojdes sa vycikat x;o) ja vojdem ku sestricke, posle ma na wc, ktore ma vo vnutri, a paq mi aj tlak zmeria, to tiez stale meraju x;o)

no predpokldam, ze Ti kupanie nebudu odporucat, ani ten lomnicak, kedze sa nemame zadychat aby sme kyslik neuberali babatku hehe...melir..no neviem, mne osobne napriklad i injekciu do zuba, ci ocne kvapky povilili, lebo je to lokalne, a babatku uskodit nemoze, takze podla mna ani melir neuskodi x;O)))) ved ako psies, uvidis co povedia x;o)

teraz chodime raz za 4 tyzdne..v knizke inak pisu ako casto sa chodi v ktorom stadiu x;P

fuha..to ja v septembri uz pojdem na moju uz tretiu poradnu...i ked celkovo osm tam bola uz 3x, cize v septembri to uz bude moja 5navsteva u nich x;o)

joanna333
24. júl 2009

mne tiez stale robi aj gyn.vysetrenie, ale len velmi jemne, kvoli krcku a velkosti maternice, no a potom aj usg. v 10tt mi brali krv na krvny obraz, hiv, krv.skupinu, a v 12tt mam ist zase na krv, ale to vobec netusim na co...

olifcek
24. júl 2009

uz mi aj nejake stery robili...onko a este cosi ine...x;o)

zatial mam vsetko v poriadku, i krvny obraz a nemam HIV ani zltacku, hehe, a ani ine pliagy. je to super, clovek aspon vie, ze je zdravucky...

akurat, ze asi zavolam obvodakovi, ci ma netreba i na kardio sledovat, kedze mam selest od narodenia...i ked ma nemonitoruju...

mmaarrttiinnaa
24. júl 2009

katka ja som bez liekov ja mam len hornony nejak divne tych co mam mat viac mam menej a tych co mam mat nenej mam viac
zusi teraz na zaciatku raz do mesiaca potom sa to bude skracovat raz za 3 tyzdne raz za 2 tyzdne a nakoniec budes chodit kazdy tyzden a ked maju cely mesiac volno ti ides v pondelok to je 27 .7. takze by ta mali objednat koncom augusta ku niekomu kto ich zastupuje prip. ta mozu obj na zaciatok septembra co bude asi pravdepodobnejsie

zusika
autor
24. júl 2009

myslim si aj tak ze kazdy lekar ma svoj postup, a urcite ani jednu z nas neukrati o nic.....
ja budem len rada ze tam nemusim chodit stale... aj ked je jasne ze chcem vidiet babo ako casto to len pojde.... 🙂

no a tehu pas do auta sa nechystam kupovat.... ved to viem urbit aj tak, ze si viac natiahnem pas a nebude ma nic tlacit... aj keby som si ho prichytila stipcom na bielizen tam dolu kde sa upina.... viem si predstavit 2tis. korun minut inak.... a ten fonendoskop absolutne nie.... na to su lekari a ja nie som paranoidna... prehnane sa sledovat tiez nie je normalne a zdrave.....

mmaarrttiinnaa
24. júl 2009

olif s tym obvodakom by som ti to odporucala lebo selest nieje v tehotenstve sranda este zavisy od toho aky je ked ta doteraz nesledovali predpokladam ze slaby gynek. si to nehovorila?

joanna333
24. júl 2009

toto som nasla na nete ohladom poradne

* do 22 týždňa, každé 4 týždne
* od 23 do 30 týždňa, každé 3 týždne
* od 30 do 37 týždňa, každé 2 týždne
* od 37 do 40 týždňa, jeden krát do týždňa

mmaarrttiinnaa
24. júl 2009

presne tak joanna ja mam to iste aj v tehu knizke napisane ale neviem ci je to v kazdej

joanna333
24. júl 2009

suhlasim so zusi, kazdy dr. ma svoj system a postup. ten moj je az velmi dokladny, jednu pacientku vysetruje aj 50 minut, to som presne sledovala...

joanna333
24. júl 2009

naposledy ked som bola tak 6 pacientiek urobil za 4 hodiny, a to bez prestavky na kavu alebo obed...........

olifcek
24. júl 2009

jj, my nemame auto, takze pas nemusim riesit, chi x;o)

martinka: nie, neodporucal mi nic, ale pytal sa, ci ma sleduju, na co som pravdivo odpvoedala, ze nie...jasne, ze keby mi nakazali sledovanie, tak by som chodila. ale je pravdu, ze som mala ist na jedno vysetrenie ku internistovi, lebo na EKG sa mu cosi nepozdavalo, ae uz som neprisla...no od vtedy som uz bola na operacii s krckom, kde som bola aj u srdciara, ktory povedal, ze krv je priechodna a cievy su ciste, kde potvrdil, ze som OK, tak myslim, ze snad on by mi odporucil nejake sledovania...ale ano, zavolam obvodakovi a popytam sa ho na to..len dufam, ze nekecne mamine, ze cakam babatko, chi...ona k nemu chodi tiez a vzdy, ked tam pride, tak s alekar na mna pyta..o svadbe uz lekar vie x;o)))

jj, i ja to mam v tehu knizke rozpisane..aj koloniek je tam tak akurat na to x;o)

moj lekar nerobi 50 minut jednu pacientku, ale robi to poriadne i s pokecom a vysvetlovaniem na obrazovke x;o))

ale jasne, kazdy lekar i kazda sestricka maju svoj system x;o)

zucana
24. júl 2009

baby ved ja ani prispiet nemozem...
ja chodim sukromne a zatial mi vobec nepovedal co bude a ako bude a knizky tu neexistuju...
teraz kvoli prvemu MA v januari som chodila na sono cca kazde 2-3 tyzdne a teraz ked pojdem 30.7. tak by som uz mala byt v 14tom tyzdni a to miuz musi povedat ze co a ako a dalej lebo chcem vediet presny postup...
mne robil pred tehu vsetky vysetrenia takze by malo byt ok aj ked o 2 mesiace musim ist na pap test lebo mi nasli hpv ale nie to zle ale nejake uplne slabe mi robili aj tipizaciu....a to som aj zaockovana...sila...

olifcek
24. júl 2009

zucana: hmmm...hpv? hmmm...a to si mala i predtym?

zucana
24. júl 2009

nie nemala.takze bohuzial som to dostala od manzelika.ale moze to same zmiznut tak v to verim.teraz ma musia sledovat ale ze vsetko vyzera akoby som to ani nemala.vyslo to len na cyto a potom mi robili dalsie vysetrenia...

cukruska1920
24. júl 2009

Ahojte srdiecka...prepacte ze som vam narobila take obavy ale vejinka vam pisala tak viete co bolo so mnou... trosku som spinila tak doktor ma preistotu supol do nemocky...ale uz je to ok tak dufam ze sa to uz nebude opakovat...brala som lieky a prvy den mi dali aj infuziu a stiplavu injekciu do zadku..au au. Dnes mi este pred prepustenim z nemocky robili sono a uz cez brusko...bolo to pekne vidiet...male sa tam vrtelo a volaco robilo s rucickou.... ma 3,5 cm a zodpoveda 11tt tak som rada...len dufam ze uf nas nic take nepostrehne..

alex
24. júl 2009

Ahojte kočky,

cukrus som rada, že ste ok 🙂

zucana
24. júl 2009

cukrus vitaj supis 😉
tak uz ti dali aj termin a knizku? uz ziadne stresy !

cukruska1920
24. júl 2009

knizku este nemaaaaam 😠 teraz od pondelka ma doktor dovolenku tak mam prist 4 oktobra aj na odbery... mal na starosti moju izbu takze ma cely tyzden sledoval.....len neviem ako si mam upravit tie tt pri mene.... 😅

zucana
24. júl 2009

cukrus si si ista oktobra??? to je nejak neskro nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre