Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mmaarrttiinnaa
24. nov 2009

idem ja sa osprskovat majte sa dobru nocku 😉

maculik
24. nov 2009

matka, tak dufam, ze bude malinky v poriadku, drzime palce.

lenica81
24. nov 2009

mati, hlavne nech je zdravucky...

zosi diky, konecne v tom mam jasno... uvidim, ked dojde prva materska... 😉

aj ja bezim do vane... dnes som nejaka utahana...

alex
24. nov 2009

ahojte,

lenica to čo napísala zoska je pravda, ďalšou podmienkou pre to aby si dostala materské je, aby si bola za posledné 2 roky do pôrodu poistená min. 270 dní.

lenica81
24. nov 2009

takze ked som normalne zamestnana uz cca 5 rokov, tak sa nemusim obavat... 😎

vyliezla som z vane... si pripadam jak tulen... 😀 pomaly idem spat, tak dobru noc kocice... 😔

alex
24. nov 2009

tak, tak...nemusíš sa báť 😉

hajdylca
24. nov 2009

zoska, alex, olif dakujem... no ja hruby nemam to maximum... takze mna sa to moc netyka, ale preco je to tak nastavene, neviem, ale asi aby nepadla soc. poistovna... ale je to nefer....

zuci no u mna u lekara je to take iste, len ma uz prestal "presvedcovat" zo spodu sonom, len cez brusko bleskovo pozrie, a nieco dole "posmatra" potom sa obleciem a sadnem si k nemu, dam jednu zo svojich hlupych otazok, on odpovie a ma vyprevadi k sestricke, s kt. sa dohodnem na termine- on jej povie ci o 3t ci o kolko tyzdnov... a teraz najblizsie idem 4.12. mala som ist 7. ale to mam skolu, tak idem o par dnickov skor...

inak kocky moja mami zistovala predporodnu pripavu na antolskej- tak treba potvrdenie od lekara.. a vraj je tam nenormalne plno...

mne dnes kamoska poslala sms, ze malinka sa jej narodila dnes- termin mala 15.11., rodila na kramaroch, tak budem mat potom info hned Vam dam vediet 🙂

zusika
autor
25. nov 2009

ahojte...no kde ste dnes??
pekny den vam zelam!! 😀

martinaj
25. nov 2009

dobre ranko 😉 tak sa hlasim po dlhsej dobe 🙂 sme chori.... 😠
Katkam prajeme vsetko naj k meninam 🙂

alex
25. nov 2009

ahojte,

hajdy moja kamoška rodila 12.11. na Antolskej u doktorky Bertoldovej a bola veľmi spokojná a aj potom na šestonedelí keď ležala, že všetci boli v pohode.

Inak papier na predpôrodnú prípravu mám, len viem, že je ťažké sa tej pani Ježíkovej dovolať, treba tam ísť osobne a bere až od 30tt.

alex
25. nov 2009

Katarínkam prajem všetko najlepšie k meninám a dúfam, že na Vianoce teda bude snežiť, keď dnes to vyzerá na blato 😉

zusika
autor
25. nov 2009

my ideme dnes na pripravu aj s partnermi...tak som zvedava ako to chlapi zvladnu 🙂

alex
25. nov 2009

zusi napíš potom aké to bolo 😉

katina2209
25. nov 2009

Dobré ránko, ďakujem pekne ja som si včera večer riadne poplakala hrozne ma bolelo podbruško a dnes ráno znova asi mi tam maličký riadne tlačí

zusika
autor
25. nov 2009

si piste 🙂 dnes dam drahemu zabrat.... lebo tam budeme asi dve hodiny a potom este nejake vianocne nakupy... 🤐

alex
25. nov 2009

fíha zusika, takto tvrdo ideš na neho 😀

Kati, joj, to aj mne sa maličký koľkokrát natlačí na jednu stranu, až je to nepríjemné, ale našťastie nebolí.

katina2209
25. nov 2009

No mňa to alex poriadne bolelo normálne som dostala z toho taký stres ako keby som mala ísť rodiť,lebo ma to bolelo ako keby som mala dostať menzes ☹

zusika
autor
25. nov 2009

Kati, vsetko naj!! 🙂

no kocky..ja mam zase uz treti den taky stav, ze ma boli rebra... ked som v takom polosede-pololahu na gauci...alebo uz aj kedsom len taka zhrbena pri PC... tak mi prsia a brusko pritlacia na rebra... no a ked tak sedim dlhsie, tak to fakt dost boli... 😖

a aky som ja mala strasny sen baby...musim vam to povedat, aby sa to nestaslo..... ze som prislao babo...zacalasom silno krvacat a doktormi povedal, ze sme sa o to ani nemali pokusat, ze naskor az o dva roky.... to bolo hrozne....

ale uz aj drahemu sa snivaju sny o nasom malom....lebo on je fascinivany ako ho kopka-teda ze to citi..
tak jemu sa snivalo, ze maly normalne vtlacil hlavicku do bruska a zeta koza presvitala a on vykrikoval,ze ved on ho vidi -on ho vidii... 😀 tak to ma strasne pobavilo....

alex
25. nov 2009

kati, ale dnes už je dúfam lepšie. Ak by sa ti to opakovalo, posťažuj sa dokymu, nech pozrie, či je všetko ok.

zusika
autor
25. nov 2009

kati, citila si to ako krce??

alex
25. nov 2009

zusika no tvoj mužík ma sci-fi sny 😀
Ale ten tvoj... na také ani nemyslieť 😔
Všetko dobre dopadne, už sme ďaleko a dotiahneme to do úspešného konca, tomu verím 😉

zusika
autor
25. nov 2009

jasne ze ano, alex....
ja sa uz na to cele tesim 🙂 aj na porod....

alex
25. nov 2009

inak aj ja som si uvedomila, že sa teším na pôrod. Sú tam aj trošku obavy, z nepoznaného, ale zvládnem to a určite to bude najkrajší okamih v mojom živote 😵

katina2209
25. nov 2009

no musím lebo k dokymu mám ísť až 11.12. nebolo to ako krče skôr ako taký bolestivý tlak v podbrušku no dnes je to o niečo lepšie,ale to je taký tlak ako keby až na konečník
ďakujem zusika
aj ja som mala asi pre mesiacom taký sen zusika to nám pracuje naše podvedomie,že sa o tie naše zlatíčka bojíme

zusika
autor
25. nov 2009

kati,ja som mala take krce asi pred mesiacom..to som tu aj pisala, ze som skoncila az v nemocke...ale to bolo tym, ze sme daleko cestovali a cely den bol narocny...a ja som bola az hystericka a bolest sa nedala vydrzat...
a pricina?? malo som pila.... takze Kati, vela tekutiiiiiiin!!! voda,cajik a take.....
som sa upokojila tiez az vtedy,ked ma pozrel doktor a o dva dni na to som mala poradnu....
uplne ta chapem....

presne,sa bojimeo nase deticky uz teraz....co bude ked sa narodia??
kamaratka ma taky stav, ze nechce dat malu pomaly ani manzelovi.... aleon si za to moze sam,lebo sa jej na zaciatku bal...teda tej malej...ju vobec chytit.... a doteraz ju neprebalil...uz ma 4 mesiace...

andrea2603
25. nov 2009

ahojte,
katka, všetko najlepšie, najkrajšie a najzdravšie 🙂

baby, ja mám už "nedostatok kyslíka", stačí pár pohybov a už fučím. A aj keď sedím ☹ . Asi mi maternica tlačí na pľúca 😖

lenica81
25. nov 2009

caute baby...

kati vsetko naj, a nech sa ti polepsi... ja tiez mam niekedy take divne pocity a pobolievanie v brusku, ale zatial je to v poho, takze sa snazim si len vystriet nohy... inak som citala, ze ked tvrdne brusko, skracuje sa krcok... je to pravda... staci potom to magnezium - sumive alebo tabletky... ☹ lebo k dokimu idem az 7.12...

co sa tyka snov, tak zatial ziaden horor u mna... len sa mi snivalo, ze som porodila dietatko a uz nebolo take zhuzvane, ale pekne, hladucke, usmiate... 😀 ale zatial mam z porodu obavy, takze si ziaden isto nepozriem... 😅

teuska
25. nov 2009

caute babulky.
Mna to brusko bolieva casto a skoro od zaciatku, beriem magnezko, ale teraz uz menej. aj mi tvrdne aj tlaci, aj vsetko mozne a krcok sa mi neskracuje, takze asi nemusi vzdy tvrdnutie suvisiet so skracovanim krcka. A na kontrolu by som najradsej chodila kazdy tyzden, aby som si bola ista, ze je vsetko o.k.

zusika
autor
25. nov 2009

nie,tvrdnutie je teraz uz normalne...je to priprava maternice - ved je to sval..tak sa stahuje a cvici..... take skusobne kontrakcie... netreba sa toho bat,kym to tvrdnutie nebude kazdych 10 a potom kazkych 5 a potom kazde 3minuty...ale to mame este daleko 😀

ja uz tiez mavam vsetky mozne stavy... vecer mi trpnu ruky-nohy, bolia ma klby.... tento tyzden mavam strasnu kyselinu vecer... a tie rebra....
vcera som uz mala stav, ze mi to cele prestava byt prijemne.... uz nech je toto za mnou..nie nadarmo sa hovori, ze tieto mesiace budu asi najdlhsie 😒

teuska
25. nov 2009

no uz aby tu bol februar 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre