Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
18. feb 2010

ja mam na hrdlo septisan - cmulacie tablety a do nosa pinosol... ten sa da aj inhalovat... fakt skoda, ze ten cesnak sa neodporuca... ja som sa cele tehu dopovala a vzdy pomohol... 😒

inak, mozno ewe by mohla odporucit nejake homeo...

joj supi, a ten reflux uz mate teda potvrdeny... ☹ drzte sa cela rodinka... zda sa, ze akurat je to najhorsie obdobie na chorobu... teploty okolo 0... mozno sa preto malemu ani nechce...

matesl
18. feb 2010

juj babulky, to mi je luto, ze vas vsetky takto obchadzaju choroby...vydrzte!!!!

supi, a detska lekarka by ti neporadila co mozes ako kojaca maminka? prisla potom k malej?

lienka2
18. feb 2010

ahojte 🙂
my sme predvcerom prisli z porodnice, nas malicky sa narodil 10.2., mal 3050g a 48cm 🙂 rano o pol piatej odtiekla voda, o 8.15 prve kontrakcie a o 10.25 uz bol na svete 🙂 je to poklad, aj ked sa trapime s kojenim, lebo nechce sa prisat 😖 dnes cakame laktacnu poradkynu, tak uvidime co poriesime..
nemam vobec prehlad, kto uz porodil a kto este nie, tak mamickam blahozelam a cakatelkam nech to rychlo ubehne 🙂

maculik
18. feb 2010

supi, tiez som chora, ja si na teplotu davam paralen, na hrdlo mi Vladko v lekarni poradili take cumlacie tabletky, co mozu aj kojacie zeny. no a kloktam solou, pijem caje s medom a papam cibulku.
kvapky do nosa mi V.zabudol kupit, tak neviem kt.sa mozu 😅

andrea2603
18. feb 2010

leni, jednoducho mám, už sa bojím aj vody napiť 😅 . V noci som odsala spolu 120ml a ráno som ich už zas mala na prasknutie a to medzitým teda Livka papá.

lenica81
18. feb 2010

lienka, tak vitajte doma... sak laktacna poradi a pomoze...

inak, aj ja chcem taku rychlovku porod... 😀

macu, a malemu cibula nevadi, lebo to je ako s tym cesnakom...

adi, len pi, aj ty potrebujes pitny rezim... teda zamrazujes na horsie casy... 😉

olifcek
18. feb 2010

macu papas cibulku? vraj moze nafukovat malicke...

maculik
18. feb 2010

leni, no ja som si dala vecer, lebo manzel mi dal do zemle, ze nech "vypalim cerva" 😅 , ale zda sa, ze mu to nevadilo. Lebo v noci nereval, len proste chcel byt prisaty. Ale dobre vediet, ze by som nemala cibulu, takze ani cesnak? A co este? Musim si to niekde pozriet, lebo pri malej som to nesledovala....

maculik
18. feb 2010

a prave som si popri kojeni vydrazila Dennik Bridget Jonesovej I za 1€ 😵 este chcem 2 a este aj tu komediu Holiday, len neviem, ako sa to po nem.vola, tak to neviem na ebay najst.

lenica81
18. feb 2010

macu, skus si pozriet...

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=jedalnic...

inak, neviem, neviem, lebo napr. mna osobne cerstve uhorky furt nafukuju a grgam o 106... takze asi treba skusat... a vraj by sa nemala vsetka zelenina od "k"... je to rozporuplne... ale hlavne, ak ste v rodine na nieco alergicky, tak tomu sa isto vyhnut...

blumka
18. feb 2010

ja mam odskusane ze co nafukuje mna nafukovalo aj Terezku

lienka2
18. feb 2010

baby odkedy mi prislo mlieko mam stale opuchnute nohy.. neviete co s tym? ja som sa pri odchode z porodky nevedela ani obut ☹

maculik
18. feb 2010

leni dakujem 🙂

lienka, to si mala pekne rychle na prvorodicku, parada 😉
na tie opuchy neviem, skus sa spytat tej laktacnej, ked dojde, mozno ma s tym skusenosti.

lenica81
18. feb 2010

fuha, lienka, netusim, spytaj sa tej laktacnej... vraj je dobra cievna gymnastika v sestonedeli... vylozit si nohy a vselijakymi smermi nimi kruzit, resp. dvihat sa na spicky a na paty... aby sa predislo opuchom a tromboze, vraj je to po porode tym, ze sa tlacilo na cievy okolo bedier... to nam hovorila asistentka na predporodnom kurze...

http://zena.sme.sk/c/2663141/cievna-gymnastika....

asi vela casu nemas, ale skus... 😉

lienka2
18. feb 2010

budem sa musiet dnes opytat, aj ked vela casu na vylozenie noh nie je.. 😅 ale aspon precitam co tam pisu..

a ze porod bol rychly.. no bol, lebo som bola uz tyzden otvorena na 4 cm, do porodky som prisla na 5cm a potom mi aj lekar pomohol nejakymi cipkami.. aby sa krcok rychlejsie otvaral.. inac by sme sa trapili asi dlhsie..

olifcek
18. feb 2010

fuha, zajtra mame dva mesiace....zuci vy jeden...jak to leti...

blumka
18. feb 2010

olif, to faaakt? no tak to naozaj letiiiii 😵 ja uz chcem aby boli za nami aspon 3...a potom 6 a potom uz bude pohoda klidek 😀 😅

maculik
18. feb 2010

kocky, nemate tip na nejaku dobru "kojacu" polievku - teda na podporu tvorby mliecka? Stale varim zeleninovu so zaprazkou, uz ma to nebavi :-/

blumka
18. feb 2010

inak pijete niekto gravimilk? ja si dam salku a v momente mam plne prsia mlieka 😅

maculik
18. feb 2010

aj ja uz chcem, aby sme mali aspon 3mesiaciky, to pojdeme zaciatkom maja na 2t na SK (lebo Vladko ide na sluzobku kdesi do Karibiku, tam s nim nemozeme a samej sa mi tu nebude chciet byt), no a potom 6, to zase pojdeme domov v lete 😵

maculik
18. feb 2010

blumka, a to je caj alebo co? Nech mozem dat nieco dalsie, co maju nasi o tyzden doniest 🙂
ja pijem len kojaci caj, ale nezda sa mi, zeby velmi zaberal.
maly mrnci, ideme papat, tak zatial.

supi
18. feb 2010

macu med? Ten je vraj velky alergen...???

olifcek
18. feb 2010

blumi fakt po cca 6 mesiacoch je uz lepsie? x;O)

macu vajickovaaaa a mne pomaha i cajik od agrokarpaty x;)

blumi nie, nepijem, ale uvazovala som, ze si kupim...aku mas prichut?

blumka
18. feb 2010

maculik, to je taky napoj akoby susene mlieko...mam s vanilkovou chutou ale videla som aj hnedu krabicku tak tem bude mozno dajaky cokoladovy...kupila som to v lekarni..

martulanr
18. feb 2010

ahojte
blumka ja sa len vody napijem a vsetko mam v prsiach 😀

maculik ake to mas tabletky na cmulanie? mne zacina hrdlo chytat tak som tlacila paragripe trochu zabera ale potrebujem este nieco a kvapky kup s morskou solou tie môzes

blumka
18. feb 2010

olif, no u nas zacalo byt lepsie najprv ked presli koliky a bolesti bruska a potom ked sa uz mala dokazala doplazit kde chcela...proste uz si sama obzerala svet a nebola az tak zavisla na mne...aj nocne spanie sa nam zacalo odvtedy upravovat...a uplne najlepsie je od roka ked Terezka zacala chodit to som s nou vysla von a mala pokoj a ona si chodila hore dole a skumala svet...

olifcek
18. feb 2010

blumi aj v DM maju. ja na to mam aj zlavovy kupon u nich...co to stalo? a jo, to druhe je coko 😵

olifcek
18. feb 2010

blumi plazit sa zacinaju po 6mes.? kto vie, ci aj predcasniatka tak...

blumka
18. feb 2010

olif, to je velmi indivindi...Terezka sa plazila asi od toho siedmeho alebo tak, potom v osmej ci deviatom zacala po styroch..a myslim ze je jedno ci je to predcasniatko alebo nie..tvoja olivia moze kludne v istych veciach predbehnut donosene deti 😉

janielah
18. feb 2010

blumi aj ja mam ten gravimilk, ale cokoladovy...a nejde mi do hlavy, ze preco sa to ma zarabat iba s teplou vodou 😕

babky, mna sa na ZACIATKU kojenia tez mala akokeby nevedella dobre prisat, mrvi sa, dava si tam rucku, ale za par minut boja sa pricucne a uz to ide dobre...neviete cim to moze byt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre