Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
5. mar 2010

no len uz ich ma....takze tak... ☹ vraj su velmi slabe lebo su to kvapky ale aj tak sa mi to nepaci. 😔

blumka
5. mar 2010

ahojte kocky...my mame dnes frmol..obe deti su ako z divych vajec..
zuci a robila jej doki nejake vytery a tak, ci rovno dala atb? ale mozno je aj dobre ze ma atb rychlejsie sa jej to vylieci a budete mat pokoj..

mami, mozno je to fakt z tho ze len odsavas..odsavacka stimuluje menej ako babo...mozno skus odsavat kazde 2 hodky.. 😉

boze baby, uz je piatok..zajtra bude manzel doma od obeda...a nie od siedmej vecer...waaaaaaaaaaaaaau 😅 😅

maculik
5. mar 2010

Ahojte,
tak sme doma z poradne, mame 5050g a 59cm 🙂 Vsetko ok, najblizsie sa vidime v 3,5mes na poradni, budu aj ockovat.
Len musime menej casto kojit, mam skusit davat vodu alebo caj, lebo ze kazdu hodku papat nemoze. No som zvedava, ci bude chciet a ci ho to oklame. Ale bolo by to super, lebo fakt je to o dusu, ked je stale pricucnuty, to sa ani malej neviem venovat, ani nic nespravim.
Kocky, aku flasu by som na ten cajik mohla kupit?

Idem rozmrazit polievku (vdakabohu za mraznicky 😉 a ked mala zaspi, docitam vas.

zucana
5. mar 2010

blumi nerobila...vraj su slabucke...su to ocne aj kvapky...ale dnes ideme o 17.aj s ockom lebo dospelaci to vykaslaju a taki malinki co? 😔

matesl
5. mar 2010

maminka, aj mne sa zda, ze mi mliecka nepribuda...uz som vytiahla z obovch aj 110, ale niekedy ledva 80. teraz kojim, uvidim, kolko to hladosovi vydrzi, lebo zaspava 😅

baby aj moj dnes chrci, tak neviem ci nevytriem solnym roźtokom 😒
olifcek a odsavas tou el. odsavackou?

maculik
5. mar 2010

a ozaj, predpisala nam Sab simplex, vraj pred kazdym papanim mam davat 15kvapiek. Som zvedava, ci to pomoze. Neviete, ci to musi byt v chladnicke alebo ako?

a inak, aj Petko aj pokasliava aj chrci, a pozrela ho a ma vsetko ciste. tak som rada.

blumka
5. mar 2010

zuci, a neskusis sa poradit o nejakej inej liecbe ako rovno atb? mozno potrva o par dni dlhsie ale predsa atb pchat do takeho maleho baba...mozno ani netreba..no ja nie som lekar ale tak za opytanie to stoji, nie?

maculik, len ci vam to pomoze...Juli sa sice napije vody alebo cajiku ale tak na 10 min ju to akoze zasyti a uz pyta zasa mlieko...takze som sa na to vyprdla...

blumka
5. mar 2010

macul, nemusi...a keby vam sab nezaberal kup espumisan...ten nam zaberal lepsie ako sab

maculik
5. mar 2010

blumka diky. Aj si to zapisem a ak do bud.stvrtka nezaberie, tak segra sem pojde, poprosim ju, nech donesie.
do kolkych dni by som mala zbadat rozdiel, uz terza cez vikend?

blumka
5. mar 2010

maculik o sabe neviem, ale napr. espumisan pomaha okamziste...ja ked dam malej do mliecka tak si pocas papania pekne poprdi, menej sa potom kruti a ma menej krce...odporucaju ho davat aj napr. ked vies ze ma petko v pravidelnom case koliky tak tesne predtym ako to ma zacat mu das a malo by to zmiernit bolesti ak ho teda boli brusko...

blumka
5. mar 2010

dufam, ze vam zaberie nieco...niekedy zial nepomaha naozaj nic... len pretrpiet tie prve 3 mesiace

zucana
5. mar 2010

blumi pytala som sa aj kamosky pediatricky a ze to je fakt slabe...aj ja som zasadne proti atb ale ked to ma tak dole vraj jej to moze fakt ist na priedusky...

olifcek
5. mar 2010

ja som dnes preventivne kupila espumisan L

lenica81
5. mar 2010

ahojte, obdivujem vas, ze stihate si tu vypisovat... 😉 ja tu mam mamu a som rada, ze som rada... 😀

ja malemu davam len moje mliecko, tak dufam, ze ho mam dost... nejako sa to neda odsledovat... uvidim v pondelok na prevazeni i pediatricky... ked pribral, tak je dobre... ale chuti mu... ma take veeeeeeeeeeeelke oci, ked papa...
dni su rozne, vcera dost vystrajal a dnes opat seka dobrotu... sa to nejako tak po dni strieda... ale hadam sa to unormalni...

macu, ja malemu ani nemozem davat po hodine, lebo by mi to vygrckal...

inak... obcas sa nam stane, ze si nechce odgrgnut a ked ho polozime, tak mu trosku vyjde z pusinky... je to v poriadku... 😕

blumka
5. mar 2010

zuci, tak ked to mas potvrdene aj od inej pediatricky tak bud pokojna...naozaj je lepsie slabe atb ako by jej to sadlo na priedusky...tak skore uzdravenie

maculik.to mate super vahu, kolko ste mai porodnu?

blumka
5. mar 2010

leni to je normalne...

zucana
5. mar 2010

inak som nahrala na youtube video ako spievame a omylom som to vymazala..hlavne ze sa to tahalo 40 min...takze zacinam odznovu...pak dam link 😀
a ta pesnicka je inak o vidlicke Julii ako sa do nej zalubil noz,ale ona si nakoniec vzala zamuza lyzicu Romea...a refren ze:
rozpravame rozpravku o vidlicke julli,ktora svojim stvorzubym usmevom blaznila hlavu svojim napadnikom 😅

lenica81
5. mar 2010

dakujem blumi... idem si lahnut... spinka... 😉

maculik
5. mar 2010

no, Adelka buva, Petko nehrozi, tak si ho vezmem a idem kukat Panelak. docitam vas potom.
ozaj, kika sa este neozvala? ma na mna cislo, ale ci nahodou nenapisala sem... uz ma hadam malinku pri sebe 🙂

maculik
5. mar 2010

blumi, porodna bola 3700 a ked sme isli z nemocky, tak mal 3650 🙂

andrea2603
5. mar 2010

zoska, ja som už tiež dávala ten octový obklad 😒 , mala som aj horúčku jeden deň skoro 39 a po dvoch dňoch sa bola fit, ten ocot vytiahne zápal, tak to nevzdávaj. A kojila som, dala som paralen a pred kojením z toho bolavého prsníka som si dala takú studenšiu sprchu. Našťastie hrčku som nemala, len taký lokálny zápal.

maminka, snáď je to len taká laktačná kríza a zas bude mliečka na rozdávanie 🙂 .

my ideme tiež len teraz 9.3. na poradňu, to už bude mať Livka skoro mesiac.

blumka
5. mar 2010

maculik, tak to ste kraaaasne pribrali...my sme mali porodu 3430, z porodnice sme odchadzali z 3280, tak ratam ze by mohli byt nejake tie 4 kg...v stredu uvidime 😉

inak moja suseda vcera porodila dievcatko...takze mala uz ma prvu kamaratku 😀 😀

andrea2603
5. mar 2010

zuci, my našej púšťame Lady GAGA /keď to poznáš/, normálne pritom zaspí 😀 . Ona si to snáď pamätá ešte keď bola v brušku, ja keď som sedela pri PC v detskej, tak moje deti si to donemoty púšťali, tak asi preto. A ešte zaspí, keď pustíme vysávač, aj to je jej asi známy zvuk, však čo som sa navysávala počas tehu 😀

blumka
5. mar 2010

ja som este take finty na Juli neskusala..ale kamoska napr uspava malu pri pustenom digestore 😀

blumka
5. mar 2010

no tak mne spali obe deti naraz hodku a pol...neuveritelneeeeeeeeeeee

maminnka
5. mar 2010

Andrea, Matesl, Blumi, Zuci, Zoska, Janiel...
zienky, ja dufam, ze to nie je tym odsavanim, ja aj kojim, ale malinko... snad nejaka len kriza... uz som musela aj rozmrazovat. Mala vypise, sle skoro vsetko vygrcia spat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ po hodine si pyta zasa... toko mliecka nemam :(

maminnka
5. mar 2010

nasa mala zaspava v kociku v chodbe pri zvuku ventilatora v kupelni

maminnka
5. mar 2010

ach tie moje preklepy... malo tam byt... mala vypije, ale akoro vsetko vygrcia...

maculik
5. mar 2010

mami, tak dufam, ze ti coskoro nabehne mliecko spat... Neskusala si homeo?
zuci, tak to su ine texty 😀 Aj ostatne su take originalne?

pridala som konecne nove foto drobcov https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

inak, mne maly vcera asi okolo pol10 zaspal pri papani, tak som si ho nechala na sebe, V.mi pustil Bridget Jones a maly prespal cely film, este potom potiahol v postielke pol hodku, kym som sa umyla. A vcera ani nejake dlhe revy neboli predtym, mozno tak hodku, co sa ale celkom dalo.
Nie je to bohvieco ucit ho spat na mne, ale uz som potrebovala jeden kludny vecer, inak by ma asi slahlo.

a zoska, ten stav vycerpania poznam aj ja, momentalne to prezivam tiez... uz vyse mesiaca v noci takmer nespim, cez den tiez nie, ked sa podari pol hodku-hodku 2x tyzdne, tak som rada, no a zacina sa to prejavovat. Hocikedy sa rozplacem, som nervozna (vcera som maleho ukladala do postielky a Adelka ma zozadu silno pohryzla do nohy a ja miesto obvyklej reakcie, ze len poviem nono, nesmies, som sa otocila a dala jej po lici ☹ ☹ ☹ Pritom som ju doteraz neudrela, a uz vobec nie po tvari, ved to sa nema!
Takze nervozita uraduje, mna to mrzi, snazim sa ovladat, co mi este viac sil ubera.
Musime my vsetky asi len dufat, ze si drobci coskoro spravia rezim a my s nimi a budeme mat viac casu na oddych. Inak neviem 😒

matesl
5. mar 2010

mami, ja ked o bude takto, tak skusim tie homeopatika, co mi poradila detska na podporu tvorby mlieka...
ja som dnes tiez kojila asi hodku dokopy, z oboch prsnikov...

babulky, vy kojite uz len z jedneho prsnika na jedno kojenie? ja odsajem z jedneho prsa tak 50 max a to malemu nestaci, ci on si vie vytiahnut viac ako odsavacka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre