Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
8. mar 2010

marti aha...dakujem

my zatial nadchu nemame, sopliky su biele,ale mam pocit, ze sa to zlepsilo uz....

lenica81
8. mar 2010

kati, na kosickej maju otvorene do 7mej... ani to nestiha... ale maju aj int. obchod... myslim, ze aj v carrefoure som to videla...

idem si schrupnut na tu polhodku, lebo tolko mu este davam... 😀

katina2209
8. mar 2010

baby normalne som hotova nasla som na internete u môjho synceka spoluziaka unikal plyn v rodinnom dome a udusil sa im otec aj babicka chlapci sa zachranili aj mama lebo boli na prvom poschodi hrozna tragedia môjho synceka najlepsi kamarat 😢 deti boli hospitalizovane no uz su v poriadku chlapci su stari 8 a 16 rokov 😢

katina2209
8. mar 2010

vankusik som si uz aj ja objednala

zoska
8. mar 2010

kati 😔 vcera som to videla v spravach, je to hrozne, na mieste tej matky by som sa asi zblaznila, prist o mamu a o muza pri takejto tragedii...aspon ze deti su v poriadku...

leni beriem homeo na podporu tvorby mliecka ricinus communis 5CH 😉
vcera som zacala a dnes uz nemusim davat aj druhe prso, staci jedno 🙂
tesim sa

inak presne vcera som pozerala aj ja jazvu...holila som sa, tak som kukala ako to tam mam, aby som jazvu obisla...nooo nic moc 😒 ako ked sa niekto uci sit zosije zva kusy dokopy tk ze to pretrca cez nit a este je to aj krivo 😒
stichy uz nemam a mm povedal ze je to sice krivo, ale nie je to az take zle 😅

matka331
8. mar 2010

ahojteee,,,,,j auz tak isto nekrvacam uz asi 5dnii,,,,tak dufam ze to uz ani nepride..ale podla mna pri cisarskom ti aj vycistia trosku maternicu nie??moja malicka ma tiez vzadu sopliky a vcera som tahala dlho tak som z kazdej dierky vytiahla taky vecsii soplik a uz sa jej aj lepsie dychalo....
kika aj ja gratulujem .....

maminnka
8. mar 2010

garon, dakujem za info, tak to vsetko vybavim naraz, ako som planovala 🙂

matka331
8. mar 2010

dlasom novee fotecky tak ked chcete tak kuk 😉

lienka2
8. mar 2010

ahojte 🙂 chcem sa opytat, je potrebne aby kojene dieta pilo aj nejaky cajik?

matka331
8. mar 2010

lienka my nepijeme ziadnyy cajiik

zoska
8. mar 2010

leni nieje to potrebne 😉

matka, aku vlasačku mate zlatu 🙂 nasej zacina to papericko postupne vypadavat

martinaj
8. mar 2010

no konecne som dala do albumu nejake fotky 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vRefe...

lucia411
8. mar 2010

linka my davame aj cajik kusok

lienka2
8. mar 2010

ja viem tak, ze dojcene dieta nepotrebuje pit cajik.. len svokra tu do mna stale huci ze ona davala aj caj a preco ja nedavam.. ze to sa ma..

matesl
8. mar 2010

ahojte babulky,

tak u nas tiez nezvykl NOC, NA TO ZE V NOCI LEN ODSAVAM, PYTAL PAPAT PO 2 HODKACH 😅

a zaciname mat problem cez den spinkat 😖 len take 10 minutovky, no nic idem skusit trrochu mu pozehlit plienky a oblecko, co pogrcka... 😅

zoska
8. mar 2010

lienka,
mne tiez mamina vravela, ze obcas davala cajik alebo prevarenu vodu, ale ona nekojila...ale kedysi bolo vela veci inak, prve prikrmy boli nakazane (doslova) od 3. meiaca, balilo sa nasiroko bez vynimky, obliekli sa kosielky...

proste svokra je stara skola...pokial babatku nic nie je , pekne papa, ak nieje dovod davat mu cosi ine ako tvoje mliecko 🙂

inak dnes mala trhla rekord, uz ma na sebe tretie oblecenie v priebehu 2hodin, najsor sa ocurala a potom jej vytieklo z pusinky vela mliecka a to hodinu po papani ☹

andrea2603
8. mar 2010

lienka, vôbec nemusíš dávať čaj, ja som Lenke nedávala do jej 1/2 roka, len občas keď sme boli vonku a bolo veľmi teplo, tak som ho mala so sebou a s lyžičkou som jej dala /fľašu nechcela dať do úst ani náhodou/, ale aj to bolo výnimočne - skoro vždy si vyrevala mlieko 😅

zoska
8. mar 2010

mates, uz spinkat vela cez den nebude...pre mna to bolo tiez tazsie si zvyknut...vcera spala 2 hodky doobeda a 1 hodku poobede, inak je stale hore, aj teraz...obzera deku 🙂

ale hlavne ze v noci spinka 😉

katina2209
8. mar 2010

my sa tiez casto prezliekame aj nas maly dnes vsetko pocikal a potom si ogrckal pyzamko tak uz sme dva krat prezleceny martinkaj maly aky zlatucky dudel vacsii ako on nas maly dudlik nechce vypluva ho

lienka2
8. mar 2010

baby dakujem za odpovede 🙂 az s tym najblizsie zacne neviem ci sa este udrzim na uzde, ked som jej uz niekolkokrat povedala na to svoj nazor..
inak ani nas maly uz nechce cez den velmi spinkat, kazdu chvilu je hore, takze vsetko robim po kuskoch, aj jem.. idem skusit ho dat do postielky a daco zjest, aj ked asi bude zase rev.. 😖 mam byt o hlade? ☹

zoska
8. mar 2010

lienka, najedz sa...to je treba aby si mala mliecko 😉
ja si tiez pojdem uz skusit dorobit obed, ked sa prisavnicka odcucne 😉

hajdylca
8. mar 2010

caute maminky 🙂 ja Vas vobec nestiham citat, nie to este prispievat 😒 ☹
lienka s tou vodou do mna moja mama tiez huci, ze nechape preco mu nedam, ze vsak si musi to mliecko troska splachnut, tak raz som uz bola zufala, lebo mrncal stale a nic nezaberalo, tak sme mu skusili dat troska vody na lyzicke, no ten jeho pohlad 😀 velmi rychlo som pochopila, ze mliecko je mliecko a nic ine on pit a papat zatial nebude, teda samozrejme ze v nemocke glukozku tahal o 106...
a krvacat krvacam stale, teda uz som myslela ze som skoncila, ale zase predvcerom zacala som...ale verim, ze cim skor skonci, lebo uz mam toho dost 😖
neviete na kontrolu po sestonedeli treba ist presne v ten tyzden, ci moze to byt i o tyzden neskor?

a este otazocka k materskej- prisli Vam vsetkym rozhodnutia o tom kolko budete matersku dostavat? lebo mne peniazky chodia, ale ziadny papier neprisiel 😲 ... a ani rodinne pridavky a ten prispevok tiez nie...

teuska
8. mar 2010

ahojte babulky 😅
Vobec nemam sancu vas precitat. Ale aspon pozdravim a konecne hodim tu fotku. My ich mame malo, lebo nestiham maleho ani fotit a zopar sa mi ich nepodarilo, ked sa hybal.
Baby kedy ste boli prvykrat vonku? A na ako dlho?
Nas maly ma soplik, mam mu ho odsavat? Aku odsavacku pouzivate. Ja nemam zatial ziadnu, ale chcem poslat poobede muza do lekarne.

olifcek
8. mar 2010

hajdy ja idem na kontrolu 22.3, co je po troch mesiacoch, chi...musis prist do pol roka, ci roka, uz som zabudla...

papier o vypocitani md mi prisil v januari, al. zaciatkom februara, cize mesiac, ci dva po...

rodinne sme len teraz vybavovali, takze pridu aj spatne, len neviem kedy, ale tak...prispevok ,,porodne,, sme si uz vybavili a teraz vybavujeme tych 28dni po narodeni...zdravotka mi uz potvrdenie posiela, z prace tiez, od peiatricky stempel uz mam, este gynda...inak, az na tento papier mi vsetko vybavoval manzelik a mne len podpiovat daval, chi

tiez nezabudnie na danovy bonus, manzelia v praci predlozia rodny list babatka a to je vsetko, chi...

zoska
8. mar 2010

hajdy ajojkoš 🙂
nemusis ist na kontrolu v ten tyzden ako skonci sestonedelie...mozes ist hocikedy, dokonca to nieje ani povinne...ale tym nechcem povedat aby si tam nesla 😉

mne peniaze zacali chodit tiez, ale uz dosiel ajpapier...maju na to 60dni od nastupu na matersku, aby ti to poslali ...

teus ja som bola prvy raz von ked mala Nelina 2 tyzdne, bola som na 20min, na druhy den na 3Omin. potom sme vonku neboli, lebo bola strasna zima, potom sme boli na 15min, tiez kvoli zime, vcera sme neboli, lebo madam spala a ja s nou a dnes uvidime...
(prvy krat som ju vlastne dala na 15 min na balkon ked mala 13dni)
sopliky vyberam vatovou tycinkou, zaial som vzdy vytiahl soplik

zoska
8. mar 2010

inaaak sa idem pochvalit, manzel mi doniesol 5 ružiček na MDŽ 🙂
on ale donesie kvietky hocikedy, takze aj keby nedoniesol nic, tak to neberiem nejak zle, ale potesil ma...a este mi bol aj v socialke papiere vybavit... no zlaty je
a uz je v praci a potom uz sa neuvidime, lebo pojde smer Svedsko a pride zjtra v noci 😢

juj dietko mi zaspalo, idem papat a snad vydrzi, by som aj ja zdriemla...
zatial papik

februarovky2010
8. mar 2010

jaj Zoska diky, ja som doteraz tez vytahovala len vatovou tycinkou.
Maly spi, idem aj ja

teuska
8. mar 2010

jeeeeee baby, februar 2010 som ja, zabudla som sa odhlasit 😀
A maly sa uz zobudil 😖 tak papa

selyma
8. mar 2010

Ahojte babky. Potrebujem poradit. Zacala som si troska odsavat mliecka, aby som vedela, ci ho mam dost. Neviem, kolko by mala malá vypit na jeden krat? 50 ml? ci viac? No a ako casto mozem odsavat. Mozem kazde tri hodiny?

dakujem

janielah
8. mar 2010

ahojte babky, tak som vas docitala 🙂

ja mam totalny chaos, ze co kde treba vybavtit....vsade bol manzel, lenze on je este "vacsi odbornik" ako ja a vllastne mi ani nevie povedat, ze co kde povybavovall....

tak len tak dufam, ze ho tie uradnicky instruovali a hadam budeme mat vsetko....
a co sa stane, ked v soc.poistovni nemaju kopiu rodneho listu? neposlu mi dalsiu matersku? a ako teraz zistim, ci to tam manzel dal odfotit, ci nie? Neviete mi poradit ??, 😒

Moja mala spinka teraz, tak sa sviham najest...inak je to celkom vycerpavajuce mat babatko, co poviete dievcata ??? 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre