Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
6. sep 2010

@ewiku1984 podla mna je to jedno akurat ze vo vela detskych vyzivach je pridavany cukor a kadejake konzervanty, co nie je velmi zdrave, no ale to si kazda mamicka musi povedat sama ze co je pre nu vyhodnejsie ci kupit a dat kupenu alebo davat surove, resp. uvarene
ked chces nejake bio tak alnatura z DM drogerie su vraj bio, ovko mava bez cukru ale aj s cukrom, vyslvoene je na tych bez cukru pisane ze su neprisladzovane

zoska
6. sep 2010

ahojte 🙂
@laxity fiiiha uz 5 zubov 😀 šelma zubatá 😀

nám sa tlačí ten prvy zubok, včera len fliačik, dnes ked som calgel davala tak uz je trosku vonku 😵 dozajtra mame aj my doma zubaňu 🙂
no malá zaspala konečne, taka je nepokojna , ale pripisujem tu zubkom, teplotu nema ale uz druhy den uplne vodnatu stolicu, ale len raz za den, nastastie 😉

ja konecne ranajkujem, uz som bola hladna, no pri malej sa nedalo...
tak mam babovku s nutelou 😝 vcera som piekla 😉
mm skoncila 2tyzdnova dovolenka, dnes uz je v praci a zajtra ide do Nemecka a pride z vo stvrtok, fnuk 😢
on totizto malu uspaval tak ze si s nou lahol na posteli, nechal ju vyblbnut a ked uz videl ze je ospala tak ju zakryl a hladkal az zaspala...ja som mala veget a pri mne to nechce tak urobit, pri mne sa stale salie 😅
teraz som jej netrela dasienka vzala na ruky a do minuty vytuhla 🙂

laxity
6. sep 2010

@blumka hej hej naštastie bez zlých nocí len cez deň je to cítiť je mrzutá 😔

@zoska aj u vás sa to už rozbehne 🙂

zoska
6. sep 2010

baby co dnes varite detickam? dajte tip... ja uz stracam fantaziu, teda na teraz mam cukinu +mrkvu+kralik, to bude dnes a zajtra, ale potom neviem co..
inak uz asi skoncila brokolicova sezona, lebo uz dva tyzdne neviem zohnat, ani na trhu ani v obchode 😕

garonka
6. sep 2010

@zoska ja už mam uvarene kravičkove mäsko, k tomu šupnem cukinu, zemiak a mrkvu ale chutí chutí Tobimu 😀

garonka
6. sep 2010

@zoska brokolicu sa mi ešte podarilo zohnať celkom peknu v Bille ale karfiol už vidieť nechcem, Tobiho nenormalne z neho nafuklo, aj 6x denne kakal bol z neho nervozny 😒

garonka
6. sep 2010

inač ahojte 🙂

zoska
6. sep 2010

@garonka cauky garon, dakujem 😉
ja sa toho zemiaku stale bojim, ale skusim aj ja, lebo furt ku vsetkemu mrkvu pchat asi nie je tiez moc dobre...
inak Nelka mala minule kralik+ patizon+mrkva a to jej velmi chutilo 😉
karfiol nam naststie sarapatu nerobil
maminu poslem do billy, alebo v ramci poobednej prechadzky zajdem,tam sa s kocom moze ist...
inak Nelka este stale spi, co nieje zvykom, ona doobedu zvykne 40minut a poobede hodinku a pol, tak neviem ci si to dnes otocila, ale aspon som vyriadila kuchynu a dala varit prikrm a ked sa zobudi dam ju do lehatka a povysavam obyvku, to s jej paci ked huci vysavac a ja popred nu saskujem 😀 😅

zoska
6. sep 2010

baby musim napisat lebo ma roztrhne...
písala som na bytove družstvo, čo s kurenim....tam prekvapení, ze uz sa kuri, tak idem k susede a ona mi povedala, ze sa nekuri kvoli tej stavbe co robia na kopci, ze tam napajaju siete a odstavili cele sidlisko od tepla...chapete???
mna asi slahne...
inak suseda mi otvoril v bunde....ved ked je vonku 18st. tk davam malej bavlnenu ciapocku...
a ze kedy sa zacne kurut? ze nevieme robotnici sa musia poponhlat 😠 😠 😠
do riti rano tu boli 4 stupne vonku a my ideme cakat, kym robotnici dorobia co maju

zucana
6. sep 2010

@zoska sila...to akoze mate zamrznut kvoli nejakej stavbe???
my sme spali do 9tej ako obvykle...ja nechapem cez vikend do 8mej alebo aj 9.30 cez tyzden bez tata do 9tej...a teraz spinka a prestala mi papat ovocie doobedu...iba trochu mlieka si da...ale zato o 8mej este cucka trochu mliecka...no co uz....
a nechcem provokovat nam sa tiez ochladilo na 21 stupnov 😕 😅

zoska
6. sep 2010

@zucana juj ako vy krásne dlho spinkate 🙂
inak vonku je 16stupnov a v byte mame 18, dobre nie?
cakam co mi odpisu z bytoveho, ze kto je kompetentny pre tu stavbu a idem volat, ak ma nepredbehne mm, tenvolal z roboty a ide zhanat kontakt na stavbyveduceho...hehe no ked mm sa nastve tak zacnu kurit este dnes 😀

zucana
6. sep 2010

@zoska tak nech sa nastve 😀 vy mate v noci zima to preto 😔

maminnka
6. sep 2010

ja vyzivu davam, ale sledujem, co v nej je, pretoze obycajna jablkova vyziva od 4. mesiaca ma tolko rozneho zlozenia, kazda je ina, tereba to sledovat, neveim podla coho to robia, ked pre deti od 4. mesiaca davaju cukor?! alebo skoricu?! ved ta sa ma davat az od 1,5 roka.

blumka
6. sep 2010

@zoska pozooooor karatisti sa nahnevaliiii 😀

olifcek
6. sep 2010

bujaka romanopisci...zhrniete co sa udialo pocas vikendu? nemam moc cas docitavaaaaat ...akurat viem, ze ktosi ma uz 5 zubkov...@laxity ?

zucana
6. sep 2010

ja davam bio hippky su dobre 😉

olifcek
6. sep 2010

@zoska ked oficialne sa v SR kuri az ked je vonku 7 a menej stupnov tusim... 😕

olifcek
6. sep 2010

ja kupujem v DM ALNATURA x;o) prip. este OVKO ak ovocnu...

matesl
6. sep 2010

mne mama a svokra varili pre maleho vyzivky a dali mi tam hroznovy cukor, aby to nebolo kysle 😀
inak od hami tusim co su zeleninove prikrmy, normalne ze maslo obsahuju, skoro som umrela...takze to mu isto nedam

maminnka
6. sep 2010

podla vyhlasky sa vykurovacia sezona zacina, ked je priemerna denna teplota vonku 10 stupnov a v najblizsich dnoch nie je vyhliadka zlepsenia. Ale oni casto zacinaju uz skor, ved predsa, cim viac tepla predaju, tym viac zarobia.

matesl
6. sep 2010

@zucana provokujes s tym ochladenim 😅

matesl
6. sep 2010

@olifcek kuri sa ked je cez den 3x teplota nizsia ako 13 stupnov myslim, teda 3 dni

zucana
6. sep 2010

@matesl nieeeeeeeeeeeeeeee 😀 kolko mate vy?

maminnka
6. sep 2010

pomooooc... zienky poradte, dnes som volala pediatricke, ze sme uz danvo mali ockovat Prevenarom, ale bud mala ona dovolenku alebo ja. Natalia ma sopliky, a ona povedala, ze pocas soplikov sa ockuje, ze to nie je problem, ze mam zajtra prist. Ja som v tej rychlosti ani nestihla oponovat, ale nemam z toho dobry pocit... co robit?

olifcek
6. sep 2010

@maminnka sopliky naozaj nevadia...ale iba ak su to sopliky zo zmeny teploty, inak odmietni x;o)

olifcek
6. sep 2010

@zucana my mame krasnych 16 vonku, vcera bolo asi 12 ale oblo super, len studeny vietor fukat nemusel,nooo

dakujem za vysvetlenie o teplote a kurenia x;o)

zoska
6. sep 2010

takto to je 😀
ak je tri dni po sebe von 10 a menej st. tak sa zacne kurit (v ČR staci 13st.)
u nas bolo od piatku do nedele 9st., od piatku sa ale kuri v celom meste okrem nas 😠

olifcek
6. sep 2010

joj a mame uuuuuuz 6450g 😀

olifcek
6. sep 2010

@zoska bo sme blizsie k rusku? 😅 😅

maminnka
6. sep 2010

@olifcek supeeeer, uz nas dobiehate! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre