Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martinaj
23. jan 2010

tak, cokoladu som zapila dvomi malinikovymi cajmi nech je sranda 😀

ewelyne
23. jan 2010

mati, jaaaj slamena vdova, co...a ti je uz smutno, ze?
to poznam... odidu a uz mi chybaju 😀

blumi, fidorka kokosova, forte a arasidova myslim- tam nasli tu salmonelu...

lolka
23. jan 2010

tiez som si kupila ten malinikovy caj, ale vobec mi nechuti 😖 tak uz som asi aj dopila....

maminnka
23. jan 2010

tu su tie cokolady: nastasie mame doma ine

lolka
23. jan 2010

baby, zucana ma fotky malej v albume 😉
zuci, mala je kraaaaaaaaaaaasna 😵

maminnka
23. jan 2010

ak ste zachytili, pred par dnami stahovali z trhu aj Nurofen pre deti, tak tu kriticku sarzu sme mali doma, nastastie este neotvorenu, takze maly z nej nemal. V lekarni mi ju bez problemov vymenili.

blumka
23. jan 2010

ewe, ja mam fidorku kokosovu ale to je firma opavia...

maminnka
23. jan 2010

Ewe a tebe co dr. povedal? ze ako dlho asi vydrzis este?

blumka
23. jan 2010

mami, presne tu sarzu nurofenu som mala doma...ale bolo v nej menej liecivej latky, takze predavkovanie nehrozilo, iba ze by nezabral

blumka
23. jan 2010

jeeeeeeeeej mala viki je krasnucka 😉 a zuci aka herecka tam na tej prvej foto 😀

maminnka
23. jan 2010

aj ty si ju mala, Blumi? asi jej bolo dost, uz poznam 5 ludi, co ju mali, vratane mna.

martinaj
23. jan 2010

zuci mala je nadherna 😵 😵 😵 aj ja uz chcem 😵

lolka
23. jan 2010

ano, zuci vyzera dobre 😉
uz sa aj ja velmi tesim na malicku 😵

blumka
23. jan 2010

mami, mam doma 3 flasky nurofenu ale len jedna bola tato...a este ako naschval, vzdy malej kupujem pomarancovy a akurat vtedy som kupila jahodovy, este si pamatam ako som si v lekarni hovorila ze vyskusame ako jej bude chutit...a aha ho...ostavam pri pomarancovom 😀

martinaj
23. jan 2010

baby idem sa ja vyvalit 😉 tak si uzite vecer a nieze budete ponocovat, co ked to zajtra na vas pride a budete unavene 😀

blumka
23. jan 2010

ja cakam na nocnu smenu 😀

zucana
23. jan 2010

caute baby...konecne sme domka...a mozem vam napisat..totiz v nemocke sa mi vzdy po napisani spravy neporadilo odoslat nic....iba vas citat...takze dufam,ze sa mate uz dobre co ste mali trapenicka a ze coskoro to tu prepukne....takze k mojmu pribehu...nechcem nikoho strasit porodom ale te to tiez jedna skusenost tak sa podelim 😉
takze ako viete odtiekla mi voda tak sme sli do nemocky...prisli sme o pol dvanastej a poslali nas na izbu ze ked budu kontrakcie silnejsie a castejsie mame prist na porod do vzdycharne...nastastie v ten den sa uvolnila ta speci izba co sa platila tak aspon nieco...
tak opol jednej som prisla dole lebo som mala uz kontrakcie kazde 3 minuty.nebolo to az take hrozne a povedali ze si nemusim davat epiduralku ze to super zvladam a ze horsie to nebude lebo kontrakcie su tieto budu len castejsie....
pekne som sa azdu hodinu otvarala a o 7 som bola otvorena na 8 prstov.starali sa o mna jedna porodna baba 3 porodne asistentky a 1 co sa zaucala...ta mi tak napichla infuzku ze este dnes mam hroznu modrinu...
o tej 7mej sa menila smena a tak ta porodna baba s tou porodnou zaucackou do mna sturali ze ako je mala otocena ci citit hlavicku a tak (podotykam ze neviem ako to chodi na slovensku ale take ze sono pred porodom ze ako je dieta otocene nehrozi...iba hmatom) takze tieto si neboli iste v akej je polohe...zevraj posteriore (nejaka zadna) tak ta porodna baba hovori dalsej porodnej babe ze nech si ma hmatom skontroluje ze som na 8 prstov a este neciti este hlavicku...ta (velmi chladna zena) povedala ze ma nebude kontrolovat ked som na 8 ze ideme na vzdycharen ..... na vzdycharni som bola dalsiu hodku a baba ma hmatala a ze necitit este dobre hlavicku ze mam uz aj tlacit ked budem chciet...
o pol deviatej stale ziadny pokrok tak sluzbukonajuci lekar volal mojho lekara ze nech pride...ten prisiel...pozrel ma povedal ze este pockame 20 min.ze ved musim uz porodit ze dlho komplet bez vody...a od 7mej na 8 prstov...po 20 min.nic...boli pri mne 3 asistentky 1 porodna baba a moj lekar...zahlasil ze ideme na salu a na sono....ked videl sono aj s porodnou babou tak povedal PORCA PUTTANA (co znamena velmi velmi skareda nadavka po taliansky) povedal ze je zle otocena ze ma ruku cez hlavu a ze ci to zvladneme...sa pyta porodnej...ta ze ano ze ideme este na vzdycharen....od vtedy som uz bola na dne ...so silami, s bolstou (dokonca som sa aj doslovne posrala-sorry za vyraz aj ked som bola predtym 3krat na velkej) ...dali ma stat...pravu nohu som musela vylozit na stolicku.opreta byt o vysoku postel....zo zadu ma drzala jedna sistentka...nohu mi drzala dalsia....monitor na bruchu plus pri tlaceni mi posuvali babo...takto som bola dalsiu hodku.....aj ked pravdupovediac o case nemam sajnu ale v tomto poslednom okamihu som uz kricala ze uz nevladzem ze to uz nezvladnem a ze chcem ist na cisarak....moj muz sa uz na to nevedel pozerat ale este povedal ze vydrz potom uz scivi (moj lekar) nieco vymysli....tak vymyslel...isli sme na salu...bolo tam 12 ludi...moj muz musel odist lebo sa na to nedokazal pozerat...3 mi tlacili brucho porodna nastrihla...dala lokalnu anastezu zobrala vidlice ci ako sa to vola....mala nesla von...dalsi 3 lekari tlacili...na 3ti krat zobral moj lekar vidlice, dalsi tlacili brucho a vysli sme na 6ty krat....bol pripraveny dalsi tym lekarov keby sa nieco pokakalo...ze idem na salu...mala ale neplakala hned co ma strasne vystrasilo ...ju okyslicovali ale potom zacala plakat mala trosku hlavku velku a pozdlznu ale bola ok...to bolo jedine co som sa stale pytala...muzik ju isiel okupat so setrickou...mna zasili...ani mi nechceli povedat kolko stehov ale vela lebo kazdy som citila....malu dali na 2 hodky do inkubatora a potom povedali ze ju budu monitorovat ale nemuseli vraj je ok....prva noc a den bola zla lebo som nemala mlieko ani kolostro resp. to hej ale mala mala malu papulku a strasne ma bolelo ked tahala ale vydrzala som....len ona bola stale na prsiach a stale hladna....ked sme mali ist domov piatok tak mi zahlasili ze ma zltacku ale slabu ze moze byt v takej speci kolicke s lampou a mozem ju mat pri sebe...ja som mala malu vlastne nonstop pri sebe...moc som toho nenaspala a bala sa aby mala dost mliecka...a ked mala byt pod lampou tak nemohla stale byt na prse a chcela som aby jej to preslo...tak som si bola odsavat a este som aj prikrmovala trocu umelym mliekom co ma strasne mrzelo....dnes rano vsak mala bilirubin dobry a mohli sme ist domkov...ked sme prisli domov hned sa napapkala a normalne som videla ze tecie mliecko tak snad je to ok a uz budeme mat len mliecko...je to totiz take zvlastne ...ona proste od 14.20 do 15.15 jedla a potom spala do takej 18.00 a potom zas hodku papala a teraz spinka...tak snad je naozaj napapkana a spinka lebo je ok....
muzik po mna vsak nemohol prist lebo ma zas zaludocne problemy a aj teplotu tak sa distancuje aj plakal chudacik ze nemohol prist on po nas...zlatko moje
prisla moja mamina je hotova z malej...ze je taka malilinka...a krasnucka...a teraz ked spinka tak ma tak hore rucicku ako ked bola v brusku a ako ked maminke trosku zavarila pri porode...
dala som par foto potom pridam viac...proste nevladzem moc...inak moj doktor keby tam nebol naozaj neviem co by sa stalo...sam to povedal...ta porodna sa potom prisla na mna pozriet tak nakoniec aj vdaka nej a jej netolerancii k tomu ze som chcela dat dolenohu a ona ze ju mam dat okamzite na stolicku tak sa nam to podarilo...
starali sa o nas super az na to ze pediatricka kazdy den ked prisla tak akurat povedal: prisla som vam povedat info o malej...vsetko je v poriadku...na kazdu otazku...ano vsetko je v poriadku...
takze tak...ked budem mat zasa chvilu napisem a dakujem za podporu a ze ste na nas mysleli...este som trochu opuchnuta aj nohy ale uz mi je lepsie....drzim vsetkym palceky pri porode...nech vas to vobec neodradi...vsetko ma byt ako ma...a je to skuska...ja som na porod vobec nemysela pred tym a itak to nakoniec dopadlo tak ako malo 😉

blumka
23. jan 2010

zuci, ufff...tak si si vytrpela...ale mas uz odmenu za to trapenie doma...a na to zle rychlo pri nej zabudnes..
je super, ze sa ti mliecko rozbehlo..a nic si z toho nerob, ze viki papa tak dlho...mne terezka tiez tak zo zaciatku jedla, aj hodinu papala a potom spala dlho...a po par mesiacoch sa dokazala najest za 5 minut 😉
malicka je nadherna, tak sa drzkajte..oddychuj kolko ti mala dovoli

zucana
23. jan 2010

diky blumi...mne nevadi ze tolko papa...len je to praveze zmena...ze papa dost a potom spinka ...
inak ked ma dnes kontroloval jeden pri prepustani tak som mala nejaky mensi hematom a mi ho prstami rozpustal a mi tak podrazdil tie stehy ze ma jeden ufne boli...kolko sa asi hoja?

lolka
23. jan 2010

zuci, teda, vytrpela si si svoje,ale viki za to stoji, ze ? 😉 mala je krasnucka a uz ti aj pekne papa,co je super.
drzte sa, oddychuj nech si coskoro uplne fit 🙂

blumka
23. jan 2010

zuci, ja ti vobec netusim kolko sa ti budu tie stehy hojit...ale raz sa zahoji 😉

zucana
23. jan 2010

😉 vyzeram lepsie ako Heringova??? 😀 😝

janielah
23. jan 2010

zuzik, gratulujem vam obom, drzim ti palceky, aby si sa cim skor zotavila, mam z vas radost, velku 🙂 posielam vam bozteky.

blumka
23. jan 2010

zuci, najsamlepsieeeee 😀 😀 ides plesat?

lolka
23. jan 2010

zuci, jasneeeee 🙂 mozes ist "zurovat" 😀

blumka
23. jan 2010

kde je garonka? pisala dnes? uz mi chybaju jej pudingove reci 😀 😀

lolka
23. jan 2010

mne prave pracka oznamila, ze chce vycistit filter (nejaka je fajnova, nie ? 😕 no, radsej pockam na muzika, nech nieco nepokazim....

zucana
23. jan 2010

dik moc babky

blumka
23. jan 2010

zuci a nastav si pas 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre