Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
15. feb 2010

logi, ckaju preto lebo sa velmi nahltali..to aj Juli robi...a bud si potom odgrcne alebo to prejde same

hajdylca
15. feb 2010

kocky takto aby nedoslo k omylu, nam tak skaredo nikto nepovedal, ani take vulgarne neboli priamo na nas, do p... dalsia som pocula ako kricali ked zvonili z prijmu- cize to len medzi sebou, a tie k..... to tiez petuska pocula ako na sesterni si rozpravali, nejdem ich astavat, ale musim to uviest na pravu mieru...

jani vauu, klobuk dole... mala je nadherna a velika, to musia i rucicky z nosenia boliet, nie?

granado
15. feb 2010

ahojte babenky ja sa tiež narýchlo hlásim ešte 2v1. J a som to chcela mať už za sebou, ale dnes na ctg som sa dozvedela že je total nátresk a nemajú kam ukladať pacientky, tak teraz budem musieť ozaj tie nohy krížiť aby sme ešte vydržali. 😀 😠

janielah
15. feb 2010

Dievky, dakujem za new info - zosi 😉

A fakt sa Vam Krpka zda na mna ?? Ja sa furt neviem k tomu vyjadrit, ale skor som si myslela, ze na tatinka je.. 🙂
Ale je to neskutocny pocit, mat taky poklad pri sebe zrazu...som ako iny clovek...veru...

By the way - porodnica v Ruzinove - ako tak dobre, nadstandard - asi dobre, ale ked nie ste na nadstandarde, tak KATASTROFA !!! Skutocne, mam aj pofotene sprchy a tak, takze budem sokovat ludi s tym este minimalne desat rokov, lebo to fakt nebola malickost....
Neuveritelne to, co tam je.... a ze pre mamincky po porode a novorodeniatka....a pristup sestriciek na tom oddeleni..........radsej mlcim...

Spoliehaju na to, ze kazda odtial odchadza s malinkym a je to tak, dieta vam da zabudnut na vsetko, i ked na vsetko, co sa tam deje, asi uplne nie.....no co uz....

maminnka
15. feb 2010

Blumi, zacina mi hrozit preeklampsia, takze asi preto... juuuj, prave ked mi maly doma ochorel, mam tu bordel ako v tanku 😖 nevadi, podla Dr. budem rodit v termine, aj on sa vyjadril, ze zle vypocitany termin, no ja to tvrdim od zaciatku, ale nikto ma nepocuval...

maminnka
15. feb 2010

Janiel, Ewe: treba sa stazovat, inak sa nezmeni nic. Ja som sa nemala na co, ale ak by sa stalo, urobim to, uz nie kvoli sebe, ale kvoli tym druhym, co tam pridu po mne.

zucana
15. feb 2010

jani super porod a so zasitim ti asi moc rozumiem...tiez to bolelo ako svina...
a krpka je na teba fakt...na tej foto co ste spolu aj ked neni otocena tak ste uplne rovnake 😀
ja sa pridavam k mamickam co koja kazdu hodinu...nevim ako je to mozne ale odvcera sa budi kazdu hodinu ale potom rychlo zaspi...uz nebyva hore aj 3 hodiny ako predtym...tak ale neviem co je horsie...aj ked v noci potiahla 2 a 3 hodky...
chcela som ist von vsak mame 10 stupnov ale prisli susedky blahozelat a sedeli sme tak nic z toho a teraz uz je neskoro ani slniecko moc nie je takze pojdeme zajtra...
olif hej sopliky som myslela...
tesuka grautlujem 😵

janielah
15. feb 2010

hajdy, ewe ? nadavali vam v porodnici?

Tak mne vcera, ked som odovzavala odsavacku, ze ju nepotrebujem, tak mi ta sestra povedala, ze: fakt? no sak jak chcete, vsak vyckajte ked vas budu CECKY boliet, to sa budete stazovat....

Tak co vy na to? Potom na mna vcera nahucala dalsia, ze som si nemohla veci na oblecenie na domov odniest na izbu a potom este jedna na chodbe, ze som doslova - jebnuta, lebo som drzala hrozno v ruke, co mi nasi doniesli, ze to nemam jest, ze toto si mam ist pisat na internet s dalsimi jebn...maminckami....

- na to som jej povedala, ze si tam radsej budeme pisat o pristupe sestier na ruzinovskom oddeleni pre novorodencov....

Dobre, ne? (Teraz stale revem, asi tie hormony, alebo co, tak vam poviem, ze viac mi netrebalo....plakala som ako oblak...)

blumka
15. feb 2010

no tak ta realita v slovenskych porodniciach to je uzas...
akoze ja sa nemozem stazovat na pristup lekarov ale sestricky mi teda na zaciatku riadne pili krv...teraz uz celkom ok, ale neprichadzam s nimi do kontaktu tak mozno aj preto..ale ako sa niektore tvaria...boze, ani sa na teba nikto neusmeje, decko ked beru tak ako keby kus handry a nie ziveho malickeho tvorceka...ksichti sa pri tom ako keby to robila z donutenia...

hajdylca
15. feb 2010

jani ja som preplakala cely cas v nemocnici... doma ma to obcas chyti...

blumka
15. feb 2010

jezis, jani, to nemyslis vazne... 😕 😕

loginka
15. feb 2010

jani, to co jeeeeeee?!!! to fakt treba napisat, je to nehorazne taky pristup, tak to Antoslska uplne nebo

maminnka
15. feb 2010

Ach Jani, takze aj ty mas blbe skusenosti? MUSIS sa stazovat, take vyrazy partia do 5. cenovej, nie do porodnice!

janielah
15. feb 2010

blumi a ty ako? kedy idete domov, ci uz ste? aky bol cr? dalo sa to?

mami, ty budes mat tiez cr, alebo normalne? babatko ma uz teraz 4 kg? tak to ti nezavidim, je to velky rozdiel mat take velke babatko, ale zasa krasny...vsak ty vies 🙂

Katina, skoda ze sme sa nestretli, ale nevedela by som ta zaradit, aj ked by som ta tam videla, co som ta urcite aj....ja kojim, tiez to boli, ale musim vydrzat, mala tak sa vie prisat, ze az....moj cicavec je to, cela sa spoti aj pod ockami, ked tak papa...rozkosne to je... 🙂 ona je moj velky papkac 🙂

janielah
15. feb 2010

mam pocit, ze je to presne cele o tom, ze kazda mamicka to chce uz vytesnit z pamate, ze na to cele rychlo chce zabudnut a preto to uz potom nikto neriesi...

poviem vam, ze aj so mnou je to tak, chcem na to najrychlejsie ako sa da zabudnut a uzivat si malu...

su to prasce, ze sa takto chovaju, a zarazajuce - ako aj ewe pisala, ze zena k zene....no co uz....

blumka
15. feb 2010

jani, zajtra ideme domov..mohli sme uz dnes ale zajtra by som sa aj tak musela vrati vybret stehy..tak naco hore dole budem chodit..
ja si moj cr pochvalujem 😀 pre mna asi fakt lepsia volba...uz na treti den ma skoro nic nebolelo, ale za to moze asi ta prva noc s Julinkou, ked vobec nespala a bola na mne prisata a ja som ju prekladala, chodila som s nou po izbe, muslea som hore dole zliezat z postele..ani mi vtedy nenapadlo ze som po cr ze ma nieco boli...no a na druhy den mi to doslo ze som to asi nejako rozhybala alebo co...
ja som sa uz v piatok pytala domov, ale nemal mi kto urobit cez vikend utz, tak az dnes sa to robilo...ale v pohode..

lenica81
15. feb 2010

jani, popisala si to ako pohodovy porod...

mami, tak drzim palce... a co tak naraz ten tlak a voda... hm... to z tej tvojej horlivej aktivity 😕

lenica81
15. feb 2010

takze netreba ocakavat vela... inak, co som bola v piatok na ctg v porodnici, sa tam pripravovali 2 zienky a tie asistentky tam behali tiez, ale prisli mi celkom v poho... jedna bola sice ako skrina velka, ale mila... tak uvidime... inak, niekto spominal, myslim ewe, ze ju rodil taky sympatak v okuliaroch, tak toho som tam zazrela aj ja... fakt sympatak... uvidim, kto na mna vyjde... vraj su tam smeny z koch a antolskej... sa striedaju a kochova je vraj lepsia, ale kto je kedy, netusim... 😒

blumka
15. feb 2010

inak k tomu revaniu v nemocnici...ja revem kazdy den...teda vecer..tak mi pride smutno a manzelom a Terezkou. Kym to clovek nema tak si neuvedomuje co mu chyba

maminnka
15. feb 2010

Jani, mala by som rodit klasicky.

Leni, neviem co tak zrazu... vcera som zacala dost opuchat a dnes ten tlak... ja som v zivote nemala vysoky tlak, prave naopak, pri darovani krvi som musela behat do schodov, aby som mala aspon aky taky... aj minuly tyzden som ete mala 115/70 a dnes uz hranicny...140/95. Fakt neviem... ale riskovat to nechcem, navyse, ked je mala uz taka velka...

lenica81
15. feb 2010

mami, uvidime ci tromfnes janku a jej baculku... 😉

ja sa nalievam cajom a zatial tie opuchy su iba take min... pred 2 tyzdnami to bolo horsie, ale je pravda, ze som skor v polohe leziacej, aj pri telke, aj dost dlho spim, takze nemam nohy dole spustene... tak s tym telicko nema taky problem... 😔

lenica81
15. feb 2010

nestraste, to fakt budem rumazgat cele dni... ☹ 😕

mmaarrttiinnaa
15. feb 2010

jani aj ja sa pripajam osobne ku gratulacii k dcerke

viva313
15. feb 2010

janka zlata,nerev a chod sa stazovat primarovi/to si nemozu dovolovat/!!!

viva313
15. feb 2010

aha,az teraz som si vsimla,ze uz ste doma,tak nic.../ale su to svine 😠 !/

martinaj
15. feb 2010

jani vitaj doma 😀
teuska gratulujeme k petkovi 😵
uz\ sa tesim na tie vulgarizmi.... 😠

blumka
15. feb 2010

baby, Julik od vcera pribrala 60g..uz ma 3240g 😵 😵 a tak som sa bala aby nechudla 😀

martulanr
15. feb 2010

ahojtee
maminkam gratulujeme a babatkam aby riadne priberali 🙂

dnes sme boli na prvej poradni mame 4130g a 50cm tak som sa vytesovalaaa
🙂 😉

blumka
15. feb 2010

martul..kolko ste pribrali?

martulanr
15. feb 2010

800g za 2 tyzdne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre