Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
1. feb 2010

inak taketo sme dostali...je to o 0+ a pak sa to da dat aj ako lehatko...
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize...
dnes to dam muzikovi poskladat
olif hej placka ...ked je hladna alebo najedovana alebo ked ju to nebavi...napr.ale dnes o tretej rano ked som ju prebalovala spala ako drevo aj pri prebalovani....

martinaj
1. feb 2010

zuci mne to nejde zobrazit.... 😕

zucana
1. feb 2010

http://www.bimbomarket.it/baby-trainer-ergo-gym...
sorac...to boli iba obrazky tak asi pre to...

matesl
1. feb 2010

ani mne ;(

zuci, inak malinka ako keby sa vzf´davala...ruky hore 😀
ale vraj ked babo spinka s rukami hore tak je spokojnucke 😉

suzon78
1. feb 2010

Ahojte babuľky 🙂

blahoželám Maculík k Peťkovi, prajem veľa zdravíčka a veľa mliečka 😵 😵 😵

tak mám aj ja dnes po poradni, ale som nešťastná, lebo som prišla o najlepšieho doktora (primára), ktorý ma vždy na 100% vyšetril a urobil mi vždy každý týždeň aj utz i keď nemusel. Sestrička mi povedla, že dal výpoveď. Poslala ma zatiaľ na ctg a že keď skončí vizita, že mám prísť do ambulancie a zoberie ma iný doktor. Ctg robia pri operačnom sále, tak som aspoň využila príležitosť a pozrela si vzdycháreň a pôrodnú sálu, no neni to nič moc, ale tak dááá sa, majú tam na vzdychárni dve postle, filtoptu, plazmu telku a sprchu a hneď veľa je operačka, kde majú k dispozícii dve operačné miestnosti plus inkubátori. Potom prišiel doktor, ktorý mal práve smenu a zastupuje zároveň primára a sestrička mu hovorí, že som prišla na poradňu, len na mňa zazrel a otočil sa na päte a povedal, že nech si počkám, že on má vizitu. Počkala som si 1,5 a zobral ma, no ale tie jeho reči: najprv nadával na primára aký mal blbý prístup, že vždy dával prednosť cudzím pacientkam a ko pacientkam na oddelení a že to sa teraz zmení a že ma vôbec nemusí vyšetriť, že sa zmenili už predpisy, že do 40tt, má tehotná chodiť k svojej obvodnej až potom ju preberá do starostilivosti pôrodnica, no hrôza. Neurobil mi vôbec prietoky a teda ani utz, takže ani neviem ako bábo prosperuje, vyšetril ma len palpačne a zobral mi výter, lebo som mu povedala, že mám už týždeň svrbenie. Inak opýtala som sa aj na tie vyšetrenia ohľadne epi, tak povedal, že to stačí urobiť v deň pôrodu. Takže toľko k dnešnej poradni, aj som si poplakala, lebo takýto prístup aj mám strach tam rodiť...

Tie nervy som si aspoň vykompenzovala návštevou kaderníčky, tak som už "šik", len tie vyrastajúce šediny, chcela som aj farbu, len ma kaderníčka odhovorila, že nech počkám až po pôrode, nech neriskujem...

Baby ešte k tým prietokom, myslíte, že stačí len ctg, že už podľa tohto vyšetrenia by zistili, či je dostatočne vyživované a či jnáhodou nie je problém?

martinaj
1. feb 2010

uz to ide 🙂

matesl
1. feb 2010

olif, zuci,

ja nemam este vlastne skusenosti, len svagrovci co maju 2 mesacnu malu, tak jej sa prebalovanie tiez nepaci, lebo uz chce papat..tiez ju balia pred papanim, kvoli refluxu.
a ked sa ma kupkat jake decibely dava, cele kupkanie preplace aj potom kremiky a obliekanie...az kym papu nedostane...takze asi vsetky babatky by najradsej len papali a inak nech im dame pokoj 😉

martinaj
1. feb 2010

suzon parada 😠 otrasny pristup... to som nepocula, ze az do 40tt chodit k svojmu doktorovi.... mna neposielaju ani na monitor ani na prietoky.... takze si z toho nic nerob....
a ohladom epi ake vysetrenia? tam vyplnis dotaznik, anesteziolog ta pouci ako to prebieha a tot vse....

matesl
1. feb 2010

suzon,

moja, tak to je smutne taky pristup...ach jaj, ale neboj, mne tiez nerobia zakazdym prietoky a ani ctg zatial nerobili.
a aj ja som bola dnes u kadernicky, a mslim ze ked si das bezamoniakovu farbu nema to ako uskodit babu...ved to nejde do krvy...

matesl
1. feb 2010

martinaj, mne anesteziologicka napisala pre gynosa, ze mi maju spravit najskor 3t pred terminom krvne vysetrenie...tebe nekazali? musia zistit ci nemas alergiu na epi

zucana
1. feb 2010

no ja som to robila tak ze ked bola velmi hladna ze som jej najprv dala papat, odgrgnut a potom prebalila...lebo itak kakala...a potom este dokojila...
ale ked vidim ze moc este neplace od hladu tak prebalim predtym..inak to som chcela...najprv kukat, potom prebalit a obliect a papat...nie najprv papat a potom kupat zejo?
martinaj a paci sa ti to?
inak mala spi od 14.30 a sem tam sa preberie ale znova zaspi...ale uz sa budi....asi

martinaj
1. feb 2010

ale z krvnych vysetreni nezistia alergiu na epi...

zucana
1. feb 2010

suzon to ma mrzi...dokelu takto pred terminom....

suzon78
1. feb 2010

zuci, Viki je krásna ako anjelik na tej poslednej fotky a áno aj ja som počula, že keď majú detičky hore rúčky, že dobre a tuho spinkajú 😉

suzon78
1. feb 2010

zuci veď práve a tak som mala primára rada, mali sme dobrý vzťah, bol pozorný, usmievavý a vždy robil všetko na 100% a vlastne jemu ďakujem za to, že som v začiatku nepotratila...čo už narobím...len veriť, že dáko to odrodím.

matesl
1. feb 2010

no tak som z toho debil, niekto kaze vysetrenia, niekto nie...vsade je to ine...do kelu
ale snad vedia co robia
a ako supi zistili, ze jej nemozu dat epi, alebo spinal...? ze ma na to alergiu?

olifcek
1. feb 2010

matesl dakujem, potrebujem vediet, ze to robia aj ine babatka. Oliv pri kupani neplacka, nastastie...a jeden odber krvicky a ockovanie proti TBC prespinkala 🙂

len ten pruh som si dnes vsimla, ze hodne tvrdne, ked placka ☹ nebyt toho, som v pohode...takto sa bojim len...

olifcek
1. feb 2010

zuci jj, najprv kupat 😉

suzi, to mi je luto 😔

martinaj
1. feb 2010

ale to jej z toho vysetrenia nemohli zistit, to uz musela vediet predtym....
ja som sa stym, ze na vysetrenia este nestretla... 😕
ale tak mozno to chcu spravit koli zrazanlivosti a tak 🙂

matesl
1. feb 2010

zuci, asi by si nemala kupat s plnym brusko, a ked tak trosku dat papat a potom pockat aspon hodku...

martinaj
1. feb 2010

suzon, neboj odrodime vsetky 😉

suzon78
1. feb 2010

inak tento zastupujúci doktor ma naplašil, lebo povedal, že dieťatko má tachykardiu, malá mala tep čo som počítala na tom grafe 7x tep 170 a potom kolísal 120-160, inak neriešil to ďalej, len povedal, že to má bábo vtedy, keď má infekciu, alebo keď je matka v strese, alebo má sama vyšší tep. U mňa asi platí to tretie, lebo aj ja mám teraz v tehu vyšší tep, teraz som mala na poradni 90/min a doma mám aj 110/min občas, hlavne keď mi je teplo..inak do 90...

Ako ste na tom Vy babenky s ctg, čo sa týka tepu bábätka?

zucana
1. feb 2010

tuho ako tuho...uz tisickrat zvrieskla a zasa zaspala....

martinaj
1. feb 2010

zuci asi sa jej nieco sniva 😵

suzon78
1. feb 2010

zuci, ale na foto ako anjelik 😉, keby mohla hovoriť.... zatiaľ len plačom dáva najavo svoje pocity a potreby... a len mamičky vedia, čo plačom chcú povedať, ako aj Olifka písala, že už presne vie čo potrebuje, pozná už jej reakcie 😉 ....ale inak je Viki dobručká ni? Či skôr taký malý plačko? My sme boli so setrou vraj ako deň a noc, ja som len spala a spala a ona furt plakala a naši ju tak zle naučili, že zaspávala tak, že mamina ju držala za rúčku a ako náhle ju chcela vytiahnuť, lebo si myslela, že už spiná, tak spustila taká reéééév, že až 😀

olifcek
1. feb 2010

baby? mamka mi urobila polievocku...ale je tam i hrasok a kukurica...jasne, ze si to nedam, ale vyvar z toho vadi? nechcem nic riskovat...nech je malicka pokojna...az sa poriesi pruh, mozem skusat...

zuci dakujem za infoohladne malej a plakania pocas prebalovania...

ja napriklad viem, ze Oliv nenavidi zimu na telicku, hech..ale umyvanie zadocku pod prudok vody sa jej paci, vtedy sme tisko x;o)

zucana
1. feb 2010

zatial moc neplace...resp.vzdy ju viem zatial utisit...mama mi praveze vravi ze ju mam nechat plakat...
a inak som sa zas vytocila lebo som mame povedala ze tu bola svokra a chytala malej ruky...a potom snakala do vreckovky ...a ze jej mam povedat ze jej ich nema chytat...tak ale to mam svokre zakazat?co nevie ze male deti si davaju ruky do ust?to mam malu fakt drzat ako v karantene?

matesl
1. feb 2010

martinaj 😅 a to ak mam alergiu na epi teda zistia az ked mi ju pichnu 😅 😅 😅

no uzas...ale aj tak mam pocit ako to tu citam, ze kazdej z nas robia nieco co inej vobec...a tak

martinaj
1. feb 2010

matesl ano, inak sa to neda, jedine, ze by si vedela, ze mas alergiu na nejaku jej zlozku uz predtym zo skusenosti....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre