Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
27. sep 2009

cafte, my sme vcera zahradnicili, taky krasny den bol, teda ja som si vylozila stolicku von a komandovala 🙂
ale aj tak ma zase bolel chrbat, muz mi ho fenoval, hadam aj tie cviky zaberu

inak som sa tiez vyplasila, lebo dr mi napisala na papierik, ze mam brat vitaminy B Milgamma a ja som si neviem preco kupila Milgamma N a tam je zvysena hodnota B6 a teraz si citam, ze je to kontraindikovane v tehotenstve, no blba som a musim davat vacsi pozor, dufam, ze tie 3 tabletky neublizili, brrrrrrr

fitlopta je podla velkosti, ja mam tusim 65 ta je taka mensia, ked sedis, mas mat nohy cca pravy uhol a je z nejakeho obycajneho hypermarketu a dobre sa je na nej trocha pohojdat 🙂

zuci, super ze mas vecicky a prislusenstvo, verim, ze sa tesis, a s tou tortou by som sa akurat pousmiala 🙂

inak som videla, na letaku v Tesco zlavu na take kombinezy, tusim od 30.sept.

blumka
27. sep 2009

zuci, jasne ze je to prehnaneee...ved v celej tej torte moze byt jedno deci alkoholu, takze ked sa to rozrata na celu tortu, to je nic...to by sme uz ani rumove pralinky nemohli ani puncove kolace, nic...uz fakt niekto prehana

komarik
27. sep 2009

baby, tak mi sme v noci začali kopať. Tak sme sa s mužíkov vytešovali 😵 . A dnes kopeme od rána. Neviem či sme mali 2 dni spacie a teraz budeme 2 dni kopcovať. 😀

zuci, 2 ľavé topánky? Som sa narehotala - hádam vám ich vymenia 😀 A čo že si zjedla tortu s alkoholom. Tiež by som nad tým len mávla rukou.

logi, neboj, všetko bude v poriadku a ty budeš opatrnejšia 😉. Super info o tescu - nevieš od kedy,

blumka, s tými koláčmi máš pravdu. A keď sa mám priznať ja som počas prvých 3 mesiacov jedla 2x pečienku lebo som nevedela že sa nesmie. Lekár sa nad tým len pousmial a povedal že v malých množstvách nič nezaškodí. 😉

kika58
27. sep 2009

krasnu nedelu Vam zelame maiminy 😵
zuci to s tym alkoholom v torte, tak to je teda naozaj prehnane, nad tym by som sa teda ani nepozastavovala, take mnozstvo co mohlo byt v tom kusku nestoji rozhodne ani za rec
som sa pobavila s tymi dvoma lavymi topankami 😅 fakt dost dobre lebo moj svokor sa vratil tiez tak asi pred tyzdnom z obochodu a to si tie topanky skusal asi dve hodiny a domov sa dovalil s dvoma lavymi 😀 😀 😀
no a ja som jedla slaninu a aj hriby a nic mi nebolo a az potom som sa dozvedela ze to sa nemoze, jasne ze uz teraz s tym provokovat nebudem ale kuso predsak nemoze uskodit ked je to dobre spracovane
neviem ako vy ale mna sa to osobne dotyka,ked mi niekto zacne hovorit to mozes a hento nemozes, sa mi to nepaci,ved hadam viem aj sama posudit co ano a co nie, nemam rada take tie vychytrale rady 😖 ked nieco neviem sa spytam ale aby ma niekto komandoval tak to sa mi nelubi 😠 a hlavne tie rady ako som to robila ja pred 30 rokmi...

maculik
27. sep 2009

ahojte tehulky 🙂
ani dnes nestiham, v noci sme zle spali, tak rano som dospavala, teraz varim obed, Vladko zobral malu so sebou do prace, chcel nieco dorobit, lebo vecer ide na par dni na SK, no a ked sa najeme, tak s Adelkou vyrazame spat do Luxu.
Takze docitam vas zajtra v praci, dufam, ze mate vsetky pekny vikend 🙂

zucana
27. sep 2009

baby tak poobede si dam dalsi kusok sacherky 😀
inak som sa dobre vyspinkala asi lebo bol muzik domka...a o 10 som ho zobudila a citil viku kopnut prvykrat a potom spal doteraz..... 🙂
inak k tym lavym topankam...to si kupil na sluzobke v Bolzane takze tam musi volat v pondeli....fasa 400 km ....
inak kamoska talianka ta kvoli toxo umyvala cele tehu zeleninu v amuchine...to je taka chlorova voda na dezinfekciu a jedla iba konfeciovanu sunku , lebo vraj ked sa kraja v obchode moze tam na tom stroji pozostatok zo surovej sunky alebo salam....no tak to je asi dost uz aj pre mna nie? a jej muz to musel tu zeleninu jest s nou...a ze chlorova bola...ja to akurat dobre umyjem a utrem.....

matka331
27. sep 2009

ahojtee,,,,,,ja som tiez v noci zle spala......
zuci my sme mali teraz jarmok a somsi dala trosku burciaku ani som nechcela ale prehovorili ma 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zucana
27. sep 2009

mnam burciak ...dala som par foto oblecka...aj ked bude vacsia take premalinke som nedavala...

zusika
autor
27. sep 2009

ahojte.... 😉 aj my mame tento vikend jarmok....

no a kocky - som tu dlhsie nebola, morfo dopadlo vyborne - babo je krasne, velke - cez 400g, zdrave a...... It´s a BOY!!! 😀
dnes nemam vela casu tu byt s vami, tak zajtra... 🙂

blumka
27. sep 2009

zusika, gratulujeeeeem
uz je to vyrovnane, ci nie? 😀
kika ja priam nenavidim, ked mi niekto zacne radit...prve tehu som pocuvala reci typu nemozes jahody, maliny ani cucoriedky, lebo su to alergeny...lenze hups, tie co mi radili sa kopli, to by sa nemalo uz ked mamicka koji a nie este ked je tehotna...tak ma to vtedy rozdulovalo...boli vianoce, vsetci jedli ovocne kolaciky a mna stale ktori okrikoval, to nesmies, to nejedz....som skoro vybuchla. Teraz mi zasa kazdy radi ako mam vychovavat terezku..nechaj ju revat, nenechaj ju revat, nechaj ju samu, nedavaj jej to jest,hento a tamto...si myslim, ze ked som denne na internete, mam normalneho doktora aj pediatra, ktory sa vyznaju, ze mi rady spred 30 rokov su na prd a ze viem viac ako moje dobromyselne okolie...no ale co uz...ludia su rozni...snazim sa to pustat jednym uchom dnu, druhym von 😉

matka331
27. sep 2009

juj zuci krasne vecicky ...ja est nekupujem nic....alesvokra mi odlklaadaaa veci v sekaci a tiez velmi peknuckee a niektoree aj novee 😀

lucinka4
27. sep 2009

ahojte kocky,je tu niekto?

zucana
27. sep 2009

ja som tu 🙂
ako?
tie vecicky su po sesternici....ale ten kos kupime novy lebo je trochu rozhegany...vezmeme ho do Blavy....

lucinka4
27. sep 2009

ahojky,no som sama doma,manzel ma sluzbu..resp.,mam tu dvoch psov od bratranca lebo isli na svadbu

zucana
27. sep 2009

moj zas pozera formulu a sme po takom neskorom obede...tak fucim...a aku ma sluzbu v nedelu chudak 😕

lucinka4
27. sep 2009

moj drahy je profi vojak takze ma klasicku sluzbu..ale on si aj celkom rad berie sluzbu cez vikend lebo potom ma dva dni volna plus den po sluzbe...a okrem toho je celkom pohoda lebo nikto nie je v praci...
pozeram,ze tiez cakate dievcatko 🙂 my sa nevieme dohodnut na mene....boli sme presvedceni,ze cakame chlapca a tento tyzden mi doktor povedal,ze dievca tak mame dilemu 😖

zucana
27. sep 2009

ved este mate cas vymysliet 😉
my sme sa zhodli uz veeelmiii davno...
mne sa paci: okrem nasho...valentina, karolina, sara, julia, mia 😎

lucinka4
27. sep 2009

na dievcenskom sme sa my zhodnut nevedeli..ja ani nemam take,po kt by mi srdce pistalo..casu dost, to je pravda tak snad na nieco prideme..drahy chce Simonku, tak uvidim ci si na to zvyknem este do feb 😀

zucana
27. sep 2009

😀 vsak uvidis ci si on nebude zvykat...
inak zusika ja som to nejka tusila ze bude chlapec...gratulujem 😉

zucana
27. sep 2009

tak som dala aj kos...ten zoberieme asi do Blavy a domov si kupime novy...lebo je trosku rozhegany 😉

alex
27. sep 2009

zusika gratulujem k chlapčekovi! 🙂

zuci, krásne vecičky a ten kôš je super 😉

hajdylca
27. sep 2009

ahojte, zusi gratulujem ku chlapcekovi 😀 zuci- k tej sacherke, vcera som ju piekla- porovnavala som asi 5 receptov a v ziadnej z nich sa nepise ze by isiel do nej nejaky alkohol- ja som jedine dala do lekvaru aby bol redsi, a lahsie sa mi rozotieral- ale tam nejde ani stamprlik, cize.... kiki nic si nerob z tych zarucenych rad a odporucani, keby si niekedy poculi moje kolegynie (kt. este deturence nemaju)... ako viem, ze to myslia v dobrom, ale proste ked sa mi raz nechce ist po schodoch(len na druhe poschodie), tak sa mi nechce,lebo viem, ze som potom zadychcana a makovica sa mi toci, viem, ze by som sa mala hybat, ale radsej vecer poprechadzam s drahym... takze to vobec nejako neriesim... inak este k tej cukrovej vode- idem zajtra na poradnu, tak som zvedava kedy mna na nu poslu- lebo som citala, ze pokial ma zena nadvahu, ci obezitu mala by test s cukrovou vodou mat za sebou uz v prvom trimestri, lebo ono nikde nie je dokazane, ze to ma nejaky vplyv na baby, ale ak mate tehu cukrovku a narodi sa Vam baby vacsie, tak musi byt sledovane potom aj ono u diabetologa (moja svagrina mala tehu cukrovku, mala ma teraz 7 rokov, a uz 4 rok jej 4 krat denne musia pichat inzulin).. takze ja isto budem pytat kedy pojdem na cukrovu vodu, len dufam, ze mi nebude zle- a inak po vypiti tej vody, nemozete sa moc hybat aby sa neskreslil vysledok, tak neviem ako tolko hodin na zadku vydrzim... peknu nedelu este vsetkym prajem 😉

ewelyne
27. sep 2009

ahojte,

na tu cukrovu vodu som nebola, a ani to nerobia a je to sukromne centrum, robili mi stale vsetko mozne z krvi.
Niekde sa to robi, niekde nie, aj v zahranici, neviem zusika v IT ano,?
ale ked sa dieta sleduje a vy nemate komplikacie... a citite sa dobre, tak nie je problem, ja viem, ze sa na to moze prist, ale aj inak ako tymto vysetrenim a 3 hodiny a nalacno a taky humus pit.... a ani by som nemala kam dat maleho a za 3 hodiny, by im tam zbural asi pol ambulancie....
a ani pri prvom som nebola.
Ak uz mate take problemy v tehu s pankreasom, pecenou a nadoblickami- tak sa to prejavi aj inak ako tym vysetrenim a oni by uz vedeli o co ide. S tym suvisi tvorba inzulinu, steroidnych hormonov a traviacich enzymov... .a potom ta tehu cukrovka
takze ak sa citite dobre, nemate problemy a babo je kntrolovane a nie je podozrivo velke, robia vam pravidelne krvne testy, je uplne zbytocne to vysetrenie.

ewelyne
27. sep 2009

a velmi uzko to suvisi s emociami, ked su v tehu az velmi prevelmi rozhodene, a maminka preziva aj tazke strasy, tak je ta cukrovka casta.. 😒
ale to sme uz pri energetickom poli cloveka a fyzickom, astralnom a eterickom tele... 🙂
🙂 a pri tom, ze vsetko so vsetkym suvisi...

ewelyne
27. sep 2009

... no to bola tak myslene, ze je to zbytocne ked stev poriadku, lebo sa to prejavi inak a podozrenia a priznaky su skor ako vysetrenie, cize je zvacsa zbytocne. V minulosti nebolo kopec zbytocnych vysetreni, teraz mi to pripada tak, ze sa niekto nudi a nevie co od rozkose... fakt a len strasia tehulky...fakt..

zucana
27. sep 2009

ewe ja sa tomu nevyznam,ale tu to robia vsetkym tehu ...je to dolezite vysetrenie v druhom trimestri....a krv mi beru kazdy mesiac na rozbor, zelezo, bilirubin, kyslinu mocovu (acido urico), creatina, toxo, alfa nieco....a moc...
inak sme dnes boli na prechadzke v mestecku kde sa narodil Petrarca a mali tam obrovske granatove jablka tam sme kupili a dali sme si prvykrat tento rok gastany....aj na SK uz su?
dakujem za komplimenty k veciam 😉

zucana
27. sep 2009

inak mne doky povedal ze vela neriberam aj ked ze jeden kolac denne je moc....ale dnes tlacim uz druhu sacherku ale to su take malinke kocky 😀
kde ste vsetky?este nedelujete?ja budem mat vecer fotbal 😒

matka331
27. sep 2009

ja papam sladke pravidelne a velaaaaaa..........od poslednej poradni sompribrala 5kg aledoktoka mi povedala ze je too ok a zeto neni vela tak si s toho nic nerobiim...ved potomto zhodiim 😀 😀 😀 😀
mam jeden dotaz ....mame doma macku ale taku co je iba v dome ani vonku nechodiii...ale kamoska ma strasila aby som nedostala listeriozu tak teraz nevem neviete nieco o tom????

zucana
27. sep 2009

mati nie listeriozu ale toxoplazmozu...
iba sa vyhybaj vykalom a umyvaj si poriadne ruky a hlavne pri nej nepapaj 😉
aj ja som pribrala 5 kil 🙂

matka331
27. sep 2009

jasnee toxoplazma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre