Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
11. aug 2009

heeeej. vieeeem 😀 som bola dnes na tom
to je meranie sijoveho prejasnenia, zistuju sa tak chromozomove vady ako napr. Downov syndrom a aj ine zavaznejsie (uz neviem ako sa volaju)...norma je do 2,5mm nad uz existuje riziko ze babo je postihnute...
Je to vlastne ultrazvuk, lekar pomera aj ine veci, dolezite je najst nosovu kosticku, ajked som sa nespytala na co to je dobre...malo by sa to NT kombinovat aj s krvou a krv by sa mala vziat do 24 hodin od toho utz
a robi sa to medzi 11 a 14tt

janielah
11. aug 2009

blumka, tak to je horor. Ja mam sice dobreho lekara, ale mlci ako ryba a ja neviem, co sa mam pytat, pretoze je vsetko pre mna taka zahada.
Mne na ultrazvuku nieco meral, bolo to v 12tt za hlavickou a vyslo to 1.6 mm. Je to ok?

blumka
11. aug 2009

ano to by malo byt to...1,6 je ok..nad 2,5 su rizika 😉

janielah
11. aug 2009

dakujem blumka, si zlata. Si pripadam fakt jak debil niekedy, hlavne ked si citam, ze co sa tu pise, akymi informaciami ostatne baby disponuju...ja som uplne sama, nikto v okoli take problemy ako ja neriesi a ked sa nieco spytam mojej maminy, tak ona si to uz tak dobre nepamata.

blumka
11. aug 2009

janiela, na to sme tu, nieee? 😀
ja som v prvom tehu tiez figu borovu vedela, ale teraz uz viem viac, lebo som vela sedela na nete...

olifcek
11. aug 2009

vevoncek, ja milujem stiplavy kecup, len taky v obchode kupujeeeeem, i drahy len taky ma rad, chi 😉 😉

blum, len nas neopust, ked uz Ti januar pisali, hech x;o) hehehe, myslela som si, ze to omyl, chi

zuzana ja som srdiecko pocula prvykrat pred tyzdnom...to, ze bije som videla...ani neviem v ktorom tt.asi v 8tt

no mne 3D budu robit v 20tt, ale kolko budem doplacat zatial netusim

matka prve pohyby vraj citit uz v 16tt, prvorodicky ale mozu i neskor okolo 19-20tt x;o) vraj niektore zeny si myslia, ze to uz citia skor, ale vraj su to iba creva, lebo je nemozne, aby uz babo citili...tak neviem......len som to citala v odbornej literature ;O)

blumi moje bolo az moc kludne, tak snad je to ok..srdiecko ale bilo v pohode x;O)

olifcek
11. aug 2009

janielah ja sa tiez ucim tu od bab, alebo z vysetreni, ci citania infosiek na nete, alebo v knihach x;o)

janielah
11. aug 2009

kocky a aky je rozdiel medzi tymi ultrazvukmi? Mne robil ultrazvuk dva krat, vzdy ked som dosla aj na krv. A ako sa da rozpoznat, ze to nie je 3D? Ozaj, a je povinny?

blumka
11. aug 2009

olif, tvoje babo asi akurat spinkalo... 😉
janielah, tie utz cierno biele su len 2D, 3D su do priestoru, babo vidis normalne ako keby uz bolo vonku..baculata tvaricka, rucky a tak...3d nie je povinne, teda neviem ako tu na SK robia ten utz v 20tt, ci normalnym ci 3D, ale je to uzasny zazitok vidiet ako tvoje babo vyzera este pred narodenim 😉

blumka
11. aug 2009

janiela, kuk do mojho albumu pridala som tam fotku Terezky z toho 3D..takto nejako vyzerala v 30tt tehu

janielah
11. aug 2009

dik blumka, tak uz viem, je to sakra rozdiel 🙂))))

olifcek, tabulku mam vyplnenu, len neviem najst termin porodu podla modreho konika...

blumka
11. aug 2009

jani, no to veru je rozdiel...na tom 2d vidis ze tam nieco je ale poriadne ani nevies ze co... 😀 a ten 3d je super...my ked sme boli na tom, tak akurat terezka spinkala ale vzdy ked sme ju stuchli tak sa zaskerila 😀

janielah
11. aug 2009

jeeeeeeeej, to fakt? To musi byt super. Pravdu povediac som o tom 3D nebola zatial presvedcena, ale ako ta citam, tak sam tam i my pohrnieme...ked si predstavim tu debatu otecka s bruskom po tom, ako vzhliadne takyto ultrazvuk 🙂)))) uz teraz sa tu skeriiiiiim 🙂

janielah
11. aug 2009

ina, ako tak pozeram na tu tabulku, tak vsetky kocky, co maju teraz 27 rokov, tak sa im narodia dievcatka podla cinskeho kalendara? Mame vyborny predpoklad na vyskum cinskej tabulky 😀

olifcek
11. aug 2009

janielah ked prilozis mysku na svoju fotecku tu, tak termin uvidis x;O) je to 03.02.2010 😉

olifcek
11. aug 2009

janielah hech, sikovne to ziena, bystra si veru 😉 chi, mne to nenapadlo veru

olifcek
11. aug 2009

blumi blahozelam k vysledku, je to paradicka....

mmaarrttiinnaa
12. aug 2009

ahojte dobre ranko vsetkym

janielah nemaj strach o to priberanie ja som v prvom tehu pribrala 38kg nevravim ze je to spravne ale chvala bohu som nemala nijake problemy aj mala bola v poriadku sice mi trvalo 8 rokov dostat sa na povodnu vahu ale vsetko sa da ked sa chce teraz hlavne musis byt kludna pokojna nechces aby sa ti narodil maly nervak takze pozitivne mysliet a uzivat si kazdy den svojho tehotenstva ved co moze byt krajsie ako tehotna zena s peknym bruskom 😉

vevoncek
12. aug 2009

dobré ránko

zusika veď ja ani nejem štiplavé ale kečup som robila štiplavý manželovy on má taký rád a ja celkovo kečup nejem ale používam ho do varenia a tam môže byť aj štiplavý tam to tak necítiť

aj ja chcem ísť na 3D sono a baby aký je rozdiel medzi 3D a 4D?

mmaarrttiinnaa
12. aug 2009

3D utz sa použiva u nas viac ako 10 rokov a 4D sa zacal pouzivat neskor ale podstata je v tom ze na 4D je kvalitnejsi obraz a je drahsi ale ja v tom dajaky velky rozdiel nevidim

megg
12. aug 2009

dobré ránko tehuľky, ja som bola pri prvom na 3D a nič sme nevideli, lebo sa nam otočil ritkou a bolo. Ale neplatili sme za to, keďže nič nebolo vidieť. Inak to stalo nejakých 1500 Sk. Teraz neviem či na to pôjdem, možno.
Inak tu su infos. http://www.4dultrazvuk.sk/vyhody

blumka
12. aug 2009

3D su len fotky a 4D mate aj s pohybom, vlastne vidite babo ako sa prave hemzi a skeri a kyva ruckami 😉 ..aspon ja v tom vidim rozdiel...z 3D budete mat tedal len foto a zo 4D vam daju aj video... 😉

blumka
12. aug 2009

megg, mne naprl pohlavie dietatka povedali na normalnom 2D ultrazvuku ked mi robili v 20tt morfologicky utz a na tom 3D-4D som bola uz len tak zo zabavy

megg
12. aug 2009

inak, teraz som bola na NT utz a tam uz zrejme bolo vidiet pohlavie.... 😔 I ked povedala doki ze to nemusi byt nic...tak ak ano, tak opat chlop 😔

blumka
12. aug 2009

ja som sa radsej vcera nepytala na pohlavie, lebo si myslim ze by to mohlo byt este skreslene, pockam si do 20tt 😉

megg
12. aug 2009

no ja som sa tiez nepytala, ale len co som videla obrazovku, tak som videla jasne "svetlejsi pixel" na 2D medzi nohami. 🙂 Ale nerobim zavery, hlavne nech je drobatko zdrave. Nic viac mi netreba ku stastiu 😉

blumka
12. aug 2009

megg a ty vies na 2D rozlisit v takom rannom stadiu ci chlapec ci dievca? ja tam teda vidim same machule 😅

megg
12. aug 2009

a hrozi niektorej z Vas amnio?

megg
12. aug 2009

blumka, no babetko som jasne videla, nozicky tiez. Obrazovka to bola mega, tak mozno preto a natocena ku mne. A babo malo rozcapene nozicky hned prvy moment mi udrel ten pixelik do oka. A doki to videla hned tiez, tak sme sa obe rovno zasmiali, ze to co? 🙂))

mmaarrttiinnaa
12. aug 2009

ja by som bola rada keby to bol chlapec kedze mam dievca ale ako povedala megg hlavne nech je zdrave ja dufam ze nam nebude hrozit amnio uvidime po tripple testoch v 16tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre