Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
6. júl 2010

@dorotka2 sak ty si mamina, vies aka viki je, poznas si ju najlepsie 😉 a verim ze ani jedna z nas by tu len pre svoju pohodlnost nenechala babo plakat 😉

dorotka2
6. júl 2010

@laxity @olifcek aj viki to robieva, ked dopapa, pozrie sa na mna a usmieva sa na mna, strasne je vtedy rozkosna, anjelik moj
@rivatha ja nechvam Viki trosku si aj poplakat, hlavne po vikendoch, kedy ju vsetci rozmaznavaju a potom by sa len mojkala a nosila, samozrejme mojkam ju a nosim, no chcem ju naucit trosku aj samostatnosti, lebo kamoska ma strasne narocnu dcerku, ma tri roky a ona musi byt neustale pri nej, aj ked si kresli, a ja som sa tiez sama hravala a som tu. No kazde dietatko potrebuje nieco ine, Viki sa pekne sama zahra, no keby taka nebola, asi ju samu nenecham 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
6. júl 2010

@blumka 😉

@olifcek čože? iba v tielku a ponožky? moja má body s krátkym a tepláčiky 😕

lenica81
6. júl 2010

vy sa ale rozpisujete... 😅

rivatha, dost mastna stolicka, ja rozmyslam nad touto... kamoska ju vychvalila...
http://www.babydream.eu.sk/produkt/-fabula--207/ , popr. http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=2200074
ale paci sa mi i tato... http://www.brendon.sk/products/FotoFrame?imageu... , tato je taka neutralnejsia... tak este uvidim, sak este nejaky ten cas mame... 😅

ja nemam srdce nechat toho mojho milacika plakat... niekedy ked som na wcku a nevidi ma sa pohybovat v jeho okoli, tak pusti taky srdcervuci plac, ale niektore veci sa urychlit nedaju... 😀 tak potom, ked sa ukazem, tak je hned spokojny, a niekedy ani nepotrebuje pomojkat, staci prist a usmiat sa... velmi dobre zabera spev, i ked teda do superstar sa hlasit nemozem... 😀 chudak susedia, ked mu spievam v kupelni... 😅

moj mm isiel s kamosom na pivko... a ja idem pomaly spat, nech si oddychnem... ale zas pokym zaspim... 🙄 furt rozmyslam nad somarinami, vy tiez... 😕

lenica81
6. júl 2010

@laxity olif dava studeny odchov... 😅 my mame opalovacky a ponozky... 😕

dorotka2
6. júl 2010

@rivatha no moja Viki malo placka a je krasne usmiate babatko, davam jej vsetku lasku sveta, no nie vzdy sa da, napr, ked varim a mam ruky od cibule, nezdvihnem ju. A predsa, vzdy ked ma potrebuje, som s nou, pri nej 🙂 Tiez chcem mat kamaratsky vztah so svojimi detmi, deti milujem, a to moje nadovsetko. A uspavanie naskor bolo aj s placom chvilu, dala som ju do postielky, zapla vysielacku a chodili sme za nou s mm aj hodinu, kym zaspala, no naucila sa, preto si myslim, ze dieta naucis vsetko. To plackanie a tak trvalo asi tyzden, teraz, ked ju dam do postielky,pustim jej kolotoc, spinka za takych 15 minut nanajvys, vacsinou do 5 minut je tvrda

njonja
6. júl 2010

Ahojte dievcence - pozeram ze je tema stolicka - my mame tuto. Vraj je velmi dobra a rodicia, co uz maju velke deti nam ju odporucili, lebo ju pouzivaju este aj v skolskom veku. Daju sa k nej dokupit rozne veci..
http://www.stokke.com/de-de/highchair/product-c...

blumka
6. júl 2010

@rivatha no, ja mam velku podporu v mm a mojej mamine..ona vobec nezapada nazormi do starsej generacie..dokonca my s braskom ( o tri roky starsi) sme spavali spolu s nasimi v ich spalni kym on nesiel do prvej triedy. mozno preto som aj ovplyvnena teraz pri mojich detoch.
ale pamatam si ked som bola tehotna s Terezkou, tak som si hovorila, ze ju nebudem nosit na rukach aby si nezvykla a aj zaspavat ju naucim samu, aj vyplakat ju necham, sak v knihach pisu ze to nevadi...no ale akosi ked sa narodila som skoro vsetko musela prehodnotit...nie preto zeby bola Terezka nejake zle dieta, ale jednoducho mi to nedalo...raz, ci dvakrat som skusila ju nechat vyplakat, ale to uz mala po roku, chcela som dosiahnut aby sama zapsavala...ale doteraz nechapem logiku toho mojho cinu...asi som si chcela pozriet nejaky film alebo co 🙄 ..proste kazda mama robi tak ako citi ze je spravne...mne usi trha ked len juli place v sedacke kym jej rychlo robim jest..to je fakt minuta, niekomu to nevadi...
terezka je napr. naucena, ze ked ma nepocuva a robi neplechu a spadne pri tom alebo si ublizi tak aj ked place ani ku mne nejde, radsej rychlo prestane plakat, ovladne sa lebo vie ze to robit nemala...potom pride s takym kukucom ze si nieco urobila, najprv jej dohovorim a potom pofukam 😀
mne sa v mojom zivote vyplatilo riadit sa srdcom aj ked mi rozum a ini ludia (neraz aj vsetci) hovorili ze nerobim dobre, no a myslim ze mam vydareny zivot, este nikdy som ziadne svoje srdcove rozhodnutie nelutovala 😉

njonja
6. júl 2010

@dorotka, klobuk dole, ze si to dokazala..ja ti to neviem..viem, ze to nie je spravne, ale ja mojho maleho nedokazem nechat plakat..raz sa mi to asi vypomsti...

dorotka2
6. júl 2010

my spime stale v pyzamku, rano potom hned prezliekame, lebo potom rano jej uz je teplo, ale v noci pohodka

blumka
6. júl 2010

@njonja urcite sa ti nevypomsti ze si maleho nenechala plakat 😉

dorotka2
6. júl 2010

@njonja ano, tu odporucala aj kamoska, le je strasne draha a neviem si predstavit, ze bude chciet viki ked bude velka chciet sediet na drevenej stolicke

njonja
6. júl 2010

@dorotka, no neviem ti povedat, ja len ze nasi znami (moj mm je o dvadsat rokov starsi), takmer vsetci maju deti a kazdi prisahal na tuto stolicku... Uvidim, ci aj ja budem s nou spokojna🙂

njonja
6. júl 2010

Dik@blumka, to dufam, ja nemam na to srdce...Tym ale nechcem povedat, ze Dorotka je tvrda, alebo tak...

dorotka2
6. júl 2010

@njonja viki ale skoro neplace, aj ked som ju ucila samu zaspavat, tak ona len trochu mrnkala a hned sme boli pri nej, bud ja, alebo mm, zase si nemyslite, ze som nejaka tyranka, necham ju plakat maximalne minutku, dve, viac nevydrzim 🙂

lenica81
6. júl 2010

@njonja ja som pozerala aj drevene, ale nejako ma nepresvedcili... 😅

idem ja spat... dobru... uz aj tak presluhujem... 😀

blumka
6. júl 2010

@dorotka2 verim tomu ze keby viki zacala srdcervuco plakat zeby si ju tak nenechala 😉 jasne, ze su deti, ktorym staci ukazat ze to nic nie je ked zaspia same a im to ani nevadi, ale su deti, ktore zacnu revat nenormalne len pri naznaku ze mam odchadza z izby..
obcas idem do temy kazde dieta sa vie naucit spat a ked tam citam, ze chodili k detom 2-3 hodiny a oni stale plakali no tak neviem...
jednoducho taketo ucenie na spanok neplati pre kazde dieta...
ked sa da tak pohoda, ved aj ja by som chcela, polozit deti a odist a mat pokoj, ale moje deti obe potrebuju druhu osobu na to aby zaspali 😉

zucana
6. júl 2010

cafte baby tak ja hlasim ze som enstihla precitat ze som opat vytocena zo svokry...ze tu lialo....ze som dostala pokutu 38 eur....ale ze som dostala od mm parfem....akoze tento pekny zazitok popisem a idem upratat lebo mam zajtra kamoskuna cely den bo mm ide na juh do stvrtka na sluzobku
takze na dovcu som si nebrala parfem ale mala take vzorky ked som kupovala make up co mi dali....a jedna sa mi strasne pacila a aj mm povedal ze je uzasna.....tak som dnes sla do obchodneho centra aj s kamoskou a zaujimalo ako sa ta vona vola ze idem pozriet vzorku a nevedela som ju najst...tak som sla a kamoska pozna parfemy a hovorim ze to bolo na G....ona ze Guerlain a ja ze ovoniam a bola to ona...ale bola draha...
a dojdem domov a cakal ma pafem na stole...mm ukradol vzorku a bol mi urobit radost 😵
inak my mame tuto stolicku ale asi pamatate a vyuzivame od narodenia 😉
http://www.bloombaby.com/collection/main.php?sI...

svetlankat
6. júl 2010

Dobru babenky idem hajat.

blumka
6. júl 2010

idem aj ja..bruuuu 😉

dorotka2
6. júl 2010

@zucana tu som u nas nevidela, podobna je teraz ta nova od peg perego, nad nou som rozmyslala, tiez je od 0, len sa mi zdaa prilis draha

njonja
6. júl 2010

Ved ja viem @dorotka, vies ako som to myslela..tiez poznam tu metodu o spani, ale neviem, neviem...Sama som to este neskusala...
@zucana, vyzera super ta vasa stolicka🙂 A ten zazitok s parfemom je krasny🙂 Moj mm je taky racionalnejsi - mali sme svadbu pred dvoma tzdnami, vsetko to mal na starosti on, ja som len prisla a povedala ANO, ale na druhej strane, ked som povedala, ze by my bolo treba aj kyticu, jeho odpoved bola: Jeeezisi, ved skoc do zahradkarstva a nieco si vyber a kup..

njonja
6. júl 2010

Idem uz spat, bru nocku...

zucana
6. júl 2010

@njonja A foto je kde ????

zucana
6. júl 2010

@dorotka2 Tato bola tiez draha Ale bol to' NAS vianocny darcek ;)

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
7. júl 2010

dobre rano..klasika po jednej noci dobrej, jedna otrasna 🙄 och joj...

@zucana, ale ty mas romantika doma 😉 mm kedysi bol na take prekvapenia, teraz ma toho tolko na hlave ze neprekvapuje..ale mne staci ked ma prekvapi ze pride skor domov z prace 😅 jo a v sobotu mi zahlasil ze si mam na 28. hladat babysiterku a ja ze preco akurat na ten datum, sa na mna kukol, sak mame vyrocie 😀 😀 a ze kto je prepracovany 😅

@rivatha, ja chodim tiez na wc juli..teda ako kedy, ked viim ze sa bavi tak nie ale ked mrnci a vyslvoene ma nechce pustit s dohladu tak ide so mnou. my mame v kupelni prebalovaci putl, takze tam si lezi a vzdy jej zapnem taku natahovaciu hviezdicku co hra a ona je tak spokojna...aj s terezkou som tak robila..este teraz obcas by mi vliezla na wc ale ona uz vie ze sa nic nedeje ked som tam, tak ma pocka..len obcas ked ma blby den a aj ona chce byt na mne nalepena tak ideme vsetky tri 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre