Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
24. sep 2009

ale nebavme sa na take radsej, ja to nelubim...i ked viem, ze som ja nacala x;o)

mam hlavu v smutku kusok. asi budem mat i vikend pacovny, co sa mi moc nepaci, tak drzte palce, nech zajtra, az pride sefova, to poriesime tak, aby dobre bolo. neviem si predstavit vydrzat aj v sobotu aj v nedelu a paq zase cely tyzden, glg...i ked vikend mam byt iba ako spoluorganizator sportoveho podujatia a zapisovat vysledky, no hra sa v nedelu od 10.30-17.20, v pondelok asi od 9.00-14.00...neviem, ci vydrzim tu nedelu tak dlho...hlavne, nech je teplo, nech nenachladnem, ked mam sediet tolko x;o((( hra sa vonku x;o((

ved...zajtra sa uvidi, ako to dopadne x;oD

olifcek
24. sep 2009

a v sobotu sa chystaju nejake veci...chjo ☹ vikendy zvyknem prespat, aby som vladala byt v praci 5 dni..uz minuly vikend som nespala skoro vobec...ale to na ten si nestazujem, fajnucko bolo...ale tento vikend, co bude, by som si fakt radsej oddychla

zucana
24. sep 2009

oki olif nebavme o smutnom...tiez vidim ako to tu chodi....aj moja upratovacka chuda robi od rana do vecera lebo muz jej stratil robotu a ja aj preto ju nechcem prepustit aby aspon ona mala nejaky zarobok...
inak olif kde je ta slubena PNka co si si mala vziat????? 😠
mna vytacaju z roboty...som prosim pekne na materskej a posielaju mi stale pracu...o to by ani neslo..ale vcera mi poslali o 7:15 vecer zmluvu na preklad do slovenciny plus dorobenie a este jednu agentu a ze urgentne a dnes na obed sa ma spytali ci to uz mam...takze sa chystam pisat skaredy mail ...nemaju na to nieze pravo ale ani mi neplatia ani korunu...vsetko mi ide zo socialky....

zucana
24. sep 2009

olif ja som si este raz pozerala foto a mala si skoro presne taku kyticu ako ja 😀

loginka
24. sep 2009

cafte, bola som na neurologii, radila mi vynechat vankus (mala som 2) a dala mi cviky na krcnu chrbticu a nejake vitaminy B, tak vraj by to malo pomoct, dufam

zucana
24. sep 2009

a na lopatkovu chrbticu nemas cviky ???
pozri si link na postielku co som poslala logi je tam fialova stena 😉

alex
24. sep 2009

zuci krásny nábytok si vybrala pre Viktoriu 😵

janielah
24. sep 2009

alex ahoj, ty si dnes bola u doktora? ja som tam dnes tiez bola okolo desiatej 😉

alex
24. sep 2009

jani nie, ja som bola vedľa v poliklinike.

ewelyne
24. sep 2009

alex, jeeeej som pozerala foto a ake mas uz bruskooooo 😉
baby, vsetky mate´take rozkosne bruska uz.
ja teda ani zdaleka nemam ... ☹ skoro ziadne... nikto nevidi, ze som tehu...
alex a teda idu vam robit aj to amnio, ci len pupocnikovu krvicku? nejako som nepochopila.

ewelyne
24. sep 2009

zucana, kraaasna je ta izbicka a ten kosik je super vec, aj ja chcem taky, segra mala v Uk som to prvykrat videla... super vec....juj.
no a k tym cvikom, to by ti mohli dat na hociakej rehabilitacii... alebo ked skocis k nejakemu takemu lekarovi... ako logi, si spominala, ze zajtra ides? kam?

ewelyne
24. sep 2009

logi 😉 tak dufam, ze pomoze, ja spim uz roky bez vankusa a ked sem tam, tak mam taky mini pidi , segra mi robila a je plneny pohankou a perfektne sa prisposobi 😉

alex
24. sep 2009

ewe v jednom odbere nám odoberú aj vodu a aj krvičku.
Ďakujem za pochvalu, ale to bruško nie je až také veľké ako sa zdá.

hajdylca
24. sep 2009

caute kocky, prisla som hlavne olif zagratulovat a hlavne pochvalit foto, nadherna nevesta, a prekrasna buduca maminka 😉 🙂 ja mam teraz dovcu od rana do vecera sedim v skoline, a chytila som tam nejaku chripku zrejme, hrdlo nadcha hlava, no radost 😒 ☹ nevladzem Vas ani docitkavat, verim, ze ste vestky zdrave alex drzim palceky, neboj urcite bude vsetko v poriadku 😉

blumka
24. sep 2009

zuci, ta farba je uzasna...ja milujem fialkovu...aj na svadbe sme mali taku kombinaciu zeleno, fialkovo, bielu...a aj Terezkina izba v novom dome bude fialkova 😀
hajdy, na mna tiez lezie chripka...zasa uz...fuj...tak som si spravila cibulovy sirup, dnes uz pijem asi piaty caj s citronom a kupila som si volajake salviove tabletky na cmulanie, mozu ich aj tehulky, takze...
len nech to Terezka nechyti

lolka
24. sep 2009

ahoj, dnes sme boli na 3D/4D, babatko je uplne v poriadku, vsetko v norme a ......bude to dievčatko - Viktoria 🙂 mysleli sme si, ze to bude na 80% chalanisko, ale prekvapila nas princezna 😉

blumka
24. sep 2009

zasa baba...baby veduuuuuuuuuuuu....a dalsia Vikinka...supis...
lolka gratulujeeem...ja sa uz neviem dockat buduceho piatku 😉

lolka
24. sep 2009

blumka, bol to super zazitok, doki malu komplet premeral, pozrel prietoky, hlavicku, aortu, srdiecko, brusko....no skratka vsetko. boli sme u neho necelu hodinu, mame fotecky a aj DVD, mame co pozerat 😀
jeej, dalsia Viktorka ??
to ti verim, ja som sa tiez nevedela dockat dneska, v noci som ani nespala....a snivalo sa mi, ze to bude chalan - a je to baba 😀

ewelyne
24. sep 2009

jeeej gratulujem lolka 😉 dalsia viktoria 😉 asi tretia,ze?

alex, tak budeme silno drzat palceky, nech je vsetko ok.

inak ja sa podpisujem, tiez ako male decko. tak to vidim, ze deti to nebudu mat tazke s falsovanim podpisu 😀
😉

zucana, normalne aj ked je nieco v tvojom vlastnictve, je tam najlacnejsi najom v priemere 600 EUR??
lebo my ked chodime do Italy, tak je to tam omnoho lacnejsie, ako tu na SK, myslim potraviny a strava. Sme to preratavali, aj ked sme uz boli s malym... a celkovo aj v restauraciach aj oblecenie a cestovny ruch... no naozaj, tak nechapem 😕 😅

inak baby tie baldachyny su pekne na postielkach prekrasne to vyzera aj my sme mali, teda mame, ale neprakticke z hladiska, ze sa v nich velmi zdrziava prach a musite ich prat velmi velmi casto a prasit a navliekat znova ... no tak sme sa na to vykaslali, aby babo nebolo v prachu, lebo prat to kazdy treti den... no a staci to okolo do vnutra postielky - neviem ako sa to vola... 😉 tak dufam, ze som poradila. neviem aku mali skusenost ine baby. 😉

zucana
24. sep 2009

my baldachyn nebudeme mat ...
a my zijeme v Padove co je jedno z najpriemyselnejsich miest na severe a vsetko je drahe...drahsie ako v BA napriklad
a prenajom bytu ako takeho prenajateho...elektrika a plyn a voda my platime dvaja rocne cca....2500 eur za rok ale byt je nas....teda bol ak sa nahodou preda 😉
inak mam asi 6 tehu rifli, 4 nohavic, 3 kosele, 3 teplaky a tie zavazovacky a na chbat gumy 🙂
a v sobotu pride 5 skatul pre viki 😀 a som jedla bielu pizzu s mozzarelou, hruskami a granou...uzasna 😅
a teraz neviem ako zaspim bez muzika ... 😖

zucana
24. sep 2009

inak blumi vyliec sa pekne...my tu mame slnecno a dnes bolo 30 stupnov...a od zajtra dalsi tyzden 25 stupnov a slnecno....tak taketo pocko by mohlo byt stale 😉

blumka
25. sep 2009

zuci, ved tu je tiez este relativne teplo, ale asi to je prave ten kamen urazu...vobec neviem ako sa mam obliect, ked si dam tricko z dlhym je mi teplo a spotim sa, ked s kratkym, tak sa bojim, ze mi bude zima aj ked je teplo...dnesna noc bola strasna...velmi ma boli hrdlo, mam silnu nadchu...chvalabohu ze je piatok, dnes poobede ked pride mamina z roboty jej odovzdam Tete a budem lezat az do nedele a liecit sa
baby, paralen mozem, ze? je tam aj nejake obmedzene mnozstvo, ze napr. jeden a dost? alebo mozem kazdy vecer jeden?
joj, a k tomu baldachynu, my sme to nemali a nejako mi to ani nevadilo....to okolo vnutra postielky sa vola hniezdo alebo bumper po angl. je dobra vec, babo sa neobucha o tyce ale zasa ked uz je starsie dost pred tym varuju, ze si na to stupne a prelezie cez zabranu vonku 😉 ..

mmaarrttiinnaa
25. sep 2009

ahojte totalne som nevyspata vcera som prisla o 8 vecer kym som zaspala tak bolo aj 11 od pol 5 som uz hore idem sa ucit potrebujem si napisat poznamky z patologie asi 20-30 stran prestudovat cim skor sa do toho pustim tym skor to bude ☹

blumi ten paralen tak polku vecer viac by som ti nedoporucovala tie lieky hlavne od teploty sa velmi nemaju len v nutnych pripadoch alebo ked ti lekar vyslovene povie ze mozes pri teplote najlepsie sprcha vlazna a zabal

komarik
25. sep 2009

prajem dobré ránko,

baby nemáte problém so spaním? Neviem si nájsť žiadnu polohu. Stále ma niečo tlačí. Na chrbte už nemôžem spávať lebo ma bolí bruško a kríže, na bruchu nechcem aby som netlačila maličké a ostáva mi len na pravej alebo ľavej strane. Lenže už ma bolia boky a aj bruško ma dáko ťahá. Som zúfalá lebo ráno vstávam nevyspatá a nervózna.

blumka
25. sep 2009

maaartinka, vdaka za odpoved...vygooglila som si jednu medicinsku stranku a tam lekar radil ze sa mozu pre tehotne 3 paraleny za 24 hodin...ak mi nebude do zajtra lepsie radsej pojdem na pohotovost 😉

andrea2603
25. sep 2009

ahojte.
komarik, ja mám tiež problém nájsť tú správnu polohu na spanie. Na chrbte a na bruchu vôbec, jedine na boku a aj to sa všelijako podopieram malými vankúšmi. Samozrejme sa niekoľkokrát zobudím, že sa musím prevaliť na 2.bok a znova poupravovať vankúšiky 🙂 .

blumka
25. sep 2009

no ja som na tom so spanim podobne...posledne dve noci som ani nespala, ani nie tak kvoli polohe, ja rada spavam na boku, momentalne tak na brucho-boku, jednu nohu mam pokrcenu druhu vystretu, medzi mam zrolovany paplon, ale mam problem s pravou nohou, vzdy ked sa cez den namaham tak ma potom boli akoby zaseknuty nerv hore skoro akoby na zadku...spomenula som si, ze presne toto som mala aj v prvom tehu, tiez niekedy v septembri-oktobri..boli sme na dovolenke, vela sme chodili a ja som nevladala uz ani stupat na nohu...teraz to zatial nie je take hrozne, ale v noci, ked sa prevalujem na druhy bok, tak ma to tam vzdy zaboli ☹

blumka
25. sep 2009

andrejka, mas krasne deti Lenka, je take mile dievcatko a Branko velky brat..na tej spolocnej fotke su zlati, aj tam kde sa oni dvaja stiskaju 😵

andrea2603
25. sep 2009

blumka, všetky naše detičku sú krásne, ale veľké ďakujem. Mňa najviac teší, že napriek väčšiemu vekovému rozdielu sa majú radi, aj keď občas medzi nimi musím robiť policajta.
Tvoja Terezka ako vníma očakávaný prírastok do rodiny?

loginka
25. sep 2009

dobre ranko 🙂
tak o polohovani mozem rozpravat, ja som vcera nemohla ani sediet, ani lezat, ani stat, stale ma bolel chrbat, trpla mi ruka, naj mi bolo na fitlopte a pri cviceni
v noci spim s tym vankusom podlhovastym mezi nohy, alebo vselijako sa tym podopriem a je to prijemnejsie
na lavom boku som nemohla byt, lebo ma pichalo srdce, na pravom kusok, vselijako som to striedala az kym som
zaspala a rano vstat hotova tortura, jaaaaaj este som len v polovici 😨

blumka, nech ta ta choroba rychlo opusti, potvora!

zuci, zacinam rozmyslat o fialkovo bielej kombinacii 😉
tu su napr. prve dva cviky na chrbticu
http://www.femibion.sk/index.php?pid=cvicenie

lolka blahozelam k viktorii, co to je, aka sezona viktorii 🙂 ale je to krasne meno

martinka ty riadne ficis, obdivujem, ale nezabudni aj oddychovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre