Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
6. nov 2009

teus, to vazne ? mne brali krv hned ako som dosla - potom som vypila cukor - po hodine dalsi odber a po dalsej hodine znova krv... 😕 vidim, ze to robia vsade inak 🙄

hajdylca
6. nov 2009

ahojte, to s tou glukozou je fakt dost cudne- lebo ono je potrebne zobrat krv aj na lacno- ak by nahodou uz vtedy bol vysoky tak sa v ziadnom pripade nemoze ta glukoza pit... zaujimave ze to robia vsade inak... mne napriklad krv brali len 2 krat- raz na lacno, a raz po 2 hodinach, ale som citala, ze by sa to malo tak ako pise lolka- nalacno, po 1h a po 2h...

teuska
6. nov 2009

Zoska, ja by som to uz teraz miesala len v mensom mnozstve, lebo som to vyliala do pohara a bolo to polovica pohara.
No oni to asi naozaj robia vsade inac, lebo sice som po dvoch hodinach prisla, ale kym ma zavolala dnu tak to bolo aj dve a pol hodiny. Esteze som ju tak dlho miesala 🙂

olifcek
6. nov 2009

zoska i ja som si ju kupila x;o) stala 0,70eur, hech x;o) dala som im to, oni mi pichli do prsta, vzali krv, a paq o 45minut mi dali vypit tu somarinku a o hodku vzali krv, o dalsiu znova, paq som uz mohla ist dom x;o)

mne dokonca povedali, nech nevyvyjam ziaden pohyb, zuadnu namahu, aby som nezacala spalovat ten cukor...hech

alex
6. nov 2009

Ahojte kočky,
ja sa na tú sladkú vodu idem v pondelok objednať, tak som zvedavá, aký mi
dajú termín.
Včera sme s mužíkom trošku pre malého nakupovali. Kúpili sme už nejakú kozmetiku a rukavičky. Ale ešte musíme veeeeľa toho nakúpiť.

teuska
6. nov 2009

Olif, ta moja speci glukoza stala 3.94 eur 😠

lolka
6. nov 2009

teus, ja som platila tiez len nejake centy, do 1 eura.
alex, my sa chystame zajtra do Trnavy do bambiny.sk obzriet kocik, tak sa tesim 🙂 ale prave jedna baba dnes tu na MK pisala, ze ten typ co som ci vybrala sa v sportovej casti neda sklopit uplne do lahu 😖
teus, to je podstatna vec,ked sa moze babo uplne vyrovnat nie a vyspat ked treba, nie ? tak neviem, ci mam obzerat iny alebo....

zucana
6. nov 2009

bre ranko....tak ja stale cakam na tu krv zo vcera....nejak dlho inak je to v ten isty den ale to bude tymi virusmi 🙄 co teraz tiesia
inak u mna glukoza prebehla tak ze som dosla, zobrali krv, dali vypit sirup (podotykam glukozovy sirup) a povedali ze nemozem sa moc hybat iba na wc ist a po hodke dalsia krv...nie ze po 2 hodkach....
teus bohvie co si si ty kupila 😀 😀 uvidime co ti vyjde na testoch mozno nejaka hodnota nealko konteilu 😀
lebo aj zoska platila nejakych 70 centov sa mi zda 😀 ale mozno v Nitre mate nedostatok glukozy ... kde je ta glukozka??? 😀 😀
inak dik za rady ohladne spanku...ja si uz ani polohu neviem najst a po 30tom som zvedava ako vydrzim spat len na lavom boku 😅

zoska
6. nov 2009

teus to co si mala za glukozu? pozlatenu? 😅 moja stala 67centov...
mne to tiez pride zvlastne, ze mi nebudu brat krv predtym este... asi budu vychadzat z krvneho obrazu co uz maju, alebo co? nechapem ten system, malo by to byt vsade rovnako 😠

olifcek
6. nov 2009

teus fuuu...ale to asi nebollen praskovy cukor, co? x;o)

zucana
6. nov 2009

zosi no glukozu vacsinou neberu...takze neviem z coho budu vychadzat...mne povedal ked mi to bral nalacno pred podanim glukozy ze skontroluje a ked to nebude ok tak ma hned posiela k dietologovi 😕

zoska
6. nov 2009

no akurat volala svagrina ze oni do Ostravy nejdu, lebo mla ochorela ☹
tak este manzel ide volat bratrancovi ci su tam ostatní vsetci zdraví aby sme nic neriskovali...

zoska
6. nov 2009

mne ked brali krv na AFP tak dali robit aj krv.obraz a vraj tam som mala hladinu cukru na spodnej hranici nirmy ci co? 😕 tak asi budu vychadzat z tej hodnoty...ale neviem to si len ja myslim

lolka
6. nov 2009

zucana, dobre ranko 😉 ja uz sa budem pomaly chystat na obed 😀 😀

teus a nedali ti nejaky iny prasok ? nebolo ti po nom veselsie ? 😀

teuska
6. nov 2009

No tak ja teda neviem co to bolo 😀 ale sladke to bolo.
Ja sa s vami na dnes lucim, idem trosku upratat a navarit obedik. Som dnes nejaka aktivna po tom cukre 😀 😀

mmaarrttiinnaa
6. nov 2009

ahojte vsetky pisete ze ste si glukozu kupovali ja som prisla do laboratoria zobrali mi krv dali glukozku o 2 hodky zas zobrali krv a hotovo ja som nic neplatila

alex
6. nov 2009

jááj, také nervy mám, sa mi pokazil skener a musím naskenovať kopu dokladov, kým si pre ne nepríde účtovníčka a tá má prísť o pol hodiny... 😠

kika58
6. nov 2009

Cafte kocandy,
tak ja uz mam glukozu za sebou. Robili mi ju v utorok a prebiehalo to asi takto. Rano som prisla sestricka mi namiesala ten prsok do 3 dcl vody a to som musela vypit. Kazala mi ckat v cakarni nikam nechodit lebo niekomu pride po tej sladkej vode zle. No co vam budem hovorit bola priserne sladka ale vypit sa to da. Tak som cakala v cakarni a asi po 40 minutach sa mi zacalo vyzivovat, a zacalo mi prichadzat zle a to poriadne. Cely cas som len sedela nic nerobila dokonca som ani len necitala... a bolo mi teda priserne, som myslela ze budem kazat aby niekto zavolal sestricku... asi po 5 minutach co som mala pocit ze uz zamdlievam som vyuzila chilocku polavenia a isla na WC. Tam ma tak s prepacenim prehnalo 😲 ale ako to bolo vonku v okamziku sa mi polavilo a bolo uz dobre.Potom po tej hodine mi vzala krv z prsta a vysledky boli vo stvrtok. Som sa bala ze to bude zle ked mi prislo tak velmi spatne ale hodnota bola 4,8 takze vsetko je v poriadku. Nechcem tu nikoho tymto vystrasit ale len povedat, ze ja osobne by som sa bala ist do sveta po vypiti tej sladkej vody, lebo naozaj mi prislo velmi zle az naodpadnutie. No kazda to mozeme znasat inak.... a drzim palceky vsetkym nech mate dobre vysledky, zatial papa maminky

zoska
6. nov 2009

ahoj kika 🙂
dlho si sa neukazala... tak ja dufam, ze mi zle nepride, lebo to musim vypit doma a kdr. si to mam odsoferovat 😒 😒 no tesim sa prevelmi uz teraz kurnik 😠

blumka
6. nov 2009

ahojteee...
teus, ja tiez poznam jednu co sla do skoly bez tazky, len s vreckom na papucky 😀...este doteraz sa na tom moja mamina smeje ako som si vykracovala s kriklavo oranzovym vreckom spokojna sama so sebou a ze nemam taksu som zistila az v skole 😀 😀
inak, Terezku mame chorucku, vcera dostala teplotu, cez noc jej klesla, rano mala 39 ale zasa jej klesla, teraz sa pytala spinkat, tak som ju dala do postielky, behom 20 minut zaspinkala...ona vzdy ked je chora tak vela spi...tak uvidime snad to nie je nic vazne ☹

kika58
6. nov 2009

ja si vas citam neustale takze mam prehlad 😀 😀 😀
ono asi naozaj zalezi od toho ako sa to zamiesa a kazdy ma inu toleranciu, byt tebou urcite si tam nedam cely obsah, mne sa cely ten glukozovy test nepaci, pride mi to brutalne vypit taku gebuzinu, ved nikto by to dobrovolne nevypil, krv nech vezmu na lacno to je v pohode ak chcu nieco zistit, ale nie pit take sladke vody, preco nekazu radsej sa normalne najest dat si nejaku sladkost alebo tak... si myslim ze to by vtedy nikomu neprislo zle a splnilo by to aj ucel, toto mi pride pritiahnute za vlasy, 😖
zoska, to ze mne bolo spatne neznamena, ze bdue aj tebe a mozno ked budes vonku ti to ani nepride... tazko povedat, ale je to divne tebe kazu vypit doma a prist mne kazali sa ani nepohnut z cakarne.... 😒 😒

zoska
6. nov 2009

juj blumi skore uzdravenie zelamTete, snad sa z toho "vyspinká"

alex
6. nov 2009

uff, tak už si to skener rozmyslel a skenujem.

Kika no určite to bolo nepríjemné a si rada, že to máš za sebou. Ja dúfam, že ma objednajú, keď bude mať manžel voľno, nech tam nie som sama.

Včera som si kúpila aj čajík pre tehotné, tak som si urobila, lebo trošku cítim hrdlo, tak nech nie som chorá.

kika58
6. nov 2009

inak kocenky moje aj my cakame DIEVCATKO Ivanku jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, tak velmi sa tesime ale rovnako by sme tesili aj chlapcekovi 😀 😀 😀

alex
6. nov 2009

kika gratulujem k babuľke! 🙂

alex
6. nov 2009

Blumi prajem Tete skoré uzdravenie!

blumka
6. nov 2009

kika, ono to je zatazovy test...ako tvoje telo zvladne ten zvyseny prijem glukozy...aj ked u mna ho mozu robit stale, ja frcim na pomarancovych malinovkach a sladkostiach 😀
...ja tiez dufam, ze sa tete z toho vyspinka...ale pre istotu pojdeme k lekarke, nech ju pozrie...

zucana
6. nov 2009

blumi nech to tete prejde chuda male...
kika gratulujem a aj alex tebe k toneru 😉
inak akoze ja som hore uz od devatej ale kym upracem postel, veci po muzikovi, dam sa do normalneho stavu tak po hodke som dole...a potom docitat vas...a tu sa obeduje o jednej o pol dvanastej jak som ja chodievala na obed (lebo som neranajkovavala) tak to ked som tu niekomu hovorila tak na mna pozerali ako na majku z gurunu 😅

kika58
6. nov 2009

blumka, mas pravdu ze zatazovy a poriadne, inak ja frcim na sladkostiach kazdy den, takze som trenovana dostatocne, ale nikdy by som hentaku koncentraciu cukru do seba nedala za normalnych okolnosti 😝 😝 😝
co viem niektore holky spominali, ze postacilo ked zjedli rozok a vypili osladceny caj, tak potom nechapem preco niekto musi vypit nieco priserne sladke a niekto len nieco zjest... 😖 😖
sa ti nasi lekari nevedia dohodnut ale nech to je uz akokolcek som rada ze to mam za ebou a nabuduce aspon viem co mozem cakat
a malej Tete zelam skore uzdravenie a hlavne nech to nie je nic vazne

zucana
6. nov 2009

jaaj babce ste rozoberali este soferovanie vcera...ja som trosku divna lebo si myslim,ze som v soferovani dobr a jazdim od 18tky aj na dlhe vzdialenosti sama...teraz samoska omnoho menej...
28.novembra ma dojst segra a neviem ci budem schopna ist po nu na letisko sama...co si myslite?budem zacinat 8my mesiac...je to dialnica do benatok 25 km ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre