Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
4. mar 2010

suzon, juj tak na vas myslim...ze isto sa o nu velmi bojis ked placka a namaha sa...neboj dobre to dopadne, dnesna medicina uz robi zazraky...a kedy idete na operaciu? a v BA su spickovy odbornici, ved vies, ze vela veci co sa aj vo svete operovalo, nasi robili medzi prvymi. dobre to dopadne, ked budes pozitivne mysliet, ziadne zle myslienky si nepripustaj prosim. 😕

ja to nemam od narodenia, musela som nieco prechodit, nejakyx infekt... 😕 bakterialne alebo virusove ochorenie a diagnoza znie blokada laveho tavaroveho ramienka...uplna...ale ani na nete o tom vela nepisu...
kamos anesteziolog, mi povedal, ze to nie je vynimocne, ale ja som na to este mlada, ale inak ze nemam stresovat, to iste kardiolog co to zistil a zrazu pred porodom anesteziologovia, ze by nesli do toho ...myslim do spontanneho porodu, lebo by som mohla kolabovat

zucana
4. mar 2010

maminka alebo tie co mate odsavacky....sterilizujete to vsetko?flasticka a aj ten kit?

matesl
4. mar 2010

olifcek dobry napad 🙂
no myslim, ze vcera tam svietilo, ze maju skladom a dnes uz nebude ...xiiixiii a vyriesi mi to problem aj s tym monitorom dychu, ze? moze ostat pod madracom, kto mate este angle care?

olifcek
4. mar 2010

matesl kanavit nemame ale vigantol jo, a davame 2xkvapku na den x;O)

zucana
4. mar 2010

my mame angel care ale v kosi a pod nozickami lebo kos nema skoro ziaden matrac iba taky paplonik a je to strasne tvrde...ale chyta to aj tak sygnaly 😉

matesl
4. mar 2010

zuci, ja som tiez hned hore ked sa puci..aj teraz spinka a robi to, hned ma mika ci negrcka....aj tvoju tak napina?

a pocujete tiez ako to malym chodi vsetko v crevach? 😖

suzon78
4. mar 2010

matesl - no bolo to hrozné rozdýchať prvý týždeň stále som plakala a keby som sa nepozbierala, aby by som vhupla do depky a už by mi nebolo pomoci, lenže som si povedala, že malá je na mne závislá a potrebuje moju oporu a mliečko, teraz už je to lepšie, je to naozaj len ten strach o ňu, ľútosť mi už nepomôže. Zatiaľ sa len zadýchava keď papá a je dosť spavá. Kardiológ mi povedal, že si mám všímať či nemodravie a či sa moc nepotí pri papaní, ale zatiaľ sa drží. Máme vydržať do 5 mesiaca, lenže pre ten impulz čo jej tam vznikol to vidí doky aj na skorší termín tak okolo 3 mesiaca. Teraz je srdiečko malé ako vlašský orech, ale do 3 mesiacov vraj na ňom prebiehajú veľké zmeny a malo by aj narásť, potom bude pre nich operácia jednoduchšia, ale človek nikdy nevie, ako to bude s ňou, takže len dúfame, že čo najdlhšie vydrží...

matesl
4. mar 2010

blumi mam Sédatif PC a tooo mozu aj kojace...je to na uzkostne stavy, precitlivelost, podrazdenost a poruchy spanku....myslim, ze site pre mna.

kati, vyskusaj

katina2209
4. mar 2010

to s tymi crevami to je smiesne uplne ako im to tam vrci akoby tam mali muzikantov 🙂 inak ja si nechavam v noci maleho pri sebe lebo tiez mam strach s tym grckanim

olifcek
4. mar 2010

no neviem, ci malicku kusok nezapeka ten maltofer...musim odlseodvat a ak to tak bude, poriesim nieco ine s lekarmi, nebudem si dieta trapit...

zuci, ja som vzdy zakazdym sterilozovala komplet...ale len som prevarila vodu a vriavou vsetko preliala, paq nechala vysusit a potom odsal amliecko....

no sestricka mi vravela, ze staci raz za 24 hodin sterilizovat...tak ale Oliv bola malinka, tak som nechcela nic riskovat....ved ina sestricka mi zase povedala, ze sterilizovat po kazdom odsavani, chi, tak som si vybrala

katina2209
4. mar 2010

zuci ja si tiez myslim ze keby nieco s tymi klbikmi tak by nam povedali uz v nemocke no lekarka povedala ze nas stat beru ako vychodny blok a to sme najviac nachylni na choroby klbov tak preto preventivne balit a vsade inde na zapade sa nebali

zucana
4. mar 2010

matesl presne .... 😒 aj pocujem...a ked zacne papat tak hned prdka a boli ju to...lebo jej ide aj kaka 😔

olifcek
4. mar 2010

suzi no, muselo Ti byt strasne bezmocne...ked budu musiet olivke operovat pruh, tiez to bude premna tazke...najma, ked mi povedali, ze treba vydrzat aspon do 4 mesiaca, lebo male deticky po narkoze mozu mat respiracne problemy x;o((( ale verim, ze vydrzime i dlhsie, a ze mozno operacia ani nebud nutna nakoniec...

ale Ty s malickou ked pojdete, budem na vas velmi mysliet...obdivujem, aka si silna...

katina2209
4. mar 2010

je matesl konecne som videla tvojho malickeho aky zlatucky doteraz si nemala album ze?

suzon78
4. mar 2010

matesl, aj sa na to dáko liečiš? Dá sa z toho dostať? To som ešte nepočula, že z infektu to takto môže ísť na srdiečko 😔 ale tak super, že v pôrodnici nešli do rizika, mala si dobrý team doktorov asi že? Hlavné, že si ty aj malý OK 😉
Inak ja som ako malá mala streptokoka v hrdle a nechcela som mandle von a po rokoch neustáleho zápalu sa mi to prejavilo na ľadvinách mala som akútny zápala bola som hospitalizovaná, potom sa mi vytvoril šelest, ale ten som necítila a prejavila sa mi psoriáza. Nebojsa potom som sa sama pýtala na operáciu vyplašená, čo to telo so mnou stvára, no nie je to sranda tieto zápaly a bacíle v tele...

olifcek
4. mar 2010

olivka ked papala a kakala zaroven, tak sa netvarila, ze ju to boli x;o)

teraz je az prekvapena, hehe, ked kakne, je podarena..x;O) noooo, rano kusok plackala, bo sa nevedela vykakat, az ked som jej teplotu preventivne zmerala, to z nej vystrelilo...chudinka moja mala...nemala problemy, tak uvidim...mozno len nahoda, a maltofer mozno vplyv nema..uvidime

suzon78
4. mar 2010

olifček ďakujem 😉 aj Ty si silná, tiež si si dosť vytrpela, to mi mamky musíme byť od prírody všetky, len dúfam, že keď sa všetko podarí a už sa budem môcť radovať sa nezosypem, ale pozitíííívne pozitííívne musím myslieť 😉

suzon78
4. mar 2010

olif xixixi aj moja malá je podarená keď prdká a kaká, ústočká našpúli ako keď fúka, alebo chce pískať a tlačí, ešte si aj tak nahlas povzdychne, no je podarená, ale máme stavy keď aj strááášne plače, tedy to rek. rúrka istí a ona sa ani nehne ochotne si nechá pomôcť. Joooj ľúbim ju zlatko moje.

matesl
4. mar 2010

suzon, ja som zacala mat budenie srdca a tocenie hlavy, tiez po prezitom strese...a zacalo to na dovolenke..presne v dobe kludu...a postupne sa pridruzili ukazkove panicke zachvaty, nemoznost nadychnut sa, prazdno v hrudi...ale najprv mi porobili vysetrenia, kde mimo ine nasli aj tuto moju blokadu...ale to vraj take stavy nemoze sposobovat.
tak nakoniec sa vsetko vylucilo a skoncila som u cvokara...s diagnozou panicka porucha...s liekmi paretin+neurol, neskor stacil, serlift...2 roky to trvalo, ked som otehotnela, serotonin nabehol...a bola som bez liekov...teraz uvidime co bude ;)

matesl
4. mar 2010

kati ano, az teraz som nahodila..inak tesim uz na vychadzky, dojdeme na ine myslienky 🙂

matesl
4. mar 2010

zuci, raz denne sterilizujem, aj v nemocke tak, aj detska mi tak povedala, aj dudlik
mam taky parny sterilizator do mikrovlnky, z Tesco za 3 eura...a uuuplne ze v poho 😉

idem odsavat ;)

suzon, nic zteraz neberiem n ato srdce, vraj sa to riesi az ked by som zacala odpadavar..no tak uznaj 😖

maculik
4. mar 2010

kocky, aj vam sa drobci budia taki horuci? Petko uplne, radsej som mu uz aj tepltou zmerala, ale nemal.
tak neviem, preco to je.

zucana
4. mar 2010

baby a ako to potom zohriat na spravnu teplotu?a aj na 2 hodky dat do chladnicky?

suzon78
4. mar 2010

matesl veď ja som mala to isté, presne si mi to primomenula... niekedy až pocit na infarkt a nemohla som vôbec dýchat a tá panika ani nehovor, doslova som musela okono otvoriť a tak dýchať, najhoršie bolo, že ten strach blokoval aj chvôdzu, ledva som prešla na záchod, často sa schylovalo, že naši zavolajú pohotovosť a keď už mama vytáčala číslo, zázrakom mi to prešlo, takže všetko je to len v hlave....ale škoda tých užitých liekov, predsa sú to len chemikálie, naozaj tie homeopatiká zaberajú na 100% a bez vedlajších účinkou, ak chceš, dám ti kontakt na tú moju doktorku je z Veľkého Krtíša, ak by si potrebovala, napíš mi pošlem ti do IP na ňu kontakt.

suzon78
4. mar 2010

zuci mliečko ti vydrží 24hodín v chladničke a zohreješ v teplom kúpeli na cca 5 min, podla teploty vody...a vyskúšaš na zápästí, či nepáli, ideálne ohriať na teplotu tela 😉

baby myslíte, že sa môže ohriať aj v mikrovlnke, asi moc nie, že?

suzon78
4. mar 2010

zuci, či nie na to si sa pýtala?

blumka
4. mar 2010

suzi, tak ja som nad homeopatmi nikdy neuvazovala..ten sativol mam na odporucanie kamaratky, zda sa ze mi zabera ale mozno je to aj tym, ze jednoducho viem co sa so mnou deje a preto ten priebeh je lahsi ako pri Terezke. a mozno sa to len zacne. ja som tiez jednu dobu bola na lexaurine a neurole, v USA este nejake antidepresiva, ale uzneviem ako sa volali...teraz by som rada bez liekov

matesl Sedatif som mala a to mi akosi nezaberalo...

mliecko v mikrovlnke neohreivajte straca ziviny a vitaminky 😉

olifcek
4. mar 2010

suzi v mikrovlnke ani NAHODOU

blumka
4. mar 2010

Julik spinka uz od pol tretej...zlaticko...aj Terezka si pospala..normalne som hodinku mala klud...a este aj manzel prisiel o dve hodky skor domov...no dnes je super den.. 😵 a idem aj hned klopat na drevo aby som to nezakrikla 😅

blumka
4. mar 2010

maculik Julik je vzdy az horuca ked sa zobudi..take prijemne vyhrevne teliesko 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre