Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
26. nov 2009

moja kamoška si akurát včera kupovala na bradavky lanolin a nejaké náplaste Multi-mam, vraj jej to super pomáhalo.

lenica81
26. nov 2009

no... u nas nikto nefajci... teda svagor sa tvari, ze nie... a jeho frajerka je na neho veeeeeeeeeeelmi pysna...

mne poslala bepanthen kamoska z eng... velke balenie 100 ml stoji tam tolko ako tu 30 ml... ze ked mi bude dochadzat, mam jej dat vediet a posle... 😀

zucana
26. nov 2009

zosi co sa tyka cigariet sme na jednej vlnovej...tu v IT je to normalne....strasne vela ludi fajci ale super je ze vnutri je zakaz...
moj muz fajcil a uz nefajci po minulorocnej chripke co vykasliaval ciernotu z pluc...a to ma este aj astmu a uz rok sa drzi...
svokra tiez skusila prestat vydrzala 3 tyzdne...
ale nafajci vela...a ma respekt predo mnou lebo vie ze to neznasam.... 😎
alex ja napr.ked je tam nafajcene tak k nej nechcem ist alebo odchadzam ked ide fajcit a tak ma respekt...skus si to nejak vybojovat..skus ze ti to nerobi dobre....

garonka
26. nov 2009

čím mastnejšie tym lepšie aby sme bradavky mali pekne hebke a nie suche nechapem z čoho vyschynaju 😠 a ja sa po každom kupani pravidelne natieram buď olejom alebo kremom Nivea

zoska
26. nov 2009

fuu alex, no to mna by rozthlo urcite od zlosti...ja som proste radikalne proti tomu a som nervozna ked niekto pri mne fajci, moj muz je na to tiez strasne alergicky

strasne mi vyhovuje ten zakon o restauraciach...ze sa tam nesmie fajcit aspon v jednej separatnej miestnosti...
lebo ked sme chodili do restiky a pri vedlajsom stole si zapalil niekto, tak ma islo svihnut

v chorvatsku to bolo strasne..na plazi hulil skoro kazdy a este j spky tam nechavali...ja by som im to vysypal do postele...kurnik moj chlap na jedneho nemca tak zazeral v restike, az prestal fajcit....objednali si jedlo a kym sme my od nich meter jedli tak oni vyhulili spolu so zenou 10 cigariet...ja som uz bola tehu, strasne mi bolo z toho zle tak som ani nedojedla a isl som si presadnut o š stoly dalej...
fajciari su podla mna velmi bezohldni...cest vynimkam

zoska
26. nov 2009

strasne mi vynechava pismenko a na klavesnici 😒 tak sorry

zucana
26. nov 2009

😉 😀 cchrdaska modelk apekne brusko

garonka
26. nov 2009

baby majte sa idem do obchodu si kupiť niečo sladke 😀

pa pa 😉

zoska
26. nov 2009

zuci 😀 nááhodou vcera mi manzel povedal, ze ake uz mam velke brucho 🙂

zoska
26. nov 2009

garonka ahoj 😉
ja by som potrebovala ist do obchodu po take vcelku zakladne potraviny, ale dnes som zasa extra leniva 😒

zucana
26. nov 2009

zosi ja idem na nakup zajtra...v chladnicke mame maslo, jogurty a actimel 😀
a vsaj uz mas velke 😉

alex
26. nov 2009

No idem ja domenov, pa pa pa.

deda
26. nov 2009

ja som tiež byvala fajčiarka,nefajčim rok a pol a svokra taha jak duha...moj manžel nefajči a ani nikdy nefajčil,a neznaša to...ale chvala bohu som sa dohodla so svokrou, že ked budem tehotna v dome-kuchyni sa fajčiť nebude,a od toho dna ked sme jej to oznamili,fajči na dvore a teraz ked je zima tak ma taku šopu mimo domu a tam si spravila posedenie a chodi tam,velmi ma to teši, neviem si ani predstaviť že by fajčila dalej v kuchyni,smrdel od toho cely dom...nikdy by som si nemyslela že mi to bude tak moc vadiť ked som bola aj ja fajčiarka...

deda
26. nov 2009

ešte keby som sa zbavila psa čo ma v dome,lebo to je taky velky križenec labradora a staforda,je ho mam rada je zlaty ale taky velky pes ma byť podla mna na dvore,mame ho dost velky,všade su chlpy, ale k nam do izby ma zakazane a dufam,že ked sa narodi maly a časom začne loziť tak si vybojujem,že bude vonku, ale nemožem chcieť všetko naraz....však?

zoska
26. nov 2009

no baby ako tak citam, tak som rada, ze nemusim s nicim takymto bojovat...ani s fajciarmi, ani so zvieratami

deda, ak mate dvor tak podla mna psik dovnutra nepatri...no ale to asi zavisi ako je od malicka navyknuty...

ja vam vsetkym drzim palce, aby ste svoje male boje vyhrali...ci uz s fajciarmi alebo so zviertkami, alebo s comkolvek co vas nervuje 😉

deda
26. nov 2009

dakujem za povzbudenie....tan pes bol predtým v byte...ale ja si myslim že ma byť vonku a dufam, že sa mi to časom podari dosiahnuť...naska som bola v robote odniest papier mzdovej kvoli pn a ratala mi termin nastupu na matersku a vyšlo mi to na 1.1.2010,ale mam tam ašte 13 dni dovolenky tak si ju mam vybrat .tak pnku ukončim od 11.12. a už nemusim dodržiavať vychadzkove hodiny...bola som z toho na nervy....

zucana
26. nov 2009

deda no psik a taky velky patri von ved aj pre neho to musi byt v nutri zle...
tiez ako zoska chvala bohu ze nemusim riesit taketo veci ale zasa ja bych si poriesila...sluzne ale razne 😅
deda a vy byvate so svokrovcami?
inak som objavila take smradlave stare mydlo na pranie v kuchyni v takom kybliku zavretom (nikdy som ho nezbadala lebo bolo zabalene) a smrdelo jak svina...som to vyhodila...snad ten smrad neublizi hm ....

garonka
26. nov 2009

deda my mame dnu hava je to mopslík toho ani neviem či vôbec ho doma mame rano ide vonku na cik cik a cely deň prespí v košíku vstane len ak sa naje a napije vody, no zlaty havo ale u svokry maju dnu to male čudo ratlíka ten pes lozí všade aj po perinach a minule ako sme mali u svokrovcov prespať som si priniesla svoj vankuš a deku 😀 no ja citím v perinach psinu, dokonca ten pes chrape na gauči a nema rad deti, no som zvedava aky bude k malemu 😕

olifcek
26. nov 2009

manzelik a ani ja nastastie nefajcime a nai sme nikdy nie ;o) i ked cela moja rodina fajci....

zucana
26. nov 2009

pekne olif tak si jedina z rodinky....
ako sa mame?
uz mate postielku?
my sme usporiadali izbu pre viki uz chyba len nabytok detsky 😉

olifcek
26. nov 2009

zuci jj, postielka uz stoji, tesim, tesim x;)

jo, sikovnici dvaja ste x;o)

garonka
26. nov 2009

baby ja poskladam postieľku na Vianoce 😀 aby bola pekne nachystana a aby sa aj vyvetrala lebo drevo citím ah jaj za novym 😀

deda
26. nov 2009

Zucana tomu psovi je doma velmi dobre ma vlastny gauč,a ked che ist on ide von do zahrady a ked chce byt v teplučku tak ide na svoj gauč, mi byvame u svokri,alebo lepšie povedane s nou,moj muž ma len mamu a nema ani surodencou,byvame v rodinom dome,mi mame svoju izbu a mama ma svoju,a pracujeme na podkrovi,potom bude s našej izby obyvačka a spalnu a detsku, a este jednu kupelnu a wc budeme mat hore,ale to je tak na 2 ,3 roky robota,lebo to robime postupne, a nechceme si brať požičky aby sme zbytočne nepreplacali banke , tak ked niečo našetrime vždy sa investuje do vrchu....

lenica81
27. nov 2009

ranko dievcata...

chvalabohu nemusim riesit taketo problemy... ja som vlastne prisla na to, ze nie som moc typ na zvierata... este mozno taka papagaja 😀 ine by to bolo v dome... ale v tom nasom 2izbaku sa to isto riesit neda...

mala som vcera kurz... olif, v prvej dobe porodnej dychat zhlboka nosom a vydychovat ustami... poriadne, aby nieco z toho kyslika zostalo aj babatku... a netlacit... i ked som sa pytala, ze kedy ja budem vediet, ze este stale predychavat a netlacit... tak ze ma vysetria a povedia, keby to bolo neznesitelne, tak sa treba ohlasit... ale zas netreba panikarit... odporucala nam co najviac casu stravit v sprche a davat teplu az horucu vodu na krize a podbrusko... a tiez hopsat na fitlopte... a fitloptu si vraj treba pytat, maju vsade, len nejako ich to nenapadne... 😉 a pri lopte cupiet alebo klacat a opierat sa o lakte, ruky, aby ste si uvolnili krizovu cast... 🙂

2. doba porodna je vraj pohoda... ze sa da aj do 5 vytlaceni dostat von... 😀 tak uvidime... nadychnut sa, zadrzat dych, zavriet oci a usta, sklonit hlavu na hrudnik, chytit sa postele a tlaciiiiiiiiiiiiiiiiit... sa to lahko pise, ale uvidime aka bude prax... 😎 v druhej faze sa moze kratko predychavat...

andrea2603
27. nov 2009

dobré ránko,
dnes mám dovolenku, ale viac práce ako v práci 😒.

leni tá 2.doba pôrodná je fakt v pohode. Vlastná skúsenosť Lele zo mňa vyletela ako raketa 😀 . Bohužial mám aj skúsenosť keď to taká pohoda nebola. Syn sa niekde zasekol a nie a nie ísť von, ale keď sestrička zahlásila,že 4 kg a 52 cm,tak doktor, že to ešte dobre dopadlo. Takže ja chcem 3kg bábo 😉 🙂 .

lenica81
27. nov 2009

adi, tak nech ti to rychlo utecie... 😉

mne dnes pride po 3 tyzdnoch mangel... mam mu navarit, lebo v tej cine to nebolo ono... 😀 takze vecer ako dojdem domov, dalsia sichta, ale co by clovek neurobil z lasky... 😎

vcera ta asistentka hovorila, ze teraz sa jej ozvala jedna druhorodicka z predosleho kurzu a ze dieta bolo do 45 minut von odvtedy, co vyrazila z domu... ani na prijem nesla... 😀

alex
27. nov 2009

Dobré ránko 🙂
Konečne piatok. Ja nemám ani čo robiť v práci, taký tu mám kľud, len keby šéfino vypadol niekam.

kakatka1
27. nov 2009

Ahojte! Jaj veru Alex, konecne piatok 😵 😵 😵

olifcek
27. nov 2009

adi maly obor bol, chi

leni dakujem za info, uz to mam zalozene a samo, aj precitane x;o) tej druhorodicke zavidiiiiim i ja scem take x;o)
tak to Ty mas mm tak dlho prec, verim, ze sa uz tesis veru 🙂

lenica81
27. nov 2009

joj... strasne sa tesim... len ci ma spozna... bambuch mi riadne narastol... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre