Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
21. jún 2010

caute baby... konecne na konovi... 😔

zosi, nelka sa tak podoba, ze nemusis pochybovat... 😉

svetlanka, treba pobojovat, ale vyhod dojcenia je podstatne viac ako nevyhod... 😎 uz teraz mi je luto, ked ma Vilko uz nebude chciet... 😀

olif, vidim, ze uz mas naplanovanu operaciu, budem drzat palceky...

foto z nasho uz skoro zabudnuteho stretka dam, ked sa mi ich podari vymamit od segry... 😅 🙄

a noc nebarz dobra... ale sak uz aj horsie boli... len to pocko by mohlo skoncit, bo sa tu medzi 4 stenami zblaznime... a asi idu zuby, lebo ked nespi a nepapa, furt ruci a pcha si rucky do pusy a slinta za celu rotu... 😔

matesl
21. jún 2010

ahojte,

u nas tiez klasika, kazdu hodku treba zdvihnut inak mrnka az do placu...papa len asi 2-3x z toho...nechaaaaaapem, @blumi co to s tymi detmi?

zaciname uz o 23,00 a o 5,00 som ho uzz niesla tatovi do obyvacky, ale potom sa pokakal, a potrebboval zas spinkat uz poznam to mrnkanie, tak som si nestihla zdriemnut ale este o 6,30 zaspal do 7,30 ale na prse, takze ja zas dolamana a nevyspata, kedy toto bude mat konca ☹
mali sme 3 hod intervaly, potom 2 hod, a ked som si myslela ze sa to po 3 mesiaci zlomi...tak sa zlomilo, male kazdu hodku...myslite ze to este moze byt aj horsie 😅
niekedy sa uz ani nadychnut nevladzem, mm ho aj zobral cez vikend von doobeda nec spim, ale co sa po hodine prechadzania s placucim malym vratil spat uz som fungovala...nechaaaapeeemmm

lenica81
21. jún 2010

@olifcek aj ja dakujem za supravicku... periem, tak ked bude teplucko, skusime a uvidime, ako mu padne... 😉 olif je inak stedra dusa... 😵

@blumka poslala som ti ip moj mail, mozes i mne poslat tie prikrmy... bo uz studujem a stracam sa v tom pomaly, musim si to utriedit, nech sa popytam doc nabuduce, ak mi nieco nie je jasne... 😕

matesl
21. jún 2010

@lenica81 i my tal ale dr kukala, ze nejdu zubky este, dokonca i 3x krvicka z pusi isla 😅

lenica81
21. jún 2010

zas sa to tu pomenilo... 😅
@matesl aj ja mam niekedy taky pocit, ale to este nie sme na tom ako ty... ale normalne ma niekedy pri srdci tlaci, co som taka vypata asi... aj dnes v noci...

myslite, ze sa da aj postojacky zaspat... 😖

zoska
21. jún 2010

@lenica81 ahoj, vitaj opat vo virtualnom svete 😉
to ze sa nelka podoba na nas to nam uz povedalo vela ludi, ze sa nemusime bat 😀
ale uz len pri predstave, ze by mi ju vzali ma boli zaludok 😔

@olifcek o tej babe co ina zena porodila na jej rod. list som pocula aj videla v tv, asi jej cosi napisem...napadla ma jedna moznost akoby sa to dalo riesit cez sud... zapretie materstva sice neexistuje ale sudne podanie sa skuma podla obsahu a ak dolozi dokazy od dr. ze nikdy nerodila a dokazy z policie o strate dokladov tak by to mohlo fungovat no nie?

ked budem mat viacej casu, otvorim zakon a skusim daco vyformovat 😉

matesl
21. jún 2010

@svetlankat ja by som odsala ak by som rano mala plne prsia..urob si zasoby do mrazaku, pre horsie casy ked tak 😉
ja uz tiez len kojim, nechce sa mi odsavat, ale musim si to aspon vecerne krmenie z flasky udrzat do kelu, nech nezabudne na flasu a ja mozem cvicit chodit 😉

matesl
21. jún 2010

@lenica81 no ja mam doobeda pocit ako by mi na hrudi niekto sedel, a vcera sa mi doobeda aj hlava uz tocila..no ale co mam robit 😢
no ja v noci radsej sedim na posteli ked ho mam na rukach, lebo som uz tak slaba, ze sa bojim aby mi nevypadol... 😕
ja neviem co to...a to ked pojdu zuby akoze uz nepospim ani tie 40min driemania???? 😖

maculik
21. jún 2010

dobre ranko 🙂
drobec zaspal, tak som rychlo nakukla, aj ked by som mala upratovat 😅
@blumka myslim, ze ten special tam nie je v tom, lebo je to len asi 3-4x do roka, ale dobre, ze hovoris, idem povedat mame, nech to pozrie v PU. Len sa bojim, ze to tam nebudu mat, lebo tam to velmi neobjednavaju ☹
A mas pravdu, ten serial v Mama a ja o tom chlapcekovi je super, ked som bola v maji na Sk, tak som si znovu kupila a sranda, ako je to pisane z pohladu toho maleho 🙂

Ja som s Betynkou fakt spokojna, ako pises, da sa to citat fakt dlho. Musela som si vybrat jeden, ktory si dam posielat (kedze postovne sem je drahsie, nez samotne predplatne) a vyhral tento. Mama a ja si kupujem ked dojdem na Sk, prip.mi kupi niekedy mama aposle. Tie Maminka a pod.sa mi nepacia, su tenke a je tam zbytocne o tych "celebritach" slovenskych a pripada mi ten casopis taky komercny.

laxity
21. jún 2010

ahojte

@svetlankat ja mám ten istý problém pri kojení, keď mi to veľmi začne striekať, tak malá sa odpája a strieka to kade tade 😀 , ja dávam tiež len z jedného a večer pred spaním z obocho....dúfam, že dobre

@zoska a prečo ak si pýta do dvoch hodín opäť treba dať z toho istého ako naposledy? 😕 dík

@olifcek nemôžem pozrieť Olivku, bo mm sťahuje a mne to nejde otvoriť 😠

šla som na krčné vyšetrenie, mám to tu pod nosom, ale je tam 6 ľudí, tak kašlem na to...skúsim neskôr 😕 a noc ako každá iná a teraz sa hrá s mm na hrázdičke 🙂 ....asi si mm žehlí včerajšok 😀

zoska
21. jún 2010

@matesl moja ty si riadne vytrpis teraz 😔 ja som vcera mala pocit ze sa neviem o malu postarat...trisli sa mi ruky, tlak som mala iba 100/50 😕
mm sa o nu staral, ale vecer musel prcovat a ja som ju 3hodiny uspavala, uz som si aj porevala 😒
nemoze ti prist mamina na 2-3 dni pomoct, aby si nacerpala trosku sily?

olifcek
21. jún 2010

@zoska veru..ved aj DNA, ci u nas sa take nerobi?

@lenica81 no vitaaaaj, ja som Ta uz vcera cakala x;o))

uz aj @lucia411 dojde, bo uz nie je na SK x;o)))

zoska
21. jún 2010

@laxity annag tak radila, ze do dvoch hodin ak pyta opat papat tak dat z toho co krmilo predtym...asi iba potrebuje dokrmit, keby si dala nove prso tam je vela predneho riedkeho mliecka skor od smadu...aspon myslim ze preto...mozno @lifcek ma ine vysvetlenie 😉

olifcek
21. jún 2010

@laxity tak tak, ponuknut to iste prsopo dobu dvoch az troch hodin...aby papalo babo i zadne mliecko, a aby prsia produkovali, kolko treba x;o)

zoska
21. jún 2010

@olifcek jj olif ale DNA by si musela sama platit a to je palka, mozno by potom keby vyhrala mohla pozadovat zaplatenie ale slovenskym sudom to niekedy trva...je to na dlhe lakte 😖

a lucia sa neozvala odkedy boli v KK tie zaplavy... 😒

laxity
21. jún 2010

@matesl čaves a kde ste boli včera keď bol náročný dník? neviem či si to už písala 😕 ....my stále nie z flašky som zvedavá ako to bude 😕 keď ma nebude 😕

jja
21. jún 2010

ahojte dievcence...ale ste toho popisali....ani nejdem docitavat, snad budem v obraze 🙂
dnes som si konecne pospala s malou aj teraz rano, ja somspala do 9 a mala este taha...od 7 😒 to bude hlad...
inac baby, ako castodavate papat...mne posledne pyta velmi casto. aj kazdu hodinu...aj by som chcela natiahnut cas, zabavam ju ale to nejde, uz ked je hladna ona s mi pricucne hocikde, aj na bradu, aj na lico, minule ma "hryzla" do stehna 🙂 proste neda sa natahovat ale musime papat....a mam pocit ze je to coraz castejsie....

laxity
21. jún 2010

@zoska oki ďakujem 😉

matesl
21. jún 2010

@zoska boli sme nim vikend u svokrovcov, nechali ma doobeda vyspat...ale uz mam problem zaspat hned a po 1,5 hodke som bola hore 😔 a ked pocujem maleho plakat, neda mi to, bo ja uz presne viem co ten plac znamena a ked nechce cez den spat v kociku, na prse zaspi..takze zas musim byt pri tom...to su tie veci.
teraz tu bola sestra aj ta mi ho vzala o 5 a do pol 7 nosila, ale to je zas len hodinka pre mna...a uz chcem spat tak sup na prso... a tak dokola.
buduci vikend ideme k nasim, to ho ani kupat nemusim, mama vsetko porobi, ale ked musim byt v strehu, co z toho 😉

laxity
21. jún 2010

@jja 😀 keď pýta treba dať 😉 , len asi tak ako píše práve @zoska, že keď pýta do dvoch hodín opäť treba dať z toho prsníka čo naposledy 🙂

matesl
21. jún 2010

@laxity doobeda mm isiel kocikovat, som varila, rychlo rychlo, ale za hodku co maly rucal v kciku dosiel, potom sme papali a potom dosli svagrovci, tak som vzala svagrovu s malou (7m) do eurovei a tulali sme sa po obchodoch, potom sme doma prebalili a isli si vyzdvyhnut mm do baru kde kukali zapas...a uz bolo vecer a krpec uz mrnkal, tak kupat o 19.00 a spinkat, potom na rade ja so sprchou...vecerou...trochu na kona...a sup spat...a o 23.00 to uz zacalo...

ja uz sa ani netesim na vecer ze idem spat 😨

zoska
21. jún 2010

@matesl jasne mates to chapem, ja tiez ked som pocula malu plakat, tak som vstavala ze co sa deje....
tak do vikendu este nejak pozbieraj sily a pevne drzim palce nech uz malý zbojnik najde rezim 😉

lenica81
21. jún 2010

@jja aj u nas podobne... niekedy mam pocit, ze len na prse je v pohode... 😔

@olifcek no... som bola rada, ze som rada... maly celkom dobre zvladal cestu, tesne pred ba zacal ujukat, tak sme museli na parkovisku na zlatych pieskoch pol hodku stat, co sa napapal a odgrgol... a potom som musela rozbalit moj repertoar pesniciek, aby neplakal... sa mu necudujem, tych 6 hodin v tej blbej pozicii byt utlaceny, chudacik... ale uz lepsia cesta ako ked sme na vychod sli... 😉 tak si hadam zvykne...
mam pocit, ze mu chyba, ze okolo neho stepuje viac ludi... 😀

zoska
21. jún 2010

baby co myslite o tomto, mohlo by to pomoct? Nelka zatial chyty do rucky hruzatko ale dlho ho nepodrzi...toto ma zaujalo...len neviem kde to budem zhanat, z netu sa mi taku somrinu nechce kupovat
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2409...

lenica81
21. jún 2010

@matesl ja som bola u nasich a svokrovcov... tak ked bol Vilko kludny, tak som si aj pospala, ale tiez zaspat sa mi dost tazko da... ale ked mrncal, nic nezaberalo, len mne na ruky, alebo manduca a v neposlednom rade prso... takze ked som nakojila, som vedela, ze aspon chvilu oddychu mozem dat... 😔

hajdylca
21. jún 2010

@zoska ja som take videla v DMke, tusim MAM to vyraba...

blumka
21. jún 2010

@matesl posli mi c.u 😉

andrea2603
21. jún 2010

ahojte 🙂
tak dnešné stretko s teuskou je už za nami. fajn sme si pokecali, môžem bonznúť, že je to veľmi milá osôbka a sympoša manžela má a Peťko je celý ocino 🙂 😵 . Už sa teším, že si to niekedy ešte zopakujeme 😵 a keď niekto chce, môže sa pridať 😉
Idem trošku dočítať, čo som zameškala a dám aj foto zo stretka.

zucana
21. jún 2010

bre ranko tak som skusala akoze podla clanko a prvykrat o pol druhej prd musela papat a papala ale potom o 4tej som uhajakovala a papala az o 8mej a o 10.25 sme hore a teraz pojdeme papat. ale zaspala uz 9.30

@zoska ja mam dudle tej znacky a onicom....ale skus nevyzera zle

@matesl chuda moje dokelu a dr nevie co je malemu?preco je taky nekludny?ja keby som nespala tak asi neviem existovat.....
baby neviete nejaku stranku s hrackami od lamaze za dobre ceny???tu v IT to stoji o 4 eur viac a su to talianske vyrobky akoze sila....

zoska
21. jún 2010

@hajdylca @zucana dik pojdem kuk do tej DM , zuci u nas v nasom nimicity som tomme tippee este nevidela, takze nepoznam... ale viem ze su dost prestizna znacka, no ako vidim asi to nic neznamena 😉

inak dnes mame grckaci den opat, neviem co sa deje...a ked som ju aj seba druhy raz prezliekla tak sa pre istotu prekakala....ved nech sa nenudime 😅

zuci to lamaze...j som tiez hladala na nete, ale kupovala so len z toho familymarket.eu kupila som páva za 7,90 u nás v alltoys ho naju za&12,90 🙄
ale na tej stranke maju len niektore hracky nie vsetky odlamaze...ale to asi vies, ved si odtial aj ty kupovala,ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre