Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
23. jún 2010

ak v lete ked bude horucoi a bude treba aj vetrat tak neviem ci malej kupim stuple do usi alebo co ☹ 😠

@matesl no co moja, aka bola noc u vas, oddychla si si trosku?

zoska
23. jún 2010

jo a este otazka pre vsetky....aj vase deti maju take ostre nechtíky? Nelka ma velmi ostre a ked ich ma dlhe tak to je hroza, minula ma zdrapila za kozu na krku a vcera za líce, no to je ina bolest 😅 😨

matesl
23. jún 2010

ahojte baby,
tak dnes po vcerajsom otrasnom dni som konecne trochu vyspata.
maly bol nervny az do vecera uz som nevladala, dosiel mm, urobil mi veceru potom uz nanasal maleho...okupala som ho, stihla som odsat aby mu mohol dat z flasky, aj to len 120ml bo asi ta nevyspatost robi svoje...dal mu, ja som isla do sprchy, zas plaaac neskutocny, tak som ho este dokojila az zaspal.
potom som ja isla do spalne spat...mm si ho nechal v obyvacke bol pri nom kym sa nezobudi prvy krat...tak na jedlo sa mu tu zobudil az o pol 2 😅
to mi ho doeniesol, lebo uz mu plece vycucal, a mne sa potom este zacal mrvit o pol 4 do pol5 som ho este nejak potlapkavala po prdke a az o pol 5 dostal zas prso, napapal sa a do po 6 vydrzal...to sme sa prebalili a pohrali a o pol 7 zacal mrnkat ze spat, tak som zas dala prso...a spal tuho 45 min a potom som ho na prse este udrzala do pol 9
takze dnes akoze ja supeeeer.
sme sa s mm dohodli, ze skusime cez vikend s nim bude spat on a donesie mi ho len na jedlo..tak uvidime ci zacne pokojnejsie spatavt
a davali sme ho aj v noci odgrgnut...nie ako annag povedala ze nedavat ked po leziacky kojis a zaspi a myslim ze bol kludnejsi...aj gastrotuss som mu skusila supnut nech tu kyselinu zastavime, ale to z neho vyslo vo forme tuhsieho gelu aj tak, tak neviem ci to ma zmysel...

baby, ale co budemem robit ked uz nebudeme moct davat prso...skusenejsie poradte???? 😅

bo mi vcera kamoska vravela, ze ma 10 mes dcerku a ta sa s nou v noci normalne az bije o prso...tioez dost casto, tak raz v noci da, ale inak 2x da cajik... 😖 ze uz na to nema nervy, ze prvu dcerku nechala chvilu vyplakat a bolo dobre ale ze teraz na to tiez nema energou 😅

teuska
23. jún 2010

caute babenky 😅
Ja nejako vobec nestiham v poslednej dobe 😝 Stale niekam behame.
V pondelok sme boli pozriet Andrejku a Livku asi vam uz pisala. Obe su mile a zlate 😀 A Livka ako krasne drzi hlavicku.
Je tu este nejake dietatko, ktore ked potiahnete za rucky, hlavicka ostava nadalej lezkat?

matesl
23. jún 2010

@zoska prave som napisala 😉
aj nas ma take nechty, a neviem mu ich ani viac vystrihnut bo by som mu zastrihla...ja mu striham 2x tyzdenne a aj to mi ludia stale vravia, co mu neostriham nechty...no uznaj, on ma take opacne obluciky, takze kraje ma uz kratke a stred taky jak francuzska manikura 😀

maculik
23. jún 2010

Dobre ranko 🙂
tak som vas zbezne docitala,

blumka, dakujem za linky, tesim sa, ze uz mam aspon aku taku predstavu o darcekoch.

Olif, som rada, ze sa brat pomaly stabilizuje, dufame urcite vsetky, ze sa mu bude uz len a len polepsovat. Urcite citi, ze nanho vsetci myslite 🙂

lucia, vitaj spat 🙂 V jan.uz ides do prace? Celi pojde do jasliciek? juj, si mi pripomenula, ako som isla pri Adelke v jej 9.mes, teraz ale uz mi zmluva skoncila, takze pracovat zatial nejdem,aj ked asi si zacnem bud.rok dorabat skolu. Uvidime.

kocky, musim sa priznat, ja som mala vcera vecer depku. Adelka mala pred spanim revaciu naladu, to este zvladol mm, no a ja som isla krmit a uspat Petrika. A hodku som tam s nim lezala, v kuse pricucnuty, ked uz aj zaspal, prelozila som ho na postel a on znovu oci dokoran a mrncat zacal a takto dokola, az uz mi prislo do placu, ze co neviem normalne spat. A potom som zacala rozmyslat, ze uz by som konecne chcela 1-2 dni aj noci uplne sama, bez deti, lebo ved 2r som ani jediny vecer a noc nebola bez 1 z deti. Jasne, ze o chvilu som si nadala, ze co to mam za myslienky, ved by som ich nedala za nic na svete, ale mozno viete, ako to myslim - proste by som potrebovala chvilu relaxu sama. Aj ked viem, ze by som v kuse myslela, co robia s ockom...
Proste taka nalada ma chytila, co uz... Ale dnes je uz lepsie 🙂

zoska
23. jún 2010

@teuska mi drzime hlávku uz dlho, na kazdej poradni dr. kontroluje....tebe dr. nic nepovedala? mozno mas len lenivsie babatko...

@matesl juuj to som rada 🙂 no nechtiky mame aj my taky tvar ako pises 😅

zoska
23. jún 2010

@maculik maci j mna niekedy chyti depka a to mam len 1 dieta 😉 ale ked je cely den umrncana a a nevydrzi ani 5 minut sa hrat a mm je prec tak nevladzem a tiez mi je do revu ☹ v byte bordel, ja hladn, nikto nemoze prist pomoct....
takze pri dvoch detickach ta uplne chapem, ale fajn ze uz je lepsie 😉

zoska
23. jún 2010

Nelka sa neprifila a na spodku bradavky mam paradny cucflek, auu 😅

zoska
23. jún 2010

netrafila 😅

maculik
23. jún 2010

@matesl no to zavisi od dietata. Ale mam skusenost aj od kamaratok, ze ked zacnu prikrmy, tak sa v noci drobci uz nebudia tak casto na mliecko.
Mne sa Adelka v noci budila do cca 10mes asi 2x na papanie, tak som jej normalne dala prsko. Potom to postupne ustalo, budila sa len asi okolo 3 a potom uz az normalne rano.
Ja si myslim, ze cajik je zbytocne davat, lebo si zvykne a sice sa nebude budit na prso, ale na cajik. A to mu ostane aj ked uz bude pit UM, mozno by sa vtedy nebudil od hladu, ale proste si zvykne na cajik, tak si ho bude v noci pytat.

matesl
23. jún 2010

@maculik ja som mala taky den vcera, cele popoludnie, som bola nevrla na maleho, nechala ho vyrevat a este viac ma to znervoznilo, nechcela som ho na prse uspavat...ale nakoniec sme revali obaja a ja uz som chcela ticho tak som dala, spal 15 min a nervony bol nadalej...asi ja na tuto techniku nemam...ale uz niekiedy ani na to prso jeho...proste total psycho vcera

teuska
23. jún 2010

@zoska no pri paseni konikov drzi hlavicku aj pri drzani na rukach, ale ked lezi a potiahnem ho za ruky, tak hlavicka ostava nadalej na zemi a na to mi nic nehovorila..........a lenivec asi bude, lebo sa pretocil a potom si dal tyzden pauzu, potom sa zas pretocil a teraz ma uz dva tyzdne pauzu 😅
@maculik urcite je velmi narocne starat sa o dve malicke deticky a urcite si zasluzis relax, takze nemaj ziadne vycitky aj tak vas obdivujem 😉

matesl
23. jún 2010

@maculik jasne ze ja mu nedavam nic len mm, len ta kamoska spominala, ze mala by prso kazdu hodku chcela...
vy dudlujete? myslim cumel

maculik
23. jún 2010

@matesl mne to uspavanei na prse ani nevadi, lebo zvycajne zaspi celkom rychlo, ale vcera to bolo teda otras...
Viem, ze raz zacne spavat normalne, Adelka cca do 8mes sa uspavala na prse, potom sice sme este kojili, ale uz nezaspala, tak som ju normalne po dopapani dala do postielky, 2-3 vecery mrnkala (nerevala, to by som nevydrzala), vzdy stacilo prist k nej, pohladkat, dat hracku a zaspala. A odvtedy zaspava sama, je to super.
Tak sa utesujem, ze hadam tak plynule to pride aj u Petrika.

ale veru aj ja som po nom vcera uz zhukla, potom ma to velmi mrzelo, lebo chudacik on za to nemoze, asi sa mu proste este nechcelo spat alebo chcel ma citit, no proste nervny vecer...

Ale dnes mam lepsiu naladu, aj celkom som teraz porobila, kym buva, dala som pranie, umyvacku, varit zemiaky v supke na granadir a idem porobit nejake platby, lebo uz meskam... A pojdeme potom von, hlasia dnes 24st, tak nech si uzijeme slniecko. 🙂

maculik
23. jún 2010

teus diky 🙂
matesl, nie, cumel nikdy nechcel, tak mu ho uz nenutim. Aj ked vcera keby mam po ruke nejaky, tak mu ho strcim, ale pochybujem, ze by ho to uspokojilo 😀 😀

maculik
23. jún 2010

zoska, diky 🙂
a mm sa nechysta zase do Koblenzu, ze by ta vzal so sebou? 🙂 Ty sa nemas s kym stretnut, ja tiez nie, tak by sme to dali tu 😀 😀

zucana
23. jún 2010

bre ranko
vytocena som uz od rana aj ked ja sa na spanok stazovat nemozem....ale mam ist dnes prekladat akoze robit laskavost tak som to dohodla vcera na 5tu lebo o 7mej kojim a ze to chcem tu v meste lebo maju este 2 pobocky tak 20km odtialto no a mi rano volaju ze ci nemozem o 6tej a v inej pobocke tak ja ze o 5tej ale tak v inej pobocke a este mi aj malu zobudili akoze pol hodinu som ju uspavala....a este to robim zadara....ale ten slovak mi donesie veci zo slovenska 😉

@maculik to je normalna taka depka ...normalne rozmyslam teraz nad tym druhym 😅 ale ber to tak ze potom budes mat klud uz navzdy 😉 teda ak nechces tretie....

@matesl supis ze si sa aspon nejak viac vyspala....snad to uz bude lepsie

@zoska ja mam s nehtami nenormalny problem...mala proste sa strasne skrabe a chyta si vlasy a usi (tym padom s nausnickami musim stale cakat) a musim jej ich strihat kazdy 2.den aj tak si urobi ryhy na tvari.... 😠

zucana
23. jún 2010

@zoska ja fakt verim ze to nase stretko aspon vyjde 😉 v tom lignanu tiez neni problem 😉

zoska
23. jún 2010

@teuska no tak ked drzi hlavicku na brusku, tak neviem preco nedrzi ked ho dvihnes za rucky....skus sa opytat, tebe s nim na poradni dr. tak necvici? ved to nasa vzdy robi, aby zistila co a ako.... 😉

@maculik vies ako skoncil v Koblenzi? 😀 dal so navigaciu k nejakemu shoppingu a nakoniec tam ani netrafil, lebo ho to navigovlo furt do nejakej obytnej casti, kruzil oolo toho a nevedel sa tam dostat tak to vzdal a siel naspat do Kolina 😀
ja by som aj sla, ale ked si predstavim cestovanie s nelkou lietadlom tak sa mi do toho moc nechce.....asi som pohodlna 😅
no ale zbiera míle, tak ked bude drobcek vacsi hadam dakde vyrazime 🙂

teuska
23. jún 2010

no baby klud uz navzdy mat nebudeme, vzdy budeme v strehu aj ked budu deticky uz vacsie 😅

teuska
23. jún 2010

@zoska jaj prave som zistila, ze dviha ritku a nie hlavicku 😨

zucana
23. jún 2010

@teuska ved akoze klud co sa tyka akoze aspon spanku som myslela 😀

teuska
23. jún 2010

@zucana jaj ano aj ja som myslela spanku, moja mala sa niekedy budi castejsie ako Petko 😀
a ked zacnu chodit na diskoteky, tak spat tiez nebudeme 😀 😀 😀

zoska
23. jún 2010

@teuska no tak ja niesom odbornik, ale hlavicku by uz asi mal drzat 😨 neviem teus fakt....skus ho davat na brusko viackrat za den nech trenuje, nech mu svaly spevneju...a urcite nech to dr. skontroluje...
nasa sa napr nepretaca...iba parkrat z bruska aj to mam pocit ze nahodou, ale z chrbatika este nem...

@zacana aj ja dufam, ze stretko vyjde, ani sa nechcem moc tesitaby som to nezakrikla 😅 a Lignano vyzera ze sa naozaj uskutocni 🙂

teuska
23. jún 2010

@zoska no budeme viac trenovat, na buduci tyzden ideme na poradnu tak nech sme neni taky lenivy 😉

lienka2
23. jún 2010

@teuska nech je maly co najviac na brusku, aby trenoval krcne svaly.. a ja som nasho aj dvihala takto za rucky vramci hrania, mozno raz za den, a teraz uz pekne udrzi hlavicku rovno.. aj sa taha za rucky hore.. chce to len cvik a cas.. oni sa vsetko naucia, sikovne su tie deticky 🙂

garonka
23. jún 2010

dobre rankooooooooooooooooooo

@svetlankat uprimnu sustrasť, aj mm babka v takom krasnom veku zomrela pred rokom 😔

@teuska nezufaj, v pohode hlavičku ti zaklaňať nebude, my sme s tym preto museli na neuro a tam doktorka že to je normalny jav, upraví sa to samo a mala pravdu, Tobi hlavičku pekne drží a ak ho dame do sedu pekne ju dvihne ale uvidíme ako to posudi doktorka koncom jula

garonka
23. jún 2010

spali sme len pol hodinku na balkone sused tam vybliakaval ako besny 😠 z 3 poschodia si lankom pušťaju nejake veci je im ťažšie chodiť po schodoch tak si pušťaju dolu, zabila by som ich a čo zmôžem nič len mi odvrkne nech si dam decko dnu 😒

teuska
23. jún 2010

diky za rady, mne doky nic nehovorila na to, ale kazdopadne budeme trenovat, teraz prave spinka, tak bezim varit a zehlit a prat a stale dookola 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre