Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
9. okt 2010

@cukruska1920 cukrus to som nepocula a nic uz necitaj 😉

zucana
9. okt 2010

@laxity uz som ho nasla....a aku velkost si kupila? bude nam dobra 80tka?

cukruska1920
9. okt 2010

@zucana no dost ma to vydesilo 😕 ale uvidim co mi povedia nato v pondelok...

lenica81
9. okt 2010

@zucana dnes je 9...

matesl
9. okt 2010

ahojte baby,

tak mi sme celu noc nespali, maly chytil soplik, asi ho po plavani ofuklo, nadrapuje mi ho, vecer sa strasne pogrckal a aj v noci ho nadrapovalo, o 4 rano som mu dala kvapky a odsali sme a spal aspon do pol 8 ale strasne ho to dusi jak mu to zateka...

ako casto davate libenar? lebo kvapky sa mozu len 3x denne...ach jaaaaaaj ☹ ☹ ☹

lenica81
9. okt 2010

@matesl joj, nech to Riskovi rychlo prejde... 😔 myslim, ze libenar sa moze casto, to je len fyziolog. roztok... nemas krabicku... 😕
@cukruska1920 klud a rozvahu... sice, ani mne nebolo vsetko jedno pred porodom... 😒 😉

olifcek
9. okt 2010

@matesl praveze nijak, lebo kojim...ale pedpisali mi taky olej do kupela, ja som sa nim natierala po kupeli a pomohlo x;o)
@zucana nedelu?
@laxity my mame podobny svetrik od HaM, je uzasny x;o))) super si nakupila

ja som prave prisla na to, ze Olivke su dobre len dve zimne capice, glg, musime kupit este aspon dve...baby, odkedy budete davat uz zimne ciapky?
@cukruska1920 mne odtiekla plodovka a urgentne som sla na prijem, ale to bolo predcasne, a dva dni ma nechali lezat so zadkom hore, nech nevyteka plodovka.ale co viem, segre odtiekla, dala si sprchu, pokecala s rodicmia tak sla v polohe sedmo

olifcek
9. okt 2010

@matesl libenar kludne i 6x denne 😉

olifcek
9. okt 2010

ked si spomeniem, kolko som sa naplakala, kym sme prisli z nemocnice domov....a aha, mam doma krasne a sikovne dievcatko, ktore je velmi spokojne...ako keby to vcera bolo...ako ten cas leti

avaka
9. okt 2010

ahojte🙂

@zucana ,aj Tebe peknu nedelu,aj sobotu 😀 ,ale chapem,tiez casto neviem aky je den...
@blumka,potom natoc Juli v "akcii" a aky to mate klavirik?mozno by sme na vianoce ako darcek..

@cukruska1920 ,aj mne odtiekla voda a v pohode do porodky som isla...

@matesl ,ja vzdy po kupani cistim nostek libenarom,ale ho len kvapkam na tycinku,myslim,tiez,ze sa casto moze...
Nech je Risko rychlo fit 😉
@olifcek ,tiez sa mi to zda ako vcera..
My sme mali zase noc ako vcera...o 2:30 sa zobudila,vykakala...samozrejme,ze ked som prebalila,tak ju to prebralo,tak sme zaspali o 4-tej,ale sme zase dlhsie spali,takze vsetko zle je na nieco dobre... 😎
este dovaram obed,tak padim,ale este pridem.. 😎

maculik
9. okt 2010

Ahojte 🙂
tu je dnes zase nadherny slnecny jesenny den, tesim sa, ked pojdem s malym na prechadzku a poobede vsetci von.
Maly spi, mm isiel s Adelkou kupit jej jesenne topanky a ja som varila a trosku upratala. Ked sa maly zobudi, pojdeme von a mm bude zatial tu nieco montovat, kym bude spat Adelka.

@lenica81 so sedenim mame este casu a casu, ani my nesedime a napr.Adelka tiez zacala az koncom 9.mes. My sa zatial hojdame na 4 (ale sme o 3t starsi od vas 🙂 a od vcera mame novinku - uz sa vie dat na kolienka, pritiahol sa o Adelkinu motorku (len som ju musela pridrziavat, nech sa mu nehybu kolesa) a krasne ostal na kolenach. A dnes to iste o stol, tak sa tesim 😵

@lucia411 @lolka no toto sa aj nam stalo, a dokonca 2x, a to bol Petrik ovela mensi a padol na dlazdice (v starom byte sme v spalni mali este dlazku). A raz mi padla aj Adelka, aj ked doteraz neviem, ako sa to mohlo stat, lebo vtedy sa este nepretacala, ale asi v spanku cuvala dozadu a ja som ju nechala u svokr.na valende a padla na koberec. Uf, pri oboch som mala sok, ale nastastie sa nic nestalo.

@laxity krasne ciapocky, aj ten svetrik, juj, pre baby sa fajne nakupuje, ze? 🙂
inak, neviem, kto sa pytal, ale pekne ciapocky maju aj v H&M, malemu som tam peknu kupila, aj cez uska ma, taku teplucku. A jednu som teraz na Sk v Stupave na Dni zelo, slovensky vyrobok, krasna. Hlavne mi vyhovuje, ze je to normalna velkost, lebo tu v Nem.neviem poriadnu zohnat (okrem tej jednej z H&M), lebo su mu vsetky bud velke alebo male (neviem, co to tu tie decka maju za gebule 😅 😀

olifcek
9. okt 2010

@maculik 😀 😀

maculik
9. okt 2010

@cukruska1920 a ved ty si uz vysoko tehotna, tak hadam hlavicka je uz fixovana, ci? Ved ked ti dr doteraz nic nehovoril, ze keby ti odtiekla voda, mas mat starost, tak asi je vsekto ok 🙂
Radsej uz velmi necitaj, co sa moze stat, uz to mas za par,t ak sa len tes. Ale napis v pond., co ti povedali, zaujima ma to 🙂
Mne tiez, ako pisu aj kocky, zacala odtekat voda, dala som si sprchu a do nemocky dosla normalne.

zucana
9. okt 2010

baby mne dnes fakt hrabe 😀 dokonca som si na plavanie zabudla zobrat spodne pradlo tak som pod nohavicami nist nemala 😕 🙄
tak pekny vikend prajem 😅
boli sme plavat boli sme tak iba dvaja Luca ktory chodi s nami od zaciatku a narodil sa 20.1. (my 19.1.) a 2 instruktorky. inak ako prebieha vase plavanie?my ze sami sa hrame a potom nam ukazuju ze napr. robit hada, smykat z brehu do vody a polievaju ju vodou a hrame sa s hrackami a na konci vzdy kolokolo mlynske....
tu je tiez krasne bude takych 20 stupnov
@matesl nech to riskovi prejde cim skor 😔

matesl
9. okt 2010

no ja tiez malemu kazdy vecer vytieram libenarom na tycinke, ale teraz som i nasivin dala, ale hrozne ho to napina a ani odsat to nejde, stale to chrci...do keluuu
a ked nema teplotu na vzduch von asi moze ist, ze?

matesl
9. okt 2010

@olifcek to fakt sa helikobakter nemusi liecit? no ved uvidim, dufam ze to bude len nejaka nervozita zaludocna z unavy

zucana
9. okt 2010

@matesl ja bych sla mozno mu to trosku cisty vzduch precisti.

matesl
9. okt 2010

@zucana nemali ste vy tiez teraz niekedy sopliky?

zucana
9. okt 2010

@matesl mali este na zaciatku.ked bola malilinka asi 2 mesiace....my sme dokonca mali antibioticke kvapky a naparovali sme....odvtedy musim zaklopat....ale tu je zatial dobre pocko aj ked raz teplo raz zima snad neprechladne a o tyzden sa ide do zimy na SK 😅

matesl
9. okt 2010

@zucana no uvidim jak bude a ked v pondelok pojdem k dr ci mu to nesteka na priedusky, stale mu tecie z nosa ☹

maculik
9. okt 2010

@matesl von chod urcite, to mu spravi dobre na sliznicu. Aj vetraj vnutri, nech nedycha suchy vzduch.
My ideme von teraz, Petrik spal skoro 2,5h, to by mohol kazdy den 🙂
Adelka spi a mm ide robit stolik pod telefon, kupil jej krasne jesenne cizmicky a ani nie drahe, plus este tenisky na jar, mali zlacnene.

Tak pekny dnik zatial 🙂

blumka
9. okt 2010

bujaka zeny 😉
dieta spi, tak pisem. @zucana nase plavanie vyzera takto nejako: asi tak pol hodinu sa spievaju rozne pesnicky, ako napr. dnes je velka parada, my sa hrame na hada, alebo zlata brana, alebo bublina sa bublila, ci ako to je a kopa inych a vzdu robime s detmi to co v tej pesnicke sa spieva, ked o hadovi tak ideme do kruhu s detmi po vode ako hadi, zlata brana ked je, tak ked je nepustim ho z brany von tak to babo musi branu podplavat, ale to len tie co uz zvladnu potopenie, ked o bubline tak na zaver clupneme s detmi pod vodu alebo sedia deticky na kraji bazena a sa taka basnicka hovori, o nejake blche co nakoniec strci do vody, tak vtedy tiez clupneme s detmi do vody..atd. potom da do vody hracky a chodi individni pomedzi deti, niektore len oblieva, ine potapame s povelom A SUP, juli uz napr. minule mala rukavniky a plavala, resp. sa snazila plavat sama. niektore deticky uz instruktorka pusta popod vodu same plavat ku mame atd. to trva tak 15 min. a potom sa uz pomaly rozchadzame...@svetlankat ma moze doplnit

@cukruska1920 k tej vode....ak odtecie vsetke plodova voda je bezepcenjsie ist na lezato v sanitke, pretoze tym ze ta voda odtiekla je uz pretrhnutz plodovy obal a tym padom ked ides po vlastnych tak vplyvom gravitacie sa moze stat ze sa hlavicka zosunie nizsie a moze sa zakliesnit tam kde by nemala a to pototm nem dobre pri porode...tak sa mysli ta fixacia. takze radsej asi by som volala sanitku ak mi susom odide voda. mne odtekala postupne od tretej rano , to mi dovolili ist autom posediacky...vela ludi o tom nevie tak sa zavezu do nemocnice vo vlastnom. v podstate ani nepoznam pripad zeby sa take nieco stalo, ale som to citala v nejakom casopise, tak len posuvam info...

@olifcek ja som total zabudla ze si mi vcera volala...akurat sme kupovali listky a bol chaos na stanici, a potom mi to vypadlo...daco si potrebovala?

laxity
9. okt 2010

@zucana priamo v obchode už mali len 80 čo som zobrala ja a potom menšie ale tu priamo na ich stránke ti posielam link na ten svetrík a tam máš aj 86 😉 ...stál presne toľko čo na nete 🙂

http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2949...

laxity
9. okt 2010

až teraz som si prečítala, že si to našla....ale nám je 80 veľká ešte vyhŕňam rukávy ale aspoň vynosí dlhšie...neviem ti povedať možno už 86 😕 radšej, aby dlhšie ponosila 🙂

@olifcek jojo ďakujem a podľa mňa bola aj super cena čakala som na Brendon viac 🙂

@maculik aj pre chlapcov sú krásne veci 🙂

laxity
9. okt 2010

@matesl 😔 , ja libenar vôbec nedávam 😕 nech sa Riško čo najskôr uzdravie 😉

zucana
9. okt 2010

@laxity len aby ho o tyzden mali lebo online sa neda nakupit ☹

laxity
9. okt 2010

@zucana no mali už len menšie 😕

laxity
9. okt 2010

@zucana ako to že ti nejde objednať?

zucana
9. okt 2010

no iba do zoznamu neda sa to kupit online...
nechysta sa niekto do brendona?

jaja32
9. okt 2010

@jja @blumka všetko naj k 8. mesiačikom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre