Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

luci79
14. sep 2009

Ahojte,
tato tema nejoko 'vazne' ☹ ☹ ☹ ....co sa deje? Este stale dovolenkujete? Alebo ziadne novinky, ziadne pokroky u nasich deticiek? 🤐
My sme cez vikend chalupovali a este si to zopakujeme aj tento a dalsi tyzden 😵 , si vsimam, ze Jakub na inom mieste robi ovela vacsie pokroky 😀 , doma ho to uz asi nebavi...stale to iste, vsetko uz do bodky pozna, ma presmatrany kazdy jeden kutik.... 😅 😀
Uz sa pusta chodit, s podporou jednej ruky mu to uz ide krasne 😉 , a najradsej ma ked moze s mamkou a ockom naraz....je to take zlate, uz sme ako taka 'normalna' rodinka, dieta za ruky a ide sa do sveta 😀 ....
Horna dvojka, nas siedmy zubok, nas riadne trapi, nie a nie sa prerezat, a to uz je uplne nakrajicku ist von 😕
Spinkanie v noci je krasa..Dame do postielky, dame flasticku s mlieckom, a uz len dojdem po prazdnu, vymenim flasku za cumel, zavriem dvere a spime...do rana 😵 😵 😵 , s jednym mozno prebudenim....Som stastna, ze nam to takto ide...a cez den je to to iste...
Uz nekojim ☹ ☹ ☹ , som z toho nestastna, ale na druhej strane sa stale utesujem, ze som este dost dlho vydrzala...Jakub mi minuly tyzden, rozkusal bradavku, nechcite vediet aka bolest to bola 🙄 🙄 🙄 , a hned na druhy den rano uz aj odmietol prsnik, trapila som sa pat dni ho prikladat, ale nic...Odstavil sa sam... ☹

A vy ako, mamicky? Uz by sme mohli znova zacat prispievat do tejto temy, nie? 😵 😵 😵

A take stretko by tiez bodlo.... 😵

hankky
17. sep 2009

Ahojte,
tak na ozivenie temy pridam par riadkov aj ja 🙂
Mame sa fajne, ale ziadne velke pokroky nerobi. Vecer v postielke sa pokusa dvihnut ritku a postavit na styri ale nedari sa jej to. Par krat sa jej podarilo ale to hned spadla dopredu 😖 tak cakam a cakam...
Posledny tyzden-dva odmieta prikrmy...ale zistila som ze len moje varene, z obchodu zje celu flasticku ked jej dam, tak som vcera bola vyrabovat DMko 😒 Asi jej uz ide krkom co jej varim...snad ju to prejde...
Naucila sa sama papat chrumky a aj chlebik ked jej nadrobim tak sama papa, strasne je pritom chutna 😵
Flasu si sama nebude drzat ani za nic...aj ked sa jej podari chytit a dat do pusy tak nenadvihne ruky a tym padom jej nic netecie a chyti nervy...a ked jej chcem pomoct tak hned pusti flasu a uz nechce drzat...alebo sa s nou zacne hrat a obracat ju a kusat do nej...tak neviem ci si ju niekedy bude drzat sama
Ani sa este nesnazi stavat na nozky...ale este si ani sama nesadne takze stavanie neriesim..
Ked vidim a citam co vase deticky vsetko dokazu tak mam az obavy ci je u nas vsetko v poriadku...ale na neurologii povedala ze ano, tak snad ma pravdu...
Minule sa nam stalo ze sa jej zasekla nozka medzi mriezky v postielke...a mala kratke body a hole nozky tak to neslo von...normalne som jej musela naolejovat a vytiahnut...uf
No ale keca vo velkom...uz vie ako ma zamrncat podla toho co chce aby to dosiahla 😀 dokonca ked nieco nechce tak kyva hlavou ze "nenene" a sem tam aj povie "NE" 😀
A posledne dni mam pocit ze namiesto mama zacala nana ... ked odidem z izby alebo je placliva ked je unavena alebo ju nieco boli tak zacne "nana...nanana" 😀
Spinkanie mame stale super....vecer o osmej, vacsinou ju ulozim, chvilku som pri nej a ked je kludna tak odidem a ona zaspi sama...rano vstavame tak okolo 7 (niekedy 6) papame mliecko, a o 8 alebo 9 ide spinkat, tak hodinu a pol, niekedy dve....potom je hore az do obeda, a ide spinkat o 13 do takej 15....a bud je hore az do vecera ale to nesmieme byt doma lebo je nervna len...alebo si este pospi tak od 17 do 18 😀
Hm, to je asi vsetko co ma teraz napadlo...a ze "par riadkov" 😀

Za stretko som aj ja...este kym je ako tak teplo a neleje vkuse 😉

andyika
autor
17. sep 2009

ahojte
tak ja nejak nestiiiiham
u nas novinky???????????
maly ma 4 zubky, a horne vidim dalsie, ale este nie su prerezane,...tak som zvedava kedy nas to potrapi.
co sa tyka papania, este kojim, aj ked uz mam malo mliecka, kojim, len ked ide spinkat a v noci....
ranajky - termix, alebo nejaky jogurtik, obed nieco uvarim, alebo dam kupene,....ale castokrat mu davam uz aj z nasho jedla,....no pravdaze odoberiem, ked nie su tam ziadne koreniny,...no a strasne mu chuti halusky s tvarohom a dokonca aj so slaninkou, aj ked viem, ze to by este nemal jest...no ale tak to pyta. no a poobede ked vstane papa bud ovocie, alebo puding, normalne uvarim z mlieka alebo papa vyzivu a brumika,....

co sa tyka lozenia, na 4nozky sa postavi a hojda sa....ale len sa plazi.sam sa posadi jedna radost, no a uz vstava pri vsetkom na nozky.takze vsetko skuma, kde sa moze chytit a postavit sa.

spanok je u nas katastroficky....vecer ho niekedy zaspavam aj 3x, no proste on vypije kasicku,....a akoby nabral energiu, vstava a lozi na posteli, uz som ho aj par krat pridrzala, aby lezal,..no a vtedy len strasny rev. no a zaspava medzi 8-9. prelozim ho do postielky, a spi tak do 1-2hej, a potom uz je nekludni...niekedy aj 3 hodiny, on akoby spinkal, len sa strasne vrti, a ked mu vypadne dudka, zacne veeelmi plakat, a vtedy ho este nakojim, vypije aj cajik,...a uz do rana spi s nami na velkej posteli, prekladat ho do postielky nema vyznam, pretoze sa hned zobudi a ked nie hned, tak po 1 hod urcite. a ked sa aj ja chcem vyspat, tak ho necham pri nas.

a inac by sme mohli aktualizovat udaje a aj fotky v albume sacanky.nie?????????

a este neviete mi poradit?chcem kupit sportovy kocik alebo gilfac. mam slabost na 3kolky ale nechcem uz do kocika vela investovat nakolko neviem, ako dlho bude chciet este viktorko sediet v kociku. len mi poradili, ze tie golface 3koljy su velmi nestabilne, a hlavne v zime ked je sneh je s nimi jazda katastrofalna....
tak teraz neviem. ake kociky mate vy???ja moj predavam, lebo nie som spokojna so sportovou castou....

matima100
17. sep 2009

mamicky nepotrebujete Hami hotove pokrmy vo flastickach?? mame a uz ich nepapame....je to spolu 15 flasticiek.........su to vacsinou spenat so zemiakmi, karfiol samotny, zelenina s kuracim maskom vhodne od 4. mesiaca ,info cez IP

ddmoxy
26. sep 2009

Ahojte....akosi to tu mrzne....fakt sa dohodnime na stretku kym je este ake take pocasie...inak uz konecne mame zub!!!! az jeden 🙂🙂🙂🙂🙂 no co uz...hlavne ze je tam.Tak vybehneme niekam buduci tyzden...???hmmmm??? kto moze?

luci79
29. sep 2009

Ahojte!!!
Tak co tu nikto nebyva???? ☹ ☹ ☹ Ako sa mate? Stretko by som prijala aj ja...ved sme sa davno nevideli, v lete naposledy a mohli by sa pridat aj nekosicanky, ze?
Len nam to tento tyzden nevyhovuje, zajtra letime do UK uz sa tesime ved sme tam rok neboli, nevideli svojich kamaratov 😉 ... Tesim sa ako male dieta. Konecne vypadneme znova niekam, nerada sedim doma 😉
Inac u nas nic nove... asi to, co len na fb je pridane....chodime uz ovela smelsie a hlavne opatrnejsie, uz sa nepusta hlava-nehlava za niecim. Najprv porozmysla, potom 'nastavi' rovnovahu a ide sa... 😵
...a predsa mame novinku. Minuly tyzden sme si urobili vikend bez Jakubka. skusili sme ho nechat u nasich a svokrovcoch na dve noci.. a cuduj sa svete ked sme sa po Jakubka vratili po dvoch dnoch, tak sa na nas pozrel, usmial a dalej sa venoval svojej cinnosti, chodeniu 😀 😀 😀 . Takze mame od rodicov 'nariadene' ho nechavat takto castejsie a my si mame vraj uzivat bez neho 😀 ...
Nabuduci tyzden ideme do poradne, vazit sa a merat a po posledne 2vcelicky ☹ , som zvedava aka bude reakcia. Dufam, ze to bude bez teplot a nejakych nedobrych reakcii... 😅

hankky
1. okt 2009

Ahojte,
no ja som za stretko....ale to som uz par mesiacov takze by sme sa mali dohodnut na presnom termine aby sa to neodkladalo lebo to pocasie fakt vyzera vselijako 😉 Co takto pondelok alebo utorok? (5. alebo 6.9.)
A ma napadlo (neviem ci realne) ak sme vsetky mobilne, co keby sme si spravili vylet napr. smer Krasna horka? Snad by sa pridali aj baby z Moldavy a mohli by sme vidiet Cherryne dvojicky 😀 No tak ma to napadlo no, ze ako by bolo mozne vidiet sa vo veeelkom pocte.... ale ak blud tak postaci aj Anicka 😀 alebo pridte na jazero tu je tiez pekna vychadzka 😀
U nas nic nove, nelozime, nestojime, nesadame si sami...ale idu horne zubky tak tyzden je taka nervna ze az...zacala som jej davat homeopatika aby sa tak chudatko netrapila tak som zvedava kedy vykuknu. Este ich nevidno len citit hrbolceky...vam ako dlho isli zubky? Nemam predstavu lebo o spodnych som pomaly ani nevedela ze jej idu.
Ideme na poradnu v stredu tak som zvedava ake ma miery moja bublinka 😎
Moje obedy este stale nepapa, pravdupovediac som este neskusala ci sa to nahodou nezmenilo lebo chcem minut zasoby a potom vyskusam... Plavanie nam ide super, sa jej paci vo vode...hlavne to spievanie, to sa vzdy prida 😀
No tak cakam na vase podnety k stretku 🙂
paaaa

deni_v22
1. okt 2009

ahojte,
hankky, utorky sa nam osvedcili 😉 som za utorok, zatial aj mozem, snad mi do toho nic nepride...cakame totiz, kedy nam konecne vymenia okna za plastaky a uz 3x presuvali termin, dalsi pokus je tuto sobotu, tak snad to vyjde a do utoroka uz budem mat aj vypratane 🙂

my zatial postarom, stvornozkuje, sama sa postavi a s velkou chutou niekoho zneuziva na chodenie za ruky..strasne sa jej to paci, az sa nahlas smeje pri tom..no moc jej to nechcem dopriat, lebo pravu spicku stale pri tom dava dovnutra, tak som zvedava, co nam na to povie dr..idem 12.10 s Emkou k ortopedovi, tak sa planujem povypytovat, co s tym - ci riesit, ci pockat..

nam lezu horne jednotky a nervozna je z toho viac, ako pri dolnych...
papanie nastastie OK, uz sa to nejak stabilizovalo, zje vsetko, najmenej jej zatial chutila cervena sosovica..

trosku sa nam upravilo spanie v noci, konecne...som sa zatala a rozhodla sa, ze nedovolim nocne "cumlikovanie", moze sa len najest a dost...tak tri dni protestovala a potom sa naucila aj sama zaspat, aj prespat noc 😵 akurat vcera sa zase zobudila, asi kvoli zubkom..no nebolo to 5x za noc ako kedysi..

tretiu davku ockovania mame uz za sebou, prebehlo to super, prvy vecer mala 37,3 inak pohoda, ani nozka ju asi nebolela, lebo sa tu motkala na styroch bez problemov..

hankky
3. okt 2009

tak si zatial pisem utorok 😉

ddmoxy
3. okt 2009

dufam,ze nic nebude a pridam sa aj ja...aspon pokecame co nove....inak baby nemam na vas telefony lebo mi odisiel telefon aj so vsetkymi cislami.tak mi napiste na skype ak bude cas.nie som tam stale,ale potom precitam....takze zatial utorok...tesime sa.... 🙂

lilly
3. okt 2009

ahojte, u nas je nove asi to, ze mame 3. zubok /hornu pravu jednotku/ a lava sa tlaci tiez, cakam ju kazdym dnom a vidno aj dvojky, mala je z toho dost nervozna a hryzie si naraz obe velke palce.. zacala si uz veselo sadat zo styroch a posledny den sa bavi tym, ze ju dam na styri, hned sa posadi a za chvilu sa da zase na styri a bud zacuva niekam, alebo sa pootaca, zase sa posadi a tak dookola 😀 no dopredu jej to nejde, nestvornozkuje, v postielke sa vytiahne na kolienka, no nepostavi sa sama este..
papa pekne, blaboce uz viac, v noci sa budi dost casto a hlada dudu, dost ma to uz nebavi.. tento tyzden mala neviem ci nejaku chorobu, ci co, no mala sopel a teplotu 38,5 jednu noc a cely nasledujuci den a potom to preslo 😕 o 2 dni som zacala mat ja sopel a boli ma hrdlo, no o nicom 🤐 este mi aj napuchla prava dlan a ledva ohnem prsty, nechapem z coho.. 😖 inak, ako zistite, ci dieta boli hrdlo a dava sa na to vobec daco? 😅
na ockovanie sme este neboli, ale uz asi onedlho pojdeme, musim sa dohodnut s doktorkou..
k stretku.. v utorok idem do kosic, takze by sa aj dalo, ak by to bolo v nejakom takom case do 14:30, potom uz mam iny program.. kde by sa to malo uskutocnit?

deni_v22
5. okt 2009

cafte, my furt nemame okna 😢 ...nasledujuci termin je UTOROK ☹, teda zajtra...no neviem, ci fakt dojdu, lebo uz 4x slubili a neprisli, tak si o tom myslim svoje...je aj nejaky cas a miesto stretnutia?

luci79
5. okt 2009

ahoooooooj,
prave citam, ze stretko? jeeeeej, no pridala by som sa mozno....

ddmoxy
5. okt 2009

No ako zajtra?ide sa?

lilly
5. okt 2009

ahojte, no nejak ste sa dlho nevyjadrovali sa, tak som ten zajtrajsok poriesila tak, ze idem do ke len sama bez malej, necham ju s dedkom.. aj tak mam ja nadchu a mala tiez neviem ci je uplne fit, takze zo zajtrajsieho stretka z nasej strany teda nic.. no ale keby ze sa dohodneme nejak viac do predu, tak by sme sa potom pridali.. teraz chodim do ke pomerne casto, cca 2x do tyzdna, lebo potrebujem vyminat 2 permanentky do relaxcentra, co dostal mangel z prace a do konca mesiaca by sa mali tusim vycerpat, takze pendlujem medzi ke a moldavou casto, zatial som stale brala aj malu a strazil ju zatial muz, no teraz bude prvykrat takto sama s dedkom.. dufam, ze to zvladnu obaja.. 😨

luci79
6. okt 2009

...tak co? ake bolo stretko?
Vidim, ze sa tu nejako nevieme dohodnut na ziadnom stretko....sme, ale hrozne... 😉
tak kedy je dalsi termin? kde? kedy?
Lilly, kde chodis do toho relax centra...aj Peto dnes dostal permanentku z prace tak sa aj ja chystam na nejaku masaz alebo fitko, este som sa nerozhodla 🙂...ja mam o trixi sportu 😵

lilly
6. okt 2009

luci, chodim do Relax Harmony na mojmirke, a chodim tam na Vacu Shape, to je taky zadebneny beziaci pas, kde chodis a robi sa tam vakuum, alebo teda aspon nejaky podtlak a ma sa z toho chudnut.. no zatial nebadam na sebe nejake ubytky 😀 kamoska tam chodila a tiez ziaden ubytok.. 😀 a obcas este na lymfodrenaz som bola, su tam aj masaze a kadeco, ale tam je dost naval.. najblizsie idem v piatok, no zase musim ist bez malej, lebo muz bude na sluzobke mimo kosic, takze by som ju nemala kam dat. V piatok sa dohodnem na dalsom termine, mozno nejak potom sklbime aj stretko 🙂
inak mala to tie 3 hodinky s dedkom zvladla dobre, tak som rada 😵

luci79
7. okt 2009

Lilly, tak ty budes kocka po tych chodeniach na Vacu Shape 😵 . Mozno to chudnutie na teba pride zo dna na den, to potom budes pozerat, ze ako to pomaha...mojej kamoske sa podarilo pomacou toho pristrija ci stroja schudnut 8kil a zbavit sa celuly 😉 ...Ja este neviem na co sa dam, co si vyberiem z tej ponuky, ale su tam masaze a posilka co ma asi najviac laka, len je to celkom na opacnom konci kraja...az niekde pri vysokoskolskych intrakoch na Jedlikovej 🙄 . Takze neviem, stale premyslam 😅
Dnes sme boli na poradni, dostali sme posledne dve vcelicky do noiek.Jakub to zvladol na jednotku s hviezdickom.Plakal len pri vpiche, taky velky chlap uz je 😀 a potom sa len rehlil so sestrickami a lekarkou...
Nase miery: 8780gr a 75cm...pribrali sme kilecko od poslednej poradne comu som rada, pretoze medzi tym sme prekonali dve choroby a vtedy mi nechcel nic papat..
Deni, pytala som sa na rybky, ci mozu deticky uz take papat a odpoved bola, ze pravdze, aj tuna v oleji s masielkom a na chlebik 😵 ..takze to vyskusame, znova nejaku novinku...
V UK sme skusali nejake ich prikrmy a Jakub sa isiel zblaznit 😀 ...kamoska , co ma rocnu dceru, ani raz pre nu nevarila a to je alergicka...no niekedy sa mu rozum zastavoval nad nejakymi UK vecmi, ohladom deticiek...ale co narod to ina mentalita...ale jedno viem naisto, nemenila by som uz!!!!
Takze sa dohadujeme na dalsom stretku?

luci79
7. okt 2009

juuuuj, tie moje preklepy...hlavne, ze chapete, ne?

lilly
7. okt 2009

luci, no uvidim, ci to bude mat nejaky efekt 😀 ty tiez vyuzi tu permanentku, ked ju uz mas.. sak ked ja sa mozem trepat 2x do tyzdna z moldavy do centra ke, tak aj ty by si sa mohla krizom cez kosice, nem? 😉 uz v ramci relaxu budes mat relax aj pri presune 😀
jakubko ma dnes 11 mesiacov, blahozelame 😵
lilly dnes okolo piatej vecer zacala 4nozkovat, zrazu z nicoho nic vystartovala v obyvacke za vzdialenou hrackou, sposobom, ako by to robila 100 rokov, sice dost pomaly, no inac pekne, kebyze tu nemam sestru a obe to nevidime, tak ani neuverim 😀 odvtedy to robila viac krat, no akurat skapala kamera, nemohla som ani natocit.. a to som si myslela, ze lilly 4nozkovaciu etapu preskoci..... 🙂

hankky
8. okt 2009

lilly, v utorok sa mi vobec nedala zobrazit stranka konika...ddmoxy ochorela mala takze sme to nakoniec cele presunuli...asi potrebujeme lepsiu organizaciu 😀
super ze uz stvornoukuje 🙂 a mas tam koberec alebo plavajucu? lebo mne sa len posuva aj na plavajucej aj na koberci - sak ste videli na videu...ale posledne dva dni robi to ze sa plazi na bruchu ako vojak v zakopoch. neviem to inac pomenovat, predlaktie kladie na striedacku pred seba a taha sa dopredu....uz sa jej dvakrat podarilo dvihnut ritku, ale kolena nepokrci takze sa len spickami odrazi a posunie dalej 😀 ale uz som zmierena s tym ze nebude stvornozkovat...
vcera som jej skusila navarit obed a ona to zjedla, tak sa tesim, mala spenat s kuskami zemiakov a kuracim maskom a som jej do toho dala trosku masla....uvidime dnes ci to pojde, bude mat tekvicu 😵
no a sme boli na poradni vcera, robila taky cirkus akoby ju minimalne operovali....este aj celu cestu do auta potahovala nosom a vzlykala, take to bolo zlate, ako velka slecna...normalne uz vie vzlykat 😀
no a prosim pekne, vazi 10,5 kg a meria 80 cm....ale tou dlzkou si nie som celkom ista lebo som pre jej plac nepocula velmi, asi ju premeriam 🙂
taze tolko od nas 😀

lilly
8. okt 2009

hankky, no mame taku kombinaciu, trosku sme preriadili obyvacku, teda co sa kobercov tyka, vytiahli sme taky velky hunaty shaggy koberec spod stolika a dali ho vedla, takze teraz je cely len lillyn a este na zbytok sme dali take mensie koberceky, co boli v detskej.. sice to nie je az take estetikus ako bolo predtym, no kvoli malej sme to urobili tak, nech ma lepsie podmienky na hranie v obyvacke 🙂 v kuchyni ma zase na kusku penove puzzle.. a pohla sa stvornozky dopredu v obyvacke na tom hunatom koberci, tam sa vie tak dobre zadrapit donho 😀 inak naplavajucej podlahe sa posuva len dozadu, tam sa jej to dobre smyka a dopredu jej to velmi nejde
natalka je teda poriadny kus malej zeny s takymi mierami 😵 inak kamoske vravel ortoped, lebo tiez sa jej dcera nejak nechcela ani posadit, ani nijak pohnut dopredu, ze vysoke deti sa posadia aj zacinaju chodit neskor, ako taki mali spunti.. tak sa tym utesujem aj ja a zjavne je to aj vas pripad 😉
to stretko snad uz len nejak poriesime niekedy 🙂

lilly
8. okt 2009

a to tvoja natalka je este vyssia ako lilly, ona ma teraz 9 kg a 80cm, co som ju doma merala a vazila 🙂

luci79
9. okt 2009

ahojte,
Hankky tak ty mas ineho papkaca doma 😵 , ze 10,5kil 😅 ...
Zuzi, a Lilluska je sikulka 😵. My sme zacali chodit velmi skoro, vlastne staviat sa na nozky a teraz sa vraciame spat, ucime sa vsetko, co sme preskocili 🙂, zaciname chapat na co su kolena a ze sa daju aj ohnut, ako sa postavit ako padat...no mozno aj stvornozkovat zacneme...
My sme mali dnes mini stretko s Deni a Diankou, kedze sa uz tak vo velkom nevieme nejako dohodnut ☹ ...a rozpravali sme, ze by sme mohli najst v meste nejake materske centrum a pravidelne kazdy tyzden sa tam stretavat...kto moze dojde kto nie tak sa nic nedeje, ale budeme mat urceny den, hodinu a miesto 😉 , myslim, ze takto by to mozno mohlo fungovat.Deticky by sa pohrali a mamky vykecali...a mozu takto dojst aj mimo kosicanky, ale sacanky-mamicky 😵 ...
tak ak viete o nejakom centre v meste dajte vediet. Ja viem totiz len na Furci a to by bolo pre niektore velmi odruky, ale...ked neva tak mozme aj tu 😉

hankky
12. okt 2009

lilly tak mne neurologicka este davno vravela ze take baculky si nezvyknu cmulat nozky a Naty si ich cmulala jedna radost 😀 tak uvidime...uz sa snazi aj tahat hore, ked sedi na gauci a je nieco polozene na opierke tak sa taha ruckami a snazi sa klaknut na kolena...aj na koberci sa plazi smerom dopredu uz celkom rychlo, tak snad sa rozhybe uz poriadne 😀
inak musim poklopat ale uz tyzden papa vsetko co jej navarim 😵 davam jej bazalku a petrzlen a aj trosku masla do toho, tak asi jej viac chuti...varim kazdy den ine takze mi dochadzaju napady 😀
Luci to je dobry napad, len asi treba pozistovat ako to funguje, lebo ja som chcela chodit k nam na jazero poobede, ze ten kriticky cas od 15 do 19 kedy uz nezaspi a nudi sa tak je nervna ze s nou budem chodit tam, lenze oni to super zmenili a maju otvorene len doobedu uz 😖
Na kuzmanyho je materske centrum stonozka, ale nemaju na stranke kedy maju otvorene...na michalovskej je MC radost....to len tak na rychlo co som nasla 😉

deni_v22
12. okt 2009

ahojte,
som premyslala o tom stretavani sa v MC, no prisla som na komplikaciu z dovodu spania nasich deti...tak napr. Dianka uz coraz castejsie spava jeden popoludnajsi spanok - cca od 12 , zato o Jakubkovi viem, ze spi este 2x - od 10 a od 15..teda sa akurat vystriedaju...
a este som nasla o MC Radost: Materské centrum Radost Vás pozýva do svojich priestorov v MÚ MC KE ? Západ, oddelenie kultúry, mládeže a športu, Átrium klub, Zuzkin park 4 na Terase v Košiciach každý utorok od 9.30 do 11.30 hod. Taktiež sa stretávame v Kultúrnom stredisku na sídlisku Tahanovce na Budapeštianskej 30 každý štvrtok od 9.30 do 11.30 hod.
Teda tiez len doobeda funguju...

Inak vsetko po starom, zuby furt dva, treti totalne na spadnutie, ale este nie je vonku, papame dobre, zaspavanie uz mame super, nakojim, odpojim, ona sa otoci chrbtom a zaspi do par minut...v noci uz obcas suvisly spanok do 5, obcas nejaky ten budick na jedlo, ale uz je to lepsie nez bolo...

chodenie trenujeme 🙂 vcera tlacila pred sebou taky kosicek s jablkami ako o zivot, dnes uz dala jeden samostatny krocik a padla mi do narucia..takze asi aj chodenie je na spadnutie 🙂

dnes som bola s Emkou u ortopeda a pytala som sa aj na malu, lebo spociatku skaredo kladla nozky, tak ju pozrel a je to uz ok, tak sa tesim 🙂 ....a ze ako vyborna prevencia plochonozia je chodenie naboso po kamienkoch - teda buduce leto nasadim terapiu 😉 a tiez som dostala prednasku o tom, ze deti sa nemaju ucit chodit, ani vodit za ruky, ze sa to musia naucit same, ze doma na tvrdych podlahach nie naboso, a ze detom do 3 rokov netreba topanky s klenbou vnutri, lebo maju tukovy vankusik na tom mieste...

a este som chcela pochvalit Lillusku a Natalku, ze ako pekne do vysky sa tahaju 😵 ...Dianku som merala len tak odo oka a s topankami mala 75 cm, takze sme spuntici 🙂

ddmoxy, ako dievcata, uz su zdrave?

deni_v22
13. okt 2009

baby, tak dnes spravila Dianka svoje prve tri samostatne krociky 😵 aspon nieco pozitivne v tomto necase..

luci79
13. okt 2009

Deni, gratulujeme!!!!

andyika
autor
14. okt 2009

ahojte
vidim, ze vsetky deticky napreduju 🙂
my sme boli vcera na 3 davke ockovania a viktorko ma 9,5kg, dlzka tiez 80cm. juuj tak plakal, chuda moje a cely den nic, davala som mu studene obkladiky, liezol chodil,...no tak sme si mysleli, ze to uz bude dobre, ale na vecer ho asi strasne boleli nozicky, pretoze s nimi vobec nehybal, a ked sa chcel pohnut, strasny rev ☹ no a spinkanie bolo tiez take o nicom, a nadranom mal aj teplotu....
no ale dnes mu uz nic nie je
viki uz tiez spravil 2 krociky sam, tak verim ze mu to pojde uz coskoro, pretoze toto je asi najhorsie obdobie, ..uz chcem aby bolo po. no k tomu este aj to sialene pocasie, nevieme ani ist von, tak sa uz doma nudi, hracky ho nebavia...
zubky mame 5.
no co by som este napisalsala, jaj ja uz zavadzam nasu stravu, no samozrejme vzdy ju uvarim bez soli a korenia, vikimu odoberiem a potom na zaver nasu stravu ochutim. no a velmi mu chuti🙂))

a boli sme aj s klbikmi, ma ich pekne, takze dr. skonstatoval, ze sa moze staviat na nozky

hankky
14. okt 2009

Ahojte, ja uz som zufala z toho pocasia a to este ani poriadne zima nezacala 😒 Som sa doobedu tesila ze nefuka a neprsi takze poobede sa naobliekame a pojdeme trosku von...no prd...zase prsi a fuka... Tiez sa doma uz nudi a stale len vrci a je placliva...ale deru sa horne zubky tak to hadam bude aj z toho...lavu jednotku uz citim ze je von, take ostre...a pravou si este nie som ista, lebo ukazat mi nechce a ked jej davam gelik tak len tak rychlo aby som jej to nepodrazdila...tak snad par dni a budeme mat 4 zuby 😀
V pohyblivosti robi kazdy den pokroky, tak sa tesim. Aj ked teraz musim byt v strehu lebo sa jej paci ked visi z gauca dolu hlavou 😀 Stale si nieco hodi na zem a potom sa na to chce zvrchu pozerat. A ked lezim na gauci tak stale vystartuje a prelieza ma 😀 no srandistka... ale este nelozi, len sa plazi a otaca. A este sa naucila klaknut si ked sa natahuje za hrackami ktore ma hore na opierke gauca 😵 Mam z nej uz dlhsie taky pocit ze aj by sa chcela pohnut a niekam "ist" ale nejde jej to a potom chyti nervy z toho 🙄 Aj ked nedotiahne na nieco co chce a dlhsie sa jej nedari sa k tomu nejak doplazit tak tiez potom ma nervy a vrci a zacne plakat...neviem co s tym, lebo zase nechcem ju naucit na to ze ked sa jej nedari ze jej vsetko podam...
Ale inak je strasne sikovna a velmi rychlo sa uci...skoda len ze same blbinky 🤐 mobil mam vyklapaci tak sa naucila ho otvorit...ked lezi a tatik jej povie nech sa ovonat "šupy" (nozky) tak ich dvihne, vystrie a caka kym jej ich ovona...no proste vymyselnicka je strasna 😵
Baby, preco ste uz boli na 3 davke ockovania? My ked sme boli minuly tyzden na poradni tak mi kazala prist az ked bude mat rok a ze vtedy bude aj ockovat 😕 Dala mi recept na toho streptokoka ci jak mu meno...
Andy preco ste boli s klbikmi? Viki nemal dobre vysledky? Si nejak nepamatam...
Deni, Dianku o chvilu budes nahanat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre