Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ludmmila
20. máj 2009

ashley teraz si ty na rade po Ladywitch, co? 🙂 Teda ak som na niekoho nezabudla 😒 Ved to mas skoro za mesiac, jej to ti ale zbehne. A ako sa citis? Ja som sa posledny mesiac citila ako velky tank 🙂 🙂

tinkadublin
20. máj 2009

Ahojte baby! Tak konecne sa dostavam na konika.. Ja sa snazim pripojit od rana ale nejak mi nejde konik.. Teraz som na telefone 😀

asi uz chcete vediet ako som na tom .) mam 4testy kriciace TEHOTNA!!! 😀

tinkadublin
20. máj 2009

jaaaaaj babenkyyyy ja som taka stastna .))) teda sme stastni s manzelikom .)) 🙂 ja sa cely den len usmievam .)) rano som musela skocit do prace, aj ked mam volno, lebo dosiel velky sef predstavit nam novu area manager.. tak som bola v praci rano na hodinku.. ale v pohodicke to preslo, i ked tato area manager irka Gina je ta najhorsia zo vsetkych nasich area.. takze sa "tesime" neskutocne 🙄 ale co uz... xixiii len ich chudakov asi porazi.. ked im zahlasim ze som tehu 😝 ale to az ked budem mat aj od doktora potvrdene a budem vediet presne due date atd.. ale stresujem.. ja som tu v irsku este nikdy nebola u lekara, chvala bohu som nepotrebovala ani ja ani drahy.. tak sa bojim bojim ze mu nebudem rozumiet a tak..

mamartinka
20. máj 2009

to vazne lebo si robis srandu tinka?preco taky smiaci smajlik.inak baby viete o tom ze ladywitch26 Stanka ma 2 mena?ja som myslela ze len jedno.len v tabulke majove babetka maju napisane.ladywitch26 narodene babo Stanka Catherina.tak neviem.

tinkadublin
20. máj 2009

no tak teraz este snad bambulke nepride mrska cez vikend a potom este mamartinka a mozme vsetky tehulkovat .)) 😀

tinkadublin
20. máj 2009

martinka vaaaaazne som tehu .) no preto taki vysmiaty smajlik lebo sa usmievam od ucha k uchu 😀

tinkadublin
20. máj 2009

martinka teraz uz vela rodicov dva dve mena detom, aj moje sesternice uz davali svojim babatkam dve mena .)

ludmmila
20. máj 2009

JJJJJJJJJJJJJJEEEEEEEEEEEEEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJJ Tinka GRATULUJEM 😀 😀 😀 Tesim sa s vami, je to super, ze sa to podarilo hned na prvy krat ... Ako krasne sa nam ta komunita tu v Irsku rozrasta, potom niekedy musime dat vsetci stretko... Ale hrozne si ma potesila, som na teba myslela cely den, ze ako to dopadne ... a je to tu ... 😉

mamartinka
20. máj 2009

no tak to grtulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem velmo moooooooooooooooooooc Tinka.na prvy sup.vam zavidim trocha. ☹ no ale vydim ze teraz uz tu len bambulka zostala a ja stale posledna. ☹ baby to na mna ani nepride?este nech bambulka oznami ze je tehu a uz sa na vas nastvem.ale nie.snad sa aj mi dockame.Tinka to ste ako vystihli na prvy sup?to ta obdivujem teda vsetky baby co im to na prvy krat vyde.gratulujem.inak aj ja mam na prveho chlapca vybrane 2 mena.

tinkadublin
20. máj 2009

dakujem ludmilka .)) no veru teskame sa neskutocne .))) jaaaj nasi este nevedia, lebo nedvihali telefon.. ale mamina asi sadne na zadok xixi ze na prvy sup .)) no veru stretko dat musime.. ja som taky otravny vysmiaty cloviecik takze budem vas vsetky otravovat svojimi otazkami a problemami okolo tehu a babatka 😝 tak sa mate na co tesit 😉

tinkadublin
20. máj 2009

dakujem martinka .)) no ako na prvy sup? tak sme sa rozhodli zaciatkom aprila ze chceme babo.. 19.aprila som mala mrsku.. podla tabulky na ovulacnych testoch som si vypocitala kedy robit test.. robila som 2.maja a bol pozitiv tak sme sa ostosest snazili tri dni .)))) no a co dodat, drahy ma asi sikovnych chlapcov ktori to zvladli do ciela na prvy sup 😀 neboj aj vam sa podari.. martinka tak ako sme sa dohodli ti potom poslem tie testy postou??

ludmmila
20. máj 2009

Inac aj moj manzel chcel dat Viktorovi druhe meno, no ja som akosi nechcela, ze naco, ak sa mu nebude pacit jeho meno ... stale ma moznost si ho zmenit, no nie?
Tinka a neboj budes rozumiet, vsetci v nemocniciach su hrozne ohladuplny voci cudzincom, a ich anglictina je hrozne zrozumitelna... teda aspon ja sa nestazujem... inac niektore veci boli pre mna nove no to si pozries v slovniku a neskor sa ti stanu samozrejmostou 😉 Joj ale si nas potesila

tinkadublin
20. máj 2009

ludmilka som toho isteho nazoru ze jedno meno staci .)) jaaaj sa este spamatavam xixiii

ludmmila
20. máj 2009

Tinka ja som mala moju poslednu mrsku presne 18. aprila minuleho roku a maleho sa nam podarilo spravit 1. maja na prvy sup 😀 Maj je akysi plodny mesiac ... tak to budete mat male presne ako sme mali my nasho Viktorka 😉
A inac este mrsku stale nemam... je to uz viac ako rok ... no nestazujem sa aspon usetrim na vlozkach 😀

mamartinka
20. máj 2009

no ludmmila ako pre koho je maj plodny. ☹

tinkadublin
20. máj 2009

ludmilka tak to mas super.. setris co?? xiii no mne vychadza podla kalkulacky na nete ze 24.januar tak ale moze to byt 2 tyzdne hore dole.. vam sa kedy narodil? 😉

ludmmila
20. máj 2009

Viktorko sa narodil 19. januara. V Rotunde nam povedali, ze termin mam 25. januara a moj GP lekar, ze 21. januara...priblizeny termin som mala okolo 23. januara, no vzdy je to na babatku, kedy sa rozhodne vyjst von... no Viki chcel byt este kozorozec, ako jeho mama 😀

misakika
20. máj 2009

ahojte po dlhom case 🙂
sefka sla na obed tak som si dovolila rychlo nakuknut a co to precitat. Njeke nove babenky pribudli a uz sa aj rozmnozuju ako vidim 😉 takze gratulujem a prajem vsetko aby prebiehalo tak ako ma.
Moja slecna mala 5 rokov. hodila som nejake foto do albumu tak kuk ;) Hlavne ti miska lebo akosi sa nam nedari sa spojit na skype. Inak nic nove, makam a stale sa mi viac a viac nechce..hodte najeku mativaciu..Pocasie nic moc, stale cakame na irske leto 😒 Kurnava sme blizko pri plazi a nemozeme sa tam ist ani len prejst co stale leje alebo fuka ako blazon. No idem este rychlo popozerat ako vam vsetkym rastu babenka a potom zas makat.
prajem krasny dnik. 🙂

ludmmila
20. máj 2009

martinka nezufaj aj na teba sa usmeje stastie 🙂 ... tie ovulacne testy ti mozu pomoct, hoci ja som ich nepotrebovala, lebo som vzdy vedela kedy mam plodne dni, bolelo ma totiz v podbrusku. Len hlavne stres ti nepomoze, musis byt v dusevnej pohode a podari sa neboj ... budeme drzat palceky

tinkadublin
20. máj 2009

ludmilka tak ty si kozorozec?? ja som vodnar xixiii takze dufam aj moje babo bude .))) 😉

tinkadublin
20. máj 2009

misakika dakujemeee no mas krasnu slecnu 😉 uz velika je.. no s tou motivaciou, tak ja teraz mam jedinu peniazky .))) ze by sme babu mohli vsetko nakupit.. to tak ked sme tu v irsku daleko od vsetkych tak si vsetko musim nakupit sami.. ale mas super ze si pri mori, to kdeze byvas?? 😎

ludmmila
20. máj 2009

Ja som to mala na tesnotku, ale podarilo sa... je po mame. Ak budes mat vsetko OK, tak mozes ratat s tym, ze drobcek bude vodnar, mne sa podarilo porodit skor, no hrozne vela zien co poznam, tak deticky prenasaju... No znamenie dietata nie je to dolezite, najdolezitejsie je, aby vsetko okolo tehotenstva bolo v poriadku a drobcek v brusku sa mohol zdravucko vyvijat 😉

tinkadublin
20. máj 2009

presne tak, hlavne nech je vsetko ok a zdravucke .)) to je nasa filozofia s drahym .))

catalin
20. máj 2009

tinkaaaaaa co to citam? 😀 😀 😀 tak gratulujeeeeeeeeeeeeem a vitaj v klube 😀 no to su mi spravy, taketo by mohli chodit kazdy den 🙂

ludmmila
20. máj 2009

misakika..ake mate krasne vianocne fotky, ja milujem Vianoce... kika je kocka ako jej maminka. A co s motivaciou? To ani ja neviem, ja sa uz len snazim nejako to tu prezit, lebo ked je take pocasie a nemozeme ist vonku, tak byt zavreta doma s drobcom je onicom. Dni nam idu rychlejsie, ked sa chodime prechadzat s babami. Vcera sme sa asi po tyzdni co sme neboli nikde von, vybrali na prechadzku a stihol nas brutalny lejak, za 5 minut sem zmokli do nitky...lovely irish weather 😀

tinkadublin
20. máj 2009

dakujeeeeeeeeem catalin .)) no veru.. teraz este drzat palce bambulke a mamartinke .)) 😉

tinkadublin
20. máj 2009

jaaj baby.. normalne ma zacinaju chytat aj stresy, ci sa budem vediet vykoktat u lekara.. mam totiz alergie, tuto vobec lebo je tu morsky vzduch ale doma som brala dva roky vakciny.. a potom este aby to nebolo malo som v detstve prekonala akutnu toxoplazmozu, ked mi ziadne lieky nepomahali, som to mala cez 3roky a teraz musim chodit kazde 2roky na kontroly, lebo mam velke mnozstvo "spiacich protilatok" v tele.. a mala by som sa hned hlasit na kontrolu akonahle otehotniem.. ale to domov bohuzial nemozem ist, tak to budem musiet nejak vysvetlit GP.. no uz sa teraz tesim 😅 a drahy zas bol v detstve chudokrvny a mal helikobaktera ci co.. no sme my parik co? 😀 takze ja som konstantne uz 4roky denne na vitaminoch a probiotikach lebo mam slabu imunitu.. 😎 dufam ze vsetko bude ok, uz ked sme sa odhodlali rodit tu v irsku .))

tinkadublin
20. máj 2009

este ze tu mam vsetky vysledky poslednych testov, snad latincine porozumie aj irsky lekar 😀 ale malo by to byt ok.. len si musim vsetko prelozit do angliny..

ludmmila
20. máj 2009

Tinka nestresuj vsetko bude v poriadku... ved je tu aj slovensky GP lekar, ja k nemu chodim a nestazujem si...kedze studoval na slovensku, tak pozna aj nas slovensky zdravotny system ... ja som spokojna a co sa tyka nejakych vysetreni ja som chodila do polskej kliniky co je v Dubline, je sice trosku draha, no ked chces byt stopercentne ista ako ja, tak som si to priplatila.

tinkadublin
20. máj 2009

ludmilka len ja som na opacnom konci mesta ako je ten slovensky lekar v blanchi.. nikdy som tam nebola a neviem si predstavit trepat sa tam tehotna, prestupovat 2 autobusy.. mne byva nevolno v autobusoch na dlhsie trate 😝 preto som si zvolila aj gp len tu blizunko 😉 tak uvidim, ale ved lekar je lekar no nie? .)) ludmilka a kde je ta polska klinika?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre