Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka1108
4. jún 2009

ahojte babule...to mame krasne v irsku ze??

iveta ja som kupila v mother care ten urban detour ale nebola som moc spokojna...sestra ma My4 a je nadmieru spokojna tu v galway je teraz za 400e a ona ho kupila 10 mesiacou do zadu za 650e.
je tam velka vanicka a lahko z neho urobis sportovy... keby sme mali dalsie babo urcite volim tento kocar...ale mne sa strasne paci aj quinny ale manzel povedal ze je to kocar ako z vesmiru...
sestra je s hentym naozaj velmi spokojna...

guza
5. jún 2009

hi, najde sa tu niekto z dundalku? alebo okolia? ci to ste vsetky tam po dubline corku?teraz som na materskej a rada by som pokavickovala s niekym 🙂

mishka711
5. jún 2009

ahojte ivetka mne sa paci quinny buzz tiez je v poho my mame podobny len trosku iny a secon hand ale uzivali ho len 3mes takze je fajn teraz mame buggynu pre maleho a kupili sme aj golfac na cestovanie no treba si riadne vybrat my sme mali s mother care na zaciatku a tiez sme boli spoko je to od kazdeho kto ma aky vkus aatk no hej kde je tinka?snad je len busy 😀 dnes mi je nejak zima brrr

tinkadublin
5. jún 2009

Ahojte zienky! Ani za svet mi dnes nejde konik na pc tak netujem cez telefon..

Baby ja som uplne znicena, totalne vyzmykana.. Som prezila 10najstresovejsich dni co pamatam, az sa modlim aby nic nebolo babu v brusku z tych stresov a nervov.

Tak pekne od zaciatku, od minuleho tyzdna stredy som dodnes makala kazdy den jak fretka.. od minuleho piatku je mi hrozne zle, nic neziem iba suchare a vodu, nespala som poriadne ani nepamatam, no male mi dava zabrat, k tomu v obchode ziadna klima, horuco jak v pekle, kazdych 5minut mi bolo na blitie.. Ani raz som nebola na slnku za poslednych 10dni, kym som skoncila v praci bolo uz bez slniecka.. A co je na tom najlepsie? Ze za minuly tyzden makania jak blazon a za tento tyzden nedostanem ani cent zaplateny..

tinkadublin
5. jún 2009

Proste uzas nenormalny.. V utorok vecer mi volala moja area manager ze v stredu mame inventuru ale velmi divnu.. taku sme nikdy nemali.. sme ratali este aj vsetky farby zvlast..

Aby ste boli v obraze tak som robila v The Bag Shop manazerku, kedze som tam bola 1rok aj 10mesiacov Supervisor, a ako som tu spominala moja manazerka odisla spat do Polska, post bol jasne moj.. tak sme sa s drahym vytesovali ze extra peniazky, zvyseny plat a tak.. no uzila som si toho iba 3tyzdne.. a na co to bolo? na nic..

Nuz a potom v stredu po inventure od 10 do 6 bez prestavky.. zle mi bolo nenormalne.. sme sa dozvedeli ze vo svtrok budeme mat volno.. jak super no nie? Vo stvrtok rano mi vola area manager ze mam zavolat este jedneho pracovnika a ist do obchodu zbalit vsetok tovar do velkych ciernych vriec.. ze company skrachovala.. a v utorok poobede nas dal High Court - najvyssi sud - na likvidaciu a celu spolocnost prebral Likvidator.. takze sme bez prace zo dna na den.. tak baby som nezamestnana.. dnes sme este boli nakladat vsetky tie vrecia s tovarom do dvoch nakladnych aut, a brali vsetko prec.. ☹

tinkadublin
5. jún 2009

Som bez prace, za dva tyzdne ani nedostanem plat, dlhuju mi 5tyzdnov dovolenky co som nevybrala.. taaakze super..

Baby ak by ste potrebovali hocijake ruksaky, tasky, kufre, hocico.. tak zo 40 nasich obchodov presuvaju vsetok tovar dokopy do 6 obchodov kde budu Closing down Sales.. takze urcite sa vam oplati ist nieco kupit.. Ten likvidator sa bude snazit cez nasledujuce 3tyzdne predat co sa da v tych 6 vacsich obchodoch aby nazbieral peniaze pre banky, dodavatelov, revenue, ESB atd.. proste na vsetky dlhy.. samozrejme zamestnanci nic nedostanu, iba ak by som tam robila viac ako 2roky a to nerobim hee.. by som mala teraz v lete 2roky.. takze nic nedostanem.. Jaaaj ale spat k sale.. takze ak chcete nieco, skocte na buduci tyzden, v centre budu otvorene na Talbot str. a Liffey str. a tusim aj Henry str.. to si nie som ista.. a v Corku na Merchants Quay pre tie ktore to tam maju blizsie .)

tinkadublin
5. jún 2009

Vsetko v uzasnom case.. cakame babo, a ja len dufam ze nejak vyjdeme len z draheho platu, co nie je moc.. ja som mala lepsi plat.. este ani na matersku nemozem ist, az neskor.. a v oktobri sa musime stahovat do vacsieho, v nasom bytiku by sme nevopchali ani dalsiu stolicku, nie ze veci pre babo a postielku atd.. takze zase extra naklady, kedze vacsi bude aj stat viac.. tak co uz.. nejak sa uz pomaly uzmiernujem s myslienkou ze budem sediet doma.. dufam vydrzim, lebo ja fakt nie som tip co vie kludne sediet doma na zadku 😀 ja som vzdy pracovala a tak.. chcem byt uzitocna nie?? 😉

manzelik sa vytesuje, ze som konecne odisla z tej prace, ziadne stresy kazdy den s Travellers atd.. budem mat konecne cas venovat sa sebe, spinkat, cvicit konecne zase kuknem do angliny atd.. mozme konecne ist na vyletiky, na dovolenku kedykolvek, lebo on vzdy mohol ako chcel ist.. len ja som mala zakaz ist na dovolenku od maja do oktobra a tiez zakaz v decembri a januari.. a este na velku noc sme nemohli brat dovolenky.. takze drahy sa tesi jak blazon.. a ze urcite vytiahneme spolu atd.. len teraz musim pozriet ci budem mat narok na matersku.. lebo neviem ci mam dost tyzdnov odpracovanych.. este tu nie som cele dva roky.. no uvidime.. 😉

tinkadublin
5. jún 2009

len rozmyslam ci povedat nasim abo nie xixii 😉 nechcem im narobit len starosti, ze cakame babo a ja som bez prace a ako to zvladneme.. no a pracu sa mi hladat ani neoplati, kde ma vezmu uz tehotnu na par mesiacov.. no nikde.. 😝

taaaakze baby ktokolvek chce robit nejake stretko tak som volna jak vtak 😀 ak akurat nemame na plane nejaky vyletik s drahym.. 😎 no len to vyzera ze slnecne dni v irsku su prec.. no nemohlo byt slnecno od tohto tyzdna?? 😉

tinkadublin
5. jún 2009

Ale som sa vam zas rozpisala co?? 😀 jak vzdy 😎 a viete co? ja som vzdy toho nazoru ze vsetko zle je na nieco dobre.. aspon neublizim babatku stresmi, budem mat krasne kludne tehu, prechadzky a stretavky s maminami, tehulkami, snazilkami 😉 lazo plazo .))) jaaaj ale uz mi to chybalo.. boze ani nepamatam kedy som ja nic nerobila.. pocas vysky som aj pracovala.. po vyske hned do irska pracovat bez prestavky.. no uz si aj zasluzim nejaku dlhsiu dovolenku ze? a aspon nemusim riesit skolky a tak.. budem doma s malinkym.. 😀 jaaaaj uz sa teskam .))

annaola
5. jún 2009

tinka, len si pekne oddychni, po tych stresoch sa ti to zide a malinkemu to tiez len prospeje 😉 Budes mat aj cas si pozistovat vsetko okolo roznych pridavkov a tak pod. , a aj na nich sa nejaku sumicku podari nazbierat. Keby si sa velmi nudila, klidne prid k nam - trenovat na nasom drobcovi mamickovanie 😀

tinkadublin
5. jún 2009

annaola dakujem .)) velmi rada pridem niekedy na buduci tyzden .)) uz sa chcem konecne dostat medzi nejake pozitivne prostredie mamickovsko - babatkovske .)))) len mi potom supni do ip kde to byvas a tak.. potom sa dohodneme, a skocim na buduci tyzden ok? .))

mishka711
5. jún 2009

juj tinka to nas mrzi stres a nato zla sprava ale ber to tak vsetko zle je na vsetko dobre ja tiez ked som bola na zaciatku tehu manzel prisiel o pracu ale som bola ok som vedela ze to prejde to zle a zase bude dobre lebo keby len dobre bolo nevies si vazit pokial sa nestane nic zle snad to pochopis bude dobre neboj 😉 oddychuj bude podpora popripade si dat inzerat na childmindering a uvidis nejake peniazky budu plus ak ti bude lepsie ovsem tak take care a neboj vsetko sa zase na dobre obrati 😉

ladywitch26
5. jún 2009

tinka, tak to fakt "potesi" zo dna na den stratit robotu. ale aspon si oddychnes. moj muz tiez prisiel o robotu akurat ked som bola v 6.mesiaci. este stastie, ze sme mali uz vsetko pre babo nakupene, lebo inak neviem. ale potom mi to aj padlo vhod, lebo ku koncu som uz nebola schopna nic, tahala som v praci az do 38tt a domov som dosla uplne rozbita. muz ma cakal s teplou vecerou, tak aspon to bola ulava pre mna. a teraz po porode to bola tiez velka pomoc. nastastie od pondelku pomaha kamaratovi opravovat dom, aspon na mesiac nejake peniaze extra.

tinkadublin
5. jún 2009

mishka dakujem .) no veru beriem to tak.. sa teskam ze si tehu riadne uzijem a vychutnam kazdu chvilku a tak.. ktovie ake bude moje druhe tehu ak bude 😉 tak aspon nech toto je ako ma, klud, pohodicka atd.. mishka presne tak zmyslam vzdy aj ja, ze keby neprisli mraky obcas tak si nevazime slniecko no nie? ale ono to slniecko zase raz vykukne a bude fajn.. hlavne ze drahy ma pracu, tak to zvladneme 😉

tinkadublin
5. jún 2009

lady ved to sa mi paci na irsku, ze aj ked jeden z nas nema pracu, stale sa da vyzit.. na slovensku by sme kde vyzili z jedneho platu s babatkom na ceste no nie?? 😉 tuto v irsku ked sa utiahnes na chvilku tak sa da vyzit aj z minima a potom hadam uz bude lepsie .)

mamartinka
5. jún 2009

tinka ip.prosim.

susanne.k
5. jún 2009

ahoj tinka aj ja som mala to iste. moj stratil praci ked som bola v 7 mesiaci. bolo to rovno pred vianocami. pred vianocami to bolo tazke si nieco najst a po vianociach som mala v january termin takze si nic nehladal. Po narodeni malej sme isli na cely mesiac domou a az teraz si nasiel pracu, doma bol pol roka.
po narodeni malej sme sa tiez stahovali, lebo sme mali elektricke kurenie a to bolo drahe.

da sa to zvladnut a ty mas narok na socku a az potom na matersku.
kedze si tu robila kratsie tak mas narok na socku iba 9 mesiacov ale prestuduj si to poriadne
http://www.citizensinformation.ie/categories/so...

a co sa tyka materskej zajdi si do slovenskeho obchodu a kup si ten novy casak slovak in ireland. Tento mesiac je tam o rodine.
A este som chcela vediet ako sa vola ten obchod v ktorom si pracovala

susanne.k
5. jún 2009

niektora z vas as pytala na tie kociare.
Ja mam z mama and papas pliko pramet a som velmi spokojna. Je lahky, da sa z neho urobit hlboky, sportovy, a mozes na neho nakliknut aj autosedacku. My sme vyberali podla toho ze ked budeme cestovat aby nebol tazky a aby mal vsetko. Da sa skladat tak ako golfove palice. Striesku si mozes obratit podla toho ako fuka a je k tomu aj plastenka co niektore kociare nemaju. Mama and papas sa na slovensku vola peg-perego. Ja som za moj dala 330 lebo to bol vypredaj minulorocnej kolekcii. Hlboky velmi nevyuzijes. Nasa mala ma 4,5 mesiaca a uz sedi v sportovej casti, lebo lezat nechce, lebo nic nevidi.

iveta6384
5. jún 2009

Dakujem dievcata za rady ohladom kocika...
Tinkadublin mne sa stalo nieco podobne v marci, bola som 14 tt a vyhodili ma z prace. Bola som 2 roky supervisor v restauraci v 4 * hoteli. No a kedze kriza prisla tak prepustili supervisora z restiky, teda mna, z baru aj jedneho kuchyne. Dostala som 2 mesacne odstune a tot vsjo. Po 3,5 roku co som tam makala ako debil, ale nenarobis nic. V tej chvili som bola hotova a nevedela co robit, pretoze to uz bol 4 mesiac tehotenstva, brusko zacinalo rast a robota by sa hladala tazko. Kto ma zamestna na 4 mesiace??? Kedze moj priatel je z Australie, ja zo Svk, tak sme hladali riesenie. Najvhodnejsie bolo ist do Australie, lebo tam by sme nemali problem, hlavne po tej financnej stranke... (zabudla som povedat, ze moj priatel v tom case pracoval 3 dni v tyzdni), V Australii by to bolo skratka ovela lahsie, ale mohla by som odist na opacny koniec sveta a nechat celu rodinu, rodicov na Svk, ved by mi srdce utrhlo. Je to neskutocne daleko, Irsko je oproti tomu nic. V januari sme tam boli na dovolenke a stacil mi ten let na najblizsich 10 rokov... No tak nakoniec sme sa rozhodli, ze aj ked to bude nesmierne tazke, skusime to tu, pretoze ja v Australii nebudem stastna, tak chuda moj priatel maka ako blazon, aby nas uzivil , ale povedal mi ze je mu jedno v ktorej krajine sme, hlavne ze sme spolu a caka nas to najvacsie stastie na svete ked sa maly narodi. No aj my teraz ideme hladat nove ubytko, pretoze sme byvali este s dalsimi ludmi a to uz teraz sa neda, ked bude maly... Takze este vacsie vydavky, no ale nenarobime nic....
A inak Tinka, aby si bola v obraze moja kamaratka casnicka dostava matersku vacsiu ako budem mat ja, lebo robila az do konca, 2 tyzdne pred porodom isla na matersku. No a ja budem dostavat tak isto ako je socialka a to som zarabala vyse od nej a bola som supervisor... Takze fer.... Ale nic, hlavne nech su babatka v pohode a zdrave to je najpodstatnejsie, vsetko ostatne sa da riesit. Tak drzim palce a hlavne sa netrap, nestresuj, mysli na babatko... Vsetko sa da vyriesit... Vela stastia... 🙂 🙂 🙂

susanne.k
6. jún 2009

Ivet materska sa nevypocitava do kedy robis, ale 80 °/°z tvojho zarobku z pred 2 rokov cize u teba z roku 2007. S tym ze tam je urcena maximalna a minimalna materska. 230-280 Eur. Pozri si to na citizeninformation. Mne to vypocitali zle a ja som im napisala asi 6 mailov a tam som im rozpisala co to vypocitali a na 6x my dali zapravdu.

mishka711
6. jún 2009

ahojte susanne ma pravdu je to 2roky do zadu co sa pocita materska dnes nam prsi leje no ale tak nemoze byt kazdy den pekne ze?inak u nas jedna v oktobrovkach porodila v 23tt a maly je v inkubatore chuda snad bude ok ta babena to mala rizikove 1potrat 2mimo maternicove a teraz toto no bohuzial stavaju sa ja take veci pekny den baby my ideme na b-party do newbridge ked sa maly vyhaja

ashley
6. jún 2009

Ahojte.
Tinka tak to je huste... ale ako pisu baby aspon si oddychnes a vsetko v pohode pripravis. Ja som pri malom pracovala dlho, na matersku som isla 2 tyzdne pred porodom.. a furt som mala pocit, ze mi nieco chyba, ze som nic nestihla pripravit. Teraz uz mam vsetko nachystane,,, a nemam co robit.. tak len cakam kedy ma to chyti.
Co ste sa bavili ohladne kociarov, tak ja mam urban detour a som maximalne spokojna. Je trosku tazsi co sa tyka na prepravu, myslim zdvihnutie do auta, ale na chodenie po vonku.. a na slovenske chodiniky bol uzasny. Budem ho mat aj teraz.. po malom. A ked maly odrastol a isli sme na dovolenku, tak som kupila golface.
Susanne ma pravdu, ze sa to rata 2 roky dozadu. Ja som si teraz ziadala, ale kedze som po materskej ostala doma a doteraz som nepracovala, tak som narok nemala. Treba si to pozriet na tej stranke ako pisali baby.
Mishka kamaratke drzim palceky.. nech je vsetko ok.
Boze ale to leti uz si 20tt.
Iveta moj chcel ist zase do Kanady.. ale uz Irsko sa mi zda daleko od rodiny.. a Kanada nehrozi. Rodina je rodina a potrebujeme ju k zivotu, hlavne maly, teraz ked si viac uvedomuje, tak mu chybava babka s dedkom.

mamartinka
6. jún 2009

ahojte.tiez je u vas tak pekne dnes 😀?tady fuci prsi hruza.aj som si musela zakurit trochen.tak zelam vsetkym pekny vikend. 🙂

ladywitch26
6. jún 2009

tinka, veru to sme si aj my s muzom povedali, ze byt na slovensku,tak to mozme rovno pod most. on nezamestnany a ja na materskej. inak ked porovnam tie ceny napr. detskeho oblecenia a plienok, tak az nechapem, z coho ziju rodiny na slovensku.

ashley, ja som tiez potiahla do 38tt a to som uz ledva vladala, lebo posledne dva tyzdne v praci som namiesto sedkania na pokladni dokladala tovar a zaucala novu kolegynu. to som nadavala, ze preco som radsej nesla na matersku skor, lebo som uz nevladala a potom tie posledne tyzdne,ked uz som bola doma, som isla skapat. nuda,nuda a este raz nuda. navyse som malu este aj prenasala vyse tyzdna, tak koniec.

mishka, dufam,ze to s kamaratkou dobre dopadne, ked sme boli v porodnici, mala mala nejaky problem, tak ju zobrali na testy na nedonosenecke. tam boli take drobnucke deticky, no nasa so 4 kilami medzi nimi ako macko vypadala. ale az mi zle bolo,ked som videla vsetky tie hadicky v tych tenuckych telickach.

mamartinka
6. jún 2009

ladywitch26 pekne foto mas.ako samate?aj u vas je tak pekne?tady prsi cely den a fuci.

mishka711
6. jún 2009

baby to neni kamoska ale baba s konika len pre info hi no nakoniec som na party nesla sa mi absolutne nechcelo a ladywicth je zase slovak in ireland no heeerecka hihihi 😉 ale tam bola este cela boli casy co??? 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
6. jún 2009

no baby, ani neviem, co je v casaku, lebo do waterfordu dnes este nedorazil 😎 mam to tam 60km, tak sme sa uz druhykrat trepali zbytocne. ma ide porazit.

mamartinka
6. jún 2009

ladywitch26 to akoze si v neakom casopise ci co?nerozumiem tomu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre