Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

krasuliak
6. jún 2009

lady skus si ho objednat poslu ti ho ako mne 😉

ashley
6. jún 2009

Lady to mas pravdu, ze potom sa mi zdala nuda. Ja som prenasala 13 dni, takze som bola doma 4 tyzdne pred porodom. Na Slovensku sa ide skor a to by som asi naozaj od nudy umrela.. Aj ked som mala syndrom hniezdenia, tak som stale potrebovala nieco robit a upratovat. Presne tak ako teraz 😀 😀 😀
Inak ty poslickovia ma zabiju... kazdy vecer je to horsie.. snad nebudem prenasat aj tentokrat. 😒
Neviem kto objednaval to pocasie, co bolo minuly vikend.. aaaale mohol by ho este objednat??? 😀 😀 😀 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
6. jún 2009

mamartinka, v slovak in ireland, oficialne pod menom monika z waterfordu

tinkadublin
6. jún 2009

Ahojte baby! Dakujem vam vsetkym za podporu! Hlavne musime mysliet pozitivne a zvladneme to 😉 inak ja som este stale v posteli, asi na mna dnes dolahol vsetok ten stres.. Cely den oddychujem a vylihujem. Ale normalne citim ze to potrebujem 😉 myslim ze aj zajtra este ostanem v posteli, baby mne je taaaak zle.. Uz aby tieto tyzdne presli 😀 ale je to super pocit konecne oddychovat, hlavne v tomto hnusnom pocasi..

ladywitch26
6. jún 2009

krasuliak, ja sa vzdy zastavim na nakupy v obchode a tam ho kupim, ale zas ked napisu, ze 29teho bude v obchode a nakoniec tam nie je este ani po tyzdni,tak ta to nastve. zas sa mi nechce behat 60km kazdy den a zvlast teraz s malou. to nie je sranda taka cesta s trojtyzdnovym babom.

ashley, ja som posledny tyzden len presedela na pohovke. pocasie nahovno a aj ked som sa snazila chodit na vylety, aby som to trosku urychlila, len co som vysla z domu, uz som aj uhanala nazad. ked ti tlaci na mechur 4kilovy macko, tak mas co robit. behala som kazdu hodinu. 😖 muz ma dva tyzdne pred terminom vytiahol na kopce, aj to sme sa tam zdrzali len pol hodinu, lebo ani poriadny kricek tam nebol a s tym bruchom by som si uz ani cupnut poriadne nemohla 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
6. jún 2009

fidka, boli vo waterforde, ked robili reportaz slovaci vo waterforde. boli sme v slovenskej restauracii, este aj so znamymi, aj na fotke boli. judit ma syna, ten sa narodil posledny aprilovy tyzden, tiez ho chuda 12dni prenasala. teraz si robime srandu, ze to je nastavajuci pre nasu drobculku. aj sa navstevujeme a smejeme sa,ze mladi maju rande 😀 tak ju mozes pozdravit, ze tiez po dlhych 8 dnoch po termine mame babulku rozmerov mensieho macka. mala 4170g, teraz uz ma vyse 4 a pol kila. 😀

krasuliak
6. jún 2009

lady a waterfordak odkril svoju totoznost 😀 😀 😀

si dala aj odkaz na mk 😅 😅 som sa nasmial 😉

ladywitch26
6. jún 2009

krasuliak, ja vobec neviem, co je v tom najnovsom cisle casaku. pred dvoma mesiacmi mi evka-redaktorka poslala mailom otazky, ci by som na ne neodpovedala, tak som jej odpisala. no a ten casak som stale nevidela, takze fakt nemam ani sajnu o tom,co tam je...

inak baby, mozu mat 3tyzdnove babatka zle sny? dnes mi uz tretikrat mala zo sna spustila taky srdcevruci plac, ze som si myslela,ze co sa jej preboha stalo, no a ked som ju zobrala na ruky, tak do 5sekund ticho a zas spala ako keby nic. a sa mi zda, ze sa ani neprebrala, ze to place ako keby zo sna.

krasuliak
6. jún 2009

no som si to pozrel teraz a v aprilovom je waterford a majovom je cork a ty s mangelom a vidim ze uz je ostrihany 😀 😀

ladywitch26
6. jún 2009

krasuliak, ale moj muz nie je ostrihany, ten ma stale dlhe vlasy. to si ho mozno mylis s martinom z waterfordu. to je len kamarat a buduci svokor mojej dcery 😀 on ma s priatelkou syna o 3tyzdne starsieho od nasej, a ked sa navstevujeme, tak si robime srandu, ze mladi maju rande. 😀

krasuliak
6. jún 2009

a ten v albume ze ocko je kto??? 😅 😅 😅

krasuliak
6. jún 2009

martin tam je v siltovke a ty s manzom ste spolu a ona ta ma dlhe vlasy a tu v albume je uz ostrihany

asi saom sa zle vynadril 😀 😀

alebo ze by tata nebol tata 😅 😅

mamartinka
6. jún 2009

krasuliak ale tam ma dlhe vlasy?ladywitch26 nie?no ja vam prajem uz dobru noc a sladke sny.a moc nepiste nech stiham zajtra citat. 😉 pa,pa

ladywitch26
6. jún 2009

krasuliak, to nie je ostrihany v albume, to mal len vlasy zopnute do copu, lebo mala ho uz zacina tahat za vlasy 😀

krasuliak
6. jún 2009

😀 😀 😀 to fakt 😀 😀 haluz 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
7. jún 2009

ahojte bre ranko tento krat krajsie ako vcera hehe no lady my sme casaky dostali dokonca hned 2 a free sme posielali nieco domou tak nam ho darovali mile od nich he fidka no sebko bol to iste v 4mes ale ked muidu zubky tak stym nic nenarobis pokial sa neprerezu sranda ze uz ako dlho ze?ci uz ma nejaky prerezany?my sme prespali pekne noc snazim sa ho cim neskor dat hajat a potom to funguje klop klop klop asley no ty to mas uz zapar a poslickovia ja neviem co to je ja som to nemala ale mozno tento krat uvidime ale tak uz kludne mozes porodit asi sa u nevies dockat co?ja to iste a to som len v 5mes 😀 este si pockam

ladywitch26
7. jún 2009

akurat citam o rastovom sprinte v 3. a 6. tyzdni a v 3. a 6.mesiaci. ze deti su hladnejsie,lebo viac rastu v tom obdobi. no my sme akurat vcera mali 3tyzdne a mala mi najskor vcera v noci dve hodiny tahala z prsa, uz som bola s nervami v konci,lebo som zaspavala, a dnes v noci sme jej uz davali z flasky, ale pre zmenu si pytala kazde dve hodiny. a to vzdy stiahla 100ml. ja neviem, kde to do toho maleho zaludocka ide. a spat nechce cez den skoro vobec, hoci predtym prespala cely den aj noc.

susanne.k
7. jún 2009

fidka to ti mali chodi tak neskoro spat? alebo uz mu idu zubky?
moja mala ide spat pravidelne medzi 7 a pol 8 a potom spi tak do 5 pol 6.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ashley
7. jún 2009

MIshka ani ja som nemala poslickov pri Tominovi. Proste som dostala kontrakcie a porodila. Toto druhe je tazsie. Neviem, mozno to je tym, ze cakam dievcatko.. Veru neviem sa uz dockat.. ale mam aj obcas strach ako to zvladnem s 2 detmi.
Ozaj neviete kde je v City centre lekaren Nelson?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
7. jún 2009

no baby, budte radi, ze ste nemali poslickov, ja som ich mala od siesteho mesiaca, a potom, ked prisli tie prave kontrakcie, tak som si stale nebola ista, ci to je ono. 4hodiny som si nahovarala,ze co ked su to stale tie falosne kontrakcie, az ked uz som ich mala pravidelne kazdych 7minut som zhaltovala muza,ze ideme. do hospital sme to mali vyse hodiny, tak nakoniec este aj stresy v aute,ci to vobec stihneme. cesta zla, pri kazdej jame som vrestala na muza, nech ide pomalsie, lebo mu tam porodim v aute a pri kazdej kontrakcii som zas vrestala,nech na to dupne, lebo mu ozaj porodim v aute 😀

susanne.k
7. jún 2009

fidka ja este kojim, mala si to castejsie vypita cez den a cez noc sa nebudi az tak okolo 5 to je uz hladna. Tak raz za tyzden vstane aj o tej 1 a naje sa a spi dalej. cez den je to tak isto ze s tym spanim to neprezenie. Ale poobede zaspi tak na 3 hodinky. Ja sa tiez vraciam do prace za 2 tyzdne, ale ja budem chodit vecer od pol6 na 4 hod a pol hodinovou prestavkou, aby som ju mohla uspat. a cez vikendy budem robit poobede. Pri malej sa budeme striedat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ashley
7. jún 2009

Lady ako keby si opisovala moju cestu do porodnice 😀 😀 😀 😀 mimo kontrakcii som kricala nech spomali a pocas kontrakcie kricala aby pridal.. 😀 😀 😀
No idem ja buvat.. zatial pa

susanne.k
7. jún 2009

fidka a kde bude maly ked ty budes v praci. Ja som skusala s tym odsavanim, ale je to fuska. Zacala som malu prikrmovat, aby sii zvykla ak by nahodou bola hladna ked budem cez vikendy robit dlhsie ako 4 hod, aby to moj starky vydrzal. Mala je podla nalady. S ukladanim nemam problem, on my ju vzdy pred spanim kupe. Mala zboznuje kupel, to mame najnovsie potopu v kupelni.

ludmmila
8. jún 2009

Dobre ranko 🙂
Dlho som tu nebola a taaaakkkk ste sa rozpisali...
Tinka teraz musis hlavne vela oddychovat, a mysliet na drobceka v brusku...

Ashley nasla som toto http://www.qype.ie/place/578640-Nelsons-Homeopa...
Jaj ale to zbehlo ved porod mas za dverami. Tak nech vsetko dobre dopadne 🙂

Susane to vazne kojis len raz za noc? Mne sa to nestalo este ani raz. Drobec mi cez noc pije zvycajne kazde dve hodiny, no teraz si to uz trosku posunul na kazde tri hodky. Tak sa uz aj konecne vyspim. No posledne dve noci sme sa nejak nevyspali, lebo drobcovi asi pojdu zubky a kazdu chvilu sa budi s placom a cmula si ruku alebo handricku. A je aj nervoznejsi... tak dufam, ze zubky vyjdu coskoro a nebude to trvat este nejake tie mesiace.

Fidka jej pridala si foto. Maly je zlatuuuunnnnkyyyy 😉 Inac to stretko...dohodnem sa s babami a dame ti potom vediet. A ako casto prikrmujes? Iba poobede alebo aj vecer. A nezacal ti Adamko lepsie spavat? Ja som uz aj uvazovala, zeby som mozno aj pomaly zacala nieco davat, lebo kedze sa Viktorko, tak casto v noci budi na kojenie, mozno by to trosku pomohlo. Mne to sice ani nevadi, ze tak casto vstavam, uz som si zvykla, no moj manzel je na nervy...

Minuly tyzden mi po dllllhoooomm case dosla mrska, no horor bolesti brucha, dokonca som akosi mala malo mlieka, no nastastie to netrvalo dlho. A poviem vam riadne ma to zmohlo, bola som HOTOVA. Este ze je uz potom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre