Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladysparky
15. júl 2010

dievcata, je spanie na boku u 4mes.babatka v poriadku? odkedy polohujem malu, tak sa jej takyto spanok velmi zapacil.. dnes dokonca zaspala s nosom v matraci, ale som jej strcila latkovu plienku pod bradicku, aby vobec mohla dychat 😵 alebo je uz dost velka na to, aby vedela, ze sa ma pohnut aby sa nadychla? a nekazi jej spanok na boku chrbatik?
a inak nasa spava s nami v posteli.. aj sme ju davali do postielky, ale sa jej tam nepacilo, tak sup medzi nas.. v 2mes.som ju skusila "separovat", ale som celu noc musela stat nad nou a upokojovat ju. vtedy som tiez povedala, ze staci.. skusime opat neskor. a mozno prave pobyt doma sposobi nejake zmeny, len som zvedava ake 😅 a okrem toho, mne to robi radost, ked ju uspavam 😅
inak som zrovna vcera tu na konovi citala o zlych spacich navykoch deticiek, @tinkadublin skus precitat, mozno si tam nejaku radu najdes... https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-napravit-zle-spacie-navyky-u-4-mesacneho-babatka/

ladysparky
15. júl 2010

knizka Kazde dieta sa vie naucit spat k stiahnutiu, ak by niektora potrebovala 🙂
http://www.materskacentra.cz/boskovice/Download...
134stran.. a mam o zabavu na vecer postarane 🙂

fredika
16. júl 2010

@tinkadublin ahoj tinka, vidim, ze si bola na slovensku. ja som zase dlllho predlho nebola tu na konikovi, ale nstiham... joj, no ved niekedy sa fakt neda, citam, ze maly uz vstava v postielke, fiha.. ale moja bude mat o tyzden 5 mesiacov a tiez ked ju dam sediet tak sa rozculuje... a ked ju dam postavit na nohy tak je stastna, ale to sa vraj nema robit, som sa pytala nursky a ona ze moze potom mat krive nozicky a tak... no vies, este nevie sama sediet, ale na nohach by chcela stat🙂 a ako maly znasal let? vsetko ok?

ladysparky
16. júl 2010

😲 kde ste vsetky? ved nie je vikend 😲 😲
nam sa podarilo dnes vycestovat za GP, druhe ockovanie aj slovenske papiere vybavene, mozem do odchodu pokojne spavat 🙂 uz aj sportak som namontovala na konstrukciu kocika, lebo chudiatko nase male je take velke, ze uz sa skoro nezmesti do vanicko-autosedacky 😀 takze zajtra prva prechadzka v novom 🙂
a inak vsetko po starom, zbaleni este nie sme, zajtra este drahy pracuje, takze az v nedelu...aaaa len neviem co s tymi slovenskymi horucavami a komarmi 😝 ale zacinam sa pomaly tesit 😵 😵 😵

janec79
17. júl 2010

zdravim vsetky,
baby, ja som v posledne dni uplne vycerpana, neviem, ci je to tym mnozstvom roboty v praci, alebo cim....ale chodim spavat len o cosi neskor, ako nase dieta......Vcera som sa chystala vecer na net, no a o 21.30 uz o mne nebolo pocut....som zaspala jak drevo...
Ako vikendujete?? Ake pocasie mate v tych-ktorych koncinach irska?? Tu v dubline momentalne poprcha-nic nove, posledne 2 tyzdne su hnusne, normalne by som brala na chvilu horucavy, co su doma.
@catalin uz nastupujes do prace?? Veru, lahke to urcite nebude, ale z mojej skusenosti ti mozem povedat, ze posledne tyzdne sa mi chodi hrozne do roboty - ked som na odchode, enci za mnou docupita, oblapi mi nohu a nechce pustit....je to ovela horsie, ako ked som nastupila - vtedy mala 11 mesiacov. Pre mna boli prve dni v robote brutal, myslou som bola s malou, ale zas relativne rychlo som si zvykla, mozno i preto, ze ona bola doma s tatom. Potom bolo o cosi horsie, ked nastupila do skolky, ale nastastie si zvykla rychlejsie, ako by sme cakali. No a teraz sa mi o nu stara kamoska-co mi uplne vyhovuje, lebo chodi k nam domov a s malou si fakt rozumeju, ale zas ako vravim, uz mi dava viacej najavo, aby som od nej nesla. Plus teraz zacina opakovat slovicka a to ma moc mrzi, ze prave v takomto obdobi nie som s nou po cely den. Mate nejaku aupair, ci jaslicky, ci nejaka rodina pomoze???

janec79
17. júl 2010

@ladysparky vam sa to uz kocky neuprosne krati, veru teskaj sa domov, budete mat zmenu, bez tatinka to asi nebude ono, ale zas dobre padne aj pre teba, aj malu vidiet rodinu, priatelov....A urcite sa vas uz nemozu dockat!!!!!! Osobne si myslim,ze je to uplne v poriadku, ked ti mala rada spi na boku, aj nasa spavala dlho predlho na bocikoch, prve asi 4 mesiace len na chrbatiku, na brusku spala vynimocne, aj to som ju checkovala kazdu chvilu. Potom prisla era bokov, potom brusko, potom skoro po klaciacky na brusku s ritusou vytrcenou a teraz kade-ako 🙂 Nepocula som nikdy o tom, ze by to vadilo. Ani spanie na brusku nie je vobec zle, len tie prve mesiace je dolezite jednym ockom stale dieta strazit, aby sa nepridusilo. A neskor, ked uz v pohode krasne dviha hlavku, by sa nemalo nic stat. Nasa nikdy s nami v posteli nespala, teda asi 2x, ked bola chorucka a musim sa pirznat, ze aj by som chcela..No asi by bola somarina ju teraz zacat ucit spat s nami ☹ . Ja viem, ze sa v podstate nemam na co stazovat, ked pekne spinka sama v postielke, len ten pocit mat ju bezprostredne pri mne a chytit ju za tu malu rucku....jooooj

janec79
17. júl 2010

@zdenkam ako sa mate?? nejake predporodne bolesti?? nejako nepises, to nie je u teba zvykkom......
@tinkadublin: tak ta dovolenka asi nebola bohvieco, no uz ste tu, dufam, ze budes coskoro fit a hodime dalsie stretko. Som zvedava, ako ste sa zmenili, teda hlavne syncek 😉
@fredika ako mala sofinka?? boze ked pozeram, kolko mesiacov maju deticky....to fakt nie je fraza, ze cas leti..Aj nam presne ako pises aj pediatricka, aj rehabilitacna zakazovala stavat na nozky dieta, vraj ani zo srandy. Nasa sa po prvykrat postavila davno davno po polroku, nepamatam si to, mozno az okolo 9-10 mesiacov....ja som ju vobec nenutila, takisto ani do sedu, po polroku som ju davala do sedu, len ked papala, sem-tam v kociku. Samozrejme, ked mala oporu,napr. ked som si ju posadila na mna a chrbatikom bola o mna opreta, to bolo ok.No po vacsine som ju nechavala na brusku az pokym si sama nesadla, co bolo okolo 8-9mesiaca.
Baby, utekam, lebo varim - dnes cukinovu polievocku a zapecene pakarony s karfiolom....dufam, ze nam bude chutit.
zatial sa majte vsetky krasne, pekny vikend

kacenkalm
17. júl 2010

@ladysparky som si siahla tu knizku a teraz som ju docitala...super informacie a skusenosti rodicov,ale nejako som sa nedoptrala k tomu,co v takom pripade,ako moja mala ma 10 mesiacov a poslednych asi 2 tuzdne sa v noci stale budi,lebo si v spanku sadne a nevie si naspat lahnut....tak ju musim ulozit a takto to je dookola aj 10 krat za noc....proste si sadne a je to....a aj teraz cez den...spi v polohe na brusku,nohy pod sebou a nejako si sadne a plaaac....uz neviem co robit 😔

bemba
17. júl 2010

Ahojte dievčatá. Nakukla som do tejto témy pretože tiež žijeme v Írsku. Konkrétne v Dubline v centre. Mám malú dcérku a preto by som sa rada stretávala s mamičkami, ktoré majú detičky vekovo blízke nám. Zuzanka má 9 mesiacov a týždeň. Budúci rok na jar definitívne odchádzame naspäť na Slovensko a chceli by sme si ešte trošku spestriť posledných pár mesiacov a spoznať nových ľudí. Poprípade by som sa vedela postarať o dieťatko nakoľko som s malou doma.

bemba
17. júl 2010

Pozerám, že Katka a Miška sú tu - tak to je super. 🙂

zdenkam
17. júl 2010

@fredika Evi, ono dietatko ti samo ukaze co chce. Sediet ju nemas davat kym sa sama nebude chciet , resp. nie dlhsie a nie s podporou.Vsetko ma svoj postup, sed, lozenie, na nohy. To ze sa dietatko dvihne na nohy, je ok, ak tam je tak dlho ako sa samo udrzi a potom bac dole. Takze ziadne strachy. Pozor na to dlhe sedenie s vankusmi okolo.To sa ozaj nema. Vsade na to upozornuju.
@bemba isto sa ti babenky ozvu, mne sa zda ze su dost priatelske. Len ja som daleko od Dublinu, inak by som sa aj ja ozvala. HOc, teraz to bude busy.

Maji, stastnu cestu domov a uzite si to paradne.
Miska, Ty tiez.

No a ja som bola v nemocke, 4Ott. tehu zas mi robili scan /uz 5x a to mi pred 2 t robili -kontroluju hladinu plodovej vody/. No uzas, Patrick to ma cele zmapovane, jelly, blood pressure. Setko uz vie. O tyzden ak by porod neprisiel mam ist zas. Tlak a teraz si sadnite 94/74 a to som zena pred porodom. Az 2x merali lebo sa im to nezdalo.
Jooo a krpec v brusku ma 3128 g, takze taky macek ako Patrick to nebude, ale ihlicka tiez nie.

Opatrujte sa. Ja som uz standardne kazdy den po 5 unavena riadne ale aj dnes idem akurat piect kolac.

zdenkam
17. júl 2010

@ladysparky a super, ze si vydolovala ten link na to spinkanie.

Ja vam poviem 3 roky sme v noci vstavali a volali mamu. 2-3x za noc a niekedy som sa proste len nastahovala do jeho postele, bolo to tak easy. Proste som zaspala a zabudla odijst /vdaka za double bed, v ktorej spi/. Ale stacilo aby som prisla a uz spal. Proste len chcel mamu. Nastastie sme nikdy nemali problemy s nocnym buntosenim. Ale 3 roky, som si fakt uz zvykla. Za tie 3 roky sa mi 2x stalo ze prespal celu noc ale telo nepusti a zobudila som sa, ze sa on nezobudil.

Po 3 rokoch, zrusil denny spanok a odvtedy prespi celu noc. TAkze mam par mesiacov relax kym nastupim na druhu smenu nocneho vstavania. Len sa mi tazko bude zvykat na to nocne prebalovanie a tak, lebo len vstat a lahnut si do inej postele je lahsie. Ale zvyknem si, isto.

Ja si myslim, ze to tak nejako kazde dietata ma to svoje. Jedno nocne budenie, ine slaby denny spanok. No proste, kazde nieco. My mami sa naucime to zvladnut. Materstvo nam dava zvlastnu silu.

ladysparky
17. júl 2010

@zdenkam vdaka zdeni.. ja som uz inak myslela, ze rodis, ked si sa tu dva dni neukazala .. uz som chystala sms 😵 a gratulujem k drobcekovi a k dobrym vysledkom, ma zda sa idealnu vahu 🙂 drzte sa rodinka, myslim na vas.. co otec, polepsilo sa mu? bude ti vediet prist pomoct? fuu, inak ten tlak mas riadne nizky, nepomoze ani kava?
a inak si krasne napisala ten zaver.......
@bemba skoda, ale aj ja som od dublinu hodne daleko ☹
@kacenkalm uff, 10x za noc uspavat dieta, to da urcite zabrat... mozno sa jej len nieco zle sniva, az ju to donuti posadit sa. aj cez den to robi?
inak musim si zaklopkat, nasa krasne spi do tej 9tej do 7mej v pohode, kazde 3h krmenie a potom este po hodinke znova zaspime, obe. kolkokrat ideme z postele az okolo 10-11 😎 zato cez den pospi iba po pol hodinkie, viac sa jej skratka neda. no a co sa tyka spania vo velkej posteli, mozno som to pisala, ale bola som zasadne proti, este kym nebola na svete. ale hold, bolo mi jej luto, ked plakala v postielke. a teraz som rada, mam ju blizko, viem ako spinka, viem kedy ju trapia prdiky, tak jej troska aj v noci pomozem a tak.. akurat jedno negativum ma dieta v manzelskej posteli - vzdialenie sa od polovicky 😖 no ved ale nebude to trvat vecne, dufam 😀
@janec79 dufam ze sa ti podarili zapecene pakarony 😀 zena, ty sa mi nezdas, nejdes sa nahodou zaradit medzi matky cakatelky, ked chodis spavat so sliepkami? 😀 a som sa zasmiala na tej polohe malej enci- hore ritkou 😀 uz sa na taketo obdobia velmi tesim.. kazdy tyzden, mesiac dietata je carovny 🙂

zdenkam
17. júl 2010

@ladysparky Maji ja kavu nerada, ale uz som mala minuly tyzden akoze fakt zly, lebo 3x som mala zachvat migreny a to uz mavam tak zle, ze sa mi hmlie pred ocami a stracam rovnovahu no a dostal sa mi typ na kavu, tak dnes rano, ked to o 1O zas prislo, tak som si urobila kavu - ci rada alebo nie a hold. Zazrak, preslo to a ani bolest hlavy neprisla cely den. 'Tak asi zo mna bude kavickarka. Len napr. pri malom sa mi ten tlak upravil a pocas tehu som ani raz nemala migrenu co tu teraz sa mi zachvaty stupnuju. Akoze fakt zle, lebo mimo tehu z nich aj zvraciam, tak su silne.

Nie takto nepride, musi chodit kazde 2 dni na ocne, kde ho sleduju, takze bol stredu, piatok a nedelu ide zas. Navyse vies, najprv chcel prijst a ja som mu kupila letenku /my stale tak kupujeme vsetkym letenky, lebo predsa len mame viac penazi ako oni/, potom sa mu stal ten uraz, tak ze reku prebookujem - prve nie - uzraz, druhe nie - neda sa prebookovat ked uz ma on line chcecked in a tretie tie /dala sa vdaka znamej prebookovat, ale ta znama je teraz na 2 t dovolenke mimo Irl/ takze 3x nie. TAkto sa uz aj boji, ze mu nie je sudene prijst, ked to takto proti nemu ide. A navyse zaciatkom septembra poletime s chlapcami do sr, takze uz tych 6 t vydrzia doma kym uvidia babo.

zdenkam
17. júl 2010

@ladysparky inak si myslim, ze spinkanie v spolocnej posteli je vlastne len kvoli limitov pre rodicov. Ak by moje dietata na tom trvalo, tak by som dovolila. Len tieto ich postele. 'Slovenske letiska to hej, ale toto je fakt desne.
A aj o tom mam kdesi clanok, ze pre dieta je prirodzene spanie pri mame, nic zle na tom nie je.Vsetkym, ktore z toho mate vycitky svedomia musim niekedy z toho zacitovat par viet. 😉 Netrapte sa zbytocne, ak vam dieta nechce takto. Navyse aj manzelske aktivity sa pri tom daju stihat 🙂 lebo ti krpci ked uz spia tak spia tvrdo. Teda pokial vam nevrze postel. Nas spal hned vedla nasej a dalo sa. 😀 Chce to sice trochu zvyk, ale lepsie ako pocut od susedov vrzganie postele napr. v panelaku. 😀

zdenkam
17. júl 2010

@janec79 inak Jani k tej polohe dcerky. To vravi stale moja mama, ze brat si akoby klakol na styri, vystrcil hore ritku dole lahol hlavickou a kolisal ritkou a kolisala sa tak postielka a on sa tak uspal.
To my sme uz mali na segru vymakany system. Natiahli sme spagat a tahali kym sa triasla postielka. 😀 To vie, segra si toho s nami uzila, brat aj preteky s kocikom robil, pricom ju z neho vysypal a tak. HOld mladsi surodenci to maju aj tazsie.

Inak som krasne teraz citala /zase raz/ v tej knihe Maly tyran, ze starsim surodencom sa nema upierat to prvorade postavenie, ze to je nespravne. Ale zas ze to prvorade postavenie znamena sice viac prav, ale aj viac povinnosti a normalne som vam zvedava, ze ako to budem realizovat v praxi. Uvidime. Niektore veci sa tak lahko citaju, ale tazsie ziju.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
17. júl 2010

@fidka79 tak uz vam je veselo. Jeeej.

Baby mne visi sanka. Ako fakt. Moj muz ide prvy septembrovy t do hor do Alp na 4tis vystup , to viete, som uz pisala. Uz raz bol ale kvoli snehovej burke nedosiahli vrchol. NO a teraz idu na vlastne triko 3 chalani sa dohodli cez net, ale jeden z nich iny horolezec, akurat pise muzovi z Tadzikistanu, vyliezli tam horu. Jooooooj. Sa tesim za muza ze si zas trosku tuzbu splni.

zdenkam
17. júl 2010

@fidka79 maly ma este 3 dni, tak ho z toho tepla nevyhanajme. 😀 ale uz by mohol uprimne povedane. Ale poznas to sama, muzi ci chlapci, najlepsie im je k zenskej sukni co najblizsie. Nasi maznaci to su
😀

zdenkam
17. júl 2010

@fidka79 a pozeram ze muzicka svojho si naucila spravnym sposobom. Mam na mysli to s tym uspavanim a ty relax. 😀 Co som na materskej tiez sme museli zaviest tvrde pravidla, lebo tatko si myslel, ze mama doma tak vsetko bude robit. Takze striedacka, jeden vecer ja vecerna hygiena a on uspava a potom opacne. System musi byt. 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
17. júl 2010

@fidka79 jaaaj, tak to ten velky svalnac na ten spolocnej fotecke, musi byt tvoj muz, Sa pamatam, mi zarezonoval v pamati. No tak moj muz je spagatik.
Ale je dobre, ak kazdy ma to svoje a kym je to sport, tak parada, stale lepsie ako pinta piva hlavne ked to nie je jedna.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
17. júl 2010

@fidka79 my sme obaja take spagatiky. Ja 167 cm a 48 kg muz 80 kg a 185 cm. Som zvedava aky bude Patrick. Teda jasne je ze veliky bude, lebo uz teraz sa ma pytaju, ci ide do skoly. Stale bol nad priemer co sa vysky tyka a ako kojenec aj vahy. Dalej uvidime.
Baby, viete co, uz sme s muzom zvedavi ako bude to druhe babo vyzerat. Ja som hlavne zvedava, ci bude ako Patrick. Tak vela surodencov sa navzajom podoba ked sa narodia.

zdenkam
17. júl 2010

@fidka79 vyborne tak ma byt na vsetko su partneri dvaja - moj nazor.
Nas tatko varil ked som robila vikendy. Takze 3 roky som vikendy nevarila. Aj kolace pecie. A zachody som nedrhla ani nepamatam, tak isto su aj okna jeho dominantou. Ale trosku sa spustil co sa varenie tyka, co som na materskej.
Ale proste na vsetko sme dvaja. Na starosti aj slasti. A tak ma byt. Len rodit musim sama

zdenkam
17. júl 2010

@fidka79 my to mame asi tak ako vy teda, len ze budeme o jedneho viac a jedine co mame oddelene su dovolenky. Teda tak a tak, Jedna spolocna jedna seperate, aby mohol tie svoje tuzby realizovat aj. A zas on neni na sedenie u nas doma, tak ja ho ani nenutim. To bolo ako s porodom Patricka, on najprv nechcel ist a ja ze tak ok, ak nechces. Napokon sa sam rozhodol ze ano a teraz sa pyta, ze tam chce byt. Len ci to vyjde vzhladom na to, ze rodina tu nie je ako pises.
A dobru noc vsetkym.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre