Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bupi1234
11. jan 2017

@lussa505 pozri si pwmedical.ie. Ordinuje Česky gynekolog Malik. Ja som bola pri ňom v 10tt na určenie tehu a potom az po pôrode. Spokojná

lussa505
12. jan 2017

Dakujem za odpoved a objednala si sa dobredu.telefonicky? Kolko si platila za kompletne vysetrenie ked si bola 10tt. 😉

bupi1234
12. jan 2017

Da sa objednať online cez ich stranku, pôjdes na taky kalendárik a ti ukáže kto kedy ordinuje ( väčšinou piatky a soboty, ak sa to nezmenilo ) a vysetrenie 120-150€ . Napis dr. Malikovi email : jakub.malik@centrum.cz

lussa505
14. jan 2017

Uz som sa aj objednala a volali mi nazad.4.2 co je sobota mame termin. Cenovo som si aj myslela ze to tak bude. Aj si si tam nieco brala ak ti kazali? Ja som sa totalne zabudla opytat. Neviem ako je to u Malika ale ja k mojmu gyn.na sk chodim v dlhsiom tricku alebo v svetrikovych satach.ine zeny v sukni aby mohli v tom rovno na kozu.prosim ta ako je to u dotora v Dubline. Dakujem

bupi1234
14. jan 2017

@lussa505 presne ako ked ideš k nášmu gynekológovi 🙂 tiez som mala take svetrikovr šaty, za pletou som si len nohavičky dala dole a vyzula. Asi bude ordinovať jeho otec, som videla na FB ze piše ze bude ordinovať vo februári 🙂

lussa505
15. jan 2017

Tak super dakujem ze si ma takto aspon usmernila 🙂 presne asi sestricka co somnou telefonovala vravela ze ma objedna k Vlastimilovi nie k Jakubovi ale to je jedno.hlavne ze ma vysetria.a vybavenie maju dobre? Ultrazvuk ok? Dali ti aj fotocku? 🙂

bupi1234
15. jan 2017

@lussa505 ultrazvuk maju Ok 🙂 ked som chcela ze 3D sám mi povedal ze nie je dobre ze ked idem domov mam si dať tam, cize bol férový. Ano dal

lussa505
16. jan 2017

Super teda.no mne bude 3D tak skoro aj zbytocny a na sk idem az koncom aprila co bude 5 mesiac tak si dam tiez vsetko spravit tam.si zlata dakujem za pomoc 😊

bupi1234
16. jan 2017

@lussa505 nie je zač ;) vela zdravicka 🙂

lussa505
21. jan 2017

@bupi1234 este by som sa k Vam na chvilocku vratila ak mozem 🙂 chcem sa este opytat, ak si pamatate, co presne vysetrenie u dr. MALIKA zahrnalo. Brali Vam aj krv? Dakujem

bupi1234
21. jan 2017

@lussa505 tak vyšetrenie z vnútra, ultrazvuk z vnútra, určenie tehotenstva ale krv nie. Možno na požiadanie vezme 🙂 na krv som bola len u midwife v 12tt. Ja som bola rh negatív takze v 22t ma čakala injekcia. To vas budú informovať ;)

lussa505
22. jan 2017

@bupi1234 dakujem krasne 😊

katarina1989
19. júl 2017

Prosím vie my niekto poradiť. Od 2010 žijem v írsku ale mam tu odpracovany len 1 mesiac. Mám dve deti, najmenšia má 2roky.Teraz sa vraciame naspäť na Slovensko. Chcela by som požiadať a rodičovský príspevok. Vie niekto aké dokumenty k tomu potrebujem? A tiež aké dokumenty potrebujem na zdravotnú? Viem ze nejaký formulár e104 a u1 ale ako ich získam keď som tu skoro nepracovala. Chcem sa len prihlásiť späť na zdravotnú a požiadať o rodičovský alebo zapísať na úrad práce. O podporu nebudem žiadať nakoľko na to nemám ani nárok. Vopred ďakujem

aveevaaveeva
11. jún 2020

Ahojte dievcata :D
chcem sa spytat mate niekto skusenosti s otehotnenim v IRL a navratom a porodom na Slovensku ? Ako ste riesili poistenie ?
Dakujem

lussa505
12. jún 2020

@aveevaaveeva ahoooj ja som prve dieťa rodila v Irl a druhe už na sk. Odišli sme z Írska keď som bola v 4 mesiaci. Hneď som išla na úrad práce a v poisťovni ma bezproblémové poistili len som doniesla papier kedy som ukončila zamestnanie co bolo asi 4 dní pred odchodom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre