Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
22. mar 2012

@oceanka ja mam 40 ppm, a davam malej 2 kavove lyzizky denne po dobu jedneho tyzdna a potom 1 kavovu lyzicku pocas zimneho obdobia.pouzivam to aj ako sprej do nosa ked ma sople. netvrdim ze je nikdy nieje chora ale oproti tym detom v skolke ktore vecne behaju s cenculmi pod nosom, kaslu a kychaju tak Mia je v super kondicii.

janea
22. mar 2012

@catalin dakujem🙂 praveze som nexcela kupovat do zasoby, lebo to , co na sk kupujem, ma "zaruku" rok , ak je flasa neotvorena (a 3 mesiace po otvovreni straca ucinnost) , a v lekarni ak uz je napr polrocne, naposledy cerstvejsie nemali, tak som nekupovala) ,,, my sme ( musim poklopat;) malo chory, tak by som ho nestihla minut.... toto tvoje je ako dlho ucinne, (zatvorene/flasa po otvoreni?) este raz vdaka.

ladywitch26
22. mar 2012

@oceanka ja mam 50ppm a doktorka nam kazala davat prvy tyzden rano a vecer 5ml a potom uz len 2,5ml. po dvoch mesiacoch sa ma spravit mesiac prestavka. ono tusim na 60kg cloveka je maximalna bezpecna davka pri beznom pouzivani 44ml tohto 50ppm. 4 dni je aj dost malo na uzivanie.

@catalin ja ani neviem znacku, mam to v takej hnedej flasi od doktorky, nie je tam uvedena firma,co to dovaza

marhulka77
23. mar 2012

Ahojte!Po dlhsej pauze sa ozyvam s prosbou na vas. Urcite ste to tu uz rozoberali, ale casu na hladanie mam malo… Ideme vybavovat Laure rodny list slovensky. Pozerala som na stranke zastupitelstva, co k tomu treba.

Pocula som, ze rodny list irsky si mozeme prelozit do slovenciny aj sami za polovicnu cenu. Musi mat formu irskeho RL. Je tomu tak?

Treba predplatenu spiatocnu obalku na nasu adresu tu v Dubline. Nikdy som nevybavovala predplatenu obalku. Prosim vas, ako to funguje na poste? Chceme si to dat poslat doporucene samozrejme, pre pripad straty.

Na stranke zastupitelstva je uvedene, ze Ziadost o zapis do osobitnej matriky musi byt vypisana na stroji alebo staci aj palickove pismo. Ano, staci??

Dakujem za vase skusenosti a prajem vam pekny zaciatok jari 🙂

marhulka77
23. mar 2012

DAKUJEME vsetkym za priania k narodeniu nasej Laury!! 🙂 Len teraz som si ich citala...

jezkomanka
23. mar 2012

@marhulka77 ahoj. obalka ti staci obycajna s 55centovou znamkou, oni ti neposlu domov rodny list ale iba oznam, ze uz je vybaveny a mozes si ho osobne prevziat na ambasade. Ziadost staci klasicky vypisana, si mozes stiahnut aj z netu, len neviem presne ktora to je. alebo na ambasade ich maju v predsieni aj tam si to mozes vybavit.
k Rodnemu listu, zevraj prekladaju uz aj na ambasade lacnejsie. my sme si dali v centre oficialne prelozit (je treba aj tu peciatku apostill prelozit) tusim za 45e. ale ak zavolas na ambasadu urcite ti povedia presnejsie. vybavenie trva 3-4mesiace ☹

oceanka
23. mar 2012

@catalin
@ladywitch26 No pani a ja som si myslela ze silnejsie mu nemozem ani davat a to bude mat v lete 4 roky. Velmi pekne vam dakujem za info.
Catalin a dik za link, lebo ja som mala zo slovenska ale tu to neposielaju tak je to zdlhave moc a uz nam konci tak to idem hned objednat.

oceanka
23. mar 2012

@catalin prosim ta a to z tej stranky mas 40ppm? Lebo to nevidim tam nikde ze ake silne je, ale mozno som prehliadla. dakujem

catalin
23. mar 2012

@oceanka predtym som kupovala z tejto stranky a tam este udavali ppm, teraz udavaju 14.000 ug/l, neviem co to znamena, ale zmenili to kvoli tomu ze ppm boli zavadzajuce a vela spolocnosti to zneuzivalo..je to tam aj v clanku pisane..inak sila toho striebra sa nezmenila.

oceanka
23. mar 2012

ano to som citala ze to tam neudavaju. za kolko dni ti to pride?

marhulka77
23. mar 2012

@jezkomanka dakujem velmi pekne! 🙂 no, trva to dost dlho....nastastie sa da vybavit irsky pas, lebo inak by sme museli cakat asi az do jula, kym vycestujeme na svk!

miskaie
25. mar 2012

Ahojte baby, mam este 3dni do terminu a uz asi 3dni sa citim tak slabo ako cez chripku,boli ma cele telo :( vcera v noci som dostala take dost silne bolesti do chrbta ako ked by ma niekto silno tlacil zo zadu :( myslite, ze to uz za chvilu pride?

jezkomanka
25. mar 2012

@miskaie Ahoj, drzim ti silno palce, mozno nam uz ani neodpises, ze si uz isla do porodnice. Ja som mala kontrakcie ze mi vystrelovali do chrbta, krizov od zaciatku. Dcerka bola na svete na 2.den. Drz sa!

miskaie
25. mar 2012

@jezkomanka Dakujem 🙂 No este stale nic 😒 len som nevedela co sa deje ci na mna ide chripka alebo co... lebo uz 3 dni ma to drzi :( zajtra idem k lekarke tak uvidime, ze co 🙂 mozno uz ani nebude treba ist 🙂 uz nech to mam za sebou 🙂 potom napisem pa 🙂

mandarinka34
25. mar 2012

ahojte maminky chcem sa opytat ci mi budu robit este nejake sono do konca mi zostal este mesiac a ja stale neviek kolko kilov ma malicky povedia mi to vobec???

alpiinka
25. mar 2012

@mandarinka34 mne odhad nehovorili ani raz, a popravde ani som to nechcela vediet, malokedy to vyjde a akurat nastrasia mamicku, ze je dieta velke/male a pritom vo vacsine pripadov to tak vobec nie je 😉

cobhan
25. mar 2012

@mandarinka34 Ja som sa na to tiez pytala na minulom sone a jedine, co som z lekara dostala bolo, ze je to v norme. A nemyslim, ze by som sa o dva tyzdne dopatrala k nejakym konkretnejsim cislam 🙂

lubi
26. mar 2012

to ako casto ,alebo kolkokrat ste uz baby boli ne sone? ja som bola zatial iba raz a uz asi ani nepojdem co som sa pytala. no urcite by som chcela ist mozno sukromne aby som vedela ako to tam vyzera. ide mi hlavne o to ci je vsetko ok na to aby som sla normalne rodit. ze ci sa nevyskytne nieco preco by som musela na cisarak. napriklad som minule pozerala dokument a tam babetko nemalo crievka vtiahnute do seba a zena musela na cisarsky. no a kedze to tu nekontroluju ako treba preto asi pojdem na to sono sukromne.

79zuzana
26. mar 2012

Ahojte. Nema niekto zaujem o tuto tortu? Prave som ju dokoncila, ale zrusila sa mi objednavka. Torta je vanilkova s vanilkovym kremom, malinovy dzem a cerstve maliny. 30 cm, 3.5 kg. Cena €50. V pripade zaujmu, nie je problem dorobit meno pripadne nejake zmeny.

ssonusa
26. mar 2012

ahojte maminky,,, neviem ci tu mate niektora aj starsie deturence, ak ano tak toto je pre vas ....

http://fo000200.useron1.hostmaster.sk/?p=443

budeme radi ak sa zapojite... 🙂

mandarinka34
27. mar 2012

tak bola som vcera na kontrole v nemocnici pytala som sa ze ci budem mat este nejake sono a midwife pozerala na mna ako keby som padla z marsu.povedala mi ze naco ved je vsetko v poriadku 😒 malicky sa pomalicky tlaci dole uz sa pripravuje.na krce ktore mam v nohach mi kazala aby som hlavne vela chodila a ze tym aj malickemu dost pomozem.

clarissa85
27. mar 2012

Ahojte mamicky 🙂

Je tu niekto z okolia Carlow/Kildare? 🙂

miskaie
28. mar 2012

stale nic ☹ baby mala ste tu niektora vyvolany porod? na ktory den ho vyvolavaju?

lenka_b
28. mar 2012

Ahojte mamicky, je tu niekto z okolia Clane, Co. Kildare?

mandarinka34
28. mar 2012

@lenka_b ahoj ja byvam presne v Clane

anitar
28. mar 2012

@miskaie ahoj . mna nechali prenasat 11 dni a povedali ze do 12 dni maximalne.a na 9 den som sla do porodnice lezat na vyvolavacku.to bol stvrtok a sobotu sa narodil maly Danko.

lenka_b
29. mar 2012

@mandarinka34 ahoj mandarinka 🙂 Ja zijem tiez v oblasti Clane, hlavne som hladala nejakych Slovakov s detickami, co by sme sa mohli stretavat v detskom parku, aby sa deti vyhrali a upevnili si slovencinu 🙂) Teda aspon moja Zarka ... prajem ti vela stastia s porodom a nech to cakanie nie je dlhe 🙂)) Kde budes robit? v Coombe? tam som rodila ja

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskaie
1. apr 2012

baby mala niektora z vas na konci tehotenstva zlty vytok? mam ho asi 2 dni, nepali ani nezapacha...uz prenasam 4 dni, hlienova zatka to asi nemoze byt vsak?

andreasp
1. apr 2012

@darksky Ahoj darksky, napisala som ti do IP, len neviem, ci sa mi to podarilo spravne urobit. Dosla ti odo mna sprava?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre