Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
22. máj 2008

Napriklad manzelovi tam vzdy kupim National Geographic casopisy -
u nas, ked maju, tak po 50 centov a v obchode stoja asi 8 eur?
Ked su trebars z 2007, tak aj tie infosky su takmer aktualne 🙂

kravata
22. máj 2008

to znie dobre 🙂

ja
som sekacovy maniak...hlavne ked sa zacnem hrabat v handrach ,stracam dych.{teraz potrebujem dupacky} 🙂
muzik chodil do skoly v ziline (zilinska univerzita teraz)?rad cestuje?to by boli nejake zachytne body 🙂

ashley
22. máj 2008

Nadi, kde pojdes do takehoto charity shopu, tak sa rada pridam 🙂

Inak som tu uz 3 roky a stale ma neprestavaju udivovat Irsky opravari... horsie ako v rozpravke A je to...
Trosku vam to priblizim.. svetlo sa nam pokazilo asi pred 3 mesiacmi... kym nam z agentury niekoho racili poslat trvalo to skoro mesiac a trebalo niekolko pripominajucich sa telefonatov. Nakoniec prisliel jeden pan, ktory skusil zasvietit, zistil, ze to nejde, tak povedal, ze tu nemam na to potrebne vybavenie, ze pride na druhy den.... Po dalsom mesiaci sme volali, ze co sa deje... tak poslali dalsieho.. teda poslali 3 ludi... kukli na to isli do auta a vratili sa uz len dvaja... jeden vymenil ziarovku a zistil, ze aj tak nesvieti tak odisiel a nechali to na chudaka toho posledneho, ktory musel sam menit cele svetlo...a pekne pri tom nerozpraval. a ked sme mu povedali, ze mame pokazene svetlo aj inde... tak vraj nie dnes... lebo je busy
No a vcera tu boli dvaja odbornici, ktory si doniesli len ziarovky, asi si mysleli, ze mi si ich nevieme kupit a vymenit, ze ich volame len tak.. vymenili a zistili ze nice nefunguje tak povedali, ze sa musi menit cele svetlo a ze pridu inokedy..
No a my co sme mali v 2 kupelnach 4 svetla... stale mame len 1 svetlo v 1 kupelni.

nadina
22. máj 2008

Kravata,
poznas mojho manzelika?

nadina
22. máj 2008

Ali,

to su mi veci.
My to nastastie riesime cez lanlorda
a moze byt rad, ze sa mu starame o dom 🙂
Asi tyzden dozadu tu bol snad siesty x s opravarom radiatorov,
nechapem, preco to nevedel na prvy x urobit,
zakazdym len dotiahne maticu a skonstatuje, ze to si mozeme aj sami...
No to vieme tiez, ale jednoducho radiator stale kvapka a kvapka...
tak teraz ho cakame snad siedmy x, to vazne.
Jeden radiator uz vymenili cely, pretoze od kvapkania
ho vyzrala hrdza (dom ma 5 rokov)...
Myslim, ze pre tych opravarov je zaujimavejsie
vymenit cely radiator, ako si dat zaplatit za poriadnu pracu,
ktora by zabranila jeho zhrdzaveniu...
ved taky kvapkajuci radiator - to Vam je celkom dobry biznis,
opravar ku nam moze chodit ako na klavir a este mu za to lanlord plati 😀
Teraz sa nam pokazili hodiny na heating, som zvedava, ako to opravia 🙂

kravata
22. máj 2008

nadina,len svojho...a este som zabudla pivo.

nadina
22. máj 2008

Nadi,
nepoznaju sa ti nasi?
ja som myslela, ze sa ma pytas na to...

nadina
22. máj 2008

Ano,
moj chodil na ZU,
rad cestuje a ma rad pivo.
To by bola velka nahoda, keby tu mal spoluziaka...
ale to pivo - to sa hodi na kazdeho chlapa 😀

nadina
22. máj 2008

ak boli spoluziaci - tak foto si isto nasla v albume, len mi to vysvetli, pls 😉
Lebo je to zamotane...

xena22
22. máj 2008

Ahojte...

Dnes som si urobila take male vianoce,ak si myslite,ze som si na seba riadne nakupila,tak to nie 😀 len som upiekla medovniky 😀 Pekavam ich len na vianoce,vzdy su hned fuc a dnes ma tak napadlo,preco cakat do vianoc??? 😒

S opravarmi sme mali aj my patalie,ked sa nam pokazila sprcha,tiez k nam chodil ako na klavir a vysledok je,ze nakoniec aj tak kupili komplet novu sprchu,vyburali v kupelke dieru jak hrom,umiestnili tam sprchu a okolo mame asi po 10cm dieru do steny 😀 a landlord este spokojne,ze "dobre nie???" Tak sme nestihli usta zatvarat za co vsetko su iri schopni zaplatit nekrestanske peniaze 😀

Veru obcas to tu viazne na tomto fore,ale niekedy naozaj nie je o com pisat...zrovna prisiel syn zo skoly a prva otazka "medovniky v lete???"

nadina
22. máj 2008

Xeni,
nas sused by povedal : Woooow !
Treba burat predsudky,
mnam, medovniky...hoci aj v lete
ale tu kupelnu?

kravata
22. máj 2008

medovniky mnam.

byvame v tomto byte 2 mesiace mame pokazene vchodove dvere{1 z2}a roztlcene panty na balkonovych dverach
takze fuci...a uz sme skusali na landlorda vsetko...ale ide leto tak ma to prestava trapi

asi neboli spoluziaci.neviem ci sa poznaju .moj chodil do ziliny a ty si raz pisala ze si odtial tak to bol len tip. 🙂

kravata
22. máj 2008

nada
myslela som to tak ze mozno maju nieco spolocne....ked si minule spominala to pivo...

nadina
22. máj 2008

Na lanlorda sa mozes stazovat. Mal by byt registrovany...ak nahodou nie je, tak sa isto nalaka a da vsetko hned do poriadku...a ak je registrovany, tak potom by bola Tvoja staznost aj tak opravnena...a isto by mu to tiez nebolo jedno. Treba mu to pripomenut 😉 ze je taka moznost.

nadina
22. máj 2008

no, mohli by zajst niekedy spolu, ten moj tu nema nikoho 🙂 teda okrem mna a ja pivo nemusim

nadina
22. máj 2008

Nadi, v ktorom roku koncil Tvoj manzel ZU?

mamartinka
22. máj 2008

ja pivco zboznujem.a to som ho tiez kedysi nemusela. 😅

kravata
22. máj 2008

pred piatimi? s tym pivom by to ale asi nebolo take jednoduche,lebo si neviem predtavit ako by som ho tam poslala 😀

nadina
22. máj 2008

Martinka, co mas nove?
Si dlhsie nepisala...
Mne pivo chuti ako take, ale staci trochu,
nechapem preco treba vypit 2 a viac 😀

nadina
22. máj 2008

to ja neviem, poslat isto nie, to by sa museli dohodnut chlapi 😀
Tak ten moj koncil o cosi skor... 😉

mamartinka
22. máj 2008

ale ujde to.stale snazime.

nadina
22. máj 2008

netreba sa snazit a pride to, ked clovek ani necaka 😉

mamartinka
22. máj 2008

lenze mi nejsme jedny s tych uz rok a pol.

nadina
22. máj 2008

Mozno by pomohla dovolenka pri mori? Vela parov si od mora donesie darcek.
Jeden taky tu pri mne striha noviny 😀

nadina
22. máj 2008

ja viem, ze sa mi lahko hovori...nepoznam vsetky okolnosti

mamartinka
22. máj 2008

no nadi mi sme skusily aj dovolenky a poviem ti.zo svadobnej cesty v grecku som si priniesla akurat tak zapaleny prsnik a z tunisu minuly rok flandre.takze tak neako.nam dovolenky neprospievaju.aspon nie cez leto. ☹ 😒

nadina
22. máj 2008

Martinka, ja to tu nechcem takto na verejnosti rozpitvavat,
ale uz ste teda hladali pricinu?

poznas toto centrum? http://www.sanatoriumhelios.sk/kto-sme.html
Bezim na anglinu,
zatial....

nadina
22. máj 2008

Ahojte,

nikde nikto?
Martinka, odpisala som na IP,
prave som prisla z angliny,
chrumem musli tycinku a pozeram,
ci tu nikto nie je.... Irsko, haloooo...vstavame 😀

annaola
22. máj 2008

kravata, v centre napr. v Jervise ,alebo aj v Ilacu maju tiez v pohode miestnosti na prebalovanie. v jednom je to lepsie, ale neviem si spomenut v ktorom.
Pocula som vela, ale na vlastne oci nevidela- ked vraj ludia niekedy koncom juna, zaciatkom jula daju pred dom vselijake veci, ktore uz nepotrebuje. som zvedava ci sa mi podari nieco ulovit. nutne totiz potrebujem nieco pre toho mojho aktivneho cloviecika na dvor.,nevime cim to je ale ma v sebe tusim baterku. zacal dokonca aj pesi chodit, a doteraz nechcel ani hlavu vystrcit z kocika. 🙂
a na prazdnom dvore sa mu nechce behat, teda... nutim mna aby som ho nahanala..a ja stara ,o mesiac 30 rocna ,korytnacka som leniva a vydrzim tak minutu
😢
ozaj, este sa mi dnes stala zaujimava vec. Riaditelka v skolke mi povedala ze ak Tomi nebude chodit na viac hodin do skolky, tak musi odist, lebo ludia cakaju na miesto. skvele, ze?tak fakt neviem co mam urobit, o mesiac a pol ideme na dovolenku, tak by sme vyhodili za ten prazdny mesiac iba tak vzduchu skoro tisicku.Sialene Irsko....
😖

nadina
22. máj 2008

Anka
a na kolko hodin chodi Tvoj maly do skolky?
Ja tiez chcem dat Slavka, lebo nestiham aj pracovat,
aj sa o neho starat a este aj domacnost,
no hruza...a tiez chcem len na par hodin,
alebo este lepsie mozno - na cele dni,
ale trebars len 2-3 x do tyzdna,
to by sa snad dalo, ked niekto aj pracuje na par time,
tak vyplnit dni, ktore ini nechodia...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre