Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catrin23
20. okt 2007

..a to ani nehovorim ze kolkokrat mi poôozili lebo som im nerozumela adresu.. no co ja za to mozem ze rychlo rozpravaju, a este do telefonu... chcela by som vediet ci by mi oni rozumeli keby im nieco poviem po slovensky,,, nieze by sa tesili ze im aspon nieco rozumieme,,, oni vedia len jeden jazyk a ja aspon styrmi sa dohovorim

catrin23
20. okt 2007

tak sa maj a dobru noc

diant
21. okt 2007

ahojte dievcata, ste tu vypisovali do noci.
no ja sa viem velmi nahnevat ked si daco pytam v restike abo dakde volam a mi nerozumeju cudzinci.vacsinou poliaci. minule som si pytala bezkofeinove kapucino a ta polska truba na mna cumela, ked som sa jej zacala vypytovat aka je to teda kava, dockala som sa len yes, yes, no problem. nakoniec som stratila nervy a zavolala som si menezera ze nech jej to potom vysvetli bo sa nemam naladu rozculovat.
u mna ani iri nevedia ze vlastne ani irka niesom. ked im poviem odkial vlastne pochadzam tak sa cuduju ze ako rozpravam, ako rodena. (to len vdaka manzelovi)
a minule mi volal daky pakystanec z 3mobile. nic som mu nerozumela, ani manzel nie, tak som si pytala k telefonu dakoho kto rozprava po anglicky a on trpak ma prepojil k dakej natase ruskej a normalne som jej zlozila telefon bo este horsie ako on to bolo a hovor ma vysiel na 10 eur kreditu a nic som nevybavila 🙄

etka
21. okt 2007

caute kocky, ale ste toho povypisovali, cele doobedie mi trvalo kym som vas precitala a teraz som zistila, ze uz musim ist pomly do prace 😒
Vcera som mala volno ale ani som sa neozvala, bola som cely den v posteli v polospanku, lebo ma akasi nadcha chytila, nemam teplotu, len hrdlo ma hrozne boli 🙄 neznasam to
chuda dianka, sa rozculujes na kazdom kroku, co? radsej nikam nechod a nikam nevolaj, nech mas klud...aby ani babenko potom v strese nebolo 😉 ved aj ono citi tie vsetky vonkajsie vplyvy, nie?!
brrr, ako sa mi do prace nechce irky hlupe pocuvat este aj v nedelu, v den pokoja...

diant
21. okt 2007

etka ja si pamatam ako som neznasala do roboty chodit v nedelu specialne. ja som nervak od prirody, maleho je mi uz teraz luto. sa narodi a zacne sa nad niecim rozculovat 😀

catrin23
21. okt 2007

ahojte...
u mna boli weekendy najhorsie v robote... plno irov co robili bordel a hlupych poliakov co sa nevedeli ani vykoktat 😅 a najhorsie na tom bolo ze v sobotu chceli ist od nas vsetci von a ja som stale musela v nedelu robit a oni kludne chrapat 😠 😠 😠
diant musis to este nejako vydrzat, nerozculuj sa... mne sa to lahko hovori, ja som bola 2mesiace nervozna nkuse z toho , ze som musela lezat v hospital... 🙄

nadina
21. okt 2007

Ahojte zienky,
Dianka hlavne klud 😉
My sme sa vratili z mesta pred chvilkou.
Stretli sme sa aj s Petou. Peti, tak nakoniec
sme v Arnosts nic nekupili, ten Gap tam nema absolutne vyber,
Miska si vybrala mikinu v Champione. A este sme ruksak,
bo uz Miska dva znicila od zaciatku roku, pokazila
na oboch zipsy, to este pojdem reklamovat.
No tu asi je lepsie kupit novu vec, ako dat zips opravit.
Sestra sa prave rozculovala predvcerom, ze si dala opravit
cizmy a oprava stala 9 eur a cizmy kupila niekde vo vypredaji za 5e.
Ozaj, zastavili sme sa aj v tom novom obchode so SK potravinami,
ale nic moc, maly vyber, no maju mat vo stvrtok tovar.
Tak snad cosi dobezu...

etka
21. okt 2007

tak uz som zase doma v teplucku, chvaaaalabohu, dnes bolo zase plne mesto sialenych ludi...heh, ze Nadi 😀 😀 😀
som rada, ze ste aspon v Champions nieco vybrali, pravdupovediac, v Arnotts nie je velky vyber co sa tyka sportovych veci...skor naopak a GAP, ja si tam nikdy nic neviem vybrat... 😖
ale musim povedat dievcata, mam obrovsku traumu, Nadkina Miska mi povedala ze "dovidenia" ☹
starnem pomaly... 😀

nadina
21. okt 2007

Peti,
aaale, nic v tom nehladaj,
Miska je len dobre vychovana... 😀 😀

etka
21. okt 2007

aaale ved ja viem, je straaasne zlata, velmi pekna slecna, hadam aj ja si taku peknu dceru zasluzim 😀 😀

nadina
22. okt 2007

Ahojte,

Peti, urcite si zasluzis 😉
Taaak sa nam dnes konecne rozprsalo 😀
Ako sa mate? Ja som doobeda stravila u zubara,
nastastie som tu nasla velmi dobreho a spolahliveho,
az mam pocit, ze robi svoju pracu rad...
a mam doma mensi lazaret,
aj manzelik dnes ostal doma,
tusim zacina chripkove obdobie...
Ozaj, davate seba a svoje deti ockovat? Ake mate skusenosti?
...pekny dnicek vsetkym...

nadina
22. okt 2007

...Halooo???

lenka78
22. okt 2007

Ahojte!!!!!!!!!!!!!

nadina
22. okt 2007

Ahoj Lenka 🙂

lenka78
22. okt 2007

Necitam vsetky stranky,lebo som len v internetcafe.Nedari sa nam velmi,lebo mame problem so skolkou,no dufam,ze zajtra sa zadari.Mam pocit,ze ked pocuju prizvuk a dieta nevie po anglicky,tak sa im nechce do toho.No vraj Chris musi chodit kazdy den do skolky,aby o rok mohol nastupit do skoly.A nakoniec tie skolky nie su az take drahe ako zvelicovali Iri.Mozno sa im to zda vela dat za dieta na tyzden 100 az 120 eur.Neviem,no ja chcem do prace!Som tu mesiac a mame len pps number!Sme strasni.Takze dovolenkujeme vo Wexforde.Pocasie je ok,slniecko,len teraz poprchava,no je teplo.A u nas vraj kalamita so snehom pod Tatrami!
Je pravda,ze Poliaci tiahnu do Dublinu,lebo je to miesto,kde sa da najlahsie najst robota?Mozno sa aj my v marci presunieme do Dublinu 🙂

lenka78
22. okt 2007

Koncim,majte sa.
Maji,ako s tym Hookom? 😉
kedy nam vratite navstevu?
Neviem kedy budem zase na nete.Majte sa!

nadina
22. okt 2007

Lenka,
no, tie skolky, to mas dobre,
vies, Dublin je drahsi...a zial,
v mojom okoli su skolky za 900 az 1300 mes.
tie lacnejsie su plne, a lacnejsie znamena 690 a viac.
A moj Vladko isiel priamo do skoly, bez skolky,
no nam to tak vyslo, ale samozrejme, ze je lepsie,
ked ma dieta zaklady anglictiny a az potom ide do skoly.
To je urcite lepsie 😉 Tak sa zase ozvi, potesis...

ashley
22. okt 2007

Ahojte.
TAk uz sa chystam spat, len som vas chcela pozdravit.
Nic mimoriadne sa neudialo, len sme mali navstevu a Tominko podostaval nejake hracky, tak sa s nimi vytesuje. Zajtra by sme mohli ist na ihrisko, co Lienka, Nadi? Snad sa nam podari stretnut sa.
Zatial papa...... Prajem dobru noc

nadina
22. okt 2007

Ashley, ja budem na ihrisku najskor poobede,
ak este budem vladat 🙂
Bo v utorky doobeda chodievame na stretko
rodicov s detickami do kniznice v Blanchi.
Kedy sa pridate?
...bru nocku

diant
23. okt 2007

dobre rano. hlasim odchod do nemocky na kontrolu. ak sa nevratim rodim, ak sa vratim este vam tu budem dlhsie pilit nervy 😀

diant
23. okt 2007

a som spat.aj tak tu dnes nikto nieje 🙄

nadina
23. okt 2007

Ahojte zienky,
my sme boli doobeda na stretku v kniznici,
potom rychlo pripravit obed, pre Vladka do skoly
a teraz som ich na chvilku ulozila,
nech si oddychneme...
Dianka, no teeeeda, zase si tu? Myslim naspat z nemocky? 😉
Nejako Ta tam nechcu 😉
Tak pekny dnicek a ozvite sa...co to ockovanie?
nedavate deturence ockovat? Nikto sa neozval... ☹

diant
23. okt 2007

Nadi nechcu ma tam. ze mas este cas. maly je pootacany do vsetkych stran no hlava mu uz pada dole tak doktor povedal ze o den, dva bude v pozicii. tak aspon to. no a mam furt nejaky bordel v moci. akurat som si tam odsedela dve hodiny.
co sa tyka toho ockovania, je take iste ako u nas. muzova sestra ma dvojcence a ti sa davaju ockovat. aj ked su iri, problem s tym nemaju. tak daj aj ty svoje ockovat. vsak za to nic nedas a mas o starost menej.

nadina
23. okt 2007

Dianka,
aj by som dala deti zaockovat,
musim sa opytat lekarky,
mozno je tento rok uz aj neskoro...
no videla som na dverach u lekara oznam,
ze treba ziadat o to HSE na nejakych tlacivach
ruzovych...tak neviem, kym som si to stihla precitat,
oznam bol prec. Teda na druhy x ako sme prisli.
To by malo byt pre drzitelov MC zdarma potom,
ale treba asi o to ziadat?
A nemam skusenosti s ockovacimi latkami,
neviem, su na to tiez rozne nazory,
tak mam celkom aj strach... 😖

diant
23. okt 2007

len chod za doktorkou a opytaj sa jej. viem ze muz sa dal ockovat pred 2tyzdnami bo si poranil prst a nevedeli sme ze co by mohol chytit. volal doktorke a ta mala pre neho na druhy den pripravenu inekciu.a neplatili sme nic. tak to tak aj s detickami byt musi. a sa bat nemusis. doktorka ti iste rada poradi. vsak vsetky deti z nasej rodiny sa len tu ockuju a su zive a zdrave 😀 tie dvojcence az prilis

nadina
23. okt 2007

aha, ale ked sa poranil..to bola skor tetanovka, nie? 😉

asi nie proti chripke... 😉 ja som myslela totiz ockovania
proti chripke a pod.
Nemala som na mysli pravidelne ockovania v detstve,
to je nam jasne, to mame vybavene...

nadina
23. okt 2007

asi som sa zle na prvy x vyjdarila, tak prepac... 😉

diant
23. okt 2007

hmmmmm, tak to neviem. a chces dat deturence ockovat proti chripke?ja som to nikdy nemala, ani ked som do skoly chodila. myslim ze tu tolko chripky ako u nas nieje. ja by som asi moje zaockovat nedala. myslim ze to nepotrebuju detuchy. ale vsak o tom ja prd viem . skus sa niekoho skusenejsieho opytat

etuska
23. okt 2007

Ahojte kočky slovenské. Nadina mi dala kontakt na toto forum. Stihla som si prečítať len čo to z augusta+pár"chrípkových"príspevkov 🙂
No aby som sa na úvod trošku predstavila: 🙂 Volám sa Erika, nick:Etuska, učím 3.rok angličtinu na strednej škole. S manželom, ktorý mimochodom končí tento rok VŠ máme trojročnú beťáricu Mišku a v júli/auguste 2008 sa chystáme do Írska(najskôr asi Dublin,lebo je tam moja švagriná+pár známych a priateľov).
Mesto sme si boli omrknúť ešte vo februári a celkom sa nam pozdáva 🙂
prajem Vám všetkým pekný večer(idem písať prípravy- zajtra mám 0.hodinu ☹

diant
23. okt 2007

ahoj erika. to v auguste ked prides to by som uz mala mat odrodene 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre