Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka78
5. nov 2007

ahojte,dnes je Chris 1.x v skolke.V poho som ho tam nechala,som zvedava,ci aj zajtra bude v poho,ked zisti co a ako.Ja si hladam robotu,ziadost v Tescu podana,vo FAS-e som mala dohodnute interview,no nekonalo sa,tak mi dala 2. len letaky.Grrr,potesilo,takze sa zahram na postarku a v kazdom obchode necham C.V.,no velmi v to neverim,myslim,ze to ostane v kosi.Velmi som Vas necitala,necham si to na potom,ked budeme mat net doma.
diant,ja som tiez dlho prenasala,skoro 2 tyzdne,chodila som na odbery plodovej vody,pre mna to bolo neprijemne.No raz to urcite pride a narodi sa Vam krasne donosene dieta.
Majte sa pekne a zajtra som tu zas! 😎

miriama
5. nov 2007

ahojte..no neviem ci sa mozem pridat...ja som zo severneho Irska a oficialne sme UK ale tak zas sme na jednom ostrove 😉 tak ja neviem...xi...
ale ja vas len pozdravim 😵

diant
5. nov 2007

Lenka drzim palce stou robotou. teraz pred vianocami by si mala daco najst..
ma slak trafi ak maly nevyde von co najskor.mi uz nieje vseko jedno..
ahoj miriama

lenka78
5. nov 2007

neboj diant,ja som tiez myslela,ze vystrelim,Chris sa narodil 2.8.,tak aspon nemas tak teplo.Viem ,ze som posledny tyzden umyvala kazdy den okna a modlila sa,aby ma uz v nemocnici vzali na vyvolavacku,lebo som bola uz chodiaci sud.No neviem ci tie okna pomohli 😀 😀 😀

diant
5. nov 2007

no ja zajtra planujem padnut pred doktorom na kolena prosit o pomoc 😀

miriama
5. nov 2007

diant, a kedy mas..alebo si mala termin?

diant
5. nov 2007

termin mam teeraz vo stvrtok. ale zajtra budem zobrat o vyvolavacku 😎

miriama
5. nov 2007

fiiiiha, tak uz to chces mat za sebou, co?
a kde budes rodit? si na SK ci v irsku?

diant
5. nov 2007

my sme irska rodina. takze jednoznacne tu doma.
ani si nevies predstavit ako by som si zelal rodit aj hned teraz. nakakane mam v gatiach z toho, no chcem to mat za sebou.v den ked budeme s malym opustat nemocnicu budem ta najstastnejsia na svete.

etuska
5. nov 2007

Ahojte kocky,
Vitaj Miriama 🙂 -aj moj bratranec býva v Sev. Írsku, konkretne v Antrime, pracuje ako lekár-len tak na margo-ak by niekto nedajboze z Vas ochorel ☹ -je krčný lekár.Kde bývate vy?-Belfast? Ako dlho ste uz v "Ulsteri"?
Dianka,este to nejako vydrz a o pár dní už budete aj s bábom doma.

Dnes som bola pozrieť kamošku, kt. má 5.mesačného synčeka 🙂 -krásne bábo, také smejo a rastie ako z vody. Hneď potom som nabehla do obchodu a ďalšej kamoške, kt. čaká malé v máji som kúpila cumlíček a hryzadlo 🙂 -ma to normálne chytilo za srdce.
Drahý dnes zobral Mimi do Košíc k druhej starej mame, a vraj celý den počúvala. Som zvedavá ako dlho jej to vydrží.
Nadi-skúšali ste aj ryžu, mrkvu, zemiak? Nasa Miška mala na dovolenke hnačky, tak stále dookola jedla polievku z týchto ingrediencií+banána a stále dookola banány+ čierny čaj/aj ked niekto ho detom neodporuca, nam zabral samozrejme sme pili aj vela vody a rehydrat. roztok.
Lenka,držím palce pri zhánaní práce-skusala si www.gumtree.ie? Ak si dobre pamatám, máš skončené učiteľstvo???-alebo som to doplietla?
Idem trošku poupratovať, lebo moje zlatiná tu nechali po sebe riadny neporiadok. 😖
Helka, ako sa máš?

helka31
5. nov 2007

No čauko kočky.Už som tu.Buchty už sú všetky zjedené. 😀 Rodinka napapaná.Už mám veget.Nadi škoda,že nemáš Hylak forte.to sú kvapky zo SR a sú dobré .Samkovi hneď zabrali.Chudáčik ani sa poriadne nenaje ☹ .Erika Ty si normálne vorkoholička.Len pracuješ.A vieš super po anglicky?Dnes tu fakt bolo o ničom mrholilo.Už tá zima asi začína aj tu,čo poviete? 🙂 Možno nám aj zasneží? 😵 Dianka 8.novembra máme výročie svadby tak ak Ti to vyjde budem rada. 🙂 Trošku pobehaj po dome a uvidíš pojde to ľahšie.Ja som mala cisársky tak neviem ako to chodí a neviem ti poradiť 😒 .Možno druhé ak bude 😉 budem rodiť normálne,ale bojím sa ☹ .Pekný večer.

nadina
5. nov 2007

Ahojte,
tak uz je Slavko na tom lepsie,
ale samozrejme, stale dietujeme... Neboj, Erika,
pri 3 detoch uz mozem rady rozdavat,
aj ked niekedy sa rad zide aj mne 😉 😉
Teraz si chcem dat doniest zo SK Kulisek,
bo take tu nemam, len Hylak. Mala som z kniznice
dobru irsku knizku / volnepredajne lieky v Irsku,
ale bola stara, nevideli ste nejake nove vydanie?
To by sa zislo, nech sa trosku zorientujeme.
Dnes som prave zistila, ze od noveho roku nam uz nevychadza
prijem na Medical Cards, tak idem luskat stranky
s poistovnami/vivas, vhi a quinn-healthcare...neviem zatial,
ktora z nich je naj pre rodinu. No jedno viem, ze mesacne
nas to vyjde okolo 200 eur...chjo...
Dianka, ako to mas Ty? Mate MC? Ja viem, ze ako tehotna mas vsetko
zdarma, ale mas nejake poistenie? Co odporucas? 🙂
Ozaj, nasla som konecne koberec do detskej,
no je to v Limericku, ale tusim sa da aj poslat.
Ak nie, tak navstivime Helku 🙂
http://www.cleverclogs.ie/showproduct.asp?idpro...
...
Miriamka vitaj, samozrejme, ze sa mozes pridat,
akurat, ze uz niektore veci si v UK ine, ale to iste vies.
...
Lenka 78, preluskaj prispevky do zadu, som pisala,
ze ci nechces skusit aj nieco ine, ked si pedagog...?
Ak chces, poslem kontakty.
...Peti, pochval sa, co si nakupila v Dundrume? 😵
Si ma navnadila, pojdem asi cez vikend, bo cez tyzden
sa nedostanem koli chalanom a skole, no cez vikend tam bude
straaasne plno, urcite...
Hodim fotku do albumu, prave sme skoncili nase domace tvorenie... 😉
Pekny vecer.

etka
5. nov 2007

caveste, tak som predsa len trafila domov, ale bola to fuska, som vyrazila rano o 10tej a prisla o 6tej, jeeeezine, jak keby som v praci bola 😅 sa mi cudujem, ze ma to este bavi aj v den volna chodit po obchodoch, hm 🙄
ale nakupila som...minule som bola v Blanchi a nist 😖
Erika, ja som zo Ziliny, len v SNV sme byvali asi 5 rokov ked som bola mensia 🙂 a krajsia 😀. Drahy isiel na Sk na dovcu.
Nadi a boli ste u dokiho, ci liecite domacimi receptami? to ma mrzi, ze mu stale nic nepomaha, chudiatenko male, kde sa to v nom berie ☹
vitaj miriama 🙂

helka31
5. nov 2007

Jej super fotečky.To ste teraz robkali.Nadi ak by si išla do Limericku,určite Ťa budem čakať. 🙂 Len daj vedieť bola by som rada. 🙂 To fakt len tu si našla koberec?

nadina
5. nov 2007

Helka,
dik, si zlata, no na Hylaku sme uz par dni...
a akosi nic. Tiez si vzdy kupujem.
Mam tu uz pomaly male chemicke laboratorium,
glukomer, tlakomer...
a slovensku lekaren v jednom,
ale obcas je to na nic... ☹

nadina
5. nov 2007

Peti, maju tam lepsi vyber ako v Blanchi,
vazne? Lebo ja to tu mam bud okukane,
alebo tu naozaj nic nemaju...a to je Blanch vraj najvacsi v Irsku,
na plochu.
Co si dobre kupila? Aaaale som ja zvedava... 😀
Jasne, u lekarky sme boli, dva x...prvy x sme dostali ATB,
ale nebrali sme ich, lebo na druhy den bolo po teplote...
ale na treti hnacka a v sobotu vracal...tak sme isli zase,
dala nam len cipky proti vracaniu, tot vsio...
Takze dietka, hylak, cajik a tak, snad to prejde,
ked nie, pojdeme zase, co nam ostava.
Helka, naozaj na nete som nasla len toto, pisu,
ze predavaju od nich aj v Mothercare,
ale asi nie cely sortiment, musim sa opytat, ci mi to dovezu.
Ak nie, tak sa mozno uvidime, ked som sa tak pekne pozvala na
navstevu 😀 😕 😉 Jasne, ze by som dala vediet vopred,
neboj 😉

helka31
5. nov 2007

😒 Musíš stále skúšať niečo nové,čo?Len nech ste zdravý 🙂 .Mne sa zdá,že Samkovi ten Írsky vzduch len prospel.Doma bol stále prechladnutý ale už je to lepšie,musím poklopať. 🙂 V Dubline je málo obchodíkov s kobercami?A čo ste dnes robkali? 🙂

nadina
5. nov 2007

Helka, ...ano, teraz sme sa hrali, su to take penove podlozky z Tesca,
nie papier, radi sa hrame... a najma ja 😉 Priznavam sa dobrovolne 😕

helka31
5. nov 2007

Ty si super mama. 🙂 A prečo nie?Veď aj Ty sa zabavíš a odreaguješ. 😉

nadina
5. nov 2007

Neviem kolko je tu obchodov z kobercami,
ale co som presla, tak nic nemali.
Potom som prisla na to, ze detske koberce vobec nemaju
v tych klasickych, kde lino a koberce...
ale v detskych obchodoch, kde maju detsky nabytok a pod.
No ale zatial neviem, kde tu taky najdem...
mozno mi niekto poradi ? 😉

nadina
5. nov 2007

s kobercami, nie z...sorry

helka31
5. nov 2007

Asi ideme pokukať superstar na SK.Sleduje to niekto.Celkom to ujde,nie? 🙂 Tak zatím.Pa.Neskor.

etuska
5. nov 2007

Aaaale baby,
uz ani mna to nebavi tolko pracovat,no ja som taka "poctivka" a nerada chodim na hodiny nepripravená 😅 -to mam potom sama zo seba zly pocit a svoju robotku mam rada,no aby som nedostala "burn out" chceme na par rockov skocit do Irska, predsa ucit na strednej skole a v jazykovke je "nebe a dudy" 🙂
Uvidime, ci tu anglinu viem az tak super-zivot ukaze. No ked sme boli vo febr. v Dubline, som si celkom dobre pokecala s hocijakymi cudzincami i Irmi, takze hadam problém nebude.
Len ma stve, ze mi tento roknavalili vela hodin a nestiham tolko vegetit ako by som chcela 🙂

etuska
5. nov 2007

Nadina, krásne fotečky 🙂 My posielame tiez taketo hand made pohladnice, uz sa tesim na ich výrobu.A ked mala Miška asi rok, tak sme robili figurky na stromcek zo sleneho cesta, potom sme ich ususili v peci a máme ich doteraz, sice uz len par, lebo niektore sme rozdali.
Idem este vytvorit test na geografiu, lebo aj tu ucim, sice len 3hodky do tyzdna no predsa.
Ozvem sa neskor. Sikovna ste vy rodinka 🙂
Etka, co si tolko shoppingovala?-sa dobre beha po obchodoch, ked manzelik prec, vsak?-ved my zienky vieme o tom svoje 🙂

diant
5. nov 2007

Ahoj nadi. my obaja mame medical cartu. aj cela nasa rodina. no viem ze kamoska si plati bupu.aj ked som tehotna bez medical carty by som nemala narok na lieky , co sa mi zda sibnute. ved kazdy tyzden chodim po dake masticky k doktorke na egzem. najnovsie ho mam na oku 😠
inak to s tymi kobercami, viem ze u nas v corku maju v detskych obchodoch. len su dake male, nie na celu izbu a zda sa mi to predrazene 350e za kobercek priemere 1.5metra. a detsky nabytok krrasny som videla v Harvey Norman, ale tiez drahy. kukni do argos katalogu po nabytok.

nadina
5. nov 2007

Dianka,

dik, argos som presla, ale nic moc veru.
Koberceky len tie male... Ten koberec, som nasla
tak nestoji ani polovicu z toho, co pises,
je sice drahy, ale nie az tak strasne,
tak uvidime..Tie musim pozriet tu este po obchodoch,
kym sa niekde budem trepat.
Erika, dik.
Ti Tvoji ziaci musia mat z Teba radost, ked to beries
tak poctivo... 😀

etuska
5. nov 2007

To teda hej 😀 😀 😀 , najma Monika, ktora dnes dostala 3 päťky. Ja som síce trpezlivý a ústretový človek, ale keď mi niekto nedonesie z 3-och prác od začiatku roka ani jednu, a to mali deadline myslim 25.10 a ani po prazdninách nič 😖 - a s kludom Anglicana povie, že ani jednu prácu ešte nezačala písať....no comment.
So zaciatočníkmi sa dá hrat, spievat, robit projekty,ale stvrtaci, ktorých caka dost tvrda maturita ...a takýto pristup ☹ -nejako ich clovek prinutit musi.
Aj sa im niektorým cudujem- studuju krasny odbor, kde cudzi jazyk ozaj budu potrebovat-"animátor voľného času" a takto si od...roky studia -no a potom placu a platia si drahe doucovania a jazykovky...-ale ich zivot naučí...
Mám však aj snaživé decká, ktoré na sebe makajú a to ma teší 🙂
Nadi, aky kobercek si chcela? Nejaky konkretny motiv?

etuska
5. nov 2007

Žienky, viete už čo komu na Vianoce? Dajte nejaky tip 😉

nadina
5. nov 2007

Erika, ...ano, poslala som uz link hore.. 😵

etuska
5. nov 2007

Paráda, ozaj krásny koberček 🙂 Už si viem predstavit chalanov ako po nom dookola behaju s autickami 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre