Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lessana
22. okt 2010

@lessana vy ste sikovny, matusko bude mat desat 8meho novembra, na nozkach sa drzi, pochodi ked hovedieme, ale ci bude chodit sam tak skoro ako stanka, no nechajme sa prekvapit,

lessana
22. okt 2010

@lessana baby je tu niekto kto pobera rodicovsky a zije v irsku?

tinkadublin
23. okt 2010

@lessana ahoj ja len tak na rychlo vsimam co sa pytas, tak mne na urade povedala tetuska ze ak sa poziadalo pred 1,majom tak to riadne je schvalene a budes dostavat ako mas.. keby sme aj my pred 1.majom poziadali tak sme v suchu ale to sme nestihali s rodnym listom takze nic z toho pre nas 😝 ale nemaj strach tym co uz dostavaju sa to nerusi 😉

ladywitch26
23. okt 2010

@tinkadublin mne naopak povedali, ze to porusia aj tym, co su uz mimo uzemia sr. akurat,ze musia dokazat,ze neziju na sr.

oceanka
23. okt 2010

@lessana Filipko sa narodil v 2008 a dostavam rodicovsky nadalej, dokonca som sa v aprily 2010 zamestnala na full time svokra sla zaniest na sk zmluvu ze robim tu v irsku a tetka jej hovori ze no a? ze ona ma narok aj tak, samozrejme som neverila, chuderku svokru som tam znovu poslala aby som nemala problemy potom tak ona jej vytiahla nejaku vyhlasku a citala jej to tam, a ze ked neverim tak sa mam prist presvedcit, no nebola som este na sk odvtedy. Tam je kazdy rok inak a zmeny sa tykaju vraj iba tych ktorí akurat v tom obdobi zmien ziadaju, tak ako tu pisali uz dievcata nieco s tym majom. Sama som bola prekvapena ale tak kazde euro sa zide, a hlavne som sa chcela odhlasit a samy to zamietli 😉

ivika12
23. okt 2010

Ahojte baby, som tu nova tak vypisujem kade tade po roznych kategoriach a asi az teraz som nasla tu spravnu, teda aspon dufam 🙂 pracujem takmer tri roky v Irsku ale uz kazdu chvilu sa chcem vratit domov, po navrate planujeme svadbu a bejby tak si uz teraz zistujem ako sa veci maju, aby som sa nakoniec nevybabrala. Neviem ci to mam vyriesit tak, ze sa vratim domov uz teraz alebo mam este radsej pockat tu kym nastupim na matersku (teoreticky). Ide o to, ze neviem ci by som na Slovensku mala na matersku narok, kedze som robila tu a dobrovolne nemocenske si zatial neplatim. Na druhej strane si niesom ista ani tym, ci by mi vysla materska v IRL....pracujem sice cely cas legalne, ale vzhladom na to, ze pomerne malo zarobim mam aj malo PRSI odvedene, urcite to nie je tych 39 tyzdnov....takze teraz ani tak, ani tak.....ak by som mala narok na nieco z Irska tak to tu este radsej troska potiahnem, ale ak nie tak to pre mna nema zmysel a mozem ist domov rovno.....co by ste mi poradili? Mate niektora podobnu skusenost? Dakujem za kazdu radu

ladysparky
24. okt 2010

ahojte dievcataaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 konecne sa hlasim 🙂
sme s malinkou spat v irsku, uz druhy tyzden, ale snad chapete, ze sa skor nedalo ozvat.. vsetok volny cas sa totiz snazime travit spolu ako rodina, ci uz mimo domu alebo doma 🙂
aaach, 2 a pol mesiaca na sr ubehlo ako voda, uzasne sme si uzili rodinu, jednu aj druhu, pochodili lekarov, dali si preventivne vsetko skontrolovat, a mozno som to tu uz pisala, ale okrem intolerancie laktozy, alergie na kravske mlieko, a zvacsenej oblicky, o ktorej vieme uz od jej 20tyzdna existencie, je vsetko uplne v poriadku 🙂
paulinka nasa krasna najkrajsia na svete ma uz 7 mesiacov, nieco cez 8kg, nejaky ten cas uz sama sedi, v choditku lieta ako drak, pretacanie z brucha na chrbat uplna hracka, ma dva spodne zubky, dudlik si uz vie sama nalozit do pusy, zeleninku (som zistila, ze nic s mrkvou nezje), ovocie a vecernu ryzu krasne papa, ale mama nechce povedat ani za svet 😀 catalin, ty si pisala, ze na teba mala v 7mes. z postielky takto vykrikovala? 😅
moc som vas spatne necitala, tak mozno uz nebudem aktuvááálna 😀 ale,
jani, dufam, ze sa elenkino spinkanie zlepsuje 😉 cetrojka, pozdravujem vas a idem komentovat fotky na fb 😉 zdenka, malinky je nadherny, urcite robi velku radost.. a dik za typy na tento vikend.. boli sme vcera v kk ale sme sa otocili, bo food festival nebol zadarmo.. co ta trout farm, boli ste? a nechystate sa zajtra k nam do dediny? mozno by sme sa mohli na sekundu vidiet 🙂 ladyw, tiez som mala problem s nadprodukciou mlieka a tiez mi velmi pomohla annagh-ina stranka.. dodnes kojim po leziacky (gravitacia nie je taka silna) - teda mliecka uz nie je tak brutalne vela, ale na tuto polohu sme si s malou uz zvykli...
tie co som nepozdravila osobne, zdravim takto 😎 😎 😎
dnes sme stravili neuveritelne krasny slnecny den pri mori, malinka si za mojej pomoci hopkala-dupkala po plazi, popri bosych, sporo odetych irskych detoch vyzerala ako eskimak 😀 nostek, prsteky jej od vetra omrzali a nakoniec v kociku na cetrstvom vzduchu krasne zaspinkala. snad bude dnes v noci dobre spat.. lepsie ako doteraz - odkedy sme spat, su noci dost tazke, cca kazde 2h vyzaduje cicik.. jaj ano, stale kojim, comu sa velmi tesim 🙂
uzite si zajtrajsi sviatok a tesim sa na pravidelnejsie písaníčko - čítaníčko 😵
paaaa

lessana
26. okt 2010

@ivika12 ahoj ak nemas ine dovody, tak by som o matersku ziadala tu,

lessana
26. okt 2010

@oceanka 😀 je tak to si ma potesila, lenze mna hryzlo chvilu svedomie a poslala som im maila, v piatok, zatial sa ale neozvali...co ma tesi 😎

palesandra
28. okt 2010

ahojte babusky, mam na vas ziadost o radu. co obliekate detom v irsku tak v lete? budem mat babo vo februari, a v maji by sme sa mali stahovat do irska (mestecko pri dubline), teda bude mat cca 3 mesiace a chcela by som mu teraz kupit v akcii tento overalik velkosti 62/68 alebo vacsi, do kociara, nie je velmi hruby ..take 3 tenke vrstvy..tak neviem ci ho vyuzijem od maja cez leto a ci na zimu nebude tenky..? pozrite na tento link http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/...
dakujem vam

lessana
28. okt 2010

@palesandra ahoj, maj tu nie je velmi chladny ale to pocasie moze byt velmi premenlive, iked sa stane ze prave v maji su tie najteplejsie dni v roku, zima kludne moz byt, hlavne ked dieta pride z ineho podnebia, ine virusy, kupila by som ho, ale urcite vacsii, aj na 80 - 90 cm babo, pravda ja mam valibuka, v zime sa ti sikne, kupis podobne i tu, ale nevies ako bude ked priletite, nebudes hned utekat do obchodu, kym najdes a pod.inak ceny su tu obdobne, penneys, dunnes store, zalezi co ine mu chces este kupit do chladneho pocasia, ja by som zvolila prave len toto, ziadne bundicky, a tak, ..

lessana
28. okt 2010

@lessana v zime boli sice mrazy, do - 5 vnoci, ale cosi teple pod plus i deka, ak by trebalo,no v lete ho neviuzijes,

lessana
28. okt 2010

@lessana matusko bude mat 10m, overalik je pravda nenosi ma uz bundicku a nohavice, ciapocku, ale do kocika mu beriem deku, ak kupis rozhodne by som kupila aj pre rocne dieta, velkost, matusko nosi veci uz na 18 mes.

palesandra
28. okt 2010

@lessana dik za rady, ja som nakoniec sla po robote ho omrknut kupila osm na 6-12 mesiacov, na zaciatok bude velky ale mozem ho pouzit ako tenky fusak do kociara a a tiez som zamyslala ze ked bude kus chaldnejsie tak sa vyuzije..\

a presne ako hovoris, to som zmyslala ze ked bude zima, nebudem hned behat po obchoch, no na druhej strane zase zvlacat veci do irska , ked tam to je tiez ..ale tak nakoniec som urobila tak ze som ho kupila , pre kludnejsie svedomie ;) do roka ho dufam vyuzije niekedy ;)

no ked sme boli pred 2 tyznamiv dubline v Dunnes, tak sme tam kupili take decky, uteraciky a podbradnicky..ostatne maju cenovo ako v tesku, dokonca v tesku mali take iste veci tam ako u nas v \po alebo ke..a v pennise sa mi az tak tie veci nepacili..akoze pre chlapca..inak pre dievca maju vsade toho vela ;)

lessana
29. okt 2010

@palesandra ja som matuskovi pred narodenim kupila len cele body,tu oznacene ako pyzamo,potom bez rukavou a noziciek body,teple i tensie,ziadne kosielky,nohavice,nic,aj tak je to pre take male babo nepohodlne,aj prenas, hlavne ze bolo ciste stale po ruke a teple,az ked sme sli domov ked mal 6mes. som mu kupila letne tricka a nohavice, kratasy, tak aby bol pekny a farebny, no kludne by sme sa zaobysli len s celymi tielkamy bez rukavou a noziciek,cista bavlna, a pokoj,teraz mi stoja,uz je vacsi tak nechodime von v pyzame, ale doma by som sa zaobisla len s body, iked mame teplacky, no dam mu ich aj tak ked uz mi dojdu body, alebo je chladnejsie,chcem povedat ze aj tak ma veci kopu co nevynosi, body sa osvedcili najviac, no zalezi od maminy co ma rada, ci znackove, ci stale ine a pekne farebne, ja som matulinkovy na oblecenie uz dlho nic nekupila,hlavne ze je dost body dlhych i kratkych,tak tak,a v penneyse ich maju dost aj v dunnes, pravda do tych 6mes, moc vyber neni, ale ako pisem mne stacili pyzamka,pravda ma uz 10m.uz kukam po vacsich frajerskych veciach, no je este cas,

mamartinka
30. okt 2010

Ahojte.Viem ze mi nikto asi teraz neodpise ale potrebujem surne a rychlo radu.Neviete mi poradit v Irsku neaky urologicky caj lieky?Zacalo mi dnes stale musim chodit prepacte curat na wc az ma to boli dole ked curam.Len sa oblecem a uz musim ist curat nanovo.Neviem ci to je zapal ci co ma zas postretlo.Uz ma az brucho zacina boliet.Nemozem sa pohnut z Wc.Dakujem za kazdu radu.

kristyna70
31. okt 2010

@mamartinka Ahojky,možná tě zklamu,ale jestli tě to už bolí tak si zajdi raději pro antibiotika k doktorovi..já to tady měla taky několikrát..zánět močáku,brala jsem cystopurin-normálně ho koupíš v lékarně..je to rozpustný prášek do vody a taky brusinky jako doplněk stravy.Potom už jsem si vozila antibiotika z čech,protože jsem věděla že tady mají prd ☹

mamartinka
31. okt 2010

@kristyna70 Dakujem.

mamartinka
31. okt 2010

A mas aj i.p

aknecak
1. nov 2010

Ahojte vsetci, chcela som sa spytat tych, co tu maju au pair zo slovenska, akym sposobom ste ich vyberali? Zasli ste na nejaku ich stranku? Alebo ako? Chcela by som skusit au pair od noveho roka, no celkom sa bojim, ten risk s cudzim clovekom a este k tomu aj strata sukromia. No neviem. Mohli by ste mi aj napisat, kolko im platite? Dakujem za radu. Neviem sa rozhodnut, co s mojim malym. Prave ma childminder, ale nie som bohvie ako spokojna a do skolky sa mi este zda byt strasne malicky, ma len 9 mesiacov. Tak som rozmyslala, ze by som skusila au pair od noveho roka. Prosim napiste mi skusenost a poradte co a ako....dakujem Katka

ladywitch26
1. nov 2010

@aknecak no najlepsie bude, ak cez nejakeho znameho najdes, ale pytaj si referencie. ja som mala jednu slovenku, ale poslala som ju domov.ona vobec nevedela, ako sa starat o dieta. akurat vopchala stanke mobil do ruky, pustila jej hudbu a to bol vrchol jej aupairskeho umenia. si to tu s dovolenkou pomylila. malu nevedela pomaly ani nakrmit. potom mi odporucila sesternica dievca, co bolo pred dvoma rokmi u nich. uz ju mame 2 mesiace a som maximalne spokojna. na nej proste vidno, ze sa uz starala o tych 6 deti, co mi spominala. takze nech sa rozhodnes akokolvek, vzdy si prever referencie

aknecak
1. nov 2010

dakujem ladywitch🙂 skusim dat nejaky inzerat, nijaka moja znama nemala nikdy au pair...a nenarusuje vam to sukromie? Trosku sa bojim toho, ze to narusi a este aj, ze sa bojim, ze ako sa take mlade dievca bude vediet postarat o dieta....a ako to riesite financne s nou? Myslim, viem, ze taky optimal tu sa ponuka 100 eur tyzdenne, no platite jej socialku na slovensku? Alebo ake ine vyhody ma? A musite jej zabezpecit kurz anglictiny? vobec neviem, kde ju pohladat...uz som sa divala, ze aj cez slovenske agentury, no tie su drahsie ako tie tu v irsku....tak dakujem za pomoc....Katka

catalin
1. nov 2010

@aknecak ja som dala inzerat tu na konika, aj znamym som dala echo..tiez som sa obavala ze cudzi clovek v dome a strata sukromia..ale baba ktoru som vybrala bola velmi mila, a celkom sme si sadli...mala ostat do konca marca, ale teraz mi zahlasila ze ide domov..takze tak ako som bola na zaciatku spokojna, tak som teraz maximalne sklamana..ako uzasnu starostlivost o Miu je nemozno upriet, napriek mlademu veku (19) to s detickami vie, a pre Miu bola urcite prinos...sklamana som z toho ze odchadza, dovodom pre ktore sa rozhodla odist, sa mi nechce verit, neviem preco..proste jej v tom neverim..nejak si vobec neuvedomuje ako nam svojim rozhodnutim skomplikovala situaciu..kedze tu nemame ziadnu rodinu, nemame inu moznost len dat Miu do skolky...tomu som sa chcela chvilu este vyhnut..ale nemam na vyber..proste skolka je jedina moznost, nemam znovu chut sa na niekoho spoliehat, nechcem childmindera co mi v pondelok zavola ze je chora alebo co...viem ze skolka je otvorena stale a viem ze jej tam bude dobre, aj ked prvy den mi budu tiect slzy ako hrachy a budem sa citit ako najhorsia matka na svete..ale potom si poviem ze aj ja som bola od 6 mesiacov v jasliach a tu som, prezila som bez ujmy..tak drzim palce nech sa rozhodnes akokolvek..

ladywitch26
1. nov 2010

@aknecak no vek ako spomina catalin nehra ziadnu rolu, moja ma tiez len 20r. ale vie sa postarat super. a to nielen o stanku, ale aj o fabiena, ked musim surne niekam odbehnut. a celkovo mi pripada taka vyspelejsia. inak ja som kedysi tiez robila aupair a su baby, ktorym by som v zivote nezverila svoje dieta a napriek tomu ich rodiny ich pokladali za skvele, a potom boli baby, ktore sa o deti starali lepsie, ako ich matky. s jednou takou som dodnes v kontakte, a to bola aupair uz v 18r a mala na starost 3 deti, 1,4 a 6 rocne.
co sa tyka vyplaty, tak som tiez mojej platila najskor 100e tyzdenne, teraz menej, lebo muz momentalne nema pracu, vacsinou je doma tiez, tak sme pre nu nasli extra pracu, upratovanie. chodi 2x do tyzdna a len zvysne nam pomaha, ale dufam,ze muz si coskoro nieco zozenie. inak tiez odchadza v decembri domov a uvidime,ci sa vrati v januari, ked najde muz robotu, alebo az v marci, ked nastupim do prace ja.
tiez som sa popytala tu na koniku bab, ale u mna to bolo hrozne narychlo, potrebovala som tu niekoho v priebehu tyzdna,tak som nemohla preberat a zobrala som prvu, co bola ochotna tak rychlo prijst. dievcina ale absolutne nebola typ vhodny ku detom. ak ti mozem odporucit, tak najlepsie su uplne jednoduche dievcata z dediny. tam budes mat istotu,ze sa jedneho dna vrati nadranom z diskoteky, bude meskat "do prace" a zanedbavat tvoje dieta. resp. ti zbali kamosa a nebudes mat ani aupair, a uz ani toho kamosa.
kurz anglictiny by som mojej aj zaplatila, ale byvame na dedine a nic tu take nie je. socialne poist. si plati sama, v mieste bydliska zarobila 350e v hrubom, takze tu si rozhodne prilepsila.
stratu sukromia nejako nepocitujem, proste ju berieme ako sucast rodiny, cosi ako mladsiu sestru. ale tiez ide o osobnosti, musite si spolu "sadnut". s tou prvou sme si nesadli, s touto druhou skoro okamzite. ved aj teraz napr. drvi s muzom playstation 😀

aknecak
2. nov 2010

Dakujem za rady...No teda Catalin, to nie je bohvie co, no mas v tom pravdu, ze v skolke ti nikto nepovie, ze sa o malu nemoze postarat a aj v tom, ze tam sa opatrovatelky jedna druhu kontroluju, takze by sa nemalo stat, ze tvoje dieta niekto ignoruje, resp. mu neda taku starostlivost aku by mal mat. Som si vsimla, ze Tvoja Mia ma 11 mesiacov, tak to uz nie je take ako davat 6 mesacne babo do skolky, predsa len su samostatnejsie, no viem, ake je to pre kazdu mamu tazke a viem ako z toho puka srdce. ja som sa vratila do prace presne po 6tich mesiacoch a este stale mam ten pocit, ze to strasne boli, ked rano opustam maleho.....no musim aj ja prehodnotit pre a proti, lebo keby ma nejaka au pair dostala do situacie, ze zrazu odchadza, tak neviem ako by som to riesila. Ladywitch, viem o com hovoris, je to fakt len stastie na akeho cloveka narazis. No este popremyslam, co urobim a asi dam nejake inzeraty do nasho mestskeho casopisu a ked uvidim nejake dievca osobne, co ma niecim zaujme, tak potom sa rozhodnem. No dakujem velmi pekne za rady a skusenosti....

oceanka
2. nov 2010

@catalin aj moj Filipko chodi do skolky od dvoch rokoch sice je starsi ako tvoja Mia ale tiez som to tazko prezivala a zo zaciatku aj on asi mesiac ☹ teraz sice rano fnuka ze do skolky ne, ale poobede zas domov ne 😀 no takze si zvykol a je mu tam fajn. Ja som spokojna so skolkou, s ucitelkami aj so stravou akurat s cenou nie a s tym ze je filipko odvtedy furt chory ☹ ale to by bol aj na slovensku. Inak ja som potrebovala skolku od rana od siedmej aby bola otvorena takze som velmi na vyber nemala co sa tyka ceny, tu v okoli je vela skolok ale vsetky otvorene od 7.30 byvame v Celbridge.Iba jedna bola od siedmej tak sme to riskli bala som sa velmi, ale cena je hrozna, 😒 dufam ze teda pre nu najdes nejaku super skolku aby bola spokojna a skus pozriet taku aby v nej priamo varili oni alebo aby si jej ty nosila jedlo , lebo su aj take co im davaju polotovary typicke fish and chips. Ja som sa bala hladat aupairku tak sme to skusili so skolkou a childminder od siedmej rano tu v okoli nehrozi. Tak vela stastia a aby vas choroby obchadzali.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
finfrle
4. nov 2010

Ahoj holky konecne pisu i ja
Mala Elen se mi narodila 27.10.2010 v 9.09hod Vaha 3140g 51cm
Prosli jsme si spoustou veci jak pred porodem s vysokym tlakem,u porodu a po nem.Male uz 3x brali krev a to mi srdicko pukalo uzkosti.Proste je toho moc co bych mohla psat ale na to neni cas a ted ani chut.
Mala je traumatizovana z porodu a proto mi nespi nikde jinde nez jen u me v posteli...nejsem z toho odvazana ale kdyz je ji tak dobre budeme to muset nejak zvladnou.
Je to neco neuveritelneho byt mamou,opravdu je to nepopsatelny pocit....
Foto nasi male co vym tu dam je 5 hodin po porodu 🙂 papa

tinkadublin
4. nov 2010

@finfrle jeeeej gratulujemee .)) tak prajeme vela zdravicka vam obom, nech sa mamina zotavi rychlo, aby mliecko tieklo a vitame princeznu na svete .) nevadi ze spi u teba, hlavne ze je v poriadku a stastna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre