Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
8. jan 2009

fidka dakujem.nejde mi tam ale zaregistrovat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
8. jan 2009

fidka79 neskusala.my tu sice mame upc ale skoncila nam zmluva.preto som sa pitala.ale bolo to pisane na slovensku na mna a teraz to dame na manzela asi.inak dakujem

mishka711
8. jan 2009

AHOJTE LADYWICH grastulacia k malej juj je dobre vedet co to bude vsak???odkedy tu pise fidka79 nestiham citat baby to mi nerobte xixi ale nie je to fajn pokial ma cas nech len pise ked bude malynky uz na svete uz to bude pomenej 🙂

xena22
8. jan 2009

Ahojte...

Ladywitch - super ze budes mat prve dievcatko - ak mas teorie,ze z masa z nej vyrastie chlapcisko,tak potom moja bude rodena princezna na hrasku - mne len somarinky chodia po rozume,sladke,zelenina,kolaciky,ale masa ked nemusim,tak do pusy nedam 😉

Petronuska maly je zlaty,napis aj viac info ako porod,ake skusenosti mas a tak...

Mamartinka my si platime www.onlinetv1.com teraz je taky kurz dolaru,ze to vychadza okolo 17eur - este neni davno to bolo 13eur mesacne,ale to je detail,my sme spokojni,platime si to uz asi rok...

Baby inak vam zavidim,ze vas je v dubline tolko,ze si planujete aj stretko,ale v lete sa chystam s do dublinu s detmi na vylet,tak dufam,ze nieco podnikneme - aspon zoo s detmi ,ked nic ine 😉

No nic ,zajtra tu budem visiet na pc cely den,tak popisem viac...teraz ma uz lame spat,dost divne na tuto vecernu dobu,ale akosi mi uz dochadza dych 😒

ladywitch26
8. jan 2009

dakujem za gratulacie 🙂

fidka, budem rodit v cork university hospital, alebo niekde po ceste, podla toho, ako to budeme stihat, lebo z domu tam mam jeden a pol hodiny 😀

xeni, no kamoska tiez masa ani dotknut, len zeleninku a same dietne veci,tak som sa jej smiala,ze bude mat asi nejaku modelku,co si uz teraz drzi liniu. a fakt bude mat babu. 😀 zato moja sprace,co vidi, ale kym nema maso, tak hadam ani nezaspi. inak na sone sa teda riadne vyvalovala.normalne nohy skoro vystrete a ruky za hlavou. skoro ako tatko,ked na gauci pozera televizor. 😀 takze ziadna princeznicka, ziadne satocky, ale teplaky a futbalovu loptu jej kupime. 😀

alienka1
9. jan 2009

ahojte.
ladywith aj sa pridavam ku gratulaciam k dievcatku. ja este neviem co to bude ale v podstate to ani nechcem vediet 🙂 ale ked som bola na sone ani som nezmurkla aby mi nieco neuslo. a cakala som, ze sa nas tatko opyta ale ten ani nedychal 🙂 🙂 tak sa mi to asi splni a budem mat prekvapenie. ale niekedy ked vydim tie krasne vecicky v obchodoch najradsej by som vedela co to bude a by som mu mohla nakupit. 🙂 inak moj drobcek asi pred 4 dnami zacal stvarat neuveritelne kotrmelce a to po cely den. predtym to bolo iba tak vecer ale teraz to zacina od rano a pokracuje az do noci. tak sa vytesujeme 🙂
aj ja budem rodit v cork university hospital som zvedava ako to tam bude. ladywith bola si aj na predporodnom kurze? ja sa len chystam prihlasit tak dufam , ze budu mat este miesto.
inak buduci tyzden sa ideme ukazat babkam na slovensko. tak sa uz velmi velmi tesime a dufame ze nezamrzneme 😀

petronuska
9. jan 2009

Dobre ranko,
dekujeme za pochvaly na naseho prdolku 🙂 my mame dneska dospano 😠 maly ma koliky, tak se chudacek sviji chvilema ☹ . tak pisu jednou rukou.
mishka diky a info 🙂
Jinak ja rodila v Holles street hospital a musim rict, ze vyborna nemocnice a cely personal. 🙂 vrele doporucuju.
Porod mi trval chvili. do nemocnice jsme dorazili neco po osme vecer. ja byla otevrena jen na 1cm, ale mela jsem desne bolesti uz asi od 4hod odpol. Praskli mi vodu a kontrakce jeste horsi. Mela jsem gas/air a jeste pethadine, ale pak jsem uz rvala po epiduralu.ale to uz mi nestihli dat. kdyz me zkontrolovali po hodine, tak jsem byla uz na 9cm a may uz byl prej nejaky unaveny, tak na nej dali tu sondu. tak se muselo jit rychle na to. A maly byl venku v pul 11. jenze nedychal,tak ho hned odnesli a dali na pristroje. musim rict, ze zazitek desny, kdyz po tom vsem bylo jen ticho a my v soku, nevedeli, co mame cekat.ale pak jsme se sli na maleho podivat na intenzivni peci. Hadicky na dychani mel nastesti jen pres noc. prej to byl pro nej sok tak rychle vylezt 😅 Pak mel problem papat, takze dalsi hadicka na jidlo a pak mel jestenejake antibiotika. takze tak. ja z nemocnice odesla po 3dnech a Jaydena si tam nechali jeste 2 dny. Ale tedka snad uz bude vsechno v poradku 🙂 jeste cekame na vysledky ct hlavicky.
vcera jsme si byli pro rodny list, takze Jayden je oficialne mezi nami 🙂 prijmeni ma po tatinkovi, tak ten irsky passport bymel byt v pohode? musim to jit nekam zaridit snad pristi tyden. Jsem ale zvedava, jak ho budou nekde fotit 😀
Cetla jsem ze planujete v dubline nejakej srazik. rada bych se pridala, kdyby nevadilo. aspon poznam nejake maminky tady 🙂 tak mi pak dejte vedet, jo? 🙂

petronuska
9. jan 2009

Alienka, u nas to bylo s zjistenim pohlavi ze zacatku tezke. ja chtela vedet a ray ne. ale na utz mu to nedalo, kdyz se nas sestricka zeptala a musim rict, ze jsme byli oba moc radi,ze to nakonec vime 🙂 hned se lip nakupovalo, kdyz vis, na kterou stranu obchodu jit 😀 a pak i premyslei o jmenu bylo lepsi. nejdriv jsme meli jine, ale me to nedalo a porad jsem koukala na netu, jestli me nezaujme neco jineho. a ono jo 😀 tak to aspon bylo prekvapeni pro ostatni 🙂

ladywitch26
9. jan 2009

alienka, tak sa hned bez prihlasit na ten predporodny kurz, lebo ja som bola este zaciatkom decembra a to ma uz objednavali na april, ze dovtedy nemaju nic volne. mozno ak sa im uvolni,tak este niekoho zoberu, ale viem,ze do triedy beru len po 12 ucastnikov, lebo posledne dve hodiny tam mozu prist aj oteckovia. inak ak sa tam zucastni aj otecko,tak ma narok na day off z prace a plne preplateny. inak myslim, ze cork bola dobra volba, mam to v podstate skoro rovnaku vzdialenost aj do waterfordu a clonmelu, ale o waterforde nepocuvam dobre veci a stacilo mi,ked som tam bola par krat na pohotovosti.samy pakistanec a neviem co, irske mozno tak sestricky, no a ten doktor,co ma osetroval,mal problem prelozit list od mojej GP.som im tam spravila bordel,ze chcem ineho lekara, ten bol fakt nemozny. co sa tyka clonmelu,tak mi tam rodili dve kamosky polky,ze v pohode, ale tiez je tam dost tych zahranicnych. a to ja po tych skusenostiach uz fakt nemusim.v corku som tam videla akurat raz na sone jednu indku, aj to bola studentka,co sa zaucala popri irskej doktorke.takto mam istotu,ze aj pri porode budem mat irku midwife,takze nebudem mat problem s jej anglictinou. lebo ten doktor omar,co ma osetroval vo waterforde mal fakt strasny prizvuk, no a rozumej takemu,ked si este aj v strese pri porode.

petronuska, ja sa tiez smejem na tom pase, ako budu fotit take male dieta. mne povedali,ze pas treba pravidelne obnovovat,aby sedela foto.no lenze take male dieta sa ti meni zo dna na den. 😀

xena22
9. jan 2009

Ladywitch inak momentalne ma wilton kapacitne problemy,posielaju aj pacientky do inych okolitych nemocnic na kontroly aj ja idem teraz na poslednu kontrolu pred porodom uplne inde,co nechapem,ked ma aj tak nakoniec poslu do wiltonu na predoperacne alebo cosi take,no hruza system.Kamoska co ma termin 1.3 tak jej povedali,ze nech sa objedna na porod v Mitchelstowne,co je dobre v prd....no ja uz len cakam,ako to vsetko dopadne a budem rada,ked sa ocitneme doma zive a zdrave 😉

Petronuska a kedy ste definitivne vybrali meno?Lebo mne vsetci usi pilia ,ze ake meno mame a ked konecne nieco poviem do eteru,tak ma kazdy zrusi,nie ze by mi na tom zalezalo co si kto mysli,ale minimalne ma to ovplyvni rozmyslat dalej 😉 Takze tiez meno nemame... aspon nie definitvne...

Neviete ako je to tuna s menami?Pisu sa vopred pred porodom?Pytaju sa na to,alebo je tam nejaky cas na rozmyslenie?Myslim,ze keby mam moznost najprv sa ale zo dve hodky na babo kukat,tak nejake meno mi na nu pasne 😀 Ozaj a davali ste dve mena,alebo len jedno?

mishka711
9. jan 2009

stym fotenim my sme boli v dundrum a to bol malinky est enesedel ale som fo drzala rave zaspaval a ja som ho zobudila to bol face ale je podareny moja mama ho nepoznala na fotke 😀 ale mame ho

nadina
9. jan 2009

Ahojte zienky,

tak sa to tu rozbehlo, ze nestiham precitat hned vsetko dozadu.
Kedy planujete stretko? Viete uz? Neviem najst zatial nikde termin,

tak dajte pripadne vediet, dik,
Nadina

ladywitch26
9. jan 2009

xena, no bola som vo wiltone pred vianocami a aj teraz a bolo to tam fakt nabite.aj mna chceli poslat na dalsiu kontrolu v marci do mitchelstownu,ale som im povedala,ze nejdem.ze chcem zostat v corku.nutit ma nemozu.

xena22
9. jan 2009

No mna poslali do Douglasu,co je sice v corku,ale na poslednu kontrolu ma ozaj mohli uz nechat prist do znameho prostredia,zvlast ked sa ma vsetko naplanovat 😒 Inak predtym ma tiez mali objednat inde,ale ako ty som povedala,ze idem do wiltonu a hotovo,ale ked som prisla,tak ma dr za to zvozil jak maleho joja,ze mi kazal inde a ze preco som sa neobjednala tam a podobne kecy,kontrolu mi v nervoch odbil, a este som sa chcela spytat na milion veci a on ma doslova vytlacil von z ordinacie a zabuchol za mnou dvere,no hrozne,na to ze som tam 3 hodiny cakala tak som sa akuratne vytocila,,,tak teraz idem poslusne do Douglasu aj ked je to absolutne nelogicky tah....

xena22
9. jan 2009

Nadina ,ze sa aj ukazes 😉 Co noveho,ako chlapci?V skole vsetko ok?Dcerke sa ako dari?Ta uz chodi na college?
Veru uz vas je tu dost dublincaniek,uz by ste si mohli aj materske centrum otvorit 🙂 a stretavat sa tam...

gustinovi
9. jan 2009

Ahojte holky, jestli můžu přidám se k vám na diskuzi, chtěla jsem spíše od vás pozjišťovat info nebo vaše názory. S manželem jedem ado Irska přímo da Dublinu na přelomu kvetna/ červana. Chceme tam jet pracovně. Spíše manžel. Chtěla jsem se zeptat, jestli se to dá utáhnout z jednoho platu. Já se s malou noc na to necítím, máme devítiměsíční holčičku a přece jenom jsem ženská která chce mít u dítěte jistotu a střechu nad hlavou a s manželem jsme uvažovali, že by jsem tam za ním přijela až o rok později, až si tam najde stabilní zaměstnání a nějaké zázemí. Tady dělá řidiče autobusu a kdyby se mu zaštěstilo, tak by ho chtěl dělat i v Irsku, něco už od známých o tomto zaměstnání něco slyšel, údajně jich tam je nedostatek a berou na zaškolení na tři měsíce s tím, že pak musí udělat nějakou jazykovou zkoušku. Chtěla by jsem váš názor na to, kdyby jsem tam měla jet s malou, jestli to doporučejete a je to tam bez problémů a nebo si myslíte že je těžké se tam uchytit a radši by jste to doložili. Děkuji předem.

petronuska
9. jan 2009

Xeni,my meli pro maleho jmeno Nicolas celou dobu a vsem jsme to i rikali. Alekdyz jsme se dovedeli, ze to bude kluk 100% tak mne to proste nedalo se nedivat jeste na jine jmena. Ale Jayden jsme vybrali asi 2 tydny pred terminem a nikomu jsme to nerekli 😀 Jinak jmeno muzes dat az pr dni po porodu. Naseho maleho nazyvali "baby Trlicova" po mne 😀 Taky jsme mu dali druhe jmeno, ktere ma po mem priteli, ale to se resi az u rodneho listu. Driv se nas na to nikdo neptal.

nadina
9. jan 2009

Ahojte,

tak uz som docitala spatne,
takze termin stretka asi nie je,
potom sa hlasim 🙂 Len dajte vediet,
ja sa tu neukazem zase dlhsie, ked sa neda...

Petronuska - pekne meno ste vybrali,
krasne fotecky - mrkla som 😉
Pamatam si to meno z jedneho serialu,
mozno bezal aj u Vas, o vynimocnom chlapikovi,
zrejme potom stupla aj tato krivka :
http://www.thinkbabynames.com/meaning/1/Jayden

Xeni, vsetko po starom, chalani su v skole a skolke,
Miska je na secondary - v druhom rocniku.
Dari sa jej, prelozili ju do triedy - v ramci rocnika -
do najvyssieho levelu, ani som netusila, ze maju takto rozdelene triedy -
v druhom rocniku maju 7 tried, podla slova COLUMBA - kazde pismenko jedna trieda.
Miska bola eLku a teraz je v Cecku , v najvyssom leveli, tak dufam, ze jej to vydrzi, je to narocnejsie
aj o to, ze v triede maju okrem jedneho africanky same Irky.
Kym ju neprelozili - ani sme netusili, ze to takto selektuju...urcite vsak nie vsade.

Gustinovi :
Skuste si zabezpecit isto pracu
vopred, ak to bude mozne, zial, ludia okolo nas skor odchadzaju, vracaju sa "domov",
prichadzaju o pracu,
opustaju domy, najmy klesaju, pretoze je vela volnych domov,
Lanlordi sa boja o svojich najomnikov a realitky ponukaju aj tyzdnove ubytko v Spanielsku zdarma,
ak si od nich prenajmete dom...
Mnohe firmy prepustaju, viem o takych, kde ich bolo 86 a ostalo 26 ludi,
samozrejme, ze hlavne v stavebnictve, ale dotyka sa to mnohych odvetvi,
znamy je architekt - tiez prisiel o pracu...
U manzela v praci prepustili 12 ludi zo 120 a to pracuje v IT sektore.
Aj preprava veci z Irska na SK nekrachla len vdaka vracajucim sa Slovakom domov...

Tak ja len na okraj, prajem vela stastia, len ci je to najvhodnejsia doba - tazko povedat.

Co som videla ponuku v Irish Times, tak hladali sice soferov busov v Dubline,
ale to bolo este na jesen a pamatam si to preto, ze ponukali vtedy 2400 eur
aj s premiami - a z toho sa az tak lahko vyzit v Dubline neda - ako rodina.
Teraz nemaju joby :
http://www.dublinbus.ie/opportunities/jobs.asp
No snad najdete inde, drzim palce, snad sa postasti...
Mozno pomoze :
www.adecco.ie/ www.allenrecruitment.com/ www.brightwater.ie/ www.hookhead.com/ www.icds.ie/ www.meghengroup.com/ www.sigmar.ie/ www.hrm.ie/ www.atlaspg.ie/ www.fast.ie/ www.manpower.ie/ www.robertwalters.com/ www.trb.ie/ www.grafton-group.com/ www.irishjobs.ie/ www.cpl.ie/ www.acumenrecruit.ie/ www.employireland.com/ www.gojobsite.ie/ www.jobsnation.net/ www.jobs-in-ireland.com/ www.atlanco.ie/ www.collinsmcnicholas.ie/ www.recruitireland.com/ www.hays.ie/ www.computerjobs.ie/ www.verkom.ie/ www.rescon.ie/ www.epeople.ie/ www.contact-recruitment.com/ www.stelfox.ie/ www.eolas.ie/ www.berkley.ie/ www.huntermarshal.com/ www.maximus-it.com/ www.ablerecruit.com/ www.fasttrack.ie/ www.multiflex.ie

Pekny vecer vsetkym,
Nadina

nadina
9. jan 2009

...a celkom som zabudla, hlavne :
http://www.monster.ie/

susanne.k
9. jan 2009

Gustiny:

fakt neviem ci je to dobry cas na prichod do irska. Partner stratil pracu pred vianocami a ja som nastupila pred 2 tyzdnami na matersku.Vyzijeme ale nie je to ziadne slava. Ja by som tu na blind s dietatom nesla az keby mal tvoj stalu pracu a ubytko. Nemusi to byt po roku ale staci po 2 mesiacoch ale s istotou. Ja som to tak urobila ze som za mojim prisla az po 4 mesiacoh. Ked sa tu postavil na nohy a ja som zatial pracovala doma.

Uz sa my blizi termin babenky, uz aby som to mala za sebou. Drzte palce.

krasulka
10. jan 2009

caute kocky, tak ja uz som doma z nemocky konecne. Akurat ma nenormalne stvalo ze Michal bol chudatko doma na par dni z irska a z toho ja som bola polovicu v nemocnici co tu bol. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Teraz uz je zas v Irsku, hned by som isla s nim kurnik..Strasne mi chyba

Inak mam mat kludovy rezim a telesne setrenie lebo este do stvrtku mam rizikovy tyzden, vo stvrtok mi konci 34 tt tak dovtedy je to este take kriticke. TAk snad mala vydrzi. Lebo uz je uplne klesnuta v tej klembe a nalieha mi na krcok, ktory uz mam na polovicu spotrebovany. Uz sa aj zmierujem s tym ze Michal asi porod nestihne lebo ma prist az okolo valentina a pochybujem ze mala dovtedy sa tam udrzi. fnuk

Ako ste sviatkovali v Irsku? Tu pekne napadal sneh po Novom Roku a je doteraz, takze decka sa sankuju, su snehuliaci vonku, tak aspon sa je na co divat z okna ked nemozem ani chodit von poriadne

mishka711
10. jan 2009

krasulka neboj nejak ro zvaldnete no mailnka sa teda ponahla na svet 😀 ale bude to oka neboj 😉 susanne.k ty mas termin ako Katka alias fidka 79 no uvidime ktora skor 🙂 no drzime hlavne palce nech vsetko dopadne oka ved preco by nemalo ale myslim nech cim skor a jednoduho porodite

alienka1
10. jan 2009

ahojte. uff konecne vikend a ja mam volno po troch dvanastkach. uz to nejak nezvladam 😝

krasulka: no dufam , ze vam to vsetko dobre dopadne a budete sa tesit z krasnej dcerky. ja som sa akurat vcera trosku vystrasila, pretoze ma parkrat tak dost bolestivo pichlo v podbrusku na lavej strane. tak som len ostala sediet a cakala som kedy to prejde. no to ma uz zacali obskakovat, ze co mi je, ako sa citim a poslali ma na polhodinu lahnut aj ked som uz nemala bolesti. oni si mysleli , ze mam take tie prve kontrakcie ked sa maternica pripravuje postupne na porod. ale ja sama neviem co to bolo. ☹ bolo to prvy krat tak neviem a este k tomu v stredu letime na slovensko tak mam trosku strach. nastastie este v utorok idem na kontrolu tak dufam, ze vsetko bude ok

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susanne.k
10. jan 2009

fidka 79 ja mam podla ukoncenia materskej nastup v juni. Uvidime co do vtedy, ci simojnajde pracu a ak ano ako bude robit. Aby potom nerobila iba na jasle. Uvdime podla situacie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre