Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

andreab
28. aug 2007

potom som bola na sk u svojej lekarky v 18tt, stale som krvacala a ta mi ho chcela dat a ked som jej povedala o nazore irskej lekarky,tak povedala,tak mi nakoniec nic nepredpisala. Jednoducho sa mi zda,ze niekedy sa na sk zbytocne predpisuje vela liekov,casto len aby bol pacient spokojny.

lenka78
28. aug 2007

moj nazor je taky,ze ked to nie je nevyhnutne potrebne,tak sa to nema prehanat,co sa tyka liekov.ja som napr.pocas tehotenstva nebrala lieky,ktore su u nas predpisovane a su pre psychicky narusenych.ani v nemocnici som ich neuzila.Bala som sa o plod.je to predsa liek,cize chemia.
no jedzte vela salatov,kazdy den 😀 ja mam rada ten mix roznych druhov alebo ladovy 😀 😀 😀

katarinamt
29. aug 2007

ja ked som bola tehotna, tak som nic neuzivala... na zaciatku nejake vitaminy a aj tie som potom neuzivala... a malej teda vobec nic nechybalo a nechyba... tak si myslim, ze ked je vsetko v pohode, tak staci papat vela ovocia, zeleniny a orieskov a to staci. Mne napr. strasne chutili jablka, som sa ich nevedela dojest. Kazdy den som bola na zahrade a obrala nejaky strom 🙂 bohuzial uz druhy rok tam skoro nic nenarastlo ☹
Nadine - to sa na kazdu poziciu odporuca napisat ine CV? A ked chcem pridat CV na nejaky portal tak potom co? Vybrat poziciu, ktoru chce clovek robit, na tu prisposobit CV a skusit? Je to trocha ine, lebo u nas chcu pomaly od cloveka aby vedel setko... 🙂 Mohla by si mi prosim na e-mail napisat ake su take najviac vyzadovane IT profesie a aspon priblizny plat? Aby som sa vedela orientovat. Skusim ti poslat e-mail do IP, dufam, ze sa mi to podari 😀 😀 😀

katarinamt
29. aug 2007

etka - my chceme teraz kupit byt...ale radi by sme ho skorej splatili. Uvidime ako nam to pojde, ale ratame aj s moznostou, ze pojdeme vonku keby sa to nedarilo. 🙂 Takze sa tam mozno setky stretneme na nejakej kavicke 😉

lenka78
29. aug 2007

juj,to by bolo super,keby sme sa stretli v Irsku pri kavicke. 😀 Snad to aj niekedy zrealizujeme a zalozime komunitu slovenskych mamiciek 😀 😀 😀
ja mam dnes doobeda volno,lebo nasi isli na huby a Chrustik ma uistil,ze nebude za mnou plakat 😀 tak mam pokojne stretko so svagrinou.vcera sme boli dlho vonku,uz bola tma,bolo fajn chladno,tma a svetla v meste,prislo mi az clivo,ze sa uz s Lubkom vecer neprechadzame ☹ pri dietati sa to neda.my nemame nikoho,kto by nam strazil deti a teraz vlastne je Lubko v ie,tak mam leto bez manzelicka
apropo,su v Irsku nejake chutne kaviarnicky?Moj taky nesplnitelny sen je mat kaviaren so starym masivnym nabytkom a lampami na stenach 😀 😀 😀
to nikdy nebude

benabianca
29. aug 2007

lenka-skorej krcmy su tu ako kaviarnicky 😀

benabianca
29. aug 2007

andrea-nespava ti lili zle odvtedy,co si jej zacala davat prikrmy?Lebo mne sa tym Bianca tiez nejako pokazila,papa sice rada,ale spava uz menej a nema taky tvrdy spanok ako zvykla mat.Uz nemozem s nou vojst ani do obchodu,ked spinka,inak sa mi zobudi. 😕

nadina
29. aug 2007

Lenka,najdu sa aj kaviarnicky,
jednu taku sme nasli v Castleknocku,
no je pravda, ze Iri vyuziju najma cez vikendy
kazdu miestnost kde sa capuje a potom to vsade vyzera rovnako...
a take kaviarnicky aby sa udrzali/maju potom zase vyssie ceny,
potom nie su plne ako krcmy,
aspon ja to tak vidim.
A ktovie, mozno si raz taku otvoris, nikdy nevies...
Tu je to vraj jednoduche, staci si zaregistrovat meno firmy
cez internet a ostatne dolozis...a fungujes ako podnikatel,
aj dane su tu ine a urcite sa mi zda danovy system Irska jednoduhsi.
No a ta komunita mamiciek, to je super napad,
hlasim sa za clena 😉
Katka, napisem cez IP.
Majka, ako sa dnes mas? Spava Bianca v noci dobre, ci jej idu zubky?

benabianca
29. aug 2007

ahoj Nadi(dufam,ze nadina je odvodene od Nadi).
Bianca spava dobre,ako sa to vezme,teraz sa mi zacal budit castestsie,ale len sa napije a spinka dalej,aj ked dnes o pol druhej v noci si zacala kvakatv postielke a popritom stvornozkovat,us jej asi z toho sibka a tesi sa len z toho,ako mi za chvilu bude utekat.Zubku jej idu uz asi 3 mesiace a este sa jej nic neprerazilo,chudatko.
No komunita-super napad.Ja by som sa velmi rada aj stretla,ale mojmu muzikovi sa nebude chciet ma do Dublinu zaviezt urcite(ja vodicak nemam,mam strach zo soferovania).A ist vlakom si trufam len s Biancou,ta neutecie zatial nikde 😉 .

andreab
29. aug 2007

dobre ranko,uz sme sice davno hore, ale teraz mam trochu klud, mala mi spi.Majka, spanok sa nezhorsil zavedenim prikrmov, ale par tyzdnov pred tym. Kupem ju okolo 8pm, potom este aspon hodinu uspavam na prsku a este aj chodit musim a ked zaspi tak sa budi kazde dve hodky aj castejsie,podudle si a ide spat,ale dnes sa celu noc prehadzovala,odkopavala,o 4am som ju uz musela zobrat k sebe do postele, ked som si chcela aspon polezat.Vcera som bola u pediatricky a ta povedala,ze kedze mi Lili nechce cumlik, tak ma mna namiesto neho,ale ja si myslim,ze sa asi budi aj kvoli zubkom.Zatial nema ziadne, ale predvcerom som jej cosi ostre nahmatala, len to nachce ukazat.No a pocas dna spava raz 30min a potom asi 10 a hotovo.Este par dni mi pomoze mama a babka, v piatok letime do Dublinu,tak uz na nu budem sama.

nadina
29. aug 2007

Majka,
ked sa zubky prerezavaju to je nahorsie,
ked ich uz bude vidiet,
tak bude lepsie...neboj.
Ktovie, ci je to zo stravy, ci zo zubkov, ze horsie spinka,
ci jedno s druhym? Mozno skus babydent, to je vodicka,
neviem, ci to maju aj tu... a este gel predavaju,
ten je este lepsi, ale zabudla som ako sa vola?
Mozno niekto bude vediet?

benabianca
29. aug 2007

nadi-gelik pouzivam,ked uz je velmi besna,nechcem jej to davat casto.

andrea-ty si zatial este na Slovensku?prepac,mozno mi nieco ubehlo.No ten spanok teda nic moc.Tak asi zubky to budu.Aj Bianca ma bielu bodku ostru bo dasnom,lenze uz velmi dlho a nic z toho.U Benjamina sme ani nevedeli,ze mu idu prve zubky a uz boli aj vonku.(Zato stolicky mu isli vecnost-asi najhorsie ich znasal)

andreab
29. aug 2007

este som na sk, chceli sme si uzit leto,vcera sme sa este kupali,dnes sa ochladilo,tak asi predpriprava na Irsko

benabianca
29. aug 2007

si bola na Slovensku sama,alebo aj s muzom?aj ja by som isla buduci rok aspon na mesiac cez leto na Slovensko,len neviem,ci nas Daniel pusti na tak dlho.

andreab
29. aug 2007

sama od zaciatku jula, manzel nas len raz prisiel pozriet,zostal mu len tyzden dovolenky,uz si cerpal aj neplatenu rodicovsku a potom chceme prist na sk o mesiac vsetci spolu

benabianca
29. aug 2007

na ako dlho zase?

andreab
29. aug 2007

manzel na tyzden a my uvidime

lenka78
29. aug 2007

Ahojte,tak,uvarila som len narychlo cestovinu s bryndzou a cakam hubarov.Dnes by mali prist aj pozyvaci na svadbu,no kedze tam deti nesmu a ja nemam s kym nechat Chrisa,tak ich musim odmietnut,no aspon nasi idu.Inac beru sa Slovaci,ktori pracuju v Dubline 😀 Same Irsko!!!
Pamatam sa na to obdobie,ked dieta vekom uz prestava tak dlho spat.Chris stale spal cez den dokopy iba 2 hod.Hroza!Este ked je zena na to vsetko sama a v noci vstava kazdu hod. a pol na kojenie...no aspon som ho mohla vycvicit,aby potom postupne casom spal a iba som ho utisila a nedavala tak casto papat.Moja mama ma vtedy prezyvala macocha,lebo som mu nechcela dat mliecko,no nemam problem od jeho pol roka spal celu noc.Niekomu sa budia deti roky na cajiky.
Chris dostal prve zubky den pred Stedrym vecerom.Ked som mu rano davala kvapky na lyzicku,tak mu v pusinke zacinkalo 😀 so zubkami nemal problem,lebo bol placlivy a vecne hore od narodenia,no pri ocnych mal raz vecer teplotu 38 a plackal od nervozity az z toho zaspal.Boli sme vo Fr. a ja som sa bala,ze ci budeme ponocovat.Nemala som ziaden gelik,len sirup od horucky.Nastastie spal celu noc.
Neviem,ci nebude nieco v ovzdusi,lebo viacere deti nechcu spat.Vcera Chris vela nebehal,len sa vozil v kociku(posledne chvile)a vecer plakal,ze ho nozky bolia.Aj v noci sa 2x zobudil,tak som mu masirovala.
Zajtra s nim zbehnem este k lekarke,lebo sa mi nepozdava ta bolest noh,takisto ho casto napina na vracanie a este nech mu pred odchodom skontroluje pipika,aby sa mu nahodou rastom zrastom nepokrivil 😀

lenka78
29. aug 2007

Inac vcera bol spln a bol prstenec okolo mesiaca,tak neviem... 😀
Len ma to napadlo,lebo teraz davali ten film o carodejniciach so Sandrou Bulock a Nicole Kidman a tam vraveli,ze ked je krvavy prstenec okolo mesiaca,tak sa nieco zle stane.Mozno preto deticky zle spia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andreab
29. aug 2007

lenka,na tom splne nieco bude,lebo ja o nom nemusim vediet a vzdy okolo splnu mesiaca zle spim

lenka78
29. aug 2007

andrea,no vidis,carodejnice su stale aktualne 😀 😀 😀
inac,stretnutie nemusi byt v Dubline.no ak ano,maji,ked uz budem soferovat v poho,tak sa tam mozeme odviezt spolu 😀 😀 😀 3 deti vzadu,to by bolo zaujimave,len musim napisat Lubovi,aby mi nekupoval az take male auto 😀 😀

benabianca
29. aug 2007

lenka-3autosedacky sa nezmestia do auta 😒

a ja spavam ako drevo,nech je mesiac akykolvek 😉

lenka78
29. aug 2007

do vanu sa zmestia 😉

benabianca
29. aug 2007

tak to hej 😀

akurat som uspala obidvoch.teda len Benjamina.Bianca je sikulka-zaspava sama,plackala len chvilku.Skoda ze sme aj Benjaminka na to nenaucili,vyplakat sa a zaspal by sam.Len on dokazal vrieskat aj hodinu a ja som nemala nervy to pocuvat,on mal pvela neprijemnejsi plac ako Bianca.

andreab
29. aug 2007

ja som tiez skusala nechat vyplakat, ale Lili je schopna vrieskat donekonecna,ked sme s nou boli u lekara s podozrenim na selest srdca, tak revala vkuse 90min, vysetrenie sme museli prist zopakovat,ale doktor konstatoval,ze ak by mala nieco so srdieckom, uz by bola daaavno modra,uz od mala ma hlas ako operna spevacka,nemozem povedat, ze to je moj oblubeny zaner.

lenka78
29. aug 2007

keby som mala Lubka doma,tak mozno si Chris placom vydobije tiez pozornost.a susedov som mala nastastie ohladuplnych a chapavych 😀 😀 😀

benabianca
29. aug 2007

nasi susedia maju tiez deti,takze tam je kriku tiez az az. 😀

lenka78
29. aug 2007

neviem ako to bude,ked bude 2. 😀

lenka78
29. aug 2007

navsteva uz odisla,nedali sa odbit,no na svadbu urcite nepojdem.chcela som,lebo som chcela stretko so sesterkami pred odchodom,no neda sa.Bojim sa Chrisa nechat na taku dlhu dobu.
pozvanku maju s fotkou srdiecka z kamienkov pozbieranych na irskej plazi a srdiecko odfotene na piesku.zlate,romanticke,no zarazilo ma,ked som si predstavila,ze bratranec sa mi zeni.predsa uz som zabudla,ze aj chlapi vedia byt romanticki 😀 byvaju v Dubline 14 a pridu 3 dni pred svadbou na Slovensko.Sikovni 😀 😀 😀

lenka78
29. aug 2007

maji,benovi sa pacia auticka?Chris sa s nimi absolutne nehra.ma rad iba zvieratka.vcera sme stratili velrybu s babatkom,ani som si nevsimla a vyhodil ich pri pokladni v jednote v meste.dnes som cakala pred pokladnou a skoro mi oci vyskocili,nase oplakane velryby na pase!a ja som prevratila cely dom hore nohami. 😝 betar jeden.len nechapem,ze boli vystavene pri inej pokladni ako som predtym platila.Asi ich mala kamoska Hanka,lebo ona tak vyhadzuje hracky.Ved aj vcera v tescu Maja utekala pri pokladniach,lebo Hanka stratila stuku pri pokladniach 😀 😀 😀 no nasla ju
len ma to tak napadlo,lebo raz v hrackarstve jeden dedko prehovaral vnuka,ze mu kupi auticko namiesto hada 😀 😀
no Chrisov bratranec chce LEN auta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre