Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

moniccca
2. jún 2012

@ivana133 no ja som tiez tym nebola nadsena, ale nechcela som sa s nimi hadat. vies tie skenery su len na kov, nie je to rontgen, ako tie ked ides napr. do ameriky, tam maju trosku ine skenery, tieto doma a v dubline by mali byt v pohode. ved papier od doktora si vybavit mozes, pre pripad, ze by ta pytali

mandarinka34
2. jún 2012

@moniccca nestresuj stihnes to 🙂

darksky
2. jún 2012

mamicky,neviete nahodou kde by som mohla kupit neoprenovu vestu na plavanie vo velkosti 0-6mesiacov? Maly ma len 3 mesiace,ale videla som na nete,ze ta velkost mu bude dobra...maju to zial len v Anglicku

darksky
2. jún 2012

A viete mi este poradit nejaky dobry obchod so sportovymi kocikmi?....okrem Mothercare a Mamas&pappas 🙂 dakujem

darksky
2. jún 2012

@mandarinka34 ano, dakujem ;)

mandarinka34
2. jún 2012

@darksky maju to v roznych farbach.mozno si tam skus pozriet aj kociky 😉

mandarinka34
2. jún 2012

@darksky kociky maju aj v smyths toys shope.

darksky
2. jún 2012

@mandarinka34 Uz som mu kupila cisto novu za nejakych 13 euro aj s postovnym.dikes ;)

mandarinka34
3. jún 2012

@darksky nemas zac 🙂

1kwietocek1
3. jún 2012

@lubi dakujem ti pekne.ja tiez som stale v pracovnom pomere..a vidis vymyslaju,asi skusaju ako cudzincov ukratit o to co im patri.....

1kwietocek1
3. jún 2012

@nikki713 mas pravdu..je to divne.ale tak som aj citala ze ak nemas odpracovane nejake tie tyzdne pred porodom.tak sa ti nenalezi,,lebo ze neodvadzala som PRSI,ked som bola na chorobovom,a tym ze ja som mala dvojicky som musela byt doma,,co na to povedat????..nemam slov.

zuzi_33
3. jún 2012

@1kwietocek1 Ahoj, inac, chcem sa ta opytat kedy si nastupovala na marodku.....ked ti nechcu priznat matersku, to je cudne..... Ja sa tak do mesiaca chystam tiez, uz nejak nevladzem a mam strasne bolesti chrbata.... tak by som nechcela dopadnut tak, ze ostanem bez penazi.....

alpiinka
3. jún 2012

@1kwietocek1 no bohuzial maju pravdu, pokial si nepracovala aspon 1 den v poslednych 16 tyzdnoch pred terminom, tak nemas narok na matersku 😝 presne z toho isteho dovodu som nedostala aj ja matersku a mam tu odpracovanych takmer 6 rokov 😠

1kwietocek1
3. jún 2012

@alpiinka ujajajajjjj.toje svinstvo..a mozes mi prosim ta povedat ako si potom postupovala dalej?odvolala si sa,,alebo si bez materskej ostala ???

1kwietocek1
3. jún 2012

Dievcence mam na predaj dupackypre novorodenca uplne nove znacky next...kedze moje dvojicky boli v inkubatoriku nestihli sme ich pouzit ani raz...ak ma niekto zaujem..napiste mi... 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi_33
3. jún 2012

@alpiinka Ak som to dobre pochopila tak ak nastupim na marodku napr. v 30 tyzdni, tak by som matersku mala normalne dostat, ci....? Len si to chcem preverit. Vopred dakujem.

alpiinka
3. jún 2012

@zuzi_33 ano, tebe by to malo vyjst 😉 @1kwietocek1 ja som si to overila, plus som sa bola spytat aj na citizens office, tak mi to baba potvrdila, povedala, ze si mysli, ze jeden odrobeny den by mal stacit nato, aby som matersku dostala, ide tam o istu sumu prsi, co musi byt zaplatena v obdobi tych poslednych 16 tyzdnov a to by mal pokryt jeden den, no pokial si nepracovala poslednych 16 tyzdnov, bojim sa, ze ti nepomoze sa ani odvolat ☹ este som teraz mrkla aj na stranku citizens a je to tam... a ja som sa asi mesiac po narodeni maleho prihlasila na urad prace a dostala podporu...

durdo
3. jún 2012

Dievcence keby mal niekto zaujem..Mam na predaj kociar 3in1 znacky BeBeCar (dovezeny z Portugalska)Velmi dobry stav,nahradne kolesa,moskytiery na vsetky 3 casti,raincover,slnecnik,mozem predat aj fusak..

mamartinka
3. jún 2012

@durdo Krasny.Skodaa ze nemame este mimi.

mandarinka34
4. jún 2012

mamiky mohli by ste mi napisat co ste prestne potrebovali na vybavenie iskeho pasu pre deticky??lebo mam z toho mensi hokej.

nikki713
4. jún 2012

@mandarinka34 ahoj uz som to tu niekomu raz pisala.. zalezi ci ste obaja slovaci alebo mas manzela - partnera ira.. ked je Ir pojde to lahko a do tyzdna mate pas ak je slovak, viem ze su tam ine poziadavky a ked ste manzelia sa mi zda, ze ttreba aj svadobny list.. nie som ista.. ja som si bola pre tlaciva na poste.. vyplnila som co som vedela, dala to potvrdit u policajtov a lekara ( 2 nezavazne osoby, ktore ti potvrdia ze na foto je babo ) 4 fotky som potreobovala a poslala som to... poslali mi to s5 s tym ze mi tam nieco chyba , oznacili to co este potrebuju a ked som to poslala s5 do tyzdna som mala pas. takze ak vyplnis tlaciva a posles to aj ked nieco zabudnes oni ti to napisu a poslu, nemal by byt problem..

mandarinka34
4. jún 2012

@nikki713 sme obaja slovaci a nie sme zobraty.lebo som pocula ze tam potrebujem nejake vyplatne pasky a P60 za posledne 4 roky.ze tam mam poslat aj moj original pas tak som z toho mimo

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1kwietocek1
4. jún 2012

Babenky..a neviete ako to je s vybavenim irskeho pasu pre deticky..ak ja som slovacka a priatel je poliak??? som pocula ze su stym problemy,,nemate niektora skusenosti?????? dik 🙂

jezkomanka
4. jún 2012

@1kwietocek1 urcite ak splnate rezidenciu (posledne 3 roky zo 4) tak nikdo nerobi problemy.

inak este som sa ta chcela spytat, ohladom tvojej neuznanej materskej, ci ked si vyplnala tlacivo na matersku, dala si to potvrdit aj zamestnavatelovi (napriek tomu ze si bola na illness??) nechapem ze ak si bola na marodke z prace preco ti to neuznali. predsa len v tom 16.tyzdni pred porodom za teba stat odviedol PRSI?

a teraz to ako riesis ak sa smiem spytat? este stale mas prac.pomer, tak nemozes ist ani na socialku, davaju ti aspon ten illness benefit?

mandarinka34
4. jún 2012

@nikki713 ,@fidka79 dakujem za info 🙂 musim sa uz pustit do toho vybavovania.

mandarinka34
4. jún 2012

mam otazocku kedy vam je vyplacany child benefit?? ci kazdy okres ma iny datum??

1kwietocek1
4. jún 2012

@jezkomanka nie momentalne nedostavam nic uz 2 mesiace..ale zajtra uz idem daco riesit.leboto nieje takto normalne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre