Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
17. apr 2010

Petronushka no ale ono to uz zmenili uz ako ja som stratila pracu v juni, tiez mi chybalo len par tyzdnov do odpracovanych dvoch rokov a uz mi vobec neuznali benefit, ze striktne az po dvoch rokoch, ale ze iba rovno allowance.. tak u nas zatial nik nebol kontrolovat ci si hladam pracu 😝 dufam ani nedojde.. ved kedy by som si aj hladala ked som cely den s malym 😠

Maurova ok takze nie na prirodu 😉

Saminka to som asi mala stastie na nejaku blbu tetku co nema deti tipujem, lebo inak by odo mna take nechcela.. to v iny den ina tetka ma az polutovala ze som tyzden po porode sa musela ist hlasit na socialku a ja tam s malym babom a ona ze kedy sa mi narodilo ze to nemam v papieroch a ja ze presne pred tyzdnom, tak na mna kukla ze cooo, co tu robim, ze to mi nemali dat ist sa hlasit tak skoro.. sak som si tam aj sadala ako pokakana na tu stolicku v bolestiach s trpitelskym vyrazom v tvari ze co zas chcu odo mna 😠 a inak ja som od augusta cakala az do februara, vtedy mi zacali platit, ale jasne spatne mi vyplatili vsetko, ale tak dlhy sa nakopili za ten cas.. no co uz, hlavne ze teraz to uz dostavam 😉

tixi
17. apr 2010

caute zienky!!! 🙂 ja viem strasne dlho som tu nebola, ale mala som toho vela...
tyzden pred velkou nocou sme mali ist na vikend do Liptovskeho Jana, ale ja som namiesto tasky na dovolenku balila tasku do nemocnice.Tri dni pred odchodom som zacala mat zvlastne bolesti v podbrusku, vedela som, ze mam ist este na poradnu tak som si z toho velku hlavu nerobila, lebo prvych 34 tyzdnov tehotenstva som mala prakticky bez problemov, ziadne zvracania, unava, bolesti chrbta proste nic, ako keby som ani nebola tehoska a tak som sa aj spravala,vobec sa nesterila, no ale asi som to prehanala, lebo zistili, ze som sa zacala predcasne otvarat, co v osmom mesiaci vobec nebolo priaznive.Pri prijimani do nemocnice ma primar prestrasil, ze mam vraj velmi zly nalez a nech sa pripravim aj na dva tyzdne hospitalizacie, ze do tej doby nesmiem porodit.Na stvrty den hospitalizacie, ked bola velka vizita mi este oznamil, ze si ma tam tyzden nechaju, lebo mam stale slabe kontrakcie.Mna to vobec netrapilo, ze musim byt v nemocnici, ved by som pre to male vytrpela hocico...potom vsak lekarom prislo na um, ze ide velkonocny vikend, tak prepustia vsetky pacientky domov, nech ma aj zdravotnictvo pokoj!!!Ostala som v totalnom soku, ked mi den potom, co mi tvrdili, ze tam musim este tyzden ostat, oznamili, ze na dalsi den mozem ist domov.Dostala som nariadenie, ako mam uzivat lieky a iba lezat, takze minimalny pohyb.
Velmi som sa o maleho bala, ale nastastie som to kriticke obdobie zvladla a uz mam dovolene sa normalne pohybovat 😉
Slovenske zdravotnictvo je na ovela vyssej urovni ako napriklad to irske co sa tyka starostlivosti o pacienta, ale toto ma fakt dorazilo, ze kvoli sviatkom prepustili vsetky rizikove pacientky domov, len aby oni mali klud na Velku noc.Dalsia vec co ma prekvapila bola akoze cistota na oddeleni.Ja som si platila nadstandardnu izbu, kde som mala vlastnu kupelnu, televizor, polohovatelnu postel a podobne, ale v kupelni som nasla snad dvojrocne pavuciny a sprchu ani toaletu za takmer cely tyzden upratovacka nevycistila 😠 Pritom nemocnica, kde som bola je prakticky nova, takze by tam bola radost udrziavat vsetko ciste, kedze je to este prakticky nove...
Posledne tyzdne tehotenstva mi davaju zabrat, citim sa ako hrosik, hoci som pribrala len 14 -15 kg.Uz by som to mala najradsej za sebou a mala maleho cmugacika doma v postielke 🙂 z porodu mam dost velky strach, ale ved to uz nejako zvladnem

zdenka kukla som fotecky, su nadherne, vies, ze aj ja som sa chystala k fotografovi, no nakoniec som musela len lezat, tak sa fotenie nekonalo
dufam, ze mate vsetky zdrave deticky a uzivate si jarne pocasie 😉

este mam otazku, mate niektora osobnu skusenost s epiduralkou?

ladywitch26
17. apr 2010

no caves tixi, ty si tu ozaj dlho nebola. ale uz to mas len za par, tak nakoniec vsetko dobre dopadlo. co ty vies, mozno este aj prenasat budes nakoniec 😀 to tak bola moja sesternica, tiez najskor v nemocnici, chripku tazku dostala atd, no ale dostala sa z toho a pustili ju domov tri dni pred terminom, ze to nevyzera, ze bude rodit v najblizsich dnoch. nakoniec sla na vyvolavacku po dvoch tyzdnoch, aj to jej nezabrala, od utorku cakali, aj voda odtecena, ale babu sa akosi nechcelo, tak nakoniec sla az vo stvrtok, na 15.ty den po porode cisarskym.

inak akurat som citala,ze ten popol zo sopky spadol v niektorych oblastiach juzneho irska. tak teda potvrdzujem, my mame riadne spinave okna a vsetky auta tu riadne zaprasene. teraz neviem, ci mam pradlo vonku vyvesit, aj ked je tak pekne, alebo ho radsej vo vnutri na susiak povesat...

catalin
17. apr 2010

tixi vitaj, po dlhej dobe, neboj sa este prenasat budes 😉 aj mne vsetci hovorili ze budem rodit skor a a nakoniec ju trebalo durit von 🙂 hlavne je ze to raz pride, tehotna naveky nebudes, tak si este uzi chvile bez babatka, potom to bude o niecom uplne inom...ale krasnom 😉
s epi mam osobnu skusenost, a velmi prijemnu, mne urcite pomohla, este ze som posluchla svoju PA inak by som bola v bolestiach celych 22 hodin. na druhy den ma trochu bolela hlava, ale to mohlo byt nedostatkom spanku, nemam negativnu skusenost, ja ju vrelo odporucam, ak je tu taka moznost, preco ju nevyuzit 😉

saminka, aj ja mam Miu, a tiez som od Corku 😉 😉 tak mozme dat stretko niekedy 😉

inak baby som na slovensku teraz, ale mam dost, ti ludia tu sa k sebe spravaju ako zveri, ja neviem, tolko zavisti a nevrazivosti tu panuje ze mi je z toho na plac 😢 kam sme sa podeli...taka som sklamana..

baby, ktore ste nepoleteli, je mi to velmi luto, hlavne ked viem ako ste sa velmi tesili, hlavne cetrojka, tak snad to bude coskoro..mm ma letiet v nedelu 25teho, tak snad doleti 😖

ladywitch, nevesaj pradlo vonku..radsej vo vnutri..

redangel32
17. apr 2010

Predam kocik po jednom dietati. Pouzivany necely rok v perfektnom stave. 100e!!! Je k nemu vsetko potrebne vid obrazky.
http://irsko-zoznam.sk/component/option,com_ads...

janec79
17. apr 2010

Caute baby,
dala som tie stretko fotky aj na fb, pridala som aj nejake cerstve z parku-zo vcera a z dnes 😉

Waw, takze buduci vikend je zabookovany tiez 😉 Tak teda phoenix park tes sa na nas!!!!!!!!!!!!! Dufam, ze nam pocko opat bude priat.

mishka: tak svet je veru maly, odkial sa poznas s ivou- z dublinu, ci nebodaj zo slovenska? Len mi nepovedz, ze si z nitry???!!!

tinka: ja sa tiez chystam napisat mail ohladom toho plavania, len najskor musime poriesit, kedy pojdeme domov a na ako dlho

tixi: super, ze je vsetko ok.

pekny vecer vsetkym,

redangel32
17. apr 2010

nefunguje ten link..neviem preco..tak mi napiste IP v pripade zaujmu ..tu su foto:

janec79
17. apr 2010
tixi
18. apr 2010

catalin mam otazocky ohladom EPI kedy ti ju dali, myslim tym ci si si musela pockat az na druhu porodnu fazu, alebo ti ju dali hned po prichode do porodnice?citila si po nej stale porodne bolesti, alebo sa to len mierne zmiernilo?mam uz za sebou vysetrenie u anesteziologa, ktory mi EPI odporucil a v pripade sekcie spinal
je smutne, ze mas okolo seba na Slovensku zavistlivcov, ja ked pridem do kontaktu s clovekom z ktoreho srsi zavist, tak to otocim v moj prospech, nech zavidi, to su vacsinou ludia co maju nudne zivoty a vyplnaju si ich tym sposobom, ze kazdemu zavidia a rozsiruju pletky
😠

idem popozerat vase albumy ako vyrastli tie vase deturence 🙂
peknu nedelu prajem, dufam, ze mate krasne pocasie ako je tu

janec79
18. apr 2010

hm, ma napadlo, ze tie fotky sa asi nebudu dat zobrazit len tak z fb...pridam nejake na kona, peknu nedelu vam prajem, my uz za chvilu zdrhame von 🙂

catalin
18. apr 2010

tixi, pichli mi ju ked som si ja o to poziadala, to bola stale len prva doba porodna, otvorena som bola na 3 cm, lenze irsko je v tomto ine, obavam sa ze v tvoj neprospech, na slovensku je to asi inak. po podani som nic necitila, ale o to islo, oni to vedeli korigovat, ak by bola moja situacia ina. daju ti rozne davky, ak chces uplne znecitliviet alebo len zmiernit bolest.
velmi na teba myslim a prajem rychly a pohodovy porod.

petronuska
18. apr 2010

Ahojky,
Jaydinek dneska nic moc. Vubec nam nechtel papat....A taky odpoledne docela plakal. Asi zoubky, protoze mel porad prsty v puse. Ach jo ☹

Janec krasny fotky. Jsem se divala na FB. To hroste je super a Elenka je moc krasna na foteckach 😵

Tixi ja sla bez epi a sla bych znovu. I kdyz teda uz jsem si i rekla o nej a pan mi uz i natiral zada, ale injekce se nestihla. Maly chtel jit ven. A jsem rada, protoze kdybych dostala epi, tak maly tady nemusel byt ☹

Holky preji prijemny zbytek nedele 😉

saminka
18. apr 2010

Ahoj holky
doufam,ze jste si vsechny uzily krasneho pocasi 😵 😵 fakt je vsechno hezci,kdyz sviti slunicko 😉
Jinak vam musim oznamit,ze jste vsechny mely pravdu,ze vse bude s Miuskou ok, a ona mi to dnes chtela dokazat a krasne se mi zacala pretacet 😵 😵 😵 prvne jen teda nozickama na bok a pak hned na brisko,a z briska zpatky na zada 😵 jsem na ni tak pysna 🙂 vim,ze jsem si na to musela pockat o neco dyl nez u vasich mrnousku,ale fakt to stoji za to,videt ty jeji pokroky 😀 a po nasich trablich,kdy mi odmitala pit z lahve si dnes dokonce dala 90ml UM,takze super den 😵 snazim se pomalu prestat kojit,kdybych opravdu nahodou musela do prace 😒

Catalin - krasne jmeno jsme si to vybraly pro ty nase princeznicky, ze? a kde ses v corku? zrovna jsme dnes byly u kamosky v centru,my teda bydlime v co cork,asi hodku od centra....a rodila jsi v CUMH? byla jsi spokojena? Miuska prisla na svet o tri tydny driv,po planem poplachu, ktery se konal v pondeli rano,z nemocnice me poslali domu,ze se teda nic nedeje,ze monitor ani kontrakce nezaznamenal a at teda necekam, ze to pujde tak rychle....no tak jsem to teda necekala,ale bolesti mela stale a miuska prisla na svet po 50 minutach od prijezdu do nemocnice ten stejny den o dvanact hod.pozdeji!!!!takze jsem si veskere kontrakce protrpela doma,skakanim na gym ballu aniz bych teda vedela,ze uz se otviram 😅 a teda vse bez injekci proti bolesti nebo epiduralu....na tlaceni jsem mela plyn,ktery se mi mooc libil....miuska se mi v brisku otocila a vysla tvarickou nahoru tak jsem se krasne potrhala ale byl to teda muj nejkrasnejsi zazitek a vubec zkusenost. urcite mi nejvic pomohlo to ze jsem si ani neuvedomovala ze budu rodit a ze jsem se ridila svymi instinkty.....jsem se nejak rozepsala,ale jinak jsem byla v nemocnici moooc spokojena a urcite si to tam zase nekdy zopakuji 😵

Petronuska a co se stalo,kdyby jsi dostala epidural? nejake komplikace?

jinak nekdo se me ptal,jestli jsem vdana tady, nejsem, ale jen zasnoubena 😀 s pritelem jsme uz skoro osm let,tak to leti....

tak jdu si dat vinko na oslavu pretaceni 😀 hezky vecer.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
18. apr 2010

saminka, ja som tiez rodila v cumh a tiez s plynom a bola som tam maximalne spokojna. az tak, ze v septembri idem znova 😀 😀 inak niekedy staci len babo motivovat,prip. mu ukazat, co vsetko dokaze a potom zacne zrazu rychlo napredovat. mne sa dlho, hadam aj zo mesiac vedela len zdvihnut na styri, ale nevedela sa akosi pohnut dopredu. ale akurat vtedy sme zacali chodit do materskeho centra a ona ked videla tie deti dookola,ako lozia a behaju, tak jej az tak ocka ziarili. a hned na druhy den sa mi rozliezla po byte sama. po par dalsich navstevach sa zacala stavat a uz dva tyzden sama chodi. mozno len potrebovala motivaciu, alebo odpozerat styl od inych 😀 nemas tam v okoli mothers and todlers group? malej by to dost pomohlo.

a co ste mali za problem s flaskou,? lebo nam akurat tiez v 7.mesiaci zrazu z jedneho dna na druhy uplne prestala odmietat flasku. odvtedy ju mliekom krmime lyzickou. ☹ inak ho proste nevypije. ako keby sa nedokazala prisat z tej flasky. ak nechcem, aby bola dehydrovana, tak ju proste musim nalievat lyzickou. a teda da to poriadne zabrat, taka dvojdecova flaska a metajuce sa dieta,ktore zaujima vsetko mozne dookola, len nie to mlieko.

cetrojka
18. apr 2010

Ahojte 😉
Tixi - zdravim, vitaj po dlhom case 🙂 🙂 drzim palceky nech vsetko dobre dopadne a ver ze vsetka ta bolest za to stoji!!! I ja som strachopud ale clovek na to rychlo zabudne a uz po par tyzdnoch premysla o dalsom 😀 😀 😀 😀

Krasne pocko bolo, krasne, no ja som ho stravila v posteli s teplotou. Od smutku z neletenia som dostala teploty a zapalil sa mi jeden prsnik 😖 tak som sa liecila obkladala a spinkala a vsetko co sa dalo, esteze polovicka bola doma a pomahala... uz som ok celkom ale obklady si davam stale. Ani by ma nenapadlo ako psychika moze na mna teraz vnimat...

No a kto sleduje trochu situaciu, tak vie, ze ani v stredu nepoletime ☹ ☹ ☹ ☹ ale to nevadi, lebo v stredu budeme plavat 🙂 🙂 ... ano ano ideme lodou a potom autom! Ked to inak nejde, tak skusime takuto variantu. Uz sme vsetko potrebne objednali, zajtra ideme nakupit co nam treba na cestu a v stredu - najblizsou volnou lodou idkame. Dufam ze nevypustia cele more 😀 😀 😀 😀 ze ta voda nezmizne... ked clovek uz nevie cim ho priroda prekvapi 😀
Bude to narocne, ale na lodi mame kajutu, takze sa vyspinkame, i maly bude mat pohodlicko a potom nejaky den v aute, s prestavkami, no musime to zvladnut. Velmi chcem aby ho nasi mohli vidiet, postiskat a ked uz muz ma dofcu, tak to vyuzit treba.. chceli sme pozicat vacsie auto, no ziadna ziadna pozicovna aut nepozicia auto na cestu do europy, tak sa budeme musiet naskladat do naseho maleho yarisu... ale neberieme vela veci len nutnost a co sa zmesti, tak hadam to zvladneme... drzte palce...

Tinka - vyzera to tak ze svokrovci nepridu... ☹ ☹ ☹
Mamartinka - mozno tebe sa podari letiet... nezufaj

Keby sa nahodou i ta lod ktorou mame ist do stredy potopila, tak pridem na sobotnajsie stretko i ja s Miskom, dobre? 😉
Tak drzte nam palce 😉 a vy si tu uzivajte krasne pocko kym je.

zdenkam
19. apr 2010

baby skor ako vas docitam, moj muz, ked ma kratky tyzden berie jobseeker benefit a chodi mu na ucet, tak podla mna benefit chodit na ucet. Ale neviem ci to teda nie je len pri tom kratkom tyzdni, t. j. ze robi 3 dni. Ale nemyslim. Inak dlzka zavisi od toho ako dlho ste robili od 5 rokov su to uz 12 mesiace jobseeker benefitku. To by uz on mal. Nastastie uz par mesiacov robi zas full week.

Tinka, ja som isla do prace tak ze na vikendy ze sa tatko staral o maleho a som happy, hoc easy to prvy polrok nebolo. Ale mala by si vidiet aka z nich je chlapska partia teraz. Tak som moc rada. Aj po vyletoch chodia kym maminka pracuje. Tak to ma byt. A navyse tatko vie co to je starat sa cely den o maleho a o domacnost. Ale v opacnom pripade by som nesla. Kamoska ma muza Ira zacala chodit ked mal maly 1,4 mesiaca. No tragedia. DAva ho muzovi a svokre ale ten plac prvy den ze 5 hodin v kuse a potom z toho chory bol ☹

Ok, idem vas docitat.

zdenkam
19. apr 2010

Tixi ja som mala epiduralku tiez, ale az nejako ¨4 az 5 hodin asi pred porodom, alebo aj menej. Neviem, fakt som nesledovala hodinky. Rodila som 28 hodin ale uz som na konci plakala za epiduralkou a to som bola odhodlana ist prirodzene. Mala som aj plyn, aj fit loptu aj petadin. Teraz mi rodila exkolegyna a s epi a ze to vobec nezabralo tak nechapem, lebo mne ta bolest po 'druhom navyseni zmizla. Inak neviem kde to najviac bolelo vas, ale mna tak ako nikdy v zivote len krize nic ine. Ale uplne nenormlane. Som tam x hodin najprv len ticho plakala.

Tinka, Patrick ma 3 roky a predkozku sme nepretahovali, nema sa to robit ak nie su problemy. To su take zazite babske tradicie ako ze mas riedke alebo huste mlieko. Asi tak.

Tixi a pekne sa setri. Uz sa ti to krasne krati.

Baby a este taka pikoska. V robote mi vravia, ze som big na to ze mam este 3 mesiace slapat. No hold, ked vidia len loptu na bruchu, tak isto. Ale aj zacinam mat pocit, ze nejaka som big. A nohy ani sa nepytajte ako ma sialene bolia vecer po tom co to odstojim 8,5 hod v robote. Ale zas, nemam ziadne ine problemy, ziadne bolesti, ziaden tlak, krce ci cokolvek ine, tak co sa stazovat, vsakano?

zdenkam
19. apr 2010

Cetrojka a mudro ste to vymysleli, aj ked myslim ze najviac na tom stratuju ti co idu domov len na par dni a vlastne tak to musia zrusit ako katka. Pri mesacnom pobyte to neni az take bolestive, vzdat sa tych par dni. Ale verim,ze mrzi aj to.

TAk ladywitch, vidis napokon je to vase cestovanie najlepsie - autom. Len ked byva rozburene more je to aj celkom zazitok. Som tak raz isla Francuzsko Anglicko trajekt. Uffff. Makacka.

¨Dufajme, ze hoc sa sopka aktivovala, cinna moc nebude a svet letectva bude trosku ustaleny zase.
Inak si viete predstavit, ze by ste boli kdesi na dovci a nemohli s5? Platit hotel a tak? Stale su ludia co su na tom horsie nech my. Treba sa na veci divat aj z druhej strany a vraviet si, aky sme vlastne stastlivci.

A uzivajme si dalsi krasny slnecny den - dalsie pozehnanie.

PS. Janec, ano Patrick je velmi maminkin milacik ale ze chlapci taky byvaju. Ze dievcatka viac nezavislejsie su.

tixi
19. apr 2010

ahojte 🙂 dnes tu od rana prsi, ale na dnesok sa aj tak tesim, lebo sa poobede chystame s muzom na preporodne skolenie.Neviem ako to je v IRL, ale tu ak chce byt otecko pri porode, tak musi absolvovat kurz, tak sa tam zapisal, malo by to trvat len nejaku hodinku 🙂 no a ja ako prvorodicka som sa zapisala tiez na nejaky preporodny kurz, tak uvidim co ma tam naucia 😅 robia to porodne asistentky z nemocnice v ktorej budem rodit, tak od nich aspon kadeco povyzvedam

zdenka 28 hodin ufff, mala si co robit tak sa vobec necudujem, ze si aj ty chcela EPI, ja sa tiez bojim bolesti, tak sa nejdem hrat na hrdinku, na jednej strane sa bojim ale na druhej sa aj tesim
trosku sa obavam tej mojej astmy, ako zvladnem to predychavanie, ale spolieham na lekarov 😕

ladysparky
19. apr 2010

ahojte kocky, konecne sa hlasim 😵 😵

dnes ma nasa bambulka presne mesiac, ale to utekaaaaa 😕 je strasne zlata, v noci spi jak dudek, niekedy aj 6h, ale to je maximum, takze ju pekne prebalenim zobudim a nakrmim.. cez den dodrziavame 3-4h intervaly medzi kojenim, ale v noci ju necham spinkat.. posledne dni na vecer robi dost krik, tak jej davam vitamin na koliky z lekarne. pekne zabera, ale vzpieranie neustava, asi sa len potrebuje pojedovat a potom lepsie zaspi 🙂

inak som tu hned po porode mala 10dni maminecku, vyborne pomohla, potom dalsich asi 10dni tu boli svokrovci, aj ti samozrejme pomohli a vcera nas prisiel pozriet svagor, ktory zostal visiet v irsku kvoli zrusenym letom. tak sme si urobili prechadzku v JFK Arborete v New Ross-e. pocasie sice nic moc - ako naschval bolo cely den zatiahnute - ale boli sme na cerstvom vzduchu, to je hlavne 🙂

globale sa mame velice dobre 😎

narychlo som prebehla posledne prispevky - cetrojka, stastnu cestu domov, na lodi to bude paradny zazitok 🙂 ta cesta autom vsak bude troska zdlhavejsia. ja uz som tak znechutena z cestovania domov autom, ze spekulujeme nad tym, ze nepojdem v lete s drahym, ale lietadlom. aj kvoli bezpecnosti. ked som videla video o nehodach, ktore teraz bezi na facebooku, tak som sa v tom len utvrdila. a okrem toho, toto nase stare auticko zacina mat problemy, uz mu prestavam verit. aaaale, nikdy nehovor nikdy, mozno nakoniec pojdeme vsetci spolu 🙂 planujete si zajednat cestou aj nejaky noclah?

tixi, drz sa, myslim na teba 🙂 na slovensku sa za pritomnost manzela pri porode plati okolo 10eur (aspon v novozamockej nemocnici to tak je), co mi pride dost smiesne.. bohvie podla coho vyratali tu sumu 😠 ale je to podla mna velmi super, ze vobec taka moznost je. ja som to velmi ocenila 🙂 a epiduralku som mala aj ja. asi po 8-10h trapenia sa len s plynom a fit loptou som si ju vyziadala a krasne zabrala.. dalsich niekolko vela hodin som sa vsak neotvarala, tak do mna pustili tusim 3 tie velke injekcie toho zazracneho moku.. no a ked som isla na operacku kvoli cisarskemu, tak mi pichli nanovo este jednu, lebo som im stale tvrdila, ze ma rezat nemozu, lebo vsetko citim.. takze ja epiduralku velmi odporucam.. neviem, nezistujem, ake vedlajsie ucinky moze mat, lebo si uz aj tak nepomozem 🙂

ale co je zaujimave, som vyhadzana ako pubertak 😀 vyrazky po ksichte, pleciach, chrbte.. no hroza, uplne rozhadzane hormony. len dufam, ze mi nezacnu padat vlasy.. chcela by som si ich prefarbit, neviete, ci to je skodlive pri kojeni, alebo nie?

zdeni, uz som chvalila tvoje tehu fotky? ak nie, tak su naozaj skveleeee 😵 dufam, ze sa citis dobre a ze je vsetko v poriadku

zdravim nove prispievatelky a prajem vam vsetkym pekny den 🙂

janec79
19. apr 2010

ladysparky: taky maly maco ta vasa paulinka, tesim sa s tebou, ze sa mate dobre a ze tak super spinka v noci-len nech jej to tak vydrzi!!!!!!!!!! O farbeni som pocula, vraj peroxidom by sa nemalo, ale nejaky zmyvatelny sampon by mal byt v poho.. Ja som si farbila, ale to az ked elenka zacala tuhu stravu-myslim, ze mala okolo 9 mesiacov. Ale neviem, najdes ludi, co ti povedia, ze mozes a najdes aj takych, co neodporucaju ani nechty nalakovat.
Inak malej pristane to oblecko 😉 -to jej je uz akoze dobre????????? ci to je iny overalik????

cetrojka: nooo, dobre ste to pospekulovali, spravite aj vylet lodou, ako pises, treba vyuzit dovolenku. Moj svagor isiel min.stredu na otocku domov (od stredy do piatku) len kvoli uveru...no a samozrejme stale je doma.... Esteze ste dostali listky na lod, lebo vraj su fully booknuti. Vyliec sa rychlo, lebo mas pred sebou dlhuuu cestu do rodnej zeme 🙂 🙂 🙂

BABY JA POTVRDZUJEM NASU UCAST NA BUD.SOBOTU voPHOENIXE 😉 🙂 😉

petronushka: dakujem za pochvalu 😉 pocuj a ako si to myslela, ze by tu jayden nebol, keby si mala epi????????????? Ved to by nemalo mat vplyv na dieta, ci???????? Dufam, ze sa v sobotu vidime 😉 A ako maly, uz lepsie???

tinka: a co vy, dofrcite?? peknu fotku mas, maly je rozkosny, ja sice nepoznam tvojho muzika, ale mne sa aj tak maly ervin podoba hroozne na teba

saminka: tak supis,vidis, ani to dlho netrvalo😉

tixi: neboj, vsetko dobre zvladnes, porodne asistentky aj dr su pri porode predsa na to, aby pomohli a oni pomahaju, urcite nie si prva astmaticka 🙂 Inak my sme platili 20eur za manzela, aby mohol byt pri porode. To asi vyratali cenu toho sexi oblecka, co musel mat. Myslim na teba, nech vsetko dobre dopadne a nech ste coskoro stastna 3clenna rodinka. budeme netrpezlivo cakat na tvoje news 😉

catalin
19. apr 2010

ahojte baby.

saminka, byvame v carrigtohill, asi 15 mil od centra corku a sme tam spokojni, ak mi treba spolocnost a ruch mesta, sadnem do auta a za 20 minut som v corku, alebo v midletone som este rychlejsie.
rodila som v cumh a som veeeeeelmi spokojna, robili co mohli, ja som sice nakoniec rodila CS lebo mala nezostupovala, ale mala som stastie na dobrych lekarov aj personal..takze sa tesim na repete 😉 😵

inak baby, ja som teraz na Sk a odkedy som prisla vkuse prsi, cez vikend bolo pekne ale teraz je to zas na hovno..takze si uzivajte slnka..
a ta sopka...mm ma priletiet v sobotu, ale vidim to blede ze dojde, ach jaj...ved uvidime co bude.. ☹
ladysparky malinka je na spapkanie, fakt to rychlo leti, uzivaj si kazdy okamih lebo zachvilu nam nase deti budu odvravat 😅

zdenkam
19. apr 2010

Tixi a ja sa za fotografom chystam v septebmri zas a urobime umelecke fotky s babom ako kojim. TAkze ak si nestihla tehu tak to mozes urobit. Isto budu krasne.

😉
Ladysparky vitaj s5. Akurat ma napadlo minule aj Janke som pisala, ze teraz som v stadiu, ked si ty bola, ked sme sa u Janky videli.
No 😉 mne sa vcera zdalo krasne pocasie. Oproti pocasiu v Sr tu je jak v raji 🙂 . My sme sa boli cvachtat v potoku v gumakach. 😀 . Typujem ze Kennedys park bol narvany celkom. V lete tam premava vlacik aj a deticky to miluju.
A s malinkou len tak dalej nech pekne papa a spinka.
A tie vyrazky, no hold hormonalna zmena. Ja som stym nikdy problemy nemala ale uvidime ako tentoraz.

A Tixi ano tu je manzel pri porode samozrejmostou bez poplatku. Ja som happy, lebo aj pri cisaraku a to v Sr NESMIE. Na operacnej sale len pacienti smu byt. A ako je zazitok ked ti daju babo, tak mne ho kvoli zasivaniu jasne dat nemohli po porode, tak mi ho drzal pri hlave kym oni sili a ja som sa nan divala a plakala od stastia. A dufam ze aj planovany cisarak nebude v plnej narkoze a si vychutnam pohlad na maleho hned ked ho vyberu. Lebo co citam, tak v sr mozes a nemusis byt pri vedomi, neviem ako sa rozhoduju na zaklade coho pre tu volbu.
Ale som fakt irsku rada v tomto smere. Navyse si neviem predstavit, ze by som to cele prespala.
Ale za su baby, co vravia ze im to bolo neprijemne byt pri vedomi. Co ja viem, proste ja som si tak odzila tych desnych 28 hodin aj s grcanim a krvacanim, ze to uz bola len malina. Uplne vazne. NIekto sa tiez stazuje na bolesti hlavy po epi, ale to tiez neviem o com hovori, lebo take som tiez nic nemala.

zdenkam
19. apr 2010

¨Tixi a este pikoska, my sme velmi pro natural - preto aj tie latkove plienky, organic strava a malo telky, drevene hracky a tak.

TAkze do porodnice som isla s odhodlanim nemat okrem tens machine a fitlopty nic. Asi tak. Hold len ma nikto nepripravil na to aka bolest to bude. Ale som sa nestazovala a trpela. Sa pamatam ze v istom bode sa uz na mna nemohla kukat sestricka a isla ordovat nech ma vezmu na delivery room. JO a skusala som aj teply kupel v nemocnici. Chvilu to ulavilo od bolesti. Len mi zabudli povedat, ze tam nesmiem sama a tak stastie ze som z tej vane aj vyliezla, ze sa mohlo cokolvek stat a nik by o tom nevedel, lebo ja zamknuta v kupelni.

Vies, ono to bolo dlhe a tak som aj muza poslala domov, lebo ja navyse nemam rada divakom ked trpim. Takze tam so mnou par hodin rano bol a par vecer. No a potom mu volali druhy den nad ranom, ked ma vzali na cisarak a cakali kym dojde az tak isli rezat. To bolo od nich velmi mile. Ja mam velmi dobre spomienky na personal v nemocnici.

Pocuj, ale ty nemusis mat tak bolestivy porod. A ak by aj bol, ver tomu ze to stoji za vsetku bolest. Isto.

petronuska
19. apr 2010

Ahojky,
u nas jsou posledni dva dny nic moc. Maly v noci zase nespinkal a pres den je docela ok, ale trosku umrnceny. Prsty porad v puse, tak mu to aspon natiram. Dneska zase nejedl na obed. Tedka spinka, tak snad pak jist neco bude :o(

Janec tak nakonec lodi a autem? Ja nevim, jestli bych tu cestu dala takhle s malym teda. Jako je fakt, ze autem si muzete kdykoliv zastavit, ale je to desne dlouho.
Ja kdysi jezdila z CR do Anglie busem a stacilo mi to 🙄
Ale teda drzim pesti, at hlavne cesta je v poho a dojedete v poradku!

S tim epi. No ja se v nemocnici otevrela za pul hodky z 1cm na 10cm. A mela jsem neustale kontra. A kdyz mi chtel pichat ten epi, tak jsem proste nemohla byt v klidu. Tak ta holcina rikala, ze me radeji zkontroluje. No a ja uz otevrena a zjistili u maleho, ze prestava dychat. Tak muselo byt vsechno rychle, najednou 5 zenskych okolo a honem tlacit. Maly se narodil a nedychal, tak ho hned odvezli a byl na kysliku. Nastesti jen jednu noc :o) No ale na intenzivce zustal 5 dni, protoze mel nejake atb, a nechtel papat, tak krmili pres trubicky a tak... ☹ Nastesti to vsechno dobre dopadlo, sak jsi videla 😉
Ale prave rikali, kdybych dostala epi, tak by me nemohli zkontrolovat dalsich 10 - 15min a uz mohlo byt pozde 😒

Ladysparky, Paulinka je moc krasna na te fotce. Super oblecek 🙂

zdenkam
19. apr 2010

Petrouska, tiez som jazdila asi 4x bus Ba Londyn no brutal 24 hodin tie kolena boleli sialene.
Aj sa mi zda na malinke babo takto viac menej permanentne v autosedacke skrcene. Chudatko chrbatik.
Ja by som sa tiez nedala nahovorit, ale baby asi nemaju moc na vyber.

Pozeram ze ufff porod si mala. Teda ja si skor myslim,ze porod sa da stale prezit, horsie je, ked je to take ze babatko ma nizke agbar skore a kadeco tam musia robit. SA mi zda ze nejako cim dalej tym viac babetiek ma po narodeni problemy. Kamosky maly tiez hned chytil zapal a tak trcali v nemocnici cez 2 t lebo bol na atb. Hlavne ze sa z toho miminka dostanu.

To ma desi, alebo ani pri cisaraku to nie je istota, ze sa nic neprihodi. Minule pisala jedna baba ze mala cisarak a malinka mala omotanu 3x pupocnu snuru okolo krku, tak ze ju museli ozivovat. A ja ze cisaraky su bezpecnejsie ☹

ladywitch26
19. apr 2010

zdenka, tak to ta obdivujem,ze si vydrzala skakat na fitlopte. mne stacilo par minut a vratila som ju midwifke, nech si ju necha. na nej mi zacali take kontrakcie, ze som az dychat nemohla.

inak s tou sopkou je to fakt desne. dve kolegyne sa z dovolenky v polsku nemaju ako vratit, kamaratova mama mala letiet zajtra domov, nema ako a co mam znamu, robi v tescu, tak jej kolegyna vcera volala,ze zostali trcat v egypte. mali sa vracat do polska z dovolenky v egypte a odtial rovno do irska, ale bohuzial. a uz aj vsetky peniaze minuli, lebo vsak nikto necakal, ze sa cosi take stane, tak spia na letisku. a vcera v chipperi sa prisla najest jedna rodina, ze tu trcia nedobrovolne uz dva dni navyse, lebo aj lety do ameriky su zrusene. tak si musia platit aj ubytko aj stravu navyse.a tiez uz boli zufali, dnes mali nastupit do prace.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre