Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

alpiinka
1. feb 2011

@ladywitch26 veru, uz vyse ludi spomenulo, ze budeme mat maleho tvrdohlavca 😀

jezkomanka
1. feb 2011

@misakika ahoj! hej myslela som ten clongriffin park, mam ho asi tak 15min pesi z domu, ale neviem ci to zvladnem este pred porodom 😀 😀 1.termin mam 6.2., a 2. 28.2. 😉 takze vobec neviem na com som, uz mavam niekedy pocit ze ideme na to 😲
inak zasa na mna lezie choroba, ani sa moc necudujem, uz 10dni nam nejde kurenie a nasa mila landlordka chce usetrit na novom bojleri, tak tu mam kazdy den nejakeho opravara co si s tym nevie rady a ona si stale mysli ze to opravi len tak 😒 aspon ze uz tak nemrzne v noci...

ladywitch26
1. feb 2011

@lenka78 zavisi od toho, kolko ta aupair bude dohliadat na deti, a ci bude byvat u vas. nasa byva s nami a platim jej 100tyzdenne. len si ju najskor dobre prever, lebo co som ja mala prvu, to mala na starosti len jedno dieta a jej vrchol zabavy s dietatom bol ten, ze malej vopchala do ruky mobil, pustila jej hudbu a bolo. co sa tyka predvidania ohladne bezpecnosti dietata, tak to nula bodov. kludne nechala malu na dvore a sla si vykecavat so susedou.
teraz mam druhu, preverenu, lebo sa starala kedysi o syna mojej sesternice, doma tiez susedom opatrovala dvojicky a to teda vidno rozdiel. ma 20rokov, ale teda nemam najmensie obavy zverit jej drobcov.

ladywitch26
1. feb 2011

@alpiinka to asi myslia kvoli tomu,ze bude znamenim baran, ale na to sa velmi nemusis spoliehat. ked sa narodi v iny den, tak moze mat v datume napr. dvojky a podla numerologie to s tou tvrdohlavostou nemusi byt az take zle. ale ak sa ozaj narodi toho 10teho, tak ti zelam pevne nervy 😉

annaola
1. feb 2011

@ladywitch26 Ja mam dvoch Baranov v rodine, manzela a segru, a obaja su povahou riadne baranoviti .

ladywitch26
1. feb 2011

@annaola no len ta 10ka je este aj vodcovske, egoisticke cislo, tak ked to sklbis s tym znamenim, tak je to baran na N-tu 😀 a segrin priatel je tiez, ale je 6teho narodeny, je sice tvrdohlavy, ale tak umiernene, ze nerozkazuje ostatnym dookola, co maju robit.
inak stanka je byk a este aj podla cinskeho horoskopu byvol, tak to je tiez riadne zatate znamenie. fabi je v roku tigra a hrozilo, ze bude este aj lev, tak som sa uz pripravovala, ze budem mat riadnu selmu doma 😀 ale nakoniec je panna, tak to je trosku kludnejsie dieta

alpiinka
1. feb 2011

@ladywitch26 tak ja dam vediet, kedy sa prcek narodil a ty mi napises co mozem cakat, ok???? 😀 ja na tieto astro-numero veci nie som...keby mi kamoska nepovedala o tom baranoovi, tak ja ani neviem, na ake znamenie sa ma babo narodit 😅

ladywitch26
1. feb 2011

@alpiinka no na horoskopy ja velmi neverim, ale numerologia nejakym zazrakom sedi. vsak ak chces, mozes mi do ip poslat datum narodenia, tak ti podla toho spravim charakteristiku a podla toho zistis, ci to ozaj sedi 😉
co sa tyka mojich deti, tak na stanku to sedi 100%. inak ked som tak pred porodom pocitala,ze ktory den by sa mohla narodit, tak som si povedala, ze ktorykolvek, len nie 16teho. no a potvorka moja, hoci mi doktor tvrdil, ze to stihne este pred polnocou, tak naschval si pockala do toho 16teho.

alpiinka
1. feb 2011

@ladywitch26 tak posielam do ip moj datum narodenia, no som zvedava, co to o mne povie 😕

ladywitch26
1. feb 2011

@alpiinka ok, ale mrknem to az zajtra, idem sa potit do postele. lezie na mna horucka, toto uz je druhy zapal za posledne 2 tyzdne ☹

lenka78
1. feb 2011

@ladywitch26 Dik za odpoved.Tu asi nik z Corku nechodi,co?

ladywitch26
1. feb 2011

@lenka78 chodila gabika, ale nebola tu dlhsi cas a medzitym zabudla heslo 😅
a ja chodim v poslednej dobe do corku len rodit 😀 😀

lenka78
1. feb 2011

@ladywitch26 hehe,to si dobre napisala,ze rodit,ako na beziacom pase.len viem,ze je tam silna komunita Slovakov,tak je zaujimave,ze tu nechodia,asi maju ine zaujmy.

adusinka
2. feb 2011

@lenka78 ja tu sem tak nakuknem, pocitam co sa tu deje 🙂 ale je pravda, ze vela bab z corku tu nie je. Ak tak skus napisat na FB na Slovaci v Corku, tam sa podobne veci riesia, pokial hladas niekoho na podnajom.

alpiinka
2. feb 2011

@ladywitch26 vobec sa kvoli tej charakteristike netrap...hlavne sa vyliec 😉 a prajem skore uzdravenie

lenka78
2. feb 2011

@adusinka no ja konkretne nie,ale kamoska. No dik. 🙂

alexanotbad
2. feb 2011

@cmulinko jeeej, tak to vyrazate uz rano, aby ste tam na obed boli...pri tych irskych cestach 😉 . tak daj tip, ze kde dobre varia - teda ak sa tu moze robit reklama restikam, ci miestym pubom 🙂

catalin
2. feb 2011

@lenka78
@adusinka ja som z corku..tiez nieje casu nazvys, stihnem precitat a letim spat

cmulinko
3. feb 2011

@alexanotbad nemusime chodit skoro rano...jedine miesto kam chodime jest je do toho galway...co je od nas asi 60km...uz nam spravili dialnicu z Ennisu az do Galway,takze za pol hodiny sme tam.Chodime tam do Slavik Pub-je to slovenska krcma,ale na poschodi to maju spravene normalne na restauraciu a varia vyborne slovenske jedla.

cmulinko
3. feb 2011

@ladywitch26 ty si tusim nejk prepojena somnou.nedavno sme boli chore obe a teraz zasa...od vcera som doma .mam akutnu sinusitidu,tak do prace idem az pondelok.decka mi tiez soplia a manzel musi fungovat v robote a pritom tiez ma zvysenu teplotu.ja uz fakt neviem co to na ans furt leze.

misakika
3. feb 2011

@cmulinko Fakt je asi zas nieco vo vzduchu. Ja som vcera vecer zacala tak drhnut z nicoho nic ...Dala som si ale Hedelix a uz sa to ukludnuje. Mam ho overeny, vzdy nam zabral a mozem ho uzivat aj ked kojim. Musim zas doplnit zasoby ked pojdeme domov. Tu moc taketo syrypy na kasel nemaju. Minuel nam akysi syrup Gp predpisal pre Kiku a stal 60 eur 😕
Ani som ho nebrala lebo sme mali ten Hedelix a dohodla som sa v lekarni ze ak nezabere ten tak pridem dodatocne zobrat ten co predpisal. Mozno sa mylim a maju tu tiez nejake syrupy na kasel...

ladywitch26
3. feb 2011

@cmulinko magdi, uz my to lezie na nervy, fabimu idu zuby, tak ma take jedenie, ze si len cucne, akurat sa mi mlieko spusti a on prestane a zacne ziapat. tak ho musim nosit na rukach a hodinu tisit. tak idem z jedneho zapalu do druheho. a najhorsie, ze pri tychto zapaloch horucka, na ktoru nezabera paralen vobec. vcera som mala 38, zobrala som paralen a po hodine 38.1, a celych 6 hodin v kuse. hlava ma boli uz treti den, ale brutalne. a okrem toho paralenu fakt nemozem nic brat, len ked ten mi vobec nezabera. na zblaznenie. a decka obidve usoplene. ked som dnes rano videla, co malemu lezie z nosa, ked som mu odsavala, tak mi az zle prislo. jedina pozitivna vec je to,ze muz ma konecne robotu, aj ked uz 5 tyzdnov nedostal vyplatu, ale zajtra vraj konecne dostane. vraj... 😒

cmulinko
3. feb 2011

@misakika no pre tvoju mensiu dcerku veru neviem ziadny irsky syrup na kasel odporucit,ale pre prvu dcerku mozes kupit Benilin children...specialne nam zabera Benilin Cold and Flu-zeleny obal...lebo sa vyraba viac druhov.Dostanes ho kupit bez receptu.Inak mame aj my domace zasoby,ale v syrupoch nevidim ziadny rozdiel ci je to slovensky stoptusin ci bromhexin ci tento benilin...jedno kopyto.

cmulinko
3. feb 2011

@ladywitch26 my mame teraz tiez este furt zubkove obdobie...stale sa mu tlacia zadne a taraz az 3 naraz...a je strasne agresivny...to sa normalne uz neda vydrzat...a samozrejme neviem co sa tlaci starsiemu 😠 ,ale tiez mam uz nervy aj nanho.nie je jediny pokojny den a klud v tomto dome. akurat sme sa dnes tak rozpravawli s manzelom,ze sme si predstavovali velku rodinu,ale zatial to vyzera tak,ze sme s reprodukciou zatial skoncili a podavame stafetu mladsim a bezdetnym parom....momentalne sme na krajicku znesitelnosti a vydrznosti ☹

ladywitch26
3. feb 2011

@cmulinko no my tiez chceme velku rodinu, ale medzi druhym a tretim bude rozhodne vacsia pauza ako medzi stankou a fabienom 😅
inak som sa bola pytat na sirupy v lekarni a do dvoch rokov tu ozaj nic nemaju, ze akurat tak homeopatika. stanka potrebovala cosi na vykasliavanie, doslova sa mi dusila hlienmi, ale ze pre nu nic nemaju, ze jedine ak dostane horucku, tak mam ist k GP. no len co, ked ona horucku nemala? tak som mrkla na nete, ake latky mozu deti do 2 rokov, tak z troch, co som nasla, tu v irsku maju jedine bromhexin, ale ten je vraj na predpis, to mi v lekarni nedaju. nastastie som mala este z domu solmucol, co mi poslala mama, ten mozu aj malinke deti, tak som jej davala stvrtinovu davku.

cmulinko
3. feb 2011

@ladywitch26 moj maly nema este 2 roky...davam mu benilin children 2,5ml.ten children je pre deti od 2 rokov a dava sa 5ml,tak ja som len znizila davku o polovicu a davam mu to tak....mam s tym dobre skusenosti.

ladywitch26
3. feb 2011

@cmulinko no len toto je male mestecko, tu ma poznaju, ze stanka este nema dva roky, tak mi to nechcu predat. musim chodit do dungarvanu a klamat, ze mam starsie dieta.

alexanotbad
3. feb 2011

@cmulinko ved ja som len zartovala. tak to je skvele, tesim sa, ze budu bryndzove halusky aj v Irsku 😵

cmulinko
3. feb 2011

@alexanotbad klasicke bryndzove halusky nerobia...su miesane s kapustou...ale mne to nevadi,nezjem ani jedno 😀

misakika
3. feb 2011

Aj u vas tak strasne fuka ako tu? Skoro mi dnes dvere od auta rozbili hlavu, som stihla uhnut v poslednej chvili 😕
Dnes by som nechcela letiet ani za svet. Inak moj muz bol v tom pocasi hrat vonku fubal ...nemam slov. Aj vasi su taky zanieteni sportovci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre