Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
22. mar 2010

brontik mas narok na porodne na svk aj ked im nic neplatis 😉

mishka711
22. mar 2010

fredika moze to mas s cumlou musis vyvarat po kazdom pouziti najlepsie nam na to dali micostalen drops maly to mal tiez skus to popytat v lekarni ale asi najskor si overit ci to je to to co myslim

ladywitch26
22. mar 2010

fredika, moze to byt kvasinkova infekcia. sterilizovat vsetko, ja mam taku nadobku z tesca do mikrovlnky, staci 5minut parou, nemusis 15minut vyvarat. inak to sa zvykne kojenym detom aj z prsnika.proste sa nakazi od maminky. a zvlast, ak je chora, ma oslabenu imunitu, tak sa kvasinky rychlo premnozia. asi bude treba zajst radsej k GP, nech ti nieco da aj pre teba aj pre malu.

catalin
22. mar 2010

fredika to je zabka, kvasinkova infekcia, po anglicky fungus alebo thrush. v lekarni ti daju daktarin gel, mozno nieco lepsie...nam zabral az gel zo slovenska, diflucan, niekto to nelieci vobec, niekto ano.dolezite je aby sa to nerozsirilo do hrdielka.. my sme sa s tym trapili skoro mesiac, a aj to bol dovod ze ju bolelo brusko. zvykne sa to vraciat, nam nastastie nie.
ak kojis tak si musis liecit aj bradavky, ak nekojis, vsetky cumle vyvaraj tak aby aspon 10 minut vrela voda..snad vas to rychlo prejde. domaci recept je aj soda bikarbona s vodou, pomer neviem, a vytierat jazycek vatovymi tycinkami..je tu tema o zabke, tam najdes ako to spravne rozriedit.

maurova
22. mar 2010

ahojte maminy. sa stahujeme do dublinu 15 a hladam kamosky.... mam malu victorku narodila sa nam 13.11.2008 a aj ona chce kamosov.... napiste co robite. aj nejake stretka organizujete?

maurova
22. mar 2010

frederika - moja victorka to mala sa to vola ze trash a tiez to zacalo na jazyku a sa to rozsirilo po celej pusinke ani jej 4 zuby jej nebolo vidiet mala na nich biely povlak... nebolo mi vsetko jedno... tak som kupila taku tekutinu nieco ako "fungicin" si nepamatam a sa jej to po troch dnoch stratilo. som sa dost nalakala... je to vraj z antibiotik... a ked je oslabeny organizmus. v lekarni ti na to daju lieky no prob. ale uz ich asi mas.... drzim palce

mamartinka
23. mar 2010

maurova ip 😉

maruk29
23. mar 2010

Ahojte babenky!
Ste tu uz pekne vsetky zabehnute,ale snad nebude vadit ked sa pridam.Mam 9,5 mesacneho synceka Samka a byvam v Charleslande a som tu ako odrhnuta od sveta.Nikoho tu nepoznam a je mi tu naozaj smutno.Byvame tu od augusta minuleho roku,ale nemam tu kamosku s ktorou by som pokecala alebo sa stretla.Byvaju tu vacsinou Irky,alebo Polky a neviem moc sa nechcu kamaratit.Asi mam nejake odpudive vibracie alebo co.:(Asi sa budeme musiet prestahovat blizsie do mesta.Aby som sa mohla obcas s niekym stretavat.
Chcela som sa Vas opytat,ze od kedy ste dali deticky do skolky,alebo ste s nimi doma?Ja premyslam nad skolkou,ale neviem si predstavit,byt bez maleho a zda sa mi,ze je ste moc malicky aby isiel do skloly?Lenze clovek potrebuje aj peniazky aby moho zit.Snubenc ma sice dobru pracu,ale....mne je uz samej smutno doma.Chcela by som pocut Vas nazor a skusenosti ake mate so skolkami.Ci je tu niektora z Vas ktora dala male dietatko do skolky?
Dakujem za Vase nazory.
Prajem pekny dnicek vsetkym!

mishka711
23. mar 2010

maurova no my sme zase d14 opacny smer 🙂 ale vitaj medzi nami

mishka711
23. mar 2010

maruk 29 aj teba vitame v halooo irsko neviem kde je presne CHARLESLANDE asi nie dublin ze?inak sa xcem spytat mala by som narok na rodicovsky prispevok aj zo slovenska ak bude robit partime?neviete nahodou?a este tie co maju vacsie deti ako dlho sa prerezavaju posledne zadne zuby?nas maly sopli a teplotuje v noci a vidim ze sa mu zuby tlacia no snad to nebude dlho lebo v noci to je na nervy hlavne ze nemoze dychat

arian
23. mar 2010

Ahojte!

Dlho som tu nebola, akosi si nemozem najst cas. Ked bolo pekne boli sme vonku a teraz mame take stresove obdobie.......

Vitam nove dievcata!

Zdenka tak peknu dovolenku, uzite si to tam!

Ladysparky gratulujeeem! Si sa teda potrapila, to mi je luto,ale urcite budes skoro fit a na vsetko zabudnes. Este raz gratulujem a prajem vela zdravicka, mliecka a kludnych noci 😉

Baby neuverite...prisla nam inspekcia z toho councilu a povedali nam, ze mame narok na council house. Taaak sa radujem. Je pravda, ze teraz tu nic neni volne, ale verime, ze casom bude. A hlavne nas tesi, ze sme sa konecne niekam pohli.

Dievcata, pozerala som fotecky vasich drobcov, juuj ale su krasni.

Miska, kazdemu dietatku sa zubky prerezavaju inak. Niekomu rychlo inemu pomaly. Nas matko nastastie problemy so stolickami nemal, tak ti neporadim. Ale ked mu to sposobuje problemy, neskusala si chladivy gelik na dasienka, mozno ak by sa mu to upokojilo, mozno by aj soplik ustal.

Fredika, v puske sa robi zabka a potom soor, to je infekcia. Velmi zalezi na tom co z toho mate. Ak infekciu, treba ist k lekarovi, lebo moze sposobovat velke problemy, ak zabku staci ta vodicka.

Tinka a vy sa ako mate?

Janec, vy ste na slovensku? My letime v utorok.

Vsetkym chorym detickam prajem skore uzdravenie.

Pekny den vam prajem, bezkam varit.papa

maruk29
23. mar 2010

Dakujem za privitanie.
mishka711...Charlesland je v Greystones.Je tu pekne tichucko idelamne pre mamicky s detmi,ale mne je tu strasne smutno:((

mishka711
23. mar 2010

maruk29 no tamsme boli raz pozret byvala tam jedna slovenka ale ony sa uz vratili na svk to verim ze ti je smutno no ale krasne prechadzky pri mori to by som brala 😉 byvate samy ci?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maruk29
23. mar 2010

mishka711 no tie prechadzky su uzasne a ten cisty vzduch je nezaplatitelny.byvame sami v apartmane.a snubenec ten pride domv az vecer takze sme s drobcom cely den sami. ☹

mishka711
23. mar 2010

no to verim sak pridite ku nam niekedy urobite si vylet h,?

fredika
23. mar 2010

ahojte, tak nakoniec predsa som sla s malou k lekarke a je to ta zabka ako ste spominali.. dala jej nato kvapky tak snad to pomoze. aspon som kludnejsia aj ja... a strasne moc dakujem vsetkym za rady. lebo neviem co by som si tu bez vas pocala.. 😉

zdenkam
23. mar 2010

ahojte babenky, Fredika tak ako s malou? Vyriesli ste s tym lekarom cosi?

Hlasim sa zo Sr a pocasie nam mozete sialene zavidiet, take teplo sme tam este nemali. Booooze, som mala soky, vedela som ze ma byt teplo ale takto? 🙂
A cesta, mam dieta cestovatela. ☹ Na to mozte viazat jed. Rano sa cely happy vybudili ze ideme za baby. Nasadli sme do auta, muz nas vyhodil v Enniscorty na bus a Patrick 2 hodiny do Dub v kuse kukal von oknom a ja som aj zdriemla a on nos stale na okne. Sok, taky krasny este nebol. 🙂 NO a aj cakanie na letisku paradicka. Let vobec nespinkal nadalej ale peknucky bol. Citala som knihu alebo sa hral na sedadle s autickom. Aj cikat sme chodili, lebo nappy gate odmietal. Jo aj ja som nemala problem ustat 2 hodiny v buse bez cikania. Dosl sme do BA a zbytocne som brala buggy, lebo napriek unave vobec ju nepouzil. Zaspal az u kamosiek o 4 a to vstaval 4.3O. Pospinkal 2 hodky a isli sme na vlak. A teraz t ake soky, lebo som doplietla ja koza odchod rychlika na ktory som mala aj 1.triedu lozka. Mali sme ist o 24 /podla mojej mylnej info/ ale na stanici kde nic tu nic, tak ze reku, daco tu nesedi. Tak a jasne, vlak isiel 22.31. A teraz co, lenze akurat tam stal rychlik do Presova a ja som mala 3 minuty do jeho odchodu - po podani informacie za priecinkom, ze slecna vy ste si to doplietli som schmatla listok a utekala a za to sa sama obdivujem.¨Batoch na pleci, cestovna taska na druhom, zlozena buggy v dalsej ruke a Patrick som schmatla pod druhy dole schodmi a bezala ako sa tehotnej v 23 t t len da s danym nakladom. Zmakli sme to este mi vravela vypravcicka pri vlaku,spomatelte, stihate to. Aj lozko sme dostali od sprievodcu a listok nastastie platil, lebo isiel o ten istym smer len sme vystupili v Ke, takze si len to lozko este raz zaplatili. No a z Ke sme mali dalsi osobak o 45 minut do MIchaloviec. Takze namiesto o 7 sme boli doma 8.3O co bolo neuveritelne stastie uvedomujuci si ako sa to mohlo skoncit. 🙂 😲

A dnes bol ten 3D scan. Vediac ze tam diagnostiku nerobia tak ani nejdem, lebo ja si pekne pockam vidiet babo az sa narodi. Ale proste zaver je taky, ze aj tak som ho zazrela tvarickou len na sekundovy okamih nakolko dietatko je velmi aktivne /ale to uz vieme/ stale im utekalo, tvaricku zasadne nie si povedalo a teda okrem utekanie sa vytocilo zatylkom, alebo si dalo rucku pred tvar alebo im jednoducho ukazalo ritku. To som im aj povedala, ze viete, kde vas ma. 😀 A po 50minutach to vzdala, ze nechajte to tak, nebudeme sa tu vsetci trapit aj mna to uz nebavi. A aj sam lekar vravel, ze tie miminka tu sondu citia a preto pred nou utekaju. TAkze hadam budem s tehu fotografiou nadsenejsia.
Ale jednoznacna som nadsena malym. Nasi mu konecne rozumeju, lebo viac hovori slovensky, resp. cesky. Ze sedi za stolom a kikirika kohut a on: Co to bylo? Nevim, asi Cook a doodle. 😉 a tak, dnes sa cely den vyhral na zahrade s dedkom. A este jedna pikoska , dedko pren ma bike ale vacsi ako mame ten v Irl a najprv sa trosku bal, tak vravel: Patrick musi ist home get smaller bike. Zabudli sme bike 😀
Sa opatrujte a boztek vsetkym detickam.
😉 Idem konecne dospat lebo kvoli cestovaniu do Dub a potom dalsiu noc do MI som spala jednu noc 5 hodin a druhu este lepsie 4 hodiny.

zdenkam
23. mar 2010

a este ludia mi pekne pomohli v Ba hlavne mladi chalani a v Ke sa aj stara babka s palickou nukala ci mi nema pomoc, ked som isla s malym, taskami a buggy k vlaku po schodoch. Takze to je tiez bod k dobru k nasej ceste, lebo som sa bala tej neochoty v sr. A som doma uz poobzerala tu zasobu modernych latkovych plienok co som si objednala- vyzeraju fakt suprovo v porovnani s klasickymi stvorcami -isto budeme na nich frcat aj s miminkom a som mozno sa pustim aj do zlozenia kocika, nech sa uz nadchnem ako ho budem pouzivat. Kukam ze tu Xlander celkom fici, vsade v casakoch je nan reklama. Ma to tu tak viac maminovsky naladuje /niezeby som to potrebovala/ ale sa mi zda ze si maminy viac radia akoby. A dnes som citala taky dobry clanok, tak idem aj do Dietata napisat k teme Moja Ecodomacnost-resp. rodina.
Inak Dieta kazdopadne aj nadalej obsahovo prevysuje Mama a ja po odbornej stranke, uz som precitala marcove cislo. 😉

Baby a zacnite planovat stretko v juni /vikend 17-18/v tej Fote, nech sa mam po navrate zas na nieco nezvycajne tesit. Budeme tam mat ten family hotel vikend. TAk sa kocky z okolia ozvite. 😉 ja budem mat 3,5 t do porodu ale ak mi toto naladanie vydrzi tak sa tam veselo budem gulat. 🙂

maurova
23. mar 2010

ahojte maminy. už je 11 vecer ja to tu takto ponociach dobieham...

fredika - ze to nebolo az take zle ako to vypadalo? ja som tiez mala soky som nevedela komu volat koho sa opytat... bol vikend a riadna depka z toho ale po dvoch dnoch ci troch s tymi kvapkami to preslo...

mishka dublin 14 je tak daleko od dubl. 15? no som z toho magor ale je to iba o jedno cislo... a vy tam v dubline niekedy neorganizujete mamickovske stretka? kamosky z corku hovorili ze vas tam je vela.... a ze organizujete a sa sem tam stretnete....

maruk 29 aj tak neviem kde to byvas ale uz idem kuknut na google a ked budem v dubline tak sa mozeme stretnut. mas auto? je to daleko od dublinu kde si?

zdenka m kde tu v irsku byvate?

tak toto je celkom zabava ahojte slovensko. mne uz to tak chyba tu !!! v corku mam tolko kamosiek a sme sa stali mamami v rovnakom obdobi a dalsie babatka su na ceste... a my sa teraz musime trepat az do dublinu : (((

mishka711
24. mar 2010

zdenka pocasie teda zavidime tomu ver aj my xceme take teplo snad nieco prinesies spet hihi maurova no dublin 15 je druhy konec d 😉 ale chodime tam ku gp ked je treba to stretko zatial nikto nic ale tu sa aj tazko nieco planuje ked je pocko take vselijake a treba myslet aj na vascie deti ja mam 2 rocneho krpca ten teraz sopli zo zubou inak by som hned isla niekam musim pockat aspon do piatku snad to bude lepsie a zase niekam do nutra jedine nejake centrum pre decka alebo tak no porozmyslam teda aj vy ak vas nieco napada hodte to sem 😉

oceanka
24. mar 2010

Maurova ja byvam v Dublin 15, pisala som ti IP 🙂

zdenkam
24. mar 2010

Mishka, urobim co bude v mojich silach.
Dnes som malemu kupila u Batu sandalky krasne nie moc odhalene aby uz mohol od jari nosite od tej teplej. a ze 15 eur. Ha v Irl menej kvalitne a 40. 😠 a isli sme okolo dracika, tak aj tu velku Tatrovku ze za 15 eur, boze, to su ceny. Viete tie tatrovky co sme vsetci ako deti hadam mali. 🙂
Nesieme do Irska korbaciky na sibacku, nech mame zvyky dodrziavane. A baby vecer mi vola fotograf, ideme fotit, lebo teraz o 2.30 foti 3 deticky tak ked s nimi skonci frcim ja. Uz som aj vlasy vyfukala. 😀

Maurova ja som z Co. Wexford mestecko malinke New Ross - moja srdcove a druhy domov. Cely pobyt v Irsku 5 rokov a 3 mesiaca stale len tam. Inak ja mam asi len 2 ci 3 kamosky Slovenky s detmi okolo Patrickovho veku, ale je pravda ze sa aj malo vidime raz za 3 mesiace, lebo ja si nevyberam resp. nepotrpim na dolezitost rovnakej narodnosti. Hlavne ze su to maminy s detmi a tak mam vela cudzokrajnych kamosiek - nech mozme spolu kritizovat Irsko. Som to tu pisala, najlepsia je z Australie a dalsia z Peru. 🙂

A nezabudnite malovat ci zdobit vajicka. Ja som si aj farby uz nakupila. az jedno sa mi podarilo obmotat bavlkami pred odchodom do sr, tak bude po navrate za tie 4 dni do VN dohanat. 🙂

Janec uz si s5? Ako bolo? Mala ok? Fantasticke byt doma vsak? Boooooooooze, mne sa z tohto pocasia s5 nechce!!!!!!!!!!!! Ale za 5 mesiacov sa vratim a koniec koncov este mam 6 dni tak na to radsej nemysliet.

Arian, uz sa stupnuje radost pred cestou za Mickeym? 🙂

fredika
24. mar 2010

ahojte baby, zase potrebujem poradit. 😒 tak uz mam odsavacku na vysavac, dnes mi prisla zo slovenska a chcem sa spytat, ako dlho odsavate priblizne? lebo my sme odsali, ale to bolo snad pol minuty, potom dychala ok, ale za chvilku zase chraptela , tak neviem ci to treba chvilu pockat a potom znova?? vobec sa v tom nevyznam.

cmulinko
24. mar 2010

Ahojte zienky.Hladam mamicku,ktora mi poradi v jednej veci.Od septembra zaciname skolku v Irsku a ja som z toho uplne na nervi.Moj syn nevie po anglicky ani muk...i ked sa narodil v Irsku,ale moc sa nemam s cim chvalit ani pri slovencine a stale mame plienky.

zdenkam
24. mar 2010

Cmulinko to mi je luto, nas zacina free preschool v septembri tiez ale chodi do skolky od 1,5 roka t. j. uz 1,5 roka a riadne melie anglicky. Aj doma teraz na slovensku. Ale plienkami sa netrap, nas ichma tiez v noci, lebo pred spanim vypije flasku mlieka.
Skus syncekovi pomalinky nenasilne nejake to slovko stale prihodit anglicky ze napr. aha tam je bager-digger. To bolo nasho prve slovo, skor ako mama vravel digger.
A potom je vela deti, ktore nevedia ani pri nastupe do skoly anglicky. Ako podla mna to je trosku nefer na ne aj na ucitelky, ved ako sa potom mozu kvalitne venovat vyuke.
Ale Cmulinko, z okolia svojich znamych je nas syn skor vynimkou vzhladom na to ako vo svojom veku dobre hovori anglicky. Az teraz sa to zacina trosku komplikovat kedze sa rozbehol aj s cestinou a slovencinou viac. Napr. dnes videl ciganku a vravi: Girl is trochu black. 😀 alebo v lietadle mu nieco smrdelo a vravel: Something smelly, lady asi prdla. 😀 😀
To boli take vtipne priklady poslednych dni.
Cmulinko vies, ja som sa s nim od narodenia rozpravala mimo domu anglicky. Sama ci v spolocnosti mimo domu stale anglicky. No a doma slovensky a manzel len cesky, ten anglicky nikdy. Aby nebol domotany, ze jeden rodic ma zostat len na jednom jazyku, vravela speach terapist.

Deti su ako spongie, on sa ti nauci. Ale tiez sa moze stat, ze bude plakat, lebo detom rozumiet nebude a preto odmietat skolku. Ale nekreslime certa na stenu, neviem aka osobnost je syncek, tak sa to rovnako aj stat nemusi.

Inak baby mala som to fotenie, na last minute som sa rozhodla ze to bude aj s malym. Lebo on je mojou velkou sucastou, tak to nechcem sama a uuuuuuuzasne, nelutujem ani na sekundu a vam poviem, mala som v plane ze urobime foto aj v spodnom pradle ja a Patrick a veru ze bolo, coby len to, skoncili sme v objati a len v gatkach. A to ja som hamblivka. Ale ten fotograf je fakt dobry. A cvakal o dusu. A maleho mi chvalil, ze je velmi fotogenicky typ a ze sa mi tazko budu vyberat fotky na ktorych je len on sam. Lebo su fakt dobre. Tak sa na zajtrajsi vyber tesim. Davam si robit 2 velke A3 na platno hned na ktorych budem ja s malym v tom spodnom pradle a len maly. Ostatne uz mensie formaty. Sa tesim, az vam ich ukazem.

Tixi, takze na to fotenie odo mna vrele doporucenie a ze tebe bude este lepsie, lebo ak je brusko vacsie sa s tym da viac vyhrat. Vies pri mne este trebalo davat pozor, aby mi ho v niektorych pozach maly nezakryval. To u Teba uz asi nehrozi. 😉

ladywitch26
24. mar 2010

cmulinko, co sa tyka plienok, tak to bud kludna, toooolko irsky deti nosi plienky aj v "pokrocilom" veku 😀 a ak zacina od septembra, tak mas este nejaky cas, naucit ho aspon cosi. neskusala si najst nejake mothers and todlers group v okoli? ja beriem pravidelne stanku, nech je v kontakte s anglictinou stale. suseda prisla so synom do irska, ked mal dva roky a siel hned do skolky, no a bol to trosku prenho sok, nechcel tam chodit a rano plakaval, lebo detom nerozumel. ale naucil sa dost rychlo. no len ak mu zbytocne nechces robit stresy, tak ho zacni aspon cosi ucit. nie je dolezite, ze nebude vediet rozpravat, ale aby aspon rozumel. a co najviac vonku pri detoch, v parku, na ihrisku a pod. a tam rozpravat len po anglicky. aby nebol uplne hotovy z toho, ze zrazu okolo neho nejako divne rozpravaju a on nebude rozumiet.

fredika, ja odsavam, kolko treba. to sa neboj, ta na vysavac je dost setrna. inak vacsinou to robim tak, ze odsajem, dam kvapky a po chvilke zasa odsajem. a potom sa to uz vacsinou trochu zmierni.

gabika_83
24. mar 2010

Ahojte, mozem sa k vam pridat? 😀 Mam 4mesacneho synceka Jamienka, byvame v Dubline 13, je niektora z vas pobliz? Za mesiac sa chystame na holiday na Slovensko, uz sa velmi tesiiiiim 🙂
Maruk29, my to mame podobne, tatino maka o dusu, semtam taha double sichty, takze ho tiez vidam len pozde vecer a vkuse som s malym sama...no uz za chvilku pojdem do roboty, neviem si predstavit ako to bude s malym drobcekom, nejako sa budeme musiet pri nom striedat ale co narobis, z jedneho platu by sa tu tazko zilo...

tinkadublin
24. mar 2010

Ahojte baby 😉

ako vsimam pekne sa nam to tu rozrasta 😀 takze vitam vsetky nove maminky i tehulky, kludne sa k nam pridajte.. ja som dublin 14 ako mishka ak to niekoho zaujima a tie co ste dublin 15 a 13 to su blizko seba 😉

Zdenka tak vidis, to som rada ze sa fotky vydarili 😎 juj sa neviem dockat ked nejake nahodis aby sme videli aj my!!! Fakt kebyze som druhy krat tehu nech to stoji co to stoji tak si dam tiez spravit fotky. ozaj a kde si to bola v MI??

Arian to je uplne uzasne!!!!!!! Konecne slniecko vyslo ze? Supeeeer ze vam ten council konecne uznali, to uz bude len lepsie a maly dostane normalnu detsku izbu! Teraz uz len cakat kym sa cosi najde ze? Drzime palce!! Inak my sa mame dobre, nic noveho zatial. Maly nam papa a spinka ako ma, zaklopem ze zatial ziadne koliky ani plac ani vacsie problemy a dufam ani nebudu.. sice mame teraz cradle cap tak mu to natieram olejom a vycesavam, ale inak nic vazne 😉 zlate dietatko to je, neuveritelne vela sa usmieva na nas a dnes sa prvy krat zasmial, tak normalne s hlasom, sme uzasli s drahym, takeeee to bolo nadherne joj 😎 fakt to stoji za tych 9mesiacov a porod v takychto chvilach na vsetko bolave sa zabudne razom sekundy 😝

Fredika s tou odsvackou kludne aj viackrat denne mozes, ono je to regulovane a ako pise ladyw skus s kvapkami ked sa to tak rychlo vracia.. nam uz staci iba rano a vecer odsat a je v pohode maly..

cmulinko veru skus aspon par slov anglicky alebo kup nejake rozpravkove knizky uplne jednoduche pre male babatka a spolu citajte a ukazuj mu na obrazku ze this is a car a bla bla bla.. tak tiez vela pochyti 😉 a neboj on to zvladne deti sa rychlo naucia jazyk aj si zvykne neboj 😉

Ladyw a ako sa citis? este stale je to take strasne? tie modre naramky uz nepomahaju??

Catalin vy ako s Miuskou? Vsetko ok? 😉

cmulinko
24. mar 2010

No babenky...maly mi rozpravky pozera viac menej po anglicky..Bob the builder tu fici od rana do vecera.Mame problem s recou,takze nechcela som mu pridavat.Boli sme u terapeutky a ona nam odporucala sustredit sa len na jeden jazyk,lebo na svoj vek je len na urovni 18 mesacneho...myslim slovnou zasobou.Rozumie skoro vsetko,ale hovori len max 30 slov a nespaja slova.Pouziva len samotne slova.S plienkou mam tiez mensie obavi,lebo nema problem si sadnut na nocnik aj 100 krat za den...aj ja vycika,ale nema problem stihat sa vycikat aj mimo nocnika....nechapem tomu...snazim sa to udrzat a zachytit momentky,ale aj tak nezachytim vsetko a potom len beham s mopom ako sialena.V okoli nepoznam ziadnu slovensku rodinu s dietatom,len zopar singel lud a samozrejme poliakov.Ma malo kontaktu s detmi i ked ich ma strasne rad...odkedy ma braceka,tak sa aspon s nim zabavi.Prave preto som sa rozhodla,ze vyuzijem moznost skolky zadarmo a dam ho tam....myslim si,ze skor ta neznama rec bude prenho srandovna a on si bude debatit s tou svojou hebrejcinou a ucitelky si budu mysliet,ze aka je ta slovencina zaujimava a tazka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre