Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

gumimacko
4. mar 2012

ahojte mamicky aj cakatelky 🙂 sutazime s jantarovym nahrdelnikom mozme vas poprosit o vas hlas? sme pod menom Misko cislo 8 dakujeme 🙂 http://www.sperkyjantar.sk/www-sperkyjantar-sk/... poprosime o vas hlas sme tam pod sutaznym cislom 8 [🙂] dakujeme
SÚŤAŽ "ĽUDIA A JANTÁR" | www.sperkyjantar.sk
www.sperkyjantar.sk
šperky, jantár, Jantárové šperky, jantárový náhrdelník, jantárový náramok, jantárové náušnice, jantárový prsteň, jantárový prívesok, Jantárové náramky a náhrdelníky pre deti, Jantár, liečenie, alternatívna medicína,

miskaie
4. mar 2012

@moniccca ahoj ja mam odtial dost veci 🙂 zalezi co chces, ale podla mna sa tam da nakupit dobre 🙂

moniccca
5. mar 2012

@miskaie no pozeram na kociky, mame cestu do dublinu, tak sa chcem zastavit na vacsie nakupy, nech nejdeme nadarmo. A take veci ako vypln do postielky tam chcem u nich uricite kupit, lebo taku cenu nikde nenajdem aku maju oni. Ty mas od nich co, ak sa mozem spytat? Kvalitou je to dobre?Davaju pri vacsom nakupe nejaku zlavu? 🙂

mandarinka34
5. mar 2012

babulky idem poslat maternity benefit mam tam dolozit aj priatelove payslipi si nie dakujem za odpoved

lubi
5. mar 2012

@mandarinka34 tam ti to pise ci treba, alebo nie. my sme trebars museli posielat original sobasny prelozeny list. ale asi som ti nepomohla 😅 . na uplne zadnej strane ti este pise co vsetko si mas skontrolovat a podokladat., skus tam kuknut snad na nieco prides. keby som si nevsimla zadnu stranu tak by mi to poslali asi spat lebo ten sobasny list myslim nikde ked som vypisovala papiere naspominali.

miskaie
5. mar 2012

@mandarinka34 ahoj ja som teraz posielala nedavno papiere na matersku a nedavala som vobec nic priatelove..a uz mi to aj schvalili takze urcite netreba...

miskaie
5. mar 2012

@moniccca ahoj no ja som tak minula okolo 400eu a dal nam zadarmo plachtu za 8eu takze tak 🙂 a kupovali sme tam postielku, matrac, postelne, flasky,teplomer, prebalovaci pult,vanicku a take zakladne veci podla mna sa tam da nakupit vsetko co ti treba ...kociar som tam nekupovala a neviem ci kociar netreba objednavat u nich lebo vystaveny tam bol len jeden 🙂

moniccca
6. mar 2012

@miskaie jaaj,no velmi sa s tou plachtou neplesol po vrecku 😀 na stranke pisali asi ze treba objednat. hmmm, tiez taky vacsi nakup chcem spravit. no uvidime, ja ti dakujem zatial za info 🙂

nikki713
6. mar 2012

@mandarinka34 mna pytali partnerove udaje a kolko zaraba ale nedaala som, neuvidela som to tam a schvalili..🙂

mandarinka34
6. mar 2012

@nikki713 ja som tam uviedla priblizny jeho plat a to bolo vsetko uvidime sak hadam ked tam budu este nieco potrebovat tak sa ozvu.kedy mi pride rozhodnutie kolko mi schvalia matersku??

lubi
7. mar 2012

ahojte. nelatkuje tu nahodou niektora z vas? potrebovala by som vediet kde mozem pozhanat tie pracie prsotriedky na pranie tych plienok. uz som nejako unavena hladat vsetko na nete 😒 zeby lenivost???

@mandarinka mne prisla odpoved ani nie do tyzdna.a este mi aj doplietli datum terminu porodu o 3 dni. tak daju nam vypisovat tolke papiere a nakoniec sa este aj pomylia! a vraj ak by bolo nieco nespravne v tom liste co mi prisla odpoved mam ich informovat. a jedine co tam pani sekretarka odpisovala bol datum mojho terminu. ale nechala som to tak. ved su to iba 3 dni co sa poplietla.

mandarinka34
7. mar 2012

@lubi skusala si tie eko prasky co su najdes ich v supervale myslim a miesto avivaze davaju trosku octu ony zmaknu a vobec nesmrdia po octe

lubi
7. mar 2012

@mandarinka ten obchod tu nemame 😒 . som myslela ze sa pojdem pozriet do healthy obchodu. no tolko uz hladam plienky na internete a skusam sa ucit aka na kedy sa pouziva a ake druhy su ze uz sa mi nechce este aj prasok takto zhanat. a viem ze tu asi tak latkove plienky nepouzivaju ako u nas. ale dakujem. ono su vraj dobre na to mydlove orechy. hej a ten ocot to som pocula.

gumimacko
7. mar 2012

ak by mala niektora buduca mamicka zaujem 🙂 https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.3057...

gumimacko
7. mar 2012
nikki713
7. mar 2012

@mandarinka34 ja som mala 262 eur 5 mesiacov posledny mesiac som dostavaala len polovicu 130 :>/

1kwietocek1
9. mar 2012

ahojte babenky..potrebovala som pomoct..chcem kupit flasticky neviem sa rozhodnut aku znacku mam kupit,ci ten Avent alebo Tommee??? tak isto aj odsavacky rucne ktore su dobre??? a taktiez ktore znacky pouzivate ?-myslim kozmetiku pre novorodencov...potrebujem kupit uz zakladne vecicky..a nejako tu v irsku neviem ktore su dobre 🙂 dakujem 🙂

nikki713
9. mar 2012

@1kwietocek1 tak ja mam aj aj flasky.. v jednom jej robim pliecko ( tomme t. ) a v avent cajik uz kedze mame viaac ako 6mes. neviem poradit ktora je lepsia... mojej je to jedno... a co sa tyka kozmetiky my pouzivame johnson ale to musis vyskussat sama na babatku niektorym to nevyhovuje...:/ napr. vlhke utierky mam radsej pampers ako johnson :D a odsavacku mam elektricku a som spokojna s nou - Medela( znacka ).. tak dufam, ze som aspon kus poradila :D

nikki713
9. mar 2012

mamicky potrebujem poradit ako predlzit spanok malickej... mame 6mesiacov a cez den mi viac ako 20-30minut nepospi... 30min pred obedom a 30 min,po obede.. potom o 7.. pol 8 uz ju ukladam na vecer kedze dlhsie nevydrzi po tych kratkych dennych spankoch... ale aj ked ju ulozim na vecerny spanok tak presne o 30 min je hore a opat ju treeba uspat tak to je dookola asi cca do pol 10 kazda pol hod hore potom uz spi cez noc - budi sa iba na kojenie ale to mi nevadi kedze to som uz aj ja v posteli to si ju len k sebe pritiahnem a bubame... ale to do tej cca 10 hore dole bbehat a uspavat ju :(

bridget
9. mar 2012

@1kwietocek1 Ahoj, ja mam skoro vsetko od Tommee a som s tymi vyrobkami spokojna, moji znami maju komplet vsetko od Avent a tiez spokojnost, takze zavisi len od teba a tvojich preferencii. A co sa kozmetiky tyka, ja sa vyhybam vyrobkom od Johnson, lebo sme z neho mali nepekny kozny problem a dost nam trvalo kym sme sa ho zbavili, takze kupujem len prirodnu kozmetiku 🙂. Popozeraj, co je na trhu a urcite najdes, co ti vyhovuje.

nikki713
11. mar 2012

ahojte zienky dnes mi jedna mamicka povedala ze moje dieta je spomalene kedze este v 6mes.nevie ani mama ani tata hovorit a ze dokonca nelezie .. sediet vie uz saama..liezt sa jej nechce ona je taky tucko :D si myslim ze u kazdeho dietata to je individualne...mi nemame anni zubky ani vlasky este 😉

bridget
11. mar 2012

@nikki713 A nemala by si sama uz vediet precitat roman a odrecitovat Shakespearea? 😀 Taketo komenty pustaj jednym uchom dnu a druhym von. Ked pride jej cas, bude aj liezt aj rozpravat aj vsetko. A aj zubkov bude mat plnu pusu, to ti garantujem 😀 Nestresuj, mala ma kopec casu...

zuzi_33
11. mar 2012

@nikki713 tak toto nemyslis vazne! No, neviem neviem ako by som reagovala......ale citanie tvojho prispevku ma dvihlo zo stolicky 😠 Inac, vobec nepozeraj na to, kedy ktore dieta zacne liezt, potom chodit, hovorit a pod. - nema to vyznam, kazde dietatko je individualne. Nas bol odmalicka totalne lenivy, neskoro zacal dvihat hlavicku, neskoro sediet, plazit sa zacal asi v 11 mesiacoch, lozit asi o mesiac neskor a chodit zacal az ked mal rok a 2 mesiace. Vseeetky deticky v roku okolo nas uz chodili, len my nie, ale ja som si nerobila z toho hlavu, naucil sa vsetko co mal aj ked neskor, jednoducho sa mu nechcelo. A nic mu neuslo, betar je to za dvoch 😀 Takze ani ty si nic nerob z blbych poznamok okolo teba, tvoja mala sa sama rozhodne kedy bude na co pripravena 😉

allanaa
12. mar 2012

@nikki713 ahojky ..bridget a zuzi maju uplnu pravdu,netreba pocuvat take veci a hlavne netreba stresovat,naozaj kazde babatko je ine ..moj maly ma teraz 13mesiacov...plazit zacal ked mal nieco pred rokom a stat pred mesiacom a to este ani nechodi,sedel v 6mesiaci ale nevedel sa do roka poriadne pohnut,teraz ma 13kil,nie je tucny ale je tazky asi preto mu robi problemy sa poriadne rozhybat ...kamoska ma chlapca ktory mal 14 mesiacov kedy mu vysiel prvy zubok a je to vsetko v poriadku...nam zase zubky narastli velmi skoro(aspon v niecom sme neboli pomalsi),teraz mame uz 13zubkov ale uvidis ani sa nenazdas a aj tvoja malicka sa vsetko nauci,...ja som zacala chodit ked som mala skoro 2roky🙂))

nikki713
12. mar 2012

dakujem zienky za pozitivne spravy, ja si tiez myslim, ze kazde dieta je ine.. niekomu ide nieco skor niekomu neskor... a v 6mes. sa nema este kam ponahlat 🙂

79zuzana
13. mar 2012

@nikki713 prosim ta, take bludy jednym uchom dnu a druhym von 😝 Ja mam uz tretie dieta a vsetky tri rovnako lenive. Sediet zacali v 8 mesiacoch vsetci traja, lozit na rok. Nasa Zuzanka bude mat zajtra 15 mesiacov a stale nechodi. Podla toho ako chodi ked ju drzim za ruky, tipujem, ze snad o mesiac sa aj pusti sama... mozno... aj jej bratia zacali chodit na 16 mesiacov a tu su... zdravi, sikovni... Kazde dieta je ine .... a vsetko ma svoj cas 😉

uzlinka1
14. mar 2012

Irsky zdravotny system je fakt divny a clovek sa musi riadit viac menej svojimi pocitmi... Pred tyzdnom na kontrole som bola 40+1 a dieta malo uz vtedy okolo 4kg. Nakolko som po cisarskom reze (1. dieta), tak doktor este v 38mom tyzdni mi povedal ze navrhneme sekciu ak do terminu neporodim sama.

Avsak ako som pred tyzdnom prisla na kontrolu bola tam ina doktorka, ktora mi vehementne tvrdila ze ziadna sekcia, iba v krajnom pripade ak porod nebude postupovat a ze mi daju cipok na vyvolanie a prasknu mi vodu a ze mozem porodit normalne aj po sekcii i ked je to uz velke dieta... To mi prislo divne a cely tyzden som mala nervy v kybli tak som zavolala na Slovensko doktorovi ze co on na to. Jeho reakcia bola najskor rozhorcenie ze vyvolanie porodu po sekcii robia v 41vom a hlavne ked je hrozba ze dieta uz ma cez 4kg a ja mam malu vysku. To uz davno mali urobit a najvacsi problem videl v tom ze pokial v Irsku nemeraju panvu (nakolko prve dieta nemalo sancu prejst mojou panvou a to nie som vychrtla) a sonom nezistuju hrubku jazvy, tak mam striktne odmietnut vyvolanie porodu a trvat na sekcii i ked nemal pravdaze vsetky informacie a sudil iba podla mojho rozpravania. Potom usudil ze v Irsku ide o divne praktiky a je hrozba ze maternica nevydrzi a rupne, pripadne o nu pridem...

Dnes na kontrole som mala inu doktorku ktora sa ma spytala ako sa mam a ze vidi ze mam naplanovanu indukciu (vyvolanie porodu) o 2 dni. Ja jej na to ze indukciu odmietam a uviedla som dovod predchadzajuca sekcia kvoli velkemu plodu co hrozi aj v tomto tehotenstve atd... Vypocula ma, pozrela do karty a hovori mi: Vy ste mali sekciu predtym? Tak to je jasne ze indukcia sa nemoze urobit, max. prasknut plodovu vodu ak ste otvorena aspon na par centimetrov. A ako viete ze dieta je velke? Aha sono z pred 3 tyzdnov - 3,5 kg. Ok, poslem vas na sono a tam nam povedia ci uz prekrocilo 4kg ak ano aj ja odporucam sekciu... To kto vas objednal na indukciu a este chemicku? To nemozete ist... Navrhla, ze mi prasknu vodu ak som otvorena a skusim porodit normalne alebo potom sekcia. Zaver: Vybrala som si sekciu nakolko nechcem riskovat dalsieho doktora ktory mi bude tvrdit nieco zas uplne ine, resp. bude za kazdu cenu za prirodzeny porod aj za cenu trvalych nasledkov na dietati ci mne... Maly ma podla sona 4,2kg presne ako syn pred skoro 3ma rokmi... Najviac ma dojala doktorka na sone, ze hlavicku mu nejde merat, ze jej velkost nie je dolezita pri prechode panvou. Zmerala akurat obvod bruska a dlzku noh...

Nechcem hovorit nic na irske zdravotnictvo, mam aj dobre aj zle skusenosti, avsak ked pri kazdej kontrole mate ineho doktora ktory ani poriadne nepozrie do vasho zaznamu a rozhoduje, zacinam mat pocit ze tu nie je vsetko ok. Pokial je bezproblemove tehotenstvo alebo ma clovek bezne choroby, nie je problem vyliecia, pomozu, ale ak sa nieco odchyluje od normalu, musite si sami zistit informacie, poradit sa popripade s viacerymi doktormi a sami sa rozhodnut a trvat si na svojom... Resp. najst doktora ktory vas pocuva a trosku ma uz skusenosti...

nikki713 - nic si z tych reci nerob... Nas syn chodil s pomocou uz v 7 mesiacoch a v 9tich lietal ako sarkan. Avsak s hovorenim je to horsie. Ma 2,5 roka a iba teraz zacina s nami viac menej komunikovat i ked uz vela rozumie. Ako som sa tesila ze tak skoro zacal chodit, tak som hned lutovala ze uz chodi, nakolko sa dostal vsade... Kazde dieta je sikovne na nieco ine. A v 6tich povedat mama? Nas vedel tak zahukat ako sova - Hu huuuu 🙂

mandarinka34
14. mar 2012

@nikki713 tak mne tiez schvalili 262 eur celkom rychlo mi to poslali myslela som ze budem cakat mesiac a to len tyzden 🙂

bridget
14. mar 2012

@uzlinka1 Tak toto je vazne sila! Drzim palce nech ti vsetko dobre dopadne. Ja tiez vdaka "super" skusenostiam tychto irskych sarlatanov nemusim, ale neviem, co sa s tym da robit, okrem vystahovania sa odtial 🙂 Ale to by sme museli neviem do akej krajiny aby bolo vsetko fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre