Mamičky z Oľdze

knk
23. nov 2010

Ahojte, nie su tu nejake mamicky z obce Oldza, okres Dun.Streda. Mali by sme sa tam s nasimi 2 detmi stahovat buduci rok a chcela by som sa dozvediet o moznostiach, skoly, skolky, atd..Proste pokecat a pripadne spoznat susedky 🙂

sandrik
18. feb 2011

@knk ahoj, je to sice uz par mesiacov, co si pisala, ale my sme z Oldze, tiez pristahovalci 🙂

monkula
21. feb 2011

@sandrik
@knk jee, ahoj, ja pochádzam z obce 4 km od Oľdze, chodievali sme sa tam kúpať 🙂
niekedy to bola taká diera a teraz sa to tam tak rozrástlo, dobudovalo...

sandrik
22. feb 2011

ahojky 🙂, tiez som o Oldzi nepocula nikdy predtym, ako som asi pred 7 rokmi hladala nieco na byvanie v okoli BA...nahodou som tu nasla pozemok za dobru cenu, tak sme stavali, az potom sa to tu zacalo rozrastat...nova zona, nove domy...ale aj stara Oldza mala svoje caro neposkvrnenej klasickej dedinky 🙂 a to som hladala...kikirikanie kohutov rano, hrdlicky na plote 🙂 🙂 🙂 romantika blizko velkomesta...na jazero chodime aj my, akurat posledne dve leta pomenej, lebo najskor sme boli v "ocakavani" 🙂 a potom bolo babatko prilis malinke...kedy sa idete stahovat do Oldze???

sandrik
22. feb 2011

@monkula jj, prepac, vy sa do Oldze stahovat asi nejdete, som v poteseni prehliadla 🙂 🙂 🙂, tesi ma, ze je niekto tak blizko 😉

monkula
22. feb 2011

@sandrik ja tam už ale nebývam... 😒 😒 je to moja rodná dedina ,teraz žijem 70 km odtiaľ.
Neviem ,či hovoríme o rovnakom jazere, my sme sa chodili kúpať do štrkovn, čo je smerom na Dun. Stredu.

sandrik
22. feb 2011

@monkula ahoj, skoda ☹ , no, v Oldzi je jedno jazero priamo v dedine, kde je zakaz kupania a potom je strkovec za dedinou smerom na Sasu a Lehnice, tam sme chodili a dokonca sa tam prestava teraz tazit a urobil sa novy vykop cez cestu oproti staremu jazeru a uz chodia ludia aj tam...ked sme zacali chodit plavat pred cca 5 rokmi, boli sme na celom jazere tak do 10 ludi, ale uz to objavili viaceri a je to tam ako na verejnom kupalisku, ale voda je super 🙂

monkula
22. feb 2011

@sandrik áno, presne o tom štrkovisku rozprávam aj ja...
hej, v strede je zákaz kúpania, tam sa tuším poriadajú rybárske preteky.
my keď sme sa tam chodili kúpať, tak sme tam boli väčšinou len ja a kamoška 😀 😀 my sme to objavili začerstva.
A kde sa vytvorila tá obytná zóna? Podľa obrázkov som to nevedela identifikovať, smerom na Maslovce sa mi zdalo, podľa okolia

sandrik
22. feb 2011

@monkula presne tak, na Maslovce, vola sa to "nova zona" a je to rozparcelovane na asi 70 domov, zatial stoji myslim 27...ale rozrasta sa to aj na ostatne strany, aj ked pomalsie alebo sa renovuju starsie domceky 🙂 my byvame v starej Oldzi oproti obecnemu uradu, takze sa snazime asimilovat s domackymi 🙂 🙂 🙂 , je to tu fajn, jedine, co mi chyba, su hory, tak aspon sadim vyssie stromy 😉 ...pochadzam zo stredneho Slovenska a moc casto sa tam uz nedostanem ☹ , a co Ty? chodis v tieto smery?

monkula
22. feb 2011

@sandrik Ale áno, mám tam rodičov a sestru 🙂 😉
No a keď poznáš Maslovce, určite poznáš aj Čenkovce, odtiaľ som ja

sandrik
22. feb 2011

🙂 🙂 jasne 🙂 maju tam v krcmicke dobru capovanu kofolu 🙂

sandrik
23. feb 2011

@monkula prepac, uz bolo na mna vcera asi neskoro 😔 , zabudla som Ti kliknut odpoved 🙂

monkula
23. feb 2011

@sandrik v ktorej krčmimčke? Máme tam dve. Asi myslíš tú starú, tam som vyrastala práve na tej kofole a starých žltých malinovkách....
😀 😀

sandrik
23. feb 2011

@monkula 🙂 stara teda si je 🙂 , terazky ma vzadu taku velku pergolu, boli sme ju ukazat aj bobikovi, ked bol este v brusku 🙂 ...nevedela by si mi povedat nieco k skolkam v okoli?...este mame sice cas, ale ak je to take napratane ako v BA, kde kamosky obiehali skolky este ako tehotky, tak uz mozno riesime veci aj neskoro 😉

tesoro
7. sep 2011

Ja sa hlasim z Oldze!!!!!!

tesoro
7. sep 2011

@monkula Do Cenkoviec chodime do krcmy!!! Babske jazdy a chlapske jazdy. Vacsinou baby z BA byvajuce v Oldzi.

paris3
19. jan 2012

Ahojte dievcata! My sa tiez budeme stahovat z Bratislavy do Oldze a hladam nejake kontakty tam. Poznam akurat susedov, ale nikoho s malymi detmi. Ja mam pol rocnu krpanu ;) Stretavate sa niekde? Budem rada ak sa niekto ozve 🙂

sandrik
26. jan 2012

@paris3 ahoj, tak Ta vitame a dufame, ze sa bude v Oldzi pacit 😉 🙂 hromadne stretavanie sa mamiciek nefunguje, nie je priestor, ak nepocitam detske ihrisko v lete, ale s babatkami sa tu v poslednych rokoch roztrhlo vrece 🙂

paris3
29. jan 2012

To sa tesim, ze je tam vela deticiek. Akurat mi je luto, ze tam velmi nie je kde chodit. Ja malu kocikujem vonku 2x denne. Asi budem poznat celu Oldzu naspamat do tyzdna 😅 No aj tak sa tam uz hrozne tesim. Snad sa vidime 😉

knk
autor
7. mar 2012

jee, ahojte! ja som tu pisala este v novembri 2010, nik sa neozyval, ani som potom uz neverila, ze sa niekto ozve..Dnes som sem nahodou prisla a velmi ma potesilo, ze sa ozvali mamicky z oldze..v lete sa definitivne stahujeme z BA, zatial v domceku travime vikedny a keby sa nam podarilo s niekym zoznamit, bolo by to super..mame 2 dievcatka, starsia ma 5 a mladsia 2 roky..teraz riesime skolky pre obe, je to problem, lebo je tu v okoli vela cisto madarskych, dali sme si prihlasku do hviezdoslavova, miloslavova a velkej paky..no ale asi ich budeme vozit do Ba..

tesoro
12. mar 2012

@paris3 Kde tam byvate?

tesoro
12. mar 2012

@knk Kde tam byvate?

Ako som ti pisala mala ma 6 a uz su taka mini particka 4 baby co labzuju same po vonku....
Najblizsimi kamaratmi su susedia 🙂 ale urcite budem rada ked sa vsetci postretavame. Leto sa blizi... 😎

tesoro
12. mar 2012

@knk Jaj no a co sa tyka skolky, ja aj manzel pracujeme v BA takze skolka a teraz aj skola jednoznacne BA.
Ina je situacia ak je niekto doma s druhym babatkom....

paris3
12. mar 2012

@tesoro asi za dva tyzdne sa stahujeme.... mame domcek v tej casti ako je futbalove ihrisko a cintorin 🙂 a vy kde ste? uz sa v oldzi casto vyskytujem. zatial chodime, ked je pekne, cez den s malou na dom. chcem, aby si tam zvykala a chystam sa tam uz upratovat a porobit nieco vonku na zahrade. par krat som bola na prechadzke po oldzi a videla som par mamiciek. tusim mali este take mensie deticky 😉 rada sa aj stretnem s miestnymi mamickami... a chodite na ihrisko alebo niekde v okoli? alebo skor travite cas v BA?

tesoro
13. mar 2012

Kokso aky maly svet? Tak pise mi mamicka co byva o jeden dom dalej hehehe 😀

tesoro
13. mar 2012

@paris3 no my sme vedla kolotocarov v poli cize ob ulicu...... Vy mate susedou Tea?
Oldza je mala ......
Inac by sme sa mohli dohodnut a urobit si mamickovsko detickovske zoznamovacie popoludnie v sobotu. Kludne mozme u nas na zahrade, kedze tam uz byvame dlhsie, mame travu, pieskovisko , smyklavku .....
31.03.2012 co vy na to?!!

paris3
13. mar 2012

@tesoro 😀 fakt aky je svet maly! Tak podla vsetkeho, my byvame v susednej ulici.... prerabame tam taky starsi dom. Kolotocarsky pozemok vidime spred brany, ale v tej vasej ulici som este nebola. Moj muz v Oldzi uz aj prespava... ja s malou zatial chodime len cez den, ked je pekne pocasie.
Budem sa tesit na stretko! 😉 To je super napad, ked sa zoznamime viacere mamicky.... a deticky 🙂

knk
autor
14. mar 2012

paris, my byvame tiez na tej ulici kde kolotocari a pred domom pole..sme na tej ulici zatial posledny dom..ked sa ti bude chciet v sobotu prejst do nasich koncin, mozme sa stretnut a pokecat..ma byt pekne, urcite budeme vela von, behat okolo domu a po poli 🙂

knk
autor
14. mar 2012

a toho 31.3.2012 radi prideme 😉

tesoro
26. mar 2012

OZNAM 🙂
Thea ma 31.03. vystupenie z baletu , takze ak vam to vyhovuje presunula by som to o tyzden neskor.....

knk
autor
27. mar 2012

Ok, cez vikend ma byt aj take vselijake pocasie, tak dufam, ze o tyzden bude lepsie..tesime sa 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre